PDA

View Full Version : Συνελήφθησαν τα παιδιά του Γρ. Νιώτη (A' Αντιπρόεδρος της Βουλής) στο «Ρεσάλτο»


frits
06-12-2009, 18:08
Από χθες το βράδυ κρατούνται στην Ασφάλεια τα δύο παιδιά του Α’ αντιπροέδρου της Βουλής, Γρηγόρη Νιώτη. Στο πλαίσιο της αστυνομικής επιχείρησης που πραγματοποιήθηκε χθες το βράδυ στο Κερατσίνι ,ανάμεσα στα 22 άτομα που προσήχθησαν βρίσκονταν ο υιός και η κόρη του…

Η προσαγωγή των παιδιών του Γρηγόρη Νιώτη, η οποία αργότερα μετετράπη σε σύλληψη, έγινε στο στέκι των αντιεξουσιαστών στο Κερατσίνι «Ρεσάλτο» . Πρόκειται για ένα παλαιό σπίτι που χρησιμοποιείται από αντιεξουσιαστές, στο οποίο οι αστυνομικοί μεταξύ άλλων βρήκαν 13 αντιασφυξιογόνες μάσκες, 2 σφυριά, 3 βαριοπούλες, δύο μπιτόνια με εύφλεκτο υλικό, 3 κράνη, 7 κοντάρια, εύφλεκτα υλικά και μια χειροβομβίδα κρότου λάμψης.

Επικοινωνήσαμε με τον αντιπρόεδρο της Βουλής, ο οποίος μας επιβεβαίωσε τη σύλληψη των παιδιών του, λέγοντάς μας ότι η τελευταία φορά που επικοινώνησε τόσο με τον υιό του όσο και με την κόρη του ήταν σήμερα το πρωί. «Γνωρίζω ότι πρόκειται για ένα παλαιό σπίτι, στο οποίο μπορούσε ο οποιοσδήποτε να περνά τον ελεύθερο χρόνο του». Ο Γρηγόρης Νιώτης τόνισε χαρακτηριστικά « Έχω εμπιστοσύνη στη Δικαιοσύνη και στα παιδιά μου, άλλωστε είναι ενήλικες, η κόρη μου είναι δικηγόρος και ο υιός μου είναι στο μεταπτυχιακό του».

Πηγή www.zougla.gr

georgekostas
06-12-2009, 18:12
Σταυρο ειναι γνωστο οτι ολοι αυτοι που μαζευονται και κανουν φασαριες
ειναι παιδια ευπορων(επωνυμων) οικογενειων οι περισσοτεροι...
Γι 'αυτο και δυσκολα τους πειραζουν!

Arkas
06-12-2009, 18:14
Κρίμα......:(

frits
06-12-2009, 18:23
Κρίμα ;;;; για ποιόν ;;; που τους έπιασαν , για τον πατέρα που δεν ξέρει τι γίνεται ;;; κσι τον έχουμε ψηφίσει κιόλας να μας κυβερνά, ή να πιστέψουμε ότι μπήκαν για ένα τάβλι !!!!

Μπράβο πάντως σε αυτούς που δεν έπνιξαν το θέμα..

xenos
06-12-2009, 18:32
τα λόγια ειναι περιττά!:yz

riko46
06-12-2009, 19:08
:hmmm:

DERTILAS
06-12-2009, 19:38
Σταυρο ειναι γνωστο οτι ολοι αυτοι που μαζευονται και κανουν φασαριες
ειναι παιδια ευπορων(επωνυμων) οικογενειων οι περισσοτεροι...
Γι 'αυτο και δυσκολα τους πειραζουν!
Εμ ποιους θα βρουν.....εμας που δουλευουμε για να την βγαλουμε!!!
Αλλα υπαρχει και η γνωστη καραμελα.....για εμας αγωνιζονται!!!!!:sm7:

Jefe
06-12-2009, 20:47
:Απορία::Απορία:


Jefe

kostas_366
06-12-2009, 20:52
Κρίμα ;;;; για ποιόν ;;; που τους έπιασαν , για τον πατέρα που δεν ξέρει τι γίνεται ;;; κσι τον έχουμε ψηφίσει κιόλας να μας κυβερνά, ή να πιστέψουμε ότι μπήκαν για ένα τάβλι !!!!

Μπράβο πάντως σε αυτούς που δεν έπνιξαν το θέμα..
Έτσι.

kostasvar
06-12-2009, 21:09
Εμ ποιους θα βρουν.....εμας που δουλευουμε για να την βγαλουμε!!!

:sm8:Έτσι είναι φίλε μου. Ας είναι καλά οι μπαμπάδες τους.

aeriko
06-12-2009, 23:15
Τι φταίει ο πατέρας, ανήλικα είναι; Η κόρη δικηγόρος και ο γιός στο μεταπτυχιακό του.

pepax66
06-12-2009, 23:21
Τι φταίει ο πατέρας, ανήλικα είναι; Η κόρη δικηγόρος και ο γιός στο μεταπτυχιακό του.

Παναγιώτη εάν διαβάσεις τις δηλώσεις του πατέρα θα καταλάβεις ότι φταίει αυτός!

Ακόμα καλύτερος ήταν άλλος καλός πατέρας ανηλίκου που ούτε λίγο ούτε πολύ είπε ότι τα εκατοντάδες μπουκάλια μπύρας που βρέθηκαν τα είχαν μαζέψει για ανακύκλωση και το έφλεκτο υλικό το είχαν για την σόμπα! Άσε που το παιδί του έχει ασθμα και του είχε αγοράσει μάσκα για να πηγαίνει άνετα στις διαδηλώσεις το παιδί!ΝεύραΝεύραΝεύραΝεύραΝεύρα

aeriko
06-12-2009, 23:28
Πέτρο το μικρό μου σχόλιο αναφερόταν αποκλειστικά στα περιγραφόμενα του ποσταρίσματος #1. Δεν έχω διαβάσει αναλυτικές δηλώσεις.:hmmm:

Chris Pavlou
06-12-2009, 23:29
Αυτα συμβαινουν οταν τα παιδια γενιονται με το Κρουασαν στο στομα

μου αρεσαι η δηλωση του μπαμπα του οτι η κορη του ειναι δικηγορος (του ####υ λεω εγω η καλυτερα του captain bafooo)
και ο κανακαρης με Μεταπυχιακο στη Μαμακια
και ο μπαμπας αντιπροεδρος στην Εταιρια Αρπαγης Ελληνων.

300 Βουλευτες και ουτε ενας ΨΑΡΑΣ ΣΙΔΗΡΟΥΡΓΟΣ ΟΙΚΟΔΟΜΟΣ (εναν ειχαμε και αυτος την εκανε)
Ρε ουστ


Μεσα

aeriko
06-12-2009, 23:41
μου αρεσαι η δηλωση του μπαμπα του οτι η κορη του ειναι δικηγορος (του ####υ λεω εγω η καλυτερα του captain bafooo)
και ο κανακαρης με Μεταπυχιακο στη Μαμακια


.......captain bafoo;;;;;;;;;;;;;;
...με μεταπτυχιακό στη Μαμακία;;;;;;;;;;;;
:Απορία::Απορία::Απορία:
Κάτι θα ξέρεις.

MARK
07-12-2009, 12:00
Αυτός ήταν ο λόγος που τόσο καιρό δεν γίνονταν συλλήψεις...Το μεγαλύτερο ποσοστό από τα καλοπαιδα είναι παιδία πολιτικών,δημοσιογράφων και επιφανών πολιτών...Εγινε η αρχή να δούμε...Νεύρα

xenos
07-12-2009, 12:14
πριν κάμποσους μήνες παιδί γνωστού βουλευτή πιάστηκε ενω ειχε κανει λαμογια το θεμα ξεκίνησε αλλά φυσικά θάφτηκε...κ μάλλον την γλίτωσε....εδω τα παιδιά πιάστηκαν κάνοντας αντιεξουσιαστικο αγώνα!!....δεν λέω οτι ίσως θα τιμωρηθούν.....αλλά νομίζω οτι ειναι αλλο το ενα κ αλλο το αλλο!!!:D:D

vp_68
07-12-2009, 14:54
Για να δουμε ?

wet & dirty
07-12-2009, 16:07
ρε πο---α και στρατιωτικο περιπατο που θελουν!!!!

δεν ειναι δυνατον οποτε γουσταρει ενα τετοιο τσογλανι να σπαει και ο μακακας πολιτης(εγω-εσεις) να πληρωνει τις μαμακιες του επιδη ο μπαμπας του εχει τα μεσα....αντε καιρος ειναι και αυτος ξηλωμα τα κουβαδακια του και σε αλλη παραλία...εδω δεν μπορει να κανει καλα τα παιδια του θα κανει τους πολιτες???(που εχουν και ποιο σοβαρα προβληματα!!)ΝεύραΝεύραΝεύραΝεύραΝεύραΝεύρα