PDA

View Full Version : εμποριο μαυρων φιδιων και...κολοβων


ntinopoulos
07-12-2009, 22:04
ΤΟ ΒΙΝΤΕΟ ΤΗΣ ΕΘΝΙΚΗΣ ΞΕΦΤΙΛΑΣ:Επαναστάτες της πλάκας με «μπάρμπα στην Κορώνη» της εξουσίας, που εύκολα «καθαρίζουν» στην όποια κακοτοπιά και με συμπαραστάτες τους την συντριπτική πλειοψηφία των κονδυλοφόρων και των μαρκουτσοφόρων του συστήματος, τουτέστιν των εφημεριδο-αλητών και τηλε-αλητών της πλέριας αριστερής ενημέρωσης. Έκαναν ό,τι ήθελαν! Κτύπησαν ακόμη και τον ίδιο ακόμη τον Πρύτανη του Πανεπιστημίου των Αθηνών και συνέχισαν ενώπιον ενός αποχαυνωμένου λαού το έργο τους… Δείτε στο βίντεο που ακολουθεί κατεβάζουν την Ελληνική Σημαία την οποία στην συνέχεια την καίνε και κηρύσσουν την… επανάστασή τους! Μόνο που η “επανάσταση” γίνεται εντός ασύλου και διαρκεί λίγες ώρες. Φαιδρός λαός, φαιδρή εξουσία, φαιδρή επανάσταση… Άκουσα μάλιστα πως τους έδωσαν και διορία για να αποχωρήσουν από μόνοι τους…
http://www.youtube.com/watch?v=7zbf-4u8PiE&feature=player_embedded


πώς λειτουργεί το κράτος, οι νόμοι και οι θεσμοί σε αυτό το γελοίο προτεκτοράτο, το είδαμε ζωντανά σήμερα στις τηλεοπτικές μας οθόνες…. Στην Θεσσαλονίκη Αστυνομικοί έχουν συλλάβει ομάδα αντιεξουσιαστών-αναρχικών, που κάθονται κάτω σαν καλά παιδάκια (…) και δίπλα τους να είναι ένας σωρός αντικειμένων, των οποίων ασφαλώς και συνιστά η κατοχή τους αξιόποινη πράξη. Ξαφνικά έρχεται ο κ. Κουράκης με ανεμίζοντα τον κότσο του (προφανώς βαμμένο…) και αμέσως μετά οι κρατούμενοι (με εντολή ποίου;) απελευθερώνονται…
Και ξαφνικά οι «επαναστάτες» ξαναγίνονται «επαναστάτες», πάνε 20 μέτρα πιο πέρα και αρχίζουνε να φωνάζουν για το πάθος για την λευτεριά, που σπάει όλα τα κελιά… και η ζωή συνεχίζεται με τους κρατικούς λειτουργούς να έχουν κάνει μια σειρά αδικημάτων ενώπιον ενός ολόκληρου λαού, ο οποίος αποχαυνωμένος παρακολουθεί σαν τα κοτόπουλα που βρίσκονται στο σφαγείο του πτηνοτροφείου και περιμένουν την καρμανιόλα να πέσει στο αδύνατο λαρύγγι τους. Πάντως, ο υπερ-εισαγγελέας σύντροφος Κουράκης συνετέλεσε το επαναστατικό του καθήκον και όλα καλά και ώραια…

DERTILAS
07-12-2009, 22:12
Για κλαμματα ειμαστε.....

wet & dirty
07-12-2009, 22:27
Ρε Κωστα αν δεν τους εδιναν χρονο για να φυγουν θα βλεπαμε παιδια εφοπλιστων,βιομηχανων,πολιτικων κτλ..


