PDA

View Full Version : ΤΑΞΙΔΙ ΣΕ F1 ΟΥΓΓΑΡΙΑΣ ΤΟΝ ΙΟΥΛΙΟ


RedSpider
02-02-2009, 12:04
Χαιρετώ όλα τα μέλη. Σχεδιάζουμε στα τέλη Ιουλίου ταξιδάκι στην Ουγγαρία για την F1 και επιστροφή μέσω Αυστρίας - Ιταλίας. Ανεβαίνοντας περνάμε απο Σκόπια και Σερβία. Συνολικά 9 ημέρες - 8 βράδια και περίπου 3.700 χλμ. Ξέρει κάποιος τι χρειάζεται απο χαρτιά τόσο για την μηχανή όσο και για τους αναβάτες;

Arkas
02-02-2009, 12:08
Θωμά,
σε χαιρετάμε κι' εμείς!
Δεν περνάς και από τα "καλωσορίσματα" να στα "πούμε" και επισήμως;;)

leonidas
04-02-2009, 00:45
Καμιά πληροφορία για τον Θωμά βρε παιδιά???

PortoLeone
06-02-2009, 10:36
Γεια σου φίλε.Για τις χώρες που δεν είναι Ε.Ο.Κ. ίσως χρειαστείτε κάποια κάρτα.Να βγάλετε σίγουρα ειδική κάρτα υγείας από τα ταμία σας π.χ (Ι.Κ.Α. Ο.Α.Ε.Ε. κ.λ.π) σε περίπτωση που χρειαστεί έξω.Κοιτάξτε έγγραφα σας.Να τσεκάρετε αν άδειες διπλώματα ισχύουν για τα κράτη που θα επισκεφθείτε.Ασφαλισμένες οπωσδήποτε οι μοτοσυκλέτες.


:Απορία:





Υ.Γ.
Ειδική κάρτα υγείας υποχρεωτική.Και λίγο χρόνο παίρνει....1 μήνα περίπου.

xvitos
12-02-2009, 12:14
Πώς πάει η προετοιμασία ;;; Προχωράτε ;;;

RedSpider
17-02-2009, 17:04
Προχωράμε κανονικά!!! Έχουμε βρει και ξενοδοχεία για όλους τους σταθμούς μας, θα κάνουμε τις κρατήσεις και θα είμαστε ΟΚ. Για τις μηχανές τελικά χρειάζεται πράσινη κάρτα απο την ασφαλιστική. Οι οδηγοί - συνεπιβάτες νέες ταυτότητες και διαβατήρια.
Δεν περνάνε οι μήνες!!! Μέχρι και στον ύπνο το βλέπω το ταξίδι... Γι αεμμονή μιλάμε.

Όποια πληροφορία δεκτή!

ΛΕΟΝΤΟΚΑΡΔΟΣ
17-02-2009, 17:09
Προχωράμε κανονικά!!! Έχουμε βρει και ξενοδοχεία για όλους τους σταθμούς μας, θα κάνουμε τις κρατήσεις και θα είμαστε ΟΚ. Για τις μηχανές τελικά χρειάζεται πράσινη κάρτα απο την ασφαλιστική. Οι οδηγοί - συνεπιβάτες νέες ταυτότητες και διαβατήρια.
Δεν περνάνε οι μήνες!!! Μέχρι και στον ύπνο το βλέπω το ταξίδι... Γι αεμμονή μιλάμε.

Όποια πληροφορία δεκτή!


Ευχαριστούμε για την πληροφόρηση ....:)

Κράτα