PDA

View Full Version : ΚΟΚΚΙΝΕΣ ΠΙΝΑΚΙΔΕΣ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟΥ


katsab
11-12-2009, 20:02
Μου την δίνει που πριν από λίγα χρόνια μου έδωσαν το <<κίνητρο>> να βγάλω κόκκινες πινακίδες(πολυτεκνικές), αγοράζοντας ένα αυτοκίνητο 1991 κυβικών για να μεταφέρω με ασφάλεια και άνεση την οικογένειά μου και τώρα με θεωρούν ως έχοντα και μου ζητούν578 €( 428€ τέλη +150€ ειδικό φόρο).
Ευχαριστώ το Ελληνικό κράτος που μου έδωσε την ευκαιρία να συμβάλω και εγώ στην μείωση του ελλείματος.:mad::mad::mad::mad:

vasorfa
11-12-2009, 21:20
ΝεύραΝεύραΝεύραΝεύραΝεύραΝεύραΝεύραΝεύραΝεύρα(Πιστευω τα ειπα ολα.....)

απο την μια στην γειτονεια μας ο ελληνα δεν πηδ@ει ο δε γειτονας......κανει δουλεια και για τους 2 μας.......σε λιγα χρονια που θα αρχισει να διεκδικει και μεριδιο της αυλης μας ..... τοτε θα δουμε.....

Οσο για εσενα,,,,φιλε μου,,,,,απλα ντρεπομαι......που ειμαστε ΕΛΛΗΝΕΣ.

tsompanis
11-12-2009, 21:41
τι να πεις...άμα έφτασαν και στους πολύτεκους...ΝεύραΝεύρα

georgekostas
11-12-2009, 21:55
Το ξαναειπαμε παιδια θελουν να γεμισουν τα ταμεια και βαρανε στο ψαχνο...
Αυτα ομως δεν μας τα λενε πριν τις εκλογες (οι εκαστοτοι κυβερνωντες),
μας τα παρουσιαζουν μετα για surprise....!Νεύρα

Albatros
11-12-2009, 21:58
Κάποτε λέγανε " Τσοβόλα δώστα όλα..."
Τώρα λένε " Γιωργάκη πάρτα όλα"...
:mad:

DERTILAS
11-12-2009, 22:48
Πριν λιγα χρονακια μας ελεγαν παρτε αμαξια χωρις τεκμηριο, παρτε κυβικα για ασφαλεια και μην σας νοιαζει τιποτα!!!Τωρα λενε ξηλωθειτε, γιατι κανατε την μακακια και μας πιστεψατε!!!!Και μην νομισει κανεις οτι ειμαι μπλε, πρασινος κ.ο.κ.Αμα δεν παω στην δουλεια μου το πρωι κανεις δεν θα με ταισει εμενα και την οικογενεια μου!!!ΝεύραΣτην πυρα ολοι τους!!!!

MARK
12-12-2009, 12:09
Αναμενόμενο ήταν παιδία,τόσα χρόνια έριχναν τυράκι για να τσιμπήσει ο κόσμος να πάρει αυτοκίνητα μεγάλου κυβισμού χωρίς extra φόρο...Τώρα ήρθε η ώρα να αρχίσουν να παίρνουν τα λέφτα που δεν πήραν από την αγορά....:hmmm:Νεύρα

emix
12-12-2009, 14:00
Εχω δυο παιδια και παρα πολλοι μου λενε να κανω και τριτο για να εχω τα "προνομια" που δινει το κρατος.
Ευτυχως που δεν τα χαφτω ολα αυτα και δεν την παταω να κανω τριτο παιδι.
Δυο παιδακια,δυο, αλλα να μπορω να τα μεγαλωσω με αξιοπρεπεια.
Και οσο για την υπογεννητικοτητα;

Πολυ απλα, χεστηκα!
Ας φροντισουν να δινουν χωρις να τα παιρνουν μετα με εμμεσο τροπο και μετα ας ερθουν να μου μιλησουν για υπογγενητικοτητες και αλλες π@π@ριες.

Gazi
12-12-2009, 18:37
Τί να πείς....
Άξιοι της μοίρας μας...
Άλλοι τα τρώνε,και άλλοι τα πληρώνουν!!!ΝεύραΝεύραΝεύραΝεύραΝεύρα

geolag
12-12-2009, 20:08
Θα δεχόμουν όλους τους επιπλέον φόρους που θέλουν να βάλουν αν πρώτα οι ίδιοι οι βουλευτές έκαναν μείωση στους μισθούς και τα προνόμια τους.
Πάντως υβριδικά με βουλευτή μέσα ακόμα δεν είδα.Εσεις?

platon
12-12-2009, 21:13
671 ήρθαν εμένα...

Το θέμα είναι ότι πάλι θα πληρώσουμε εμείς για να τα φάνε στο τέλος 3-4 άτομα και να μείνει η χώρα χρεωμένη...