PDA

View Full Version : ΠΙΣΤΟΛΕΡΟ .....ιιιιιχχχχχααααααααά....!!!!


fidemporas
07-12-2009, 16:29
Κάπως έτσι έγινε και με τον Γρηγορόπουλο ;

Πολλά Γουέστερν βλέπουν εκεί στην Λ. Αλεξάνδρας...

http://www.youtube.com/watch?v=1E10SCI3QFg

wet & dirty
07-12-2009, 16:37
δεν ειναι πιστολι νομιζω...πτυσομενω γκλοπ νομιζω οτι ειναι....


αν προσεξεις κανει μια κινηση με το χερι του να ανοιξη το γκλοπ αλλα δεν ανοιγη...

georgekostas
07-12-2009, 18:32
:Απορία::hmmm:

teo69
07-12-2009, 18:46
Πήγε να βγάλει το πιστόλι αλλά το μετάνιωσε.. έτσι είπαν στις ειδήσεις.

teo69
07-12-2009, 18:46
δεν ειναι πιστολι νομιζω...πτυσομενω γκλοπ νομιζω οτι ειναι....


αν προσεξεις κανει μια κινηση με το χερι του να ανοιξη το γκλοπ αλλα δεν ανοιγη...

Δεξιά είναι το πιστόλι.. ;)

wet & dirty
07-12-2009, 18:51
Δεξιά είναι το πιστόλι.. ;)


δεν το ηξερα φιλε!!!εγω το εχω κατω απο την μασχάλη μου:sm7::sm7::sm7:


οχι παντα ομως ειναι και αριστερα καμια φορα εξαρτατε τι ειδος λουκι λουκ ειναι αριστεροχειρας η δεξιοχειρας

wet & dirty
07-12-2009, 18:52
Πήγε να βγάλει το πιστόλι αλλά το μετάνιωσε.. έτσι είπαν στις ειδήσεις.


καλα τωρα αν ακουγαμε και τις ειδησεις επρεπε να ειχαμε πεθανει 30 φορες απο την πεινα!!:sm7::sm7:

gsmaniac
07-12-2009, 19:03
καλα τωρα αν ακουγαμε και τις ειδησεις επρεπε να ειχαμε πεθανει 30 φορες απο την πεινα!!:sm7::sm7:
:sm8:ετσι....................ολο ψεματα μας δειχνουνΝεύραΝεύραΝεύραΝεύρα

fidemporas
07-12-2009, 22:31
Τρέχει καθαρά προς αυτούς που τον χτύπησαν λίγο πριν με το όπλο στο χέρι και χωρίς να βρίσκεται σε κίνδυνο...
Δεν θέλει πολύ να γίνει το κακό...

ntinopoulos
07-12-2009, 23:09
το καλο...το καλο!:)

fidemporas
07-12-2009, 23:31
το καλο...το καλο!:)

Καλά ρε συ .. μεθυσμένος είσαι ;;
Για μαζέψου λίγο...τι αηδίες είναι αυτές που γράφεις;
Καμία αξία δεν έχει για σένα οτιδήποτε είναι διαφορετικό από σένα ;
Κανένας σεβασμός; Τίποτα; Δεν έχεις τσίπα πάνω σου;
Τέτοιες κουβέντες δεν λέγονται ούτε και για τον χειρότερο εχθρό σου ...

frits
07-12-2009, 23:37
Κάπως έτσι έγινε και με τον Γρηγορόπουλο ;

Πολλά Γουέστερν βλέπουν εκεί στην Λ. Αλεξάνδρας...


Νομίζω, (χωρίς να τον δικαιολογώ) ότι για να είμαστε αντικειμενικοί θα έπρεπε το video που ανέβασες να άρχιζε 10-15 δεύτερα νωρίτερα.

Νομίζω ότι έχει μεγάλη διαφορά από το απλά να σε βρίζουν (αν τον έβρισαν τον Κορκονέα), από το να σε πλακώνουν καμιά δεκαριά με τα παλούκια.

Δείχνει πάντως πόσο επικίνδυνο για όλους είναι αυτό το "παιχνίδι".

Θα ήθελα επίσης την γνώμη σου για το αν ας πούμε θα έπρεπε να μην υπάρχει καθόλου αστυνομία σε τέτοιες πορείες, νομίζεις ότι όλα θα πήγαιναν καλά και δεν θα άνοιγε μύτη;

Δεν πρέπει να προστατεύονται οι περουσίες δημόσιες και ιδιωτικές ;

frits
07-12-2009, 23:42
το καλο...το καλο!:)

Κώστα, χαλάρωσε λίγο, τέτοιες μέρες αυτά δεν είναι αστεία.

georgekostas
07-12-2009, 23:49
Εδω χθες εσπασαν πολλες τραπεζες και καταστηματα...
Τι πραγματα ειναι αυτα;Δε λεω αδικα πηγε το παιδι περυσι,
αλλα να τημωρηθουν οι ενοχοι,τι φταιει ο ανθρωπακος που
παει να ανοιξει το μαγαζι του το πρωι και τα βρισκει ολα γυαλια
καρφια.Δηλαδη αυτα θα εχουμε τωρα καθε χρονο;Νεύρα
Ενας φιλος μου αστυνομικος μου ειπε πιασαμε 20 κουκουλοφορους
που σπαγανε και του λεω τι θα τους κανετε;Τιποτα μου λεει θα
πανε στον εισαγγελεα αυριο το πρωι και θα τους αφησει ελευθερους!
Γιατι αυτη η ατιμωρησια;Νεύρα

ntinopoulos
07-12-2009, 23:51
Κώστα, χαλάρωσε λίγο, τέτοιες μέρες αυτά δεν είναι αστεία.
σταυρο μου οποιος νυχτοπερπατει λασπες και ##### πατει!
επισης οποιος πηδαει πολλα παλουκια,καποιο θα του μπει στον κwλο!
οποιος παει να σπασει και να καταστρεψει πρεπει να ειναι ετοιμος να υποστει τις συνεπειες των πραξεων του!;)

fidemporas
07-12-2009, 23:52
Νομίζω, (χωρίς να τον δικαιολογώ) ότι για να είμαστε αντικειμενικοί θα έπρεπε το video που ανέβασες να άρχιζε 10-15 δεύτερα νωρίτερα.

Νομίζω ότι έχει μεγάλη διαφορά από το απλά να σε βρίζουν (αν τον έβρισαν τον Κορκονέα), από το να σε πλακώνουν καμιά δεκαριά με τα παλούκια.

Δείχνει πάντως πόσο επικίνδυνο για όλους είναι αυτό το "παιχνίδι".

Θα ήθελα επίσης την γνώμη σου για το αν ας πούμε θα έπρεπε να μην υπάρχει καθόλου αστυνομία σε τέτοιες πορείες, νομίζεις ότι όλα θα πήγαιναν καλά και δεν θα άνοιγε μύτη;

Δεν πρέπει να προστατεύονται οι περουσίες δημόσιες και ιδιωτικές ;

Κοίταξε το είδα το βίντεο ολόκληρο ...
Αυτό που θέλω να πω πάνω σε αυτό είναι το εξής...
Η κίνηση που κάνει ο αστυνομικός είναι καθαρά τσαμπουκάς επειδή λίγο πριν τον έδειραν. Για μένα και για σένα αυτό θα μπορούσε να είναι Οκ. Αλλά για αυτόν, που κάνει την δουλειά που κάνει και μάλιστα οπλοφορώνταν είναι ανεπίτρεπτο. Δηλαδή τι θα γινόταν αν όλοι αυτοί που έφαγαν ξύλο από την αστυνομία έπερναν τα κουμπούρια;

Στο δεύτερο που ρωτάς την γνώμη μου είμαι σαφώς κατά των καταστροφών. Ούτε αναρχικός είμαι ούτε αντεξουσιαστής. Και την αστυνομία την θεωρώ περισσότερο από απαραίτητη.

ntinopoulos
07-12-2009, 23:54
Εδω χθες εσπασαν πολλες τραπεζες και καταστηματα...
Τι πραγματα ειναι αυτα;Δε λεω αδικα πηγε το παιδι περυσι,
αλλα να τημωρηθουν οι ενοχοι,τι φταιει ο ανθρωπακος που
παει να ανοιξει το μαγαζι του το πρωι και τα βρισκει ολα γυαλια
καρφια.Δηλαδη αυτα θα εχουμε τωρα καθε χρονο;Νεύρα
Ενας φιλος μου αστυνομικος μου ειπε πιασαμε 20 κουκουλοφορους
που σπαγανε και του λεω τι θα τους κανετε;Τιποτα μου λεει θα
πανε στον εισαγγελεα αυριο το πρωι και θα τους αφησει ελευθερους!
Γιατι αυτη η ατιμωρησια;Νεύρα
πεστα ρε γιωργη!

wet & dirty
07-12-2009, 23:55
Τρέχει καθαρά προς αυτούς που τον χτύπησαν λίγο πριν με το όπλο στο χέρι και χωρίς να βρίσκεται σε κίνδυνο...
Δεν θέλει πολύ να γίνει το κακό...



σε τι καναλι το εβλεπες???γιατι εγω ειδα κατι κλωτσιες στα μουτρα του αστυνομικου...οκ το πιστολι ηταν υπερβολη αλλα δεν παει να πει αυτο οτι πρεπει να κατσει και να τις τρωει..:hmmm: εσυ ειδες το πιστολι ολοι οι αλλοι ειδαμε την αδικια!!!!

wet & dirty
07-12-2009, 23:57
σταυρο μου οποιος νυχτοπερπατει λασπες και ##### πατει!
επισης οποιος πηδαει πολλα παλουκια,καποιο θα του μπει στον κwλο!
οποιος παει να σπασει και να καταστρεψει πρεπει να ειναι ετοιμος να υποστει τις συνεπειες των πραξεων του!;)



σωστος!!!!

fidemporas
08-12-2009, 00:02
σε τι καναλι το εβλεπες???γιατι εγω ειδα κατι κλωτσιες στα μουτρα του αστυνομικου...οκ το πιστολι ηταν υπερβολη αλλα δεν παει να πει αυτο οτι πρεπει να κατσει και να τις τρωει..:hmmm: εσυ ειδες το πιστολι ολοι οι αλλοι ειδαμε την αδικια!!!!

Δηλαδή για σένα είναι σημαντικότερο οι ψηλές ή οι χοντρές που άρπαξε από το ότι το πιστόλι βγήκε από την θήκη...;

frits
08-12-2009, 00:06
σταυρο μου οποιος νυχτοπερπατει λασπες και ##### πατει!
επισης οποιος πηδαει πολλα παλουκια,καποιο θα του μπει στον κwλο!
οποιος παει να σπασει και να καταστρεψει πρεπει να ειναι ετοιμος να υποστει τις συνεπειες των πραξεων του!;)

Σαφέστετα, αλλά δεν μπορεί και οι συνέπειες αυτές να είναι μία σφαίρα στο κεφάλι, μην φτάνουμε στα άκρα.

Όπως λέει και ο Georgekostas να τιμωρηθούν οι ένοχοι, όχι να καεί η πόλη.
Άρα έσπασες, να πας μέσα, (έχω κάτσει μέσα 12 ώρες και έχω σαλτάρει, πίστεψε με), και όχι να δεις τα ραδίκια ανάποδα.

ntinopoulos
08-12-2009, 00:09
Καλά ρε συ .. μεθυσμένος είσαι ;;
Για μαζέψου λίγο...τι αηδίες είναι αυτές που γράφεις;
Καμία αξία δεν έχει για σένα οτιδήποτε είναι διαφορετικό από σένα ;
Κανένας σεβασμός; Τίποτα; Δεν έχεις τσίπα πάνω σου;
Τέτοιες κουβέντες δεν λέγονται ούτε και για τον χειρότερο εχθρό σου ...
βρε κομπλεξικε fidebora παλι αρχισες τις αναρχικες αντιεξουσιαστικες και ακροαριστερες μπουρδες σου?τι θα γινει με σενα?
Κοίταξε το είδα το βίντεο ολόκληρο ...
Αυτό που θέλω να πω πάνω σε αυτό είναι το εξής...
Η κίνηση που κάνει ο αστυνομικός είναι καθαρά τσαμπουκάς επειδή λίγο πριν τον έδειραν. Για μένα και για σένα αυτό θα μπορούσε να είναι Οκ. Αλλά για αυτόν, που κάνει την δουλειά που κάνει και μάλιστα οπλοφορώνταν είναι ανεπίτρεπτο. Δηλαδή τι θα γινόταν αν όλοι αυτοί που έφαγαν ξύλο από την αστυνομία έπερναν τα κουμπούρια;

Στο δεύτερο που ρωτάς την γνώμη μου είμαι σαφώς κατά των καταστροφών. Ούτε αναρχικός είμαι ούτε αντεξουσιαστής. Και την αστυνομία την θεωρώ περισσότερο από απαραίτητη.
παλι μπερδεψες τις π***** με τις βουρτσες!
βρε αντικιονωνικε τυπε η αστυνομια επιβαλλει την ταξη οχι οι απλοι πολιτες!αυτο γινεται σε ολο τον κοσμο!ειναι δυνατον να θεωρεις ιδιο πραγμα να οπλοφορουν οι αστυνομικοι με το να οπλοφορουν οι πολιτες?:Απορία:

ntinopoulos
08-12-2009, 00:14
Σαφέστετα, αλλά δεν μπορεί και οι συνέπειες αυτές να είναι μία σφαίρα στο κεφάλι, μην φτάνουμε στα άκρα.

Όπως λέει και ο Georgekostas να τιμωρηθούν οι ένοχοι, όχι να καεί η πόλη.
Άρα έσπασες, να πας μέσα, (έχω κάτσει μέσα 12 ώρες και έχω σαλτάρει, πίστεψε με), και όχι να δεις τα ραδίκια ανάποδα.
συμφωνω αλλα οταν ο στοχος της μιας πλευρας ειναι να σκοτωσει με μαρμαρα λοστους κτλπ δε μπορουν οι της αλλης πλευρας να πανε σαν κυριες!
οποτε δε θελει και πολυ να σκοτωθει καποιος!και λεω λοιπον οτι αν παω να σκοτωσω καποιον ειτε αστυνομικος ειναι αυτος ειτε αστροναυτης θα εχω επιγνωση οτι μπορει να την πατησω εγω!μαχες ειναι φιλε αυτα,οχι σκακι!

georgekostas
08-12-2009, 00:15
Κυριοι...ξερετε τι ειναι να μην εχει δουλεια αυτον τον καιρο,για τους
λογους που ολοι μας ξερουμε,και να σου σπανε και το μαγαζι χωρις
καμμια αποζημιωση απο πουθενα;;;
Εσπασες;;;
Εκαψες;;;
Στο φρεσκο ολοι..............!!!!!!!!!!!!Νεύρα

ntinopoulos
08-12-2009, 00:18
Κυριοι...ξερετε τι ειναι να μην εχει δουλεια αυτον τον καιρο,για τους
λογους που ολοι μας ξερουμε,και να σου σπανε και το μαγαζι χωρις
καμμια αποζημιωση απο πουθενα;;;
Εσπασες;;;
Εκαψες;;;
Στο φρεσκο ολοι..............!!!!!!!!!!!!Νεύρα
εδω ρε συ καψανε το δεντρο με τα δωρα για τα απορα παιδια απο κατω!:hmmm:
μισος για ολους και για ολα!και μιλαμε για 13,14,15 ετων τσογλανια!:o

georgekostas
08-12-2009, 00:19
Γιωργο ξερεις τι ειναι να εχει πληρωσει 3 φορες για ρολα ψευδοροφες και εμπόρευμα??να περειμενεις να δουλεψεις λιγο τις γιορτες για να πληρωσεις τα δανεια (που εχεις φτιαξει 3 φορες τα ιδια πραγματα)και να μην μπορεις???:hmmm:
Σε καταλαβαινω απολυτα!:(

frits
08-12-2009, 00:21
Δηλαδή για σένα είναι σημαντικότερο οι ψηλές ή οι χοντρές που άρπαξε από το ότι το πιστόλι βγήκε από την θήκη...;

Θεωρείς ότι μία μολότωφ είναι λιγότερο επικίνδυνη από ένα πιστόλι; έχεις δει το μέγεθος των πετρών που πετάνε, εγώ απορώ πως τόσα χρόνια δεν έχουμε θύματα.

Δεν μου αρέσει να τα βάζω στην ζυγαριά, αλλά αυτό που με πειράζει και εδώ είμαι απόλυτος, είναι ότι απολογούμενοι (στα ΜΜΕ τουλάχιστον) είναι οι αμυνόμενοι.

Πολλοί γρήγορα ξεχάσαμε ότι την Παρασκευή 2 πιτσιράκαδες αστυνομικοί έπεσαν θύματα επίθεσης στα Εξάρχεια, ό ένας έχασε ένα δάκτυλο του χεριού του από κτύπημα με σφυρί, και τον άλλο τον χτυπούσαν ακόμα και όταν είχε χάσει τις αισθήσεις του.

ntinopoulos
08-12-2009, 00:24
Θεωρείς ότι μία μολότωφ είναι λιγότερο επικίνδυνη από ένα πιστόλι; έχεις δει το μέγεθος των πετρών που πετάνε, εγώ απορώ πως τόσα χρόνια δεν έχουμε θύματα.

Δεν μου αρέσει να τα βάζω στην ζυγαριά, αλλά αυτό που με πειράζει και εδώ είμαι απόλυτος, είναι ότι απολογούμενοι (στα ΜΜΕ τουλάχιστον) είναι οι αμυνόμενοι.

Πολλοί γρήγορα ξεχάσαμε ότι την Παρασκευή 2 πιτσιράκαδες αστυνομικοί έπεσαν θύματα επίθεσης στα Εξάρχεια, ό ένας έχασε ένα δάκτυλο του χεριού του από κτύπημα με σφυρί, και τον άλλο τον χτυπούσαν ακόμα και όταν είχε χάσει τις αισθήσεις του.
τα ειπες ολα!και κεραταδες και δαρμενοι!:Απορία:

wet & dirty
08-12-2009, 00:25
Δηλαδή για σένα είναι σημαντικότερο οι ψηλές ή οι χοντρές που άρπαξε από το ότι το πιστόλι βγήκε από την θήκη...;


το σημαντικοτερο για εμενα ειναι ποιος εδωσε το δικαιομα σε αυτα τα τσογλανια να σπανε ξενες περιουσίες!!!!

να σε ρωτησω και κατι???πες οτι εισαι στο κεντρο της αθηνας με την μηχανη σου και σκανε 10 καρπαζοεισπρακτορες (κουκουλοφοροι)σε ριχνουν κατω και σε πατανε στο κεφαλι...τι θα κανεις???

ntinopoulos
08-12-2009, 00:26
το σημαντικοτερο για εμενα ειναι ποιος εδωσε το δικαιομα σε αυτα τα τσογλανια να σπανε ξενες περιουσίες!!!!

να σε ρωτησω και κατι???πες οτι εισαι στο κεντρο της αθηνας με την μηχανη σου και σκανε 10 καρπαζοεισπρακτορες (κουκουλοφοροι)σε ριχνουν κατω και σε πατανε στο κεφαλι...τι θα κανεις???
θα ζητησει αυτογραφο!:rolleyes:

frits
08-12-2009, 00:37
" Αρχική Δημοσίευση από fidemporas http://www.gsforum.gr/images/buttons/viewpost.gif (http://www.gsforum.gr/showthread.php?p=102712#post102712)
Καλά ρε συ .. μεθυσμένος είσαι ;;
Για μαζέψου λίγο...τι αηδίες είναι αυτές που γράφεις;
Καμία αξία δεν έχει για σένα οτιδήποτε είναι διαφορετικό από σένα ;
Κανένας σεβασμός; Τίποτα; Δεν έχεις τσίπα πάνω σου;
Τέτοιες κουβέντες δεν λέγονται ούτε και για τον χειρότερο εχθρό σου ...

Αρχική Δημοσίευση από Ntinopoulos

βρε κομπλεξικε fidebora παλι αρχισες τις αναρχικες αντιεξουσιαστικες και ακροαριστερες μπουρδες σου?τι θα γινει με σενα? ""

Παιδιά παρακαλώ χαλαρώστε λίγο και αφήστε τους προσωπικούς χαρακτηρισμούς, με κάνετε και νιώθω άσχημα. :yz

geolag
08-12-2009, 00:39
Κάθε αστυνομικός που φέρει όπλο έχει εκπαιδευτεί για το πότε θα το βγάλει.Αν κάνει κακή χρήση θα πρέπει να τιμωρηθεί.Το πρόβλημα εδώ είναι ότι όπως και στα Εξάρχεια βρίσκονται αστυνομικοί απέναντι σε κυκουλοφόρους πολύ περισσότερους σε αριθμό από αυτούς.Μήπως το πρόβλημα είναι στην τακτική της αστυνομίας?Για ποιό λόγο βρέθηκαν οι δύο μοτοσυκλετιστές απέναντι σε τόσους πολλούς?

ntinopoulos
08-12-2009, 00:44
" Αρχική Δημοσίευση από fidemporas http://www.gsforum.gr/images/buttons/viewpost.gif (http://www.gsforum.gr/showthread.php?p=102712#post102712)
Καλά ρε συ .. μεθυσμένος είσαι ;;
Για μαζέψου λίγο...τι αηδίες είναι αυτές που γράφεις;
Καμία αξία δεν έχει για σένα οτιδήποτε είναι διαφορετικό από σένα ;
Κανένας σεβασμός; Τίποτα; Δεν έχεις τσίπα πάνω σου;
Τέτοιες κουβέντες δεν λέγονται ούτε και για τον χειρότερο εχθρό σου ...

Αρχική Δημοσίευση από Ntinopoulos

βρε κομπλεξικε fidebora παλι αρχισες τις αναρχικες αντιεξουσιαστικες και ακροαριστερες μπουρδες σου?τι θα γινει με σενα? ""

Παιδιά παρακαλώ χαλαρώστε λίγο και αφήστε τους προσωπικούς χαρακτηρισμούς, με κάνετε και νιώθω άσχημα. :yz

ελα μην κλαις τωρα και με πιανουν τυψεις!:hmmm:

ΛΕΟΝΤΟΚΑΡΔΟΣ
08-12-2009, 01:00
"

Παιδιά παρακαλώ χαλαρώστε λίγο και αφήστε τους προσωπικούς χαρακτηρισμούς, με κάνετε και νιώθω άσχημα. :yz




+ 1000 :sm8:

Alext
08-12-2009, 02:14
τελικα για να καταλαβω
οι Γερμανοι ειναι φιλοι μας ??????

nek21
08-12-2009, 03:36
δεν ειναι πιστολι νομιζω...πτυσομενω γκλοπ νομιζω οτι ειναι....


αν προσεξεις κανει μια κινηση με το χερι του να ανοιξη το γκλοπ αλλα δεν ανοιγη...
ετσι ακριβως ειναι,οσοι γνωριζουν μπορουν να το καταλαβουν.οι αλλοι παντως που εχουν αγνοια ας φροντισουν να μην πιστευουν τις πα....ριες που λενε οι δημοσιογραφοι γιατι καπως ετσι διαμορφωνουν συνειδησεις.

nek21
08-12-2009, 03:49
θα ζητησει αυτογραφο!:rolleyes:
παιδια ηρεμηστε.ο νομος περι οπλων ειναι σαφης και στο κατω κατω δεν εκανε χρηση απλως αν το εβγαλε τελικα το κανε για να προλαβει τα χειροτερα και μπραβο του που χε την ψυχραιμια να μη ριξει.

ΛΕΟΝΤΟΚΑΡΔΟΣ
08-12-2009, 04:10
παιδια ηρεμηστε.ο νομος περι οπλων ειναι σαφης και στο κατω κατω δεν εκανε χρηση απλως αν το εβγαλε τελικα το κανε για να προλαβει τα χειροτερα και μπραβο του που χε την ψυχραιμια να μη ριξει.


Νεκτάριε, (αν δεν δεσμεύεσαι),

μπορείς να μας πεις με δυό λόγια,

τί λέει ο νόμος περί όπλων ;;;;

Έτσι, για να μας λυθούν, κάποιες απορίες ....;)

ckalfas
08-12-2009, 17:00
Τι ψάχνει ο κόσμος...
Παραλίγο να έβαφαν με αίμα τα χέρια τους αυτά τα άναδρα ανθρωπίδια και εμείς κοιτάμε από την κλειδαρότρυπα...!!!
Αν σας κλωτσούσαν και χτυπούσαν με λοστούς 10 άτομα και είχατε περίστροφο, πόσοι από εσάς (όσο και σωστά εκπαιδευμένοι να ήσασταν, τουλάχιστον δεν θα ήσασταν εκπευδευμένοι για το πως θα σας δέρνουν...!!!) θα σκεφτόσασταν να το χρησιμοποιήσετε;

Νομίζω πως πάρα πολλοί!!! Ακόμη και ο αναρχικός! (Όχι μάλλον θα έψαχνε αναπτήρα να ανάψει την μολότωφ που είχε στο σακίδιο)

Έρε θα παρανοήσουμε τελείως με τέτοιες απόψεις!

ntinopoulos
08-12-2009, 20:16
Τι ψάχνει ο κόσμος...
Παραλίγο να έβαφαν με αίμα τα χέρια τους αυτά τα άναδρα ανθρωπίδια και εμείς κοιτάμε από την κλειδαρότρυπα...!!!
Αν σας κλωτσούσαν και χτυπούσαν με λοστούς 10 άτομα και είχατε περίστροφο, πόσοι από εσάς (όσο και σωστά εκπαιδευμένοι να ήσασταν, τουλάχιστον δεν θα ήσασταν εκπευδευμένοι για το πως θα σας δέρνουν...!!!) θα σκεφτόσασταν να το χρησιμοποιήσετε;

Νομίζω πως πάρα πολλοί!!! Ακόμη και ο αναρχικός! (Όχι μάλλον θα έψαχνε αναπτήρα να ανάψει την μολότωφ που είχε στο σακίδιο)

Έρε θα παρανοήσουμε τελείως με τέτοιες απόψεις!
ετσι αγορι μου!
γεμισαμε ιντελεκτουελ βαψοκοτσιδες επαναστατες που κρινουν εκ του ασφαλους!Νεύρα

wet & dirty
08-12-2009, 21:16
τελικα ηταν πτυσσομενο γκλοπ αυτο που εβγαλε και το πιστολι απο το ξυλο που εφαγε εφυγε απο την θηκη του και το εσερνε με σπιραλ που εχουν οι νεες θηκες για να μην το χανουν αλλα ο fidemporas εβαλε φωτο που το ειχε μαζεψει για να το βαλει στην θηκη του και το κρατουσε στο χερι του...δηλαδη τιποτα διαφορετικο απο αυτο που κανουν οι δημοσιογραφοι-παπαρολογοι..και τελικα τι θελουμε ρε παιδια αστυνομια για να μην καουν οι περιουσίες μας οι τσογλανια για να τις καινε???:hmmm:

nek21
08-12-2009, 23:27
Νεκτάριε, (αν δεν δεσμεύεσαι),

μπορείς να μας πεις με δυό λόγια,

τί λέει ο νόμος περί όπλων ;;;;

Έτσι, για να μας λυθούν, κάποιες απορίες ....;)
ο νομος με λιγα λογια λεει οτι χρηση για χρηση μιλαμε παντα ετσι(στην περιπτωση μας δεν υπηρχε) μπορει να κανει ο αστυνομικος οταν απειλειται η ζωη του η η ζωη καποιου τριτου απο αμεση και ιδια απειλη.

yannis
09-12-2009, 14:40
Ρε συ Βαγγέλη, γιατί αγόρι μου ρίχνεις λάδι στη φωτιά?!!?!?!?:(
Λες να είσαι ο μόνος που μπορεί να αντιλαμβάνεται κάτι περισσότερο από το "ποδόσφαιρο"?!?!?!;)
Όμως είναι χαμένος κόπος να προσπαθείς σε λάθος τόπο. Σαν να ποστάριζες στο indymedia, για την ανάγκη της δημιουργικότητας και την αξία της οικογένειας. Εδώ κάποιοι θα σε πουν αντιεξουσιαστή, εκεί κάποιοι (αντιστοίχου εγκεφάλου) θα σε πουν φασίστα.:cool:
Εδώ προσπαθώ τόσο καιρό να εξηγήσω, πως είναι ένα φόρουμ για μοτο και δεν χρειάζοντε τέτοιες αναφορές, αλλά που!!!!!!!!! Στο τέλος, έβγαλαν οι φωστήρες και το συμπέρασμα πως υποστηρίζω το ΚΚΕ!!!!!!!!!!! Αν όμως κάποιος "ζει την ζωή του ερήμην της ζωής", τι σε κάνει να νομίζεις πως αν τον τσιγκλίσεις θα ξυπνήσει??? Και γιατί να αλλάξει άλλωστε. Στην κοινωνία πάντα υπήρχαν και θα υπάρχουν από όλα τα είδη, είναι απαραίτητο για την ισορροπία!!!
Εδώ βλέπεις να ποστάρουν ανεργοτεμπέληδες, πως τους κλέβουν οι κονγκολέζοι τις δουλειές και πως θα ζήσουν... αλλά κυκλοφοράνε και μηχανάρα της τάξης των 18-20 χιλιάρικων, που σαν σώφρονες άνθρωποι αγόρασαν από το περίσσευμά τους!!!!!!:sm7:
Αλλά είπαμε πάντα κάποιος άλλος φταίει ( οι πολιτικοί, δημοσιογράφοι, δάσκαλοι, παπάδες, η κοινωνία, ο Καζαντζίδης...) και ποτέ ο μα...ας!!!!!!!:p

ΕΠΙΜΕΝΩ ΟΜΩΣ ΠΩΣ ΕΔΩ ΕΡΧΟΜΑΣΤΕ ΓΙΑ ΑΛΛΟΥΣ ΛΟΓΟΥΣ ΚΑΙ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΝΑ ΤΟ ΣΕΒΑΣΤΕΙΤΕ.
Είναι σαν να επιλέγεις να παρακολουθήσεις, έναν ενημερωτικό τηλεοπτικό σταθμό και αντί για ειδήσεις, να σου πετάει τσόντες!!!!! Λες κι άμα θέλεις δεν ξέρεις που θα βρεις τις καλύτερες!!!!!!!:D

wet & dirty
09-12-2009, 14:57
Ρε συ Βαγγέλη, γιατί αγόρι μου ρίχνεις λάδι στη φωτιά?!!?!?!?:(
Λες να είσαι ο μόνος που μπορεί να αντιλαμβάνεται κάτι περισσότερο από το "ποδόσφαιρο"?!?!?!;)
Όμως είναι χαμένος κόπος να προσπαθείς σε λάθος τόπο. Σαν να ποστάριζες στο indymedia, για την ανάγκη της δημιουργικότητας και την αξία της οικογένειας. Εδώ κάποιοι θα σε πουν αντιεξουσιαστή, εκεί κάποιοι (αντιστοίχου εγκεφάλου) θα σε πουν φασίστα.:cool:
Εδώ προσπαθώ τόσο καιρό να εξηγήσω, πως είναι ένα φόρουμ για μοτο και δεν χρειάζοντε τέτοιες αναφορές, αλλά που!!!!!!!!! Στο τέλος, έβγαλαν οι φωστήρες και το συμπέρασμα πως υποστηρίζω το ΚΚΕ!!!!!!!!!!! Αν όμως κάποιος "ζει την ζωή του ερήμην της ζωής", τι σε κάνει να νομίζεις πως αν τον τσιγκλίσεις θα ξυπνήσει??? Και γιατί να αλλάξει άλλωστε. Στην κοινωνία πάντα υπήρχαν και θα υπάρχουν από όλα τα είδη, είναι απαραίτητο για την ισορροπία!!!
Εδώ βλέπεις να ποστάρουν ανεργοτεμπέληδες, πως τους κλέβουν οι κονγκολέζοι τις δουλειές και πως θα ζήσουν... αλλά κυκλοφοράνε και μηχανάρα της τάξης των 18-20 χιλιάρικων, που σαν σώφρονες άνθρωποι αγόρασαν από το περίσσευμά τους!!!!!!:sm7:
Αλλά είπαμε πάντα κάποιος άλλος φταίει ( οι πολιτικοί, δημοσιογράφοι, δάσκαλοι, παπάδες, η κοινωνία, ο Καζαντζίδης...) και ποτέ ο μα...ας!!!!!!!:p

ΕΠΙΜΕΝΩ ΟΜΩΣ ΠΩΣ ΕΔΩ ΕΡΧΟΜΑΣΤΕ ΓΙΑ ΑΛΛΟΥΣ ΛΟΓΟΥΣ ΚΑΙ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΝΑ ΤΟ ΣΕΒΑΣΤΕΙΤΕ.
Είναι σαν να επιλέγεις να παρακολουθήσεις, έναν ενημερωτικό τηλεοπτικό σταθμό και αντί για ειδήσεις, να σου πετάει τσόντες!!!!! Λες κι άμα θέλεις δεν ξέρεις που θα βρεις τις καλύτερες!!!!!!!:D


δεν μου το κανεις λιγο πιο λιανα αυτο?????

yannis
09-12-2009, 15:13
δεν μου το κανεις λιγο πιο λιανα αυτο?????

Τι να σου κάνω λιανά ρε Τάκη!?!?!?!?!?!??! Και γιατί νομίζεις ότι σε αφορά!?!?!?:confused::confused::confused:
Άσε που, όσους αφορά αφ' ενός το καταλαβαίνουν και αφ' ετέρου δεν χρειάζεται εξήγηση!!!!!!!!!

wet & dirty
09-12-2009, 15:20
Τι να σου κάνω λιανά ρε Τάκη!?!?!?!?!?!??! Και γιατί νομίζεις ότι σε αφορά!?!?!?:confused::confused::confused:
Άσε που, όσους αφορά αφ' ενός το καταλαβαίνουν και αφ' ετέρου δεν χρειάζεται εξήγηση!!!!!!!!!


γιατι ρε Γιαννη εχω ποσταρη και εγω και δεν μπορω να καταλαβω τι ειναι αυτα που γραφεις και κραζεις οσους εχουν γραψει.

wet & dirty
09-12-2009, 15:25
γιατι ρε Γιαννη εχω ποσταρη και εγω και δεν μπορω να καταλαβω τι ειναι αυτα που γραφεις και κραζεις οσους εχουν γραψει.


αν ειναι κατι που αφορα προσωπικα καποιο ατομο απο το φορουμ γιατι δεν το κανεις ονομαστικα για να μην υπαρχουν παρεξηγησεις??????

yannis
09-12-2009, 16:00
Τάκη ξεκίνησα με παραίνεση στον Βαγγέλη (fidempora) να αποφεύγουμε τις αντιπαραθέσεις για λάθος θέματα σε λάθος μέρος. Αυτό ισχύει και για όσους ψάχνουν ευκαιρία από την απέναντι του Βαγγέλη πλευρά. Μου θυμίζει την παροιμία "δυό γάδαροι μαλώνανε σε ξένο αχυρώνα"!!!!!
Ο καθένας έχει τις απόψεις του, αλλά προσωπικά με ενοχλεί να βρίσκομαι σε χώρους με τέτοιες αντιλήψεις. Έφερα το παράδειγμα της τηλεόρασης για να γίνει κατανοητή η αυθαιρεσία όσων επιμένουν.
Επειδή έχω γνωρίσει μιά χαρά άτομα εδώ και επειδή με ξεκουράζει η περιήγηση στο φόρουμ, στα συνεχόμενα ταξίδια μου...
και επειδή πουθενά στις "προδιαγραφές" του φόρουμ δεν αναφέροντε τέτοιες επιδιώξεις, παρακαλώ να σεβαστούν το δικαίωμά μου και αν έχουν ανησυχίες να τις εκφράζουν στους αρμόδιους διαδικτυακούς τόπους και όπου αλλού προσφέρεται.
Δεν χρειάζοντε ονόματα (όλοι πέφτουμε σε λάθη κατά καιρούς!!!), πόσο μάλλον που κατά τα άλλα περνάμε μιά χαρά όταν βρισκόμαστε.;) Καταλαβαίνω πως για μερικούς γίνομαι γραφικός, όμως αυτό είναι σύνδρομο των Ελλήνων που βρίσκοντε (άλλος λίγο, άλλος πολύ) εκτός Ελλάδος και αυτές οι γωνιές τους προσφέρουν ξεκούραση και ζεστασιά.:)

geolag
09-12-2009, 16:03
Στην ενότητα αυτή σχολιάζουμε την επικαιρότητα.Φυσικά προσωπικές προσβολές δεν νομίζω ότι αρέσουν σε κανένα.Αν κάποιος αισθάνεται ότι από τα γραφόμενα μας προσβάλλεται τότε καλό είναι να αναφέρεται προσωπικά σε αυτόν.Κανένας δεν υποχρεώνεται να διαβάζει τα επιμέρους κομμάτια του forum.Tέλος υπάρχουν και διαχειριστές οι οποίοι επεμβαίνουν όταν παρεκτεπόμαστε.

ntinopoulos
09-12-2009, 20:49
δεν μου το κανεις λιγο πιο λιανα αυτο?????
αλλα λογια να αγαπιομαστε τακη μου...:sm7:

ntinopoulos
09-12-2009, 20:56
Στην ενότητα αυτή σχολιάζουμε την επικαιρότητα.Φυσικά προσωπικές προσβολές δεν νομίζω ότι αρέσουν σε κανένα.Αν κάποιος αισθάνεται ότι από τα γραφόμενα μας προσβάλλεται τότε καλό είναι να αναφέρεται προσωπικά σε αυτόν.Κανένας δεν υποχρεώνεται να διαβάζει τα επιμέρους κομμάτια του forum.Tέλος υπάρχουν και διαχειριστές οι οποίοι επεμβαίνουν όταν παρεκτεπόμαστε.
φιλε μου θελει ######@ για να αναφερεται καποιος προσωπικα και ξεκαθαρα
σε οποιον διαφωνει με τις αποψεις του!δεν τα εχουν ολοι ομως!:rolleyes:

yannis
10-12-2009, 11:34
Μόλις είδα τις βαθυστόχαστες, όπως πάντα, απόψεις σου, θύμωσα και έγραψα μιά απάντηση αρκετά τσουχτερή. Όμως, επειδή όπως είπαμε και αλλού, ο θυμός είναι κακός σύμβουλος, αφού ηρέμησα την έσβησα. Καταλαβαίνω πως είναι δύσκολο να τα αντιληφθείς αυτά... Μεταξύ μας, ούτε νομίζω ότι ποτέ θα τα καταφέρεις... :hmmm:

yannis
10-12-2009, 12:25
Όσο για τις προθέσεις μου... αν ήθελα να κάνω τον κουραδόμαγκα, πάντα υπάρχουν ευκαιρίες για κόντρες. Παράδειγμα το δημοσίευμα του Τριανταφυλλόπουλου (κι ας με αναγουλιάζει ο συγκεκριμένος!!!)

http://www.zougla.gr/page.ashx?pid=2&aid=85717&cid=4

ckalfas
10-12-2009, 16:33
Δηλαδή που καταλήγουμε;
Ένας με ανοικτό και έξυπνο μυαλό ας με βοηθήσει λιγάκι τον παραπλανημένο Έλληνα...

yannis
10-12-2009, 17:53
Για βοήθεια... απευθύνσου στην ενορία σου.

ntinopoulos
10-12-2009, 20:03
Δηλαδή που καταλήγουμε;
Ένας με ανοικτό και έξυπνο μυαλό ας με βοηθήσει λιγάκι τον παραπλανημένο Έλληνα...
φιλαρακι δυο εδω μεσα ειναι οι εξυπνοι και ανοικτομυαλοι!:sm7:
οι υπολοιποι δεν μπορουμε να του ακολουθησουμε!:rolleyes:
παρακαλεσε να σου εξηγησουν!:sm7:

ckalfas
11-12-2009, 00:29
Για βοήθεια... απευθύνσου στην ενορία σου.

Περίμενα κάτι ποιο έξυπνο...
Τέλος πάντων, νόμιζα ότι θα διάβαζα κάποιες εμπνευσμένες προτάσεις!

yannis
11-12-2009, 20:16
Αγαπητέ μου, δεν υπάρχουν λάθος απαντήσεις, αλλά μάλλον λάθος ερωτήσεις!!!
1.Γιατί βέβαια, η ειρωνεία στην ερώτησή σου, δεν άφηνε και πολλά περιθώρια… Έδειχνε μάλιστα, όπως και η συνέχεια, πως θεωρώντας τον εαυτό σου (γιατί όχι?!?!) ανωτέρου επιπέδου, θα έκρινες αν ήταν έξυπνη ή εμπνευσμένη η απάντησή μου. Χαραμίζεσαι… έπρεπε να είσαι σε επιτροπή ταλέντων, σαν τον Ψινάκη, ίσως!!!!!
2.Στο προφίλ μου δεν γράφει, ούτε καθηγητής, ούτε κατηχητής, ούτε καθοδηγητής. Ως εκ τούτου, δεν υποχρεούμαι σε γαλούχηση, πόσο μάλλον αφύπνιση οιουδήποτε, εκτός ίσως των απογόνων μου. Ούτε και πιστεύω πως κάποιος «αλλάζει» από καν’ να δυο μίζερα ποσταρίσματα.
Ουδέποτε επεδίωξα κάτι τέτοιο, αλλά για να το δει κάποιος χρειάζεται και κοινός έστω, νους. Βέβαια ο …..(κώστα συμπλήρωσε αυτό που νομίζεις)… ντινόπουλος, από ότι φάνηκε δεν είχε καμμιά ελπίδα.
Ας πάρουμε όμως τα πράγματα από την αρχή…
Πριν ένα χρόνο για κάποιους ήδη γνωστούς λόγους, άνοιξε ένα νέο φόρουμ. Από τους πρώτους που συμμετείχαν είμαι κι εγώ. Σε συζητήσεις με τα ιδρυτικά μέλη η (σεβαστή) απόφαση που πήραν, ήταν να κρατηθεί σε κόσμιο επίπεδο , αποφεύγοντας ακραίες εκφράσεις και απόψεις. Είτε διαφωνώ είτε συμφωνώ, όσο συμμετέχω, οφείλω να το σεβαστώ. Το ίδιο και οι υπόλοιποι όμως.
Από νωρίς λοιπόν, κάποιες αναφορές σε πρόσφυγες, αστυνομία, αντιεξουσιαστές κ.λ.π. έγιναν με τρόπο που αρκετοί (ανάμεσα τους κι εγώ) ενοχλήθηκαν και το έδειξαν πεντακάθαρα.
Καταλαβαίνω , πως οι αντιλήψεις που έχει διαμορφώσει ο καθένας, είναι συνισταμένη πολλών παραμέτρων και ουδόλως με ενδιαφέρει να τις αναλύσω ή να τις αλλάξω. Είναι δικαίωμά μου όμως, να μην τις τρώω στη μάπα κάθε φορά, που το οποιοδήποτε καυλοράπανο, νομίζει πως ανακάλυψε την φωτιά και θέλει να παίξει τον Προμηθέα.
Επανειλημμένα ζήτησα από τα μέλη που επιμένουν να εκφράζοντε έτσι, να σταματήσουν γιατί ενοχλούν. Αγρόν αγόρασαν!!!!
Πάμε λοιπόν……
1.Αδιαφορώ και απέχω από το τυπικό οποιασδήποτε θρησκείας. Πως θα ένοιωθαν βαθειά θρησκευόμενα μέλη του φόρουμ , αν με γελοίες αφορμές (ας πούμε βατοπαίδι) άρχιζα και έβριζα τους παπάδες, την εκκλησία, τον χριστιανισμό, τους εβραίους και λοιδωρούσα εν γένει την γαλήνη που ο καθένας βρίσκει στην πίστη του, επειδή νομίζω πως ανακάλυψα την αλήθεια και … «πίστεψέ με, ρε γιάννη , έτσι είναι»… στο κάτω -κάτω θα σχολίαζα την επικαιρότητα!!!!
2.Από παιδί μου άρεσαν οι μοτοσυκλέτες, ένα αυτοκίνητο πήρα κι αυτό μετά από λίγο το έδωσα στην γυναίκα μου. Όμως είμαι σε μια ηλικία που οι παρέες μου είναι σε άλλη φάση. Ο ένας γουστάρει ψάρεμα, ο άλλος έχει μωρό και δεν τον βολεύει η μηχανή, άλλος επαγγελματικές υποχρεώσεις και πάει λέγοντας… Βρήκα μια παρέα λοιπόν σε αυτόν τον χώρο να κάνω το κέφι μου!!!!! Σίγουρα με διαφορετικές απόψεις για πολλά πράγματα, αλλά όταν έχεις καλή πρόθεση αποφεύγεις να κοντράρεις και αφού ακολουθεί και η γυναίκα μου… τι καλύτερο!??!!?!?;)
3.Αυτή είναι και η απάντηση σε όσους αναρωτηθούν «και καλά ρε φίλε, γιατί δεν αλλάζεις κανάλι?»:D
…………………………………………………………………..
Τα υπόλοιπα ελπίζω να μην χρειάζεται να τα γράψω και να παραληφθούν, ως ευκόλως εν νοούμενα…:cool:

ntinopoulos
11-12-2009, 22:20
γιαννακη στις τελιτσες δε θα βαλω εγω τιποτα!θα αφησω τους συμφορουμητες μας να βαλει ο καθενας οτι νομιζει!
αλλωστε ολοι εχουμε δωσει τα διαπιστευτηρια μας στο forum!;)

παντως καλα κανεις και γαλουχεις μονο τους απογονους σου....ετσι το κακο ειναι μικρο...:sm7:

Alext
12-12-2009, 01:11
κάποιες αναφορές σε πρόσφυγες, αστυνομία, αντιεξουσιαστές κ.λ.π. έγιναν με τρόπο που αρκετοί (ανάμεσα τους κι εγώ) ενοχλήθηκαν και το έδειξαν πεντακάθαρα.
συμφωνω και εμενα με ενοχλει και γι' αυτο δεν συμμετεχω σε αυτα τα ποστ και οχι επειδη δεν εχω αποψη



Καταλαβαίνω , πως οι αντιλήψεις που έχει διαμορφώσει ο καθένας, είναι συνισταμένη πολλών παραμέτρων και ουδόλως με ενδιαφέρει να τις αναλύσω ή να τις αλλάξω. Είναι δικαίωμά μου όμως, να μην τις τρώω στη μάπα κάθε φορά,

συμφωνω
δεν θελω να τις τρωω στην μαπα
και πιθανολογω οτι και αντιστοιχα αυτοι δεν θα θελουν να τρωνε στην μαπα την δικη μου πιθανον αντιθετη αποψη
θεμιτο ειναι καποιος να θελει να πει την αποψη του
μια φορα ομως και οχι καθε τρεις και λιγο αντε ξανα και ξανα τα ιδια και τα ιδια σε καθε ευκαιρια
θα θελατε π.χ να βγαινω καθε φορα που δινεται η αφορμη (δηλ καθε μερα)
να σας λεω την αποψη μου για τους μπατσους και ποσο ηλιθιοι ειναι που οι μισοι σπανε τα βλακομετρα
και οι αλλοι μισοι ειναι με ψυχοφαρμακα??? (και εχω και 2 ανηψια στην αστυνομια)
δυστυχως καθε μερα δινεται μια αφορμη για αυτο
δεν νομιζω οτι θα ηταν αρεστο ακομα και σε αυτους που πιθανον να συμφωνουν με την αποψη αυτη γιατι για ολα ισχυει το..........
πολυ το Κυριε ελεησον το βαριεται και ο παππας

ΛΕΟΝΤΟΚΑΡΔΟΣ
12-12-2009, 02:25
συμφωνω και εμενα με ενοχλει και γι' αυτο δεν συμμετεχω σε αυτα τα ποστ και οχι επειδη δεν εχω αποψη




συμφωνω
δεν θελω να τις τρωω στην μαπα
και πιθανολογω οτι και αντιστοιχα αυτοι δεν θα θελουν να τρωνε στην μαπα την δικη μου πιθανον αντιθετη αποψη
θεμιτο ειναι καποιος να θελει να πει την αποψη του
μια φορα ομως και οχι καθε τρεις και λιγο αντε ξανα και ξανα τα ιδια και τα ιδια σε καθε ευκαιρια
θα θελατε π.χ να βγαινω καθε φορα που δινεται η αφορμη (δηλ καθε μερα)
να σας λεω την αποψη μου για τους μπατσους και ποσο ηλιθιοι ειναι που οι μισοι σπανε τα βλακομετρα
και οι αλλοι μισοι ειναι με ψυχοφαρμακα??? (και εχω και 2 ανηψια στην αστυνομια)
δυστυχως καθε μερα δινεται μια αφορμη για αυτο
δεν νομιζω οτι θα ηταν αρεστο ακομα και σε αυτους που πιθανον να συμφωνουν με την αποψη αυτη γιατι για ολα ισχυει το..........
πολυ το Κυριε ελεησον το βαριεται και ο παππας






Οοοοοοοοοοπππππ .....

Αλέξανδρε .....εδώ είσαι φάουλ .....

Βεβαίως έχεις άποψη (κ το ξέρω),

όπως κ δικαίωμά σου είναι το αν θα την εκφράζεις κ πότε,

αλλά στην προκειμένη περίπτωση,

καταδικάζεις κ υβρίζεις, μια ολόκληρη ομάδα συμπολιτών μας ...

Εκτός του ότι δεν πιστεύω ότι το 50% των Σωμάτων Ασφαλείας είναι βλάκες,

ούτε για το υπόλοιπο 50% είναι ..... (ούτε να το γράψω ΔΕΝ θέλω...:(),

εκφράσεις και απόψεις - τόσο ακραίες - θα πρέπει ν' αποφεύγονται να ποστάρονται,

γιατί απλά, αν ο καθένας μας που έχει μια δυσμενή άποψη για μια επαγγελματική ομάδα της κοινωνίας μας,

ερχόταν κ την ποστάριζε,

δεν θα είχε άλλη δουλειά το φόρουμ, απ' το ν' απασχολείται,

με το να υποστηρίζει ή να κατηγορεί κάποιους ....(καλώς ή κακώς ...:cool:)




.

ΛΕΟΝΤΟΚΑΡΔΟΣ
12-12-2009, 02:34
Και στην συνέχεια των παραπάνω,

δεν πιστεύω ότι υπάρχει νοήμων άνθρωπος,

που να υποστηρίξει ότι,

οι ακραίες συμπεριφορές κάποιων παιδιών ("επωνύμων" ή όχι),

έχουν την παραμικρή δικαιολογία ....

Μιλάω για τον πετροπόλεμο,

το ανελέητο σπάσιμο των πάντων,

την ολική διάλυση της Πρυτανείας,

(όχι τόσο για τα υλικά που κατεστράφησαν, αλλά για τα πολιτιστικά κ πνευματικά κειμήλια που κάηκαν κ δεν αναπληρώνονται),

την ανεπίτρεπτη συμπεριφορά σε "Ιερά σύμβολα",

κ όσα ακόμη έγιναν στο "όνομα" τάχα,

του θανάτου του Γρηγορόπουλου .....:(


Όλ' αυτά άλλωστε,

τα καταδίκασαν (προς τιμήν τους) και ΟΛΑ τα κόμματα, ανεξαιρέτως .....



Άρα λοιπόν,

ποιό είναι το νόημα των προηγουμένων 60 ποσταρισμάτων ;;;;


Μήπως ΟΛΟΙ βλέπουμε το ίδιο νόμισμα,

αλλά απ' την αντίθετη πλευρά ;;;;




.

yannis
12-12-2009, 16:12
Οοοοοοπππ!!!!!
Μια στιγμή ρε Νικόλα, γιατί δεν μπορεί ο Άλεξ να εκφράσει δυσμενή άποψη για κάποια επαγγελματική ομάδα, αλλά δικαιούνται άλλοι να το κάνουν και με χειρότερο πολλές φορές τρόπο, για άλλες ομάδες;;;;;;;; Πολιτικούς (που στο κάτω-κάτω τους ψηφίσαμε, δεν μπήκαν με μέσον), δημοσιογράφους, δημοσίους υπαλλήλους, εκπαιδευτικούς, λιμενεργάτες, αγρότες, πιλότους, ναυτικούς… Έτσι κι αλλιώς το θέμα δεν ξεκίνησε για όλους, αλλά για κάποιον πιστολέρο. Μπορεί ο άνθρωπος να μην ήταν, αλλά να φάνηκε έτσι, στην ουσία όμως, αυτό που σχολιαζόταν ήταν η εκάστοτε αυθαιρεσία. Όπως λοιπόν καταδικάζουν άλλοι διάφορα έτσι σχολιάστηκε κι αυτό.
Ένα-ένα όμως…
Ο αστυνομικός ,προφυλάσσοντας τον πολίτη, και φροντίζοντας να τηρούνται οι θεσμοθετημένοι κανόνες της πολιτείας, μπορεί άμεσα να μην κάνει κάτι δημιουργικό, έμμεσα όμως , προστατεύοντας όσους παράγουν, συμμετέχει ισότιμα. Αυτά βέβαια σε μια ευνομούμενη και ιδανική κοινωνία. Το ίδιο όμως θα ίσχυε και για τους πολιτικούς, δικηγόρους κ.λπ. Αν δεν ισχύει για κάποιες ομάδες, τι σε κάνει να πιστεύεις πως θα γινόταν για κάποιες άλλες, στην ίδια κοινωνία;;;; Αν τώρα δούμε και την ιδιαιτερότητα αυτού του κλάδου, εύκολα βγαίνουν τα συμπεράσματα. Βεβαίως και δεν μιλάμε για όλους, έχω φίλους και υπάρχουν αμέτρητοι ακόμη αστυνομικοί και λιμενικοί, που χαίρουν εκτιμήσεως και δεν έχουν σχέση με «κολλημένους» ή «προστάτες». Τους παίρνει η μπάλα, δυστυχώς πολλές φορές, όπως ας πούμε τους ταξιτζήδες!!!! Λαμόγια, κατά την συνήθη στο φόρουμ έκφραση, υπάρχουν παντού και είναι σύμπτωμα του τρόπου που διάλεξε η πλειοψηφία της κοινωνίας να ζει και όχι του κάθε επαγγέλματος. Γιατί λοιπόν δεν τρέχει τίποτε όταν λένε πως και οι 300 της Βουλής θέλουν κρέμασμα και πως τα παίρνουν;;;;; Εσένα δεν θα σε πείραζε, αν σου έλεγαν πως τα παίρνεις;;; Και βάλε πως τα λένε αυτοί που τους εξέλεξαν, πολλές φορές με φανατισμό!!!!!
Τα επεισόδια, από όπου κι αν προέρχονται, φυσικά και είναι καταδικαστέα, όμως τα 60 ποσταρίσματα, δεν ξεκίνησαν για αυτό το θέμα. Επίσης η δική μου παρέμβαση, όπως και η δική σου, ξεκίνησε ζητώντας κόσμια συμπεριφορά. Γιατί μην μου πεις, πως σχόλια του τύπου «το καλο...το καλο!» ή «βρε κομπλεξικε fidebora…» ή «παλι μπερδεψες τις π***** με τις βουρτσες! βρε αντικιονωνικε τυπε…» είναι φιλοφρονήσεις!!!
Τόσες φορές έγιναν αναφορές για αυτά τα θέματα, όμως τα ίδια παντελάκη μου, τα ίδια παντελή μου. Γιατί τα φαινόμενα αυτά, τα γεννάει ο τρόπος ζωής που εμείς διαλέγουμε και αποτελέσματα, σαν το σπάσιμο ή από την άλλη τον φόνο, τα προκαλούν ηλίθιοι , που με τον φανατισμό τους ξεσηκώνουν τους ανεγκέφαλους της μιας ή της άλλης πλευράς. Έτσι, όπως κάποιοι αβίαστα φωνάζουν πως δεν έχουν δουλειά, γιατί τους την παίρνουν οι πρόσφυγες, κάποιοι άλλοι φωνάζουν πως φταίει το σύστημα που τους πετάει στην μπάντα. Εκμεταλλεύονται τους λαθρομετανάστες ή ακόμα χειρότερα τους κακοποιούν και μετά διαμαρτύρονται όταν αυτοί αντιδρούν, φυσικά με βία. Αντίστοιχα κάποιοι άλλοι, θεωρώντας πως η κοινωνία τους οφείλει, χωρίς οι ίδιοι να προσφέρουν, καταστρέφουν. Τσιρίζει ο μίζερος, κρυμμένος πίσω από τον πάγκο του, να τους φάνε όλους… το ακούει ο ανεγκέφαλος κορκονέας και γίνεται θύτης και θύμα. Παρένθεση… κάθε φορά που τον βλέπω σε φωτογραφία, ειλικρινά στεναχωριέμαι. Από την φάτσα του είναι φανερό πως έχει τύψεις και ενώ το βλέπεις πως αυτό που θα ήθελε, είναι να παίζει στον καναπέ του σπιτιού του με τα πιτσιρίκια του, κάθεται σαν χαμένος, ανάμεσα στην ζωή που στέρησε και στις ζωές που κατέστρεψε.
Βλέπεις ο κορκονέας μπορεί να είναι ανεγκέφαλος, όμως δεν κράτησε πισινή, έφτασε ως το τέλος για αυτά που νόμιζε σωστά. Κάτω από άλλες συνθήκες θα μπορούσε να ήταν ήρωας, αν ο «στόχος» που σημάδευε δεν ήταν ένα παιδάκι, αλλά ένας τρομερός εχθρός. Γιατί οι κορκονέοι δεν κωλώνουν και έχει πολλούς κι από τις δυό πλευρές. Οι επικίνδυνοι όμως, δεν είναι αυτοί οι ανεγκέφαλοι, αλλά οι ηλίθιοι κακομοίρηδες που τους φουντώνουν νομίζοντας πως έτσι θα ξορκίσουν την μίζερη ζωούλα τους.
Δεν βλέπουμε λοιπόν όλοι το ίδιο νόμισμα από άλλη πλευρά, αλλά διαφωνούμε ριζικά, ως προς το τι προκαλεί αυτά τα φαινόμενα και ακόμα περισσότερο με τι τρόπο θα τα εξαλείψουμε. Προσπάθησα να περάσω το μήνυμα πως δεν πειράζει αν έχουμε άλλες απόψεις, αλλά για χάρη της παρέας, μπορούμε να μην προκαλούμε τους «φίλους» και αφού είναι και φόρουμ μοτοσυκλέτας και όχι σύναξη των χρυσαύγουλων, να μιλάμε για μπουζί, λάστιχα και τα ρέστα, αλλά που…
Επειδή αφ’ ενός έχω αλλεργία στα φασιστοειδή απολειφάδια και αφ’ ετέρου, ούτε θέλω να σπάσουν το μαγαζί που και εμείς έχουμε, αλλά ούτε και να μου φάνε κανένα παιδί οι ράμπο, γι αυτό γκρίνιαζα… δεν βαριέσαι… στου κουφού την πόρτα!!!!
Όσο για σένα ντινόπουλε, τι να σου πω?!?!!?
Η ανατροφή των απογόνων μου ήδη έχει αρχίσει και δείχνει, εσύ να δούμε τι ψάρια θα πιάσεις. Βέβαια δεν θα αναφερθώ στις γελοιότητες περί @ρχιδ@@ν, άλλωστε ο πατέρας σου σίγουρα θα καμαρώνει για την καλλιέργεια του κανακάρη του.
Από την άλλη είσαι και τυχερός ρε μπαγάσα. Κέρδισες και τις δυό ζωές. Την βασιλεία των ουρανών την έχεις στο τσεπάκι σαν φτωχός τω πνεύματι . Αλλά και σε αυτή όποτε θες έχεις λαμπρή καριέρα στην Durostick … σαν στόκος!!!;)

TEOSS
13-12-2009, 16:44
Μπράβο φιλαράκι alext συμφωνώ μαζί σου! Όλοι οι μπάτσοι είναι βλάκες και ψυχακες! Γιατί όμως διαμαρτύρεσαι για τις ¨ψιλές¨…δεν γνωρίζεις ότι ο διανοητικά ανάπηρος, ο ψυχικά άρρωστος και ο υπό την επήρεια οινοπνεύματος δεν έχουν καταλογισμό πράξεων; Άρα κακώς κατακρίνονται και διώκονται αυτοί που έριξαν μια δυο σφαλιαρες-κλομπιες-σφαιρες ….! Μπράβο εύγε για την ¨επιστημονική¨ ερευνά που έχεις κάνει επί πολλά χρόνια…σίγουρα έχεις πτυχίο ¨επιστήμης¨ από την παιδική σου ηλικία( ποοοολλα χρόνια επιστήμονας)
Υ.Γ. Φρόντισε ,σε παρακαλώ ,τα ανιψιά σου να παίρνουν κανονικά τα φάρμακα τους γιατί εάν ξεχαστούν και αρχίσουν νᨨ τεντώνουν¨¨ 5-5* τους ομοϊδεάτες σου ,σε βλέπω πρώτη μούρη στα κανάλια…
*βλέπε βοσκός.

ntinopoulos
13-12-2009, 20:36
γεια σου ρε γιαννακη με τα πετυχημενα σου!;)
παντα γελαμε με τους φιλους μου με αυτα που γραφεις!συνεχισε ετσι!:sm7:

Alext
14-12-2009, 00:54
Αντιπαρερχομαι τις προκλησεις απ΄ολες τις μεριες και προτεινω το θεμα να τελειωσει εδω
καταθεσαμε τις αποψεις μας οσοι θελαμε και φτανει μια φορα
οπως ειπα "το πολυ το κυριε ελεησον το βαριεται και ο παπας"
δεν προκειται να πεισει κανεις κανεναν δεν ειναι δυνατον να συμφωνουμε ολοι σε ολα
οσοι θελουν ας το συνεχισουν εξω απο το φορουμ σε προσωπικο επιπεδο ή οπου αλλου θελουν
επισης θα προτεινα στην διαχειριστικη ομαδα να κλειδωνει τετοιες περιπτωσεις οπου οι συμφορουμιτες πιθανον χανουν τον ελεγχο και ξεφευγουν σε προσωπικους χαρακτηρισμους και υβρεις εναντιον αλλων συμφορουμιτων
χωρις μεροληψιες και προσωπικες συμπαθειες διοτι σε περιπτωση που επαναλειφθει απο οποιονδηποτε εναντιον οποιουδηποτε εγω προσωπικα θα αποχωρησω απο το φορουμ

Arkas
14-12-2009, 01:35
Αντιπαρερχομαι τις προκλησεις απ΄ολες τις μεριες και προτεινω το θεμα να τελειωσει εδω
καταθεσαμε τις αποψεις μας οσοι θελαμε και φτανει μια φορα
οπως ειπα "το πολυ το κυριε ελεησον το βαριεται και ο παπας"
δεν προκειται να πεισει κανεις κανεναν δεν ειναι δυνατον να συμφωνουμε ολοι σε ολα
οσοι θελουν ας το συνεχισουν εξω απο το φορουμ σε προσωπικο επιπεδο ή οπου αλλου θελουν
επισης θα προτεινα στην διαχειριστικη ομαδα να κλειδωνει τετοιες περιπτωσεις οπου οι συμφορουμιτες πιθανον χανουν τον ελεγχο και ξεφευγουν σε προσωπικους χαρακτηρισμους και υβρεις εναντιον αλλων συμφορουμιτων
χωρις μεροληψιες και προσωπικες συμπαθειες διοτι σε περιπτωση που επαναλειφθει απο οποιονδηποτε εναντιον οποιουδηποτε εγω προσωπικα θα αποχωρησω απο το φορουμ
Φίλε Αλέξανδρε,
το να κλειδώσεις ένα θέμα, είναι το μόνο εύκολο!

Πραγματικά, οι προσωπικές επιθέσεις, ύβρεις και προσβολές, τόσο προσωπικά όσο και σαν forum, μας βρίσκουν αντίθετους.

Είναι πραγματικά δύσκολο όμως να παίζεις το ρόλο του "δικαστή" ανάμεσα πρώτα σε φίλους κι' έπειτα σε πρόσωπα που γνωρίζονται μεταξύ τους και μεταξύ των υπολοίπων μελών της παρέας.

Προσωπικά πιστεύω πως το επίπεδο της πλειονότητας των μελών είναι πολύ υψηλό, ως εκ τούτου, οι παρεμβάσεις της διαχειριστικής ομάδας, μέχρι σήμερα, είχαν μόνον παρεναιτικό ή και διευκρινιστικό ρόλο.

Εξάλλου, στην φιλοσοφία μας είναι να μην διορθώνονται, διαγράφονται, κλειδώνονται θέματα.

Σε ελάχιστες περιπτώσεις που συνέβη κάποιο από τα παραπάνω, αυτό έγινε μόνον για την ομαλή ροή των διαδικτυακών μας συζητήσεων.

Άλλωστε, όλοι είμαστε ενήλικες και το επίπεδο που κρατάμε στις κατ΄ιδίαν ή δημόσιες συζητήσεις μας, κρατάμε και εντός του forum.

Τέλος, ας μην ξεχνάμε ότι όλοι μας λίγο ως πολύ διατηρούμε το "αλάθητο" των απόψεών μας κι΄αυτό σε συνδιασμό με το μεσογειακό ταπεραμέντο μας, κάποιες φορές, μας οδηγεί να υπερβούμε τα εσκαμμένα!

Γι΄αυτό άλλωστε υπάρχει και ο εβδομαδιαίος καφές μας, για να λύνονται οι όποιες διαφορές μας και μετά από πολύ συζήτηση να βγαίνει το συμπέρασμα ότι ακόμη και αυτοί που "διαφωνούν" αλληλοεκτιμώνται και αλληλοσέβονται.
Αξίες, που κατά την ταπεινή μου άποψη και την μέχρι τώρα εμπειρία μου, περισσεύουν και με το παραπάνω μεταξύ μας...;)

nek21
14-12-2009, 01:39
θα θελατε π.χ να βγαινω καθε φορα που δινεται η αφορμη (δηλ καθε μερα)
να σας λεω την αποψη μου για τους μπατσους και ποσο ηλιθιοι ειναι που οι μισοι σπανε τα βλακομετρα
και οι αλλοι μισοι ειναι με ψυχοφαρμακα???




Αντιπαρερχομαι τις προκλησεις απ΄ολες τις μεριες και προτεινω το θεμα να τελειωσει εδω
καταθεσαμε τις αποψεις μας οσοι θελαμε και φτανει μια φορα
οπως ειπα "το πολυ το κυριε ελεησον το βαριεται και ο παπας"
δεν προκειται να πεισει κανεις κανεναν δεν ειναι δυνατον να συμφωνουμε ολοι σε ολα
οσοι θελουν ας το συνεχισουν εξω απο το φορουμ σε προσωπικο επιπεδο ή οπου αλλου θελουν
επισης θα προτεινα στην διαχειριστικη ομαδα να κλειδωνει τετοιες περιπτωσεις οπου οι συμφορουμιτες πιθανον χανουν τον ελεγχο και ξεφευγουν σε προσωπικους χαρακτηρισμους και υβρεις εναντιον αλλων συμφορουμιτων
χωρις μεροληψιες και προσωπικες συμπαθειες διοτι σε περιπτωση που επαναλειφθει απο οποιονδηποτε εναντιον οποιουδηποτε εγω προσωπικα θα αποχωρησω απο το φορουμ
εσυ ο προκλητικος θα κανεις και υποδειξεις?εχεις πολυ θρασος ρε φιλε.α......στο καλο να πας.

yannis
14-12-2009, 01:56
γεια σου ρε γιαννακη με τα πετυχημενα σου!;)
παντα γελαμε με τους φιλους μου με αυτα που γραφεις!συνεχισε ετσι!:sm7:

Ευχαριστώ εσένα και τους φίλους σου ω, μέγα κωνσταντίνε.
Χαίρομαι όταν τα λεγόμενα μου φτιάχνουν την διάθεση συνανθρώπων μου και θα ήμουν πιο ευτυχής, αν με τα δικά σας, αποφεύγετε να θυμώνετε και μας τους μικρούς και άμαθους!

frits
14-12-2009, 09:52
"ΚΙ ΟΤΑΝ ΟΛΑ ΑΠΟΤΥΧΟΥΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙΡΟΣ ΝΑ ΔΙΑΒΑΣΕΙΣ ΤΟ MANUAL"

Eίναι η υπογραφή ενός μέλος του φόρουμ, που νομίζω ότι ταιριάζει εδώ (και όχι μόνο)

2. Όροι πρόσβασης και χρήσης στο GSForum

Το GSForum, προσφέρει τις υπηρεσίες του υπό τους κάτωθι όρους χρήσης τους οποίους ο επισκέπτης/χρήστης/μέλος των σελίδων του δικτυακού τόπου καλείται να διαβάσει προσεκτικά και να προβεί σε επίσκεψη/χρήση των σελίδων του GSForum μόνον εφόσον τους αποδέχεται πλήρως. Οι όροι χρήσης μπορούν να τροποποιηθούν ανά πάσα στιγμή και χωρίς προειδοποίηση εφόσον παραστεί ανάγκη, με παράλληλη δημοσίευσή τους στην παρούσα θέση και ισχύουν για όλους τους επισκέπτες/χρήστες του GSForum, όσο και για τα εγγεγραμμένα μέλη του.

Παρακαλείστε να διαβάσετε προσεκτικά τους Όρους Χρήσης του φόρουμ πριν την εγγραφή ή επίσκεψή σας, και να ανατρέξετε όποτε χρειαστείτε στο παρακάτω κείμενο για όποια αναγκαία ή χρήσιμη διευκρίνιση.

Οι Όροι Χρήσης θεσπίστηκαν για την διασφάλιση της ομαλής διεξαγωγής των συζητήσεων σε αυτό το forum, την αποφυγή προβλημάτων, παρεξηγήσεων και απρόβλεπτων καταστάσεων, και μπορούν να αλλάξουν οποιαδήποτε στιγμή σύμφωνα με την κρίση του Administrator ή και των διαχειριστών και χωρίς προειδοποίηση.

Ως μέλος, είναι υποχρέωσή σας να τηρείτε προσεκτικά τους κανόνες αυτούς και να τους σέβεστε, συμβάλλοντας στη διατήρηση του φιλικού και γόνιμου περιβάλλοντος και παράλληλα διευκολύνοντας το ήδη δύσκολο έργο των διαχειριστών του GSForum.

Το GSForum είναι ένα βήμα ελεύθερης, όμως όχι και ανεξέλεγκτης ανταλλαγής απόψεων μεταξύ των μελών του. Ως τέτοιο βήμα, ενθαρρύνει τη συμμετοχή, τον εποικοδομητικό διάλογο και την καλοπροαίρετη κριτική, όταν αυτά εκφράζονται με ευπρεπή και πολιτισμένο τρόπο.

Το GSForum δεν αποτελεί μέσο προσωπικής ανάδειξης, διαφήμισης ή προβολής, ούτε πεδίο προσωπικών αντιπαραθέσεων.

H εγγραφή και η συμμετοχή σε όλες τις εκδηλώσεις και δραστηριότητες του GSForum σημαίνει πλήρη αποδοχή των παρακάτω όρων.


Προσωπικά δεν έχω κανένα πρόβλημα με την αντιπαράθεση των συμφουριτών σε επίπεδο ιδεών, εξάλλου αυτό φόρουμ ωφείλει την επιτυχία του και στο ότι δεν περιορίζεται αποκλειστικά σε θέματα μόνο για μηχανές, από εκεί όμως εώς τα postarismata με τις προσωπικές αντιπαραθέσεις με χαρακτηρισμούς και λογοπαίγνια επιπέδου δημοτικού άντε και 1ης Γυμνασίου (μου είπες, σου είπα, αυτός άρχισε πρώτος. κ.λ.π,) νομίζω ότι αδικούν όλους όσους είμαστε ΜΕΛΗ αυτού του φόρουμ μιας και χαρακτηρίζουν και το φόρουμ και όχι μόνο αυτούς που τα γράφουν.

syan
14-12-2009, 13:38
...το να κλειδώσεις ένα θέμα, είναι το μόνο εύκολο!

Πραγματικά, οι προσωπικές επιθέσεις, ύβρεις και προσβολές, τόσο προσωπικά όσο και σαν forum, μας βρίσκουν αντίθετους.

Είναι πραγματικά δύσκολο όμως να παίζεις το ρόλο του "δικαστή" ανάμεσα πρώτα σε φίλους κι' έπειτα σε πρόσωπα που γνωρίζονται μεταξύ τους και μεταξύ των υπολοίπων μελών της παρέας.
Δεν είναι θέμα "δικαστή Δημήτρη, είναι αρχές διατήρησης επιπέδου ειδικά για θέματα που εύκολα κάποιος μπορεί να λογομαχήσει απο εκνευρισμό ή επειδή παρασύρθηκε...Γνώμη μου είναι οτι θέματα σαν αυτά δεν πρέπει να δημιουργούν παράσιτα στην πλειάδα των μελών που αδιαφορούν για διαπληκτισμούς του είδους και θα πρέπει να κλειδώνονται πριν αρχίσουν τα χοντρά...


....από εκεί όμως εώς τα postarismata με τις προσωπικές αντιπαραθέσεις με χαρακτηρισμούς και λογοπαίγνια επιπέδου δημοτικού άντε και 1ης Γυμνασίου (μου είπες, σου είπα, αυτός άρχισε πρώτος. κ.λ.π,) νομίζω ότι αδικούν όλους όσους είμαστε ΜΕΛΗ αυτού του φόρουμ μιας και χαρακτηρίζουν και το φόρουμ και όχι μόνο αυτούς που τα γράφουν.
:sm8::sm8:

frits
14-12-2009, 15:23
Πραγματικά, δεν έχω γνώμη (δεν έχω και ευθύνη) για το αν πρέπει να κλειδώσει το θέμα, το οποίο σαν θέμα είναι μια χαρά και ΠΡΕΠΕΙ να αποτελούν θέμα συζήτησης τέτοια γεγονότα, εγώ επισημαίνω και μένω στο θέμα των προσωπικών χαρακτηρισμών, αλοίμονο αν δεν μπορούμε ενήλικες άνθρωποι και γονείς να ανταλλάξουμε και να σεβαστούμε απόψεις.

Εγώ ζητώ απλά να τηρούνται απο τα μέλη οι βασικοί κανόνες λειτουργίας του φόρουμ που στο κάτω κάτω είναι και κανόνες που πρέπει να διέπουν την καθημερινότητά μας.

Είναι κρίμα να διάβαζεις το τελευταίο Post του "Υannis" (δεν τον ξέρω καν προσωπικά τον άνθρωπο) και αυτό που σου μένει σαν τελευταία εντύπωση να είναι οι δύο τελευταίοι παράγραφοι που κατά την ταπεινή μου γνώμη κάνουν αυτό ακριβώς που καταδικάζει παραπάνω.

Τέλος πέρα από τους προσωπικούς χαρακτηρισμούς, δεν μου αρέσουν και αυτοί που χαρακτηρίζουν συλλογικά επαγγελματικές ομάδες, κάθε ένας έχει τα προσωπικά του βιώματα, αλλά είναι άλλο να λες π.χ υπάρχουν λαμόγια στην αστυνομία (φαντάζομαι και ένας αστυνομικός θα συμφωνήσει) και άλλο ότι όλοι οι αστυνομικοί είναι λαμόγια.

wet & dirty
14-12-2009, 15:33
το ρητό του Βολταίρου «διαφωνώ με ό,τι λες, αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου να το λες»

το διάβασα σημερα σε μια παρόμια κουβέντα!!!!

nek21
14-12-2009, 20:48
το ρητό του Βολταίρου «διαφωνώ με ό,τι λες, αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου να το λες»

το διάβασα σημερα σε μια παρόμια κουβέντα!!!!

κολλητε εγω παντα το λεγα σε ολους οτι εχεις επιπεδο,αυτοι δε με πιστευαν.

sakis656
14-12-2009, 20:50
το ρητό του Βολταίρου «διαφωνώ με ό,τι λες, αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου να το λες»

το διάβασα σημερα σε μια παρόμια κουβέντα!!!!



:sm4::sm4::sm4::sm4::sm4::sm4::sm4:

portman
14-12-2009, 20:59
ΝεύραΝεύραΝεύρα