PDA

View Full Version : Πωλείται BMW F 650 GS - DAKAR μοντ. 07/'06


Fuji
07-12-2009, 03:03
Πωλείται BMW F 650 GS – DAKAR, μοντ. 07/2006, με 10.700 χλμ.

Περιγράφοντας την κατάσταση της μοτοσυκλέτας, τη χαρακτηρίζω άριστη, καθώς μέχρι στιγμής δεν έχω το παραμικρό θέμα μαζί της. Μέχρι τα 2.000 χλμ στρώθηκε τηρώντας ευλαβικά τις οδηγίες του manual. Κινείται 6 μήνες το χρόνο, και στα 10.700 χλμ που έχει γράψει, από τα πρώτα 1.000 χλμ και έπειτα, έχουν γίνει συνολικά άλλες 4 αλλαγές λαδιών – φίλτρου, κάθε τέλη Οκτώβρη, και στη συνέχεια μπαίνει σε κλειστό χώρο μέχρι τα μέσα Απρίλη. Επιπλέον, έχει αγοραστεί ένα έξτρα μτχ κομπλέ κουστούμι πλαστικών, το οποίο έχει βαφτεί στα χρώματα που δείχνει η φωτο, με σκοπό το «μαμά» να διατηρηθεί ολοκαίνουριο. Η μοτο είναι κυριολεκτικά αγρατζούνιστη, οι φωτό με το ασημί – μαύρο κουστούμι είναι σημερινές , στο χώρο που περνά την 6μηνη ανάπαυσή της…

Από εργοστασιακό και πρόσθετο εξοπλισμό διαθέτει:

-ABS
-Θερμαινόμενα grips
-Αλαρμ
-Συναγερμός από την BMW, εργοστασιακά τοποθετημένος, με immobilizer
-Κεντρικό σταντ SW-MOTECH
-Χαμηλό εμπρός φτερό Touratech
-Προστατευτικά καλαμιών Touratech
-Βάση top-case της GIVI
-Top-case 52 lt της GIVI
-Σπόιλερ ζελατίνας για καλύτερη προστασία
-Τάπα δοχείου λαδιού με torx Touratech
-Λευκά κρυσταλλάκια φλας
Με τον παραπάνω εξοπλισμό, και φορώντας το «μαμά» ασημί – μπλε κουστούμι με το οποίο αγοράσθηκε, δίνεται στην τιμή των 6.300 ευρώ. Θα δοθεί και μια ολοκαίνουρια μπαταρία YASA, καθόσον η υπάρχουσα έχει διανύσει τον κύκλο της.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Πέραν των ανωτέρω, υπάρχουν και τα παρακάτω αξεσουάρ, που ΔΕΝ συμπεριλαμβάνονται στην ανωτέρω τιμή, και δύναται να πωληθούν και ξεχωριστά, εφόσον προηγηθεί η πώληση της μοτοσυκλέτας :

-Πλαϊνές βαλίτσες BMW, αυξομειούμενου όγκου, άψογες – αγρατζούνιστες, με τις βάσεις τους, και ανοίγουν με το κλειδί της μοτο. Τιμή 400 ευρώ.
-Κάγκελα προστασίας κινητήρα BMW, φορεμένα μόλις τον Οκτώβρη σε ένα μόνο ταξίδι (στη φωτο δεν φαίνονται, καθώς αφαιρέθηκαν για να γίνει η αλλαγή λαδιών). Τιμή 120 ευρώ.
-Tank-bag της Touratech 15/25 lt, αφόρετο, στη συσκευασία του. Τιμή 100 ευρώ.
-Πλήρες σετ πλαστικών – αυθεντικό κουστούμι, στα χρώματα ασημί-μαύρο (φορεμένο στις φωτο). Τιμή 300 ευρώ.

Επιπλέον πληροφορίες και διευκρινήσεις, παρακαλώ με π.μ. ή στο τηλ 6972742330.

Arkas
07-12-2009, 03:22
Νικόλα πολύχρονος και καλοπούλητη η μπέμπα!

Μ΄αυτά τα λεφτά, ούτε scooter δεν αγοράζει κανείς...

Fuji
07-12-2009, 04:33
Δημήτρη, σ' ευχαριστώ!

tsompanis
07-12-2009, 11:19
όταν λέμε στην πένα,λέμε στην πένα!
μπράβο ρε αρχηγέ!
άλλη μια ευκαιρία να αγοράσεις καινούργιο σε τιμή μεταχειρισμένου.

έχω την εντύπωση,πως θα έχεις π.μ πολύ σύντομα,απο έναν φίλο μου,που ψάχνει για κάτι τέτοιο;)

Fuji
17-12-2009, 03:18
Η αγάπη, το δέσιμο και το βόλεμα με το Dakarάκι, δεν αλλάζονται με την απόπειρα αποπλάνησης απ' το F800GS ... σύζυγος και ερωμένη ένα πράγμα!

Έτσι, η πώληση της μοτοσυκλέτας και των παρελκομένων αυτής, δεν ισχύει.

Ευχαριστώ το φόρουμ για άλλη μια φορά, για τη φιλοξενία της αγγελίας μου. ;)

ΛΕΟΝΤΟΚΑΡΔΟΣ
17-12-2009, 03:28
Η αγάπη, το δέσιμο και το βόλεμα με το Dakarάκι, δεν αλλάζονται με την απόπειρα αποπλάνησης απ' το F800GS ... σύζυγος και ερωμένη ένα πράγμα!

Έτσι, η πώληση της μοτοσυκλέτας και των παρελκομένων αυτής, δεν ισχύει.

Ευχαριστώ το φόρουμ για άλλη μια φορά, για τη φιλοξενία της αγγελίας μου. ;)



τσ τσ τσ ..... μέλι στάζεις Νικόλα ...... ;)

Καλά χιλιόμετρα νάχεις ....http://i247.photobucket.com/albums/gg124/ELINADOUR/SMILES-2/BRAV-81.gif

Και όταν με το καλό το αποφασίσεις ξανά ...πάλι εδώ είμαστε ....:)

EOD-K9
17-12-2009, 07:56
Η αγάπη, το δέσιμο και το βόλεμα με το Dakarάκι, δεν αλλάζονται με την απόπειρα αποπλάνησης απ' το F800GS ... σύζυγος και ερωμένη ένα πράγμα!

Έτσι, η πώληση της μοτοσυκλέτας και των παρελκομένων αυτής, δεν ισχύει.

Ευχαριστώ το φόρουμ για άλλη μια φορά, για τη φιλοξενία της αγγελίας μου. ;)

θα πουλήσεις το 800 ??

ή δεν το πήρες καν