τι να πεις κριμα:hmmm:

frits
07-12-2009, 22:38
"Ξαφνικά έρχεται ο κ. Κουράκης με ανεμίζοντα τον κότσο του (προφανώς βαμμένο…) και αμέσως μετά οι κρατούμενοι (με εντολή ποίου;) απελευθερώνονται…"

Μα του υφυπουργού (προστασίας του πολίτη) κου??? Σπύρου Βούγια, κολλητού από τα φοιτητικά χρόνια του κου??? Κουράκη..
Στην προσωπική του ιστοσελίδα το γράφει (http://www.vougias.gr/#SSI/index.php?p=policy)

Η χώρα των "κολλητών" Κώστα μου..:hmmm::hmmm:

Μόνο η μετανάστευση μας σώζει...

Υ.Γ1 μέσα στους ¨προσωρινά συλληφθέντες" ήταν και τα παιδιά του κου?? Κουράκη.

Arkas
07-12-2009, 23:02
ΤΟ ΒΙΝΤΕΟ ΤΗΣ ΕΘΝΙΚΗΣ ΞΕΦΤΙΛΑΣ:
http://www.youtube.com/watch?v=7zbf-4u8PiE&feature=player_embedded




Φίλοι μου, αυτά τα σκαλοπάτια που βλέπω να βεβηλώνονται μ΄αυτόν τον τρόπο κάτω από την Ελληνική Σημαία, που κάποια καλόπαιδα την κατεβάζουν σαν πλυμένη κυλότα από την απλώστρα της ταράτσας, τα ανέβηκα πριν από πολλά χρόνια ως πρωτοετής φοιτητής της Φιλοσοφικής.

Φέρνω στη μνήμη μου, το δέος και το σεβασμό που μου προκάλεσαν τότε τα Προπύλαια του Πανεπιστημίου και αναλογίζομαι την ευτυχία που με διακατείχε ως νέος ακαδημαϊκός πολίτης.

Σήμερα, ο ίδιος χώρος, μετά τα πρόσφατα γεγονότα, μου προκαλεί ντροπή, αηδία και απέχθεια. Και βέβαια δεν φταίει ούτε ο χώρος, ούτε αυτά τα ανεγκέφαλα παιδάκια αλλά η ανοχή μας, η "σκληροπετσιά" μας και ο ωχαδερφισμός μας!

Η κοινωνία μας αποτελείται από όλους μας!

Αναγνωρίζω στον κάθε πολίτη αυτής της έρμης χώρας να έχει το δικαίωμα των προσωπικών ιδεολογικο-πολιτικό-κομματικών πιστεύω, αλλά απαιτώ από όλους να σεβόμαστε αυτά για τα οποία κάποιοι τριτοκοσμικοί λαοί παλεύουν καθημερινά να αποκτήσουν...

fidemporas
07-12-2009, 23:04
Εντελώς πληροφοριακά αναφέρω ότι το συγκεκριμένο κείμενο αρχικά αναρτήθηκε στο site της Χρυσής Αυγής ( ηλεκτρονική σελίδα του Λαικού συνδέσμου.)

Δημοσιεύθηκε από xryshaygh στο Δεκεμβρίου 7, 2009


http://xryshaygh.wordpress.com/2009/12/07/γραικυλιστάν-2009-δείτε-τα-χάλια-μιας-ολό/

wet & dirty
07-12-2009, 23:06
παιζει καποιο ρολο αυτο???

ntinopoulos
07-12-2009, 23:08
και τι σημασια εχει που αναρτηθηκαν?:Απορία:
αν ειχαν αναρτηθει στη σουπερ κατερινα και τη μανινα θα ηταν αλλιως τα πραγματα?:rolleyes:

ΛΕΟΝΤΟΚΑΡΔΟΣ
07-12-2009, 23:22
Θα παραθέσω μια άποψη,

που γράφτηκε σε άλλο φόρουμ,

αλλά πιστεύω, ότι δεν θα διαφωνήσει κανένας ... (χωρίς να είναι δεσμευτικό ...:cool:)



Η Σημαια δεν ανηκει σε κανεναν για να ακουμπαει χερι πανω της.
Η Σημαια δεν ειναι αποκλειστικο συμβολο ουτε των κομματων, ουτε της αστυνομιας, ουτε της εκκλησιας, ουτε του κεφαλαιου. Ειναι συμβολο των Ελληνων και αυτοι που της συμπεριφερονται κατ'αυτον τον τροπο δεν ειναι Ελληνες.
Το εχω ξαναγραψει. Ολο το αδερφατο που κυβερνα την Ελλαδα εχει καταφερει να μας φερει σε σημειο να βλεπουμε με απαθεια μια τετοια πραξη. Συντομα θα φτασουμε σε σημειο να ντρεπομαστε να εκφραστουμε με θαυμασμο και αγαπη για αυτο το συμβολο.
Αν αναλογιστειτε τι επαθε απο τους τουρκους ο ηρωας Σολομων Σολομου επειδη τολμησε να ΠΛΗΣΙΑΣΕΙ την σημαια του ψευδοκρατους, θα καταλαβετε ποσο πολυ νερο τρεχει αντιστοιχα στο δικο μας αιμα.

fidemporas
07-12-2009, 23:23
παιζει καποιο ρολο αυτο???

Φυσικά και παίζει...
Το βίντεο είναι το ένα άκρο και του κείμενο τις Χρυσής Αυγής το άλλο άκρο...
Οι δύο όψεις του ίδιου νομίσματος.
Και εμείς γράφοντας σε αυτό το ποστ πέρνουμε θέση..

georgekostas
07-12-2009, 23:24
Θα παραθέσω μια άποψη,

που γράφτηκε σε άλλο φόρουμ,

αλλά πιστεύω, ότι δεν θα διαφωνήσει κανένας ... (χωρίς να είναι δεσμευτικό ...:cool:)
http://smileys.smileycentral.com/cat/36/36_1_55.gif (http://www.smileycentral.com/?partner=ZSzeb001_ZSfox000):sm5:

ntinopoulos
07-12-2009, 23:32
Ρε Κωστα αν δεν τους εδιναν χρονο για να φυγουν θα βλεπαμε παιδια εφοπλιστων,βιομηχανων,πολιτικων κτλ..


τι να πεις κριμα:hmmm:
δεν ειναι μονο αυτο ρε φιλε!:hmmm:
φοβουνται και το πολιτικο κοστος!
δε βλεπεις τι γινεται?οι επαναστατες του κwλου παρουσιαζουν φυσιολογικο το να καταστρεφουν τα τσογλανια την ιδιωτικη και τη δημοσια περιουσια και να λιθοβολουν αστυνομικους,και τους φαινεται αδιανοητη η αντιδραση της αστυνομιας! οπως ο κακομοιρης ο αστυνομικος που κυνηγημενος πεφτει πανω σε τσογλανι και του ζητησαν και τα ρεστα!λες και ειναι μ@λ@κας ο ανθρωπος να πεσει επιτηδες πανω σε αντικειμενο με τη μηχανη,ξερουμε αλλωστε ποσο επικινδυνο ειναι αυτο για τον αναβατη!

wet & dirty
08-12-2009, 00:08
Φυσικά και παίζει...
Το βίντεο είναι το ένα άκρο και του κείμενο τις Χρυσής Αυγής το άλλο άκρο...
Οι δύο όψεις του ίδιου νομίσματος.
Και εμείς γράφοντας σε αυτό το ποστ πέρνουμε θέση..



δηλαδη απο τα γραφωμενα σου μου δινεις να καταλαβω οτι πρεπει να ειμαι η αναρχικος η χρυσαυγητης για να πω την αποψη μου???ειμαι ελληνας πολιτης που υπηρετησα την πατριδα μου πληρωνω τους φορους μου και να σου πω και κατι αλλο???πληρωνω και της μαμακιες απο αυτα τα τσογλανια που σπανε και καινε την αθηνα απο τους extra φορους...και φυσικα πληρωνω καθε φορα τα τσογλανια αυτα σπανε το μαγαζι μου χωρις να πληρωθω απο το κρατος...εγω αυτη την θεση μπορω να παρω εσυ τι θεση θα παρεις????

wet & dirty
08-12-2009, 00:13
δεν ειναι μονο αυτο ρε φιλε!:hmmm:
φοβουνται και το πολιτικο κοστος!
δε βλεπεις τι γινεται?οι επαναστατες του κwλου παρουσιαζουν φυσιολογικο το να καταστρεφουν τα τσογλανια την ιδιωτικη και τη δημοσια περιουσια και να λιθοβολουν αστυνομικους,και τους φαινεται αδιανοητη η αντιδραση της αστυνομιας! οπως ο κακομοιρης ο αστυνομικος που κυνηγημενος πεφτει πανω σε τσογλανι και του ζητησαν και τα ρεστα!λες και ειναι μ@λ@κας ο ανθρωπος να πεσει επιτηδες πανω σε αντικειμενο με τη μηχανη,ξερουμε αλλωστε ποσο επικινδυνο ειναι αυτο για τον αναβατη!



στην θεωρια Κωστα αν θελω γινωμαι ο ΤΣΕ οπως ειναι και ολα αυτοι οι καρπαζοεισπρακτορες - κοτες που φορανε μια κουκουλα και κρυβονται σαν γκομενες-βιζιτες απο το ηθων!!!

georgekostas
08-12-2009, 00:13
............

wet & dirty
08-12-2009, 00:17
Κυριοι...ξερετε τι ειναι να μην εχει δουλεια αυτον τον καιρο,για τους
λογους που ολοι μας ξερουμε,και να σου σπανε και το μαγαζι χωρις
καμμια αποζημιωση απο πουθενα;;;
Εσπασες;;;
Εκαψες;;;
Στο φρεσκο ολοι..............!!!!!!!!!!!!Νεύρα



Γιωργο ξερεις τι ειναι να εχει πληρωσει 3 φορες για ρολα ψευδοροφες και εμπόρευμα??να περειμενεις να δουλεψεις λιγο τις γιορτες για να πληρωσεις τα δανεια (που εχεις φτιαξει 3 φορες τα ιδια πραγματα)και να μην μπορεις???:hmmm:

MARK
08-12-2009, 00:20
Καλα τα λέτε όλοι και κυρίως εσύ Δημήτρη και Νικόλα....:mad:Νεύρα:mad:

geolag
08-12-2009, 00:27
Εχω να πω ότι αυτά που κάνουμε πως δεν βλέπουμε κάθε φορά που γίνονται επεισόδια τα βλέπουν πεντακάθαρα οι άλλοι λαοί και μας θεωρούν σαν αυτούς στην Αφρική που δεν έχουν στον ήλιο μοίρα¨Οταν καίνε το εθνικό σύμβολο για το οποίο οι παππούδες και προπαπούδες έδωσαν τη ζωή τους και οι δημοσιογράφοι ενώ τα αναλύουν όλα αυτό το προσπερνούν τότε να περιμένουμε και τα χειρότερα χωρίς να παραξενευτούμε.
Η καταστροφή για άλλη μια φορά δημόσιας και ιδιωτικής περιουσίας είναι ότι χειρότερο.Στα κανάλια παρουσιάζεται η αστυνομία ότι χτύπησε πολίτες.Πάλι φατίει η αστυνομία όταν επεμβαίνει όπως και πέρυσι που κοιτούσε.Μήπως πρέπει να ληφθούν μέτρα πιο σοβαρά.Γιατί το κυνήγι με τα παπιά μόνο γέλιο προκαλεί.Ας δούμε επιτέλους και μια φορά αστυνομίες άλλων χωρών πως δουλεύουν.Το παν είναι η πρόληψη γιατί η καταστολή είναι το δυσκολότερο.Ας αφήσουν ε[ιτέλους οι πολιτικοί την αστυνομία ν ακάνει τη δουλέιά της μια φορά και δεν νομίζω ότι θα αποτύχουν

ntinopoulos
08-12-2009, 00:32
Εχω να πω ότι αυτά που κάνουμε πως δεν βλέπουμε κάθε φορά που γίνονται επεισόδια τα βλέπουν πεντακάθαρα οι άλλοι λαοί και μας θεωρούν σαν αυτούς στην Αφρική που δεν έχουν στον ήλιο μοίρα¨Οταν καίνε το εθνικό σύμβολο για το οποίο οι παππούδες και προπαπούδες έδωσαν τη ζωή τους και οι δημοσιογράφοι ενώ τα αναλύουν όλα αυτό το προσπερνούν τότε να περιμένουμε και τα χειρότερα χωρίς να παραξενευτούμε.
Η καταστροφή για άλλη μια φορά δημόσιας και ιδιωτικής περιουσίας είναι ότι χειρότερο.Στα κανάλια παρουσιάζεται η αστυνομία ότι χτύπησε πολίτες.Πάλι φατίει η αστυνομία όταν επεμβαίνει όπως και πέρυσι που κοιτούσε.Μήπως πρέπει να ληφθούν μέτρα πιο σοβαρά.Γιατί το κυνήγι με τα παπιά μόνο γέλιο προκαλεί.Ας δούμε επιτέλους και μια φορά αστυνομίες άλλων χωρών πως δουλεύουν.Το παν είναι η πρόληψη γιατί η καταστολή είναι το δυσκολότερο.Ας αφήσουν ε[ιτέλους οι πολιτικοί την αστυνομία ν ακάνει τη δουλέιά της μια φορά και δεν νομίζω ότι θα αποτύχουν
συμφωνω φιλε μου αλλα αν γινοταν κατι τετοιο σε σοβαρο κρατος,θα ειχαν βγαλει οι αστυνομικοι οπλα και γκλοπ και...που σε πονει και που σε σφαζει!θα ειχε λυθει το θεμα σε δεκα λεπτα!

geolag
08-12-2009, 00:41
Κάποια στιγμή πρέπει να δράσουν έτσι γιατί αν συνεχιστεί αυτή η αμυντική στάση για να μην έχει πρόβλημα ο κάθε πολιτικός που κυβερνάει θα έχουμε και άλλα θύματα και θα ψάχνουμε ακόμα να βρούμε την αιτία η οπία είναι μπροστά μας και δεν τη βλέπουμε.

ntinopoulos
08-12-2009, 00:45
Κάποια στιγμή πρέπει να δράσουν έτσι γιατί αν συνεχιστεί αυτή η αμυντική στάση για να μην έχει πρόβλημα ο κάθε πολιτικός που κυβερνάει θα έχουμε και άλλα θύματα και θα ψάχνουμε ακόμα να βρούμε την αιτία η οπία είναι μπροστά μας και δεν τη βλέπουμε.
ετσι,ετσι!;)

S.T
08-12-2009, 13:11
http://inlinethumb03.webshots.com/32514/2585086580103852143S600x600Q85.jpg

«Ύμνος εις την Ελευθερίαν»

Σε γνωρίζω από την κόψη
του σπαθιού την τρομερή,
σε γνωρίζω από την όψη
που με βία μετράει τη γη.

Απ' τα κόκαλα βγαλμένη
των Ελλήνων τα ιερά,
και σαν πρώτα ανδρειωμένη,
χαίρε, ω χαίρε, Ελευθεριά!

Εκεί μέσα εκατοικούσες
πικραμένη, εντροπαλή,
κι ένα στόμα ακαρτερούσες,
έλα πάλι, να σου πεί.

'Αργειε νάλθει εκείνη η μέρα,
κι ήταν όλα σιωπηλά,
γιατί τά 'σκιαζε η φοβέρα
και τα πλάκωνε η σκλαβιά.

Δυστυχής! Παρηγορία
μόνη σού έμενε να λές
περασμένα μεγαλεία
και διηγώντας τα να κλαις.

Και ακαρτέρει και ακαρτέρει
φιλελεύθερη λαλιά,
ένα εκτύπαε τ' άλλο χέρι
από την απελπισιά,

Κι έλεες: Πότε, α, πότε βγάνω
το κεφάλι από τσ' ερμιές;.
Και αποκρίνοντο από πάνω
κλάψες, άλυσες, φωνές.

Τότε εσήκωνες το βλέμμα
μες στα κλάιματα θολό,
και εις το ρούχο σου έσταζ' αίμα,
πλήθος αίμα ελληνικό.

Με τα ρούχα αιματωμένα
ξέρω ότι έβγαινες κρυφά
να γυρεύεις εις τα ξένα
άλλα χέρια δυνατά.

Μοναχή το δρόμο επήρες,
εξανάλθες μοναχή·
δεν είν' εύκολες οι θύρες
εάν η χρεία τες κουρταλεί.

'Αλλος σου έκλαψε εις τα στήθια,
αλλ' ανάσαση καμμιά·
άλλος σου έταξε βοήθεια
και σε γέλασε φρικτά.

΄Αλλοι, οϊμέ, στη συμφορά σου
οπού εχαίροντο πολύ,
σύρε νά 'βρεις τα παιδιά σου,
σύρε, έλεγαν οι σκληροί.

Φεύγει οπίσω το ποδάρι
και ολογλήγορο πατεί
ή την πέτρα ή το χορτάρι
που τη δόξα σού ενθυμεί.

Ταπεινότατη σου γέρνει
η τρισάθλια κεφαλή,
σαν πτωχού που θυροδέρνει
κι είναι βάρος του η ζωή.

Ναι, αλλά τώρα αντιπαλεύει
κάθε τέκνο σου με ορμή,
πού ακατάπαυστα γυρεύει
ή τη νίκη ή τη θανή.

Απ' τα κόκαλα βγαλμένη
των Ελλήνων τα ιερά,
και σαν πρώτα ανδρειωμένη,
χαίρε, ω χαίρε, Ελευθεριά!

ckalfas
08-12-2009, 16:45
Η Ελληνικά σημαία είναι το Σύμβολο του Έθνους και της Χώρας μας!
Όποιον δεν του αρέσει, να πάει αλλού!
Δεν ανέχομαι ως Έλληνας να καίνε το σύμβολό μου, όπως δεν θέλω να πειράζουν την οικογένειά μου και τα πιστεύω μου!
Δεν ανέχομαι ως Έλληνας και ως πολίτης αυτής της χώρας να διαλύεται, να καίγεται και να βανδαλίζονται τα δημόσια κτήρια και Πανεπιστήμια. Αν ήξεραν οι μεγάλοι ευεργέτες του Έθνους που χρηματοδότησαν αυτά τα κτήρια για την ανέγερσή τους σε τι κατάντια θα τα φέρναμε εμείς οι Νεοέλληνες επαναστάτες του μπάχαλου, δεν θα έδιναν φράγκο!
Νιώθω υπερήφανος που είμαι Έλληνας για όλα αυτά που ο λαός μας έχει καταφέρει σε όλη την μακραίωνη ιστορία του! Δεν ανέχομαι μία αμελητέα μειοψηφία εκβιαστών βαρβάρων να μηδενίζει όλα αυτά για τα οποία είμαι περήφανος!
Δεν το ανέχομαι!!!

Και όσον αφορά τους κυρίους Κουράκη, Βούγια και Νιόττη θα έπρεπε να τους καθαιρέσουν από τα αξιώματά τους!

Albatros
08-12-2009, 18:41
Στο τοπικό κανάλι Κρήτη ΤV έβλεπα σε μιά εκπομπή ένα γέρο αριστερό Κρητικό δακρυσμένο να βλέπει τη σκηνή με το κατέβασμα της σημαίας και να λέει...
"Πόσο αίμα πατριωτικό χύθηκε γιαυτή τη σημαία , μπορεί να διαφωνώ σε πολλά σημεία με τις κυβερνήσεις μας , αλλά και με μπαζούκας να τους έριχναν αυτή τη στιγμή δεν θα έλεγα κουβέντα..."
:hmmm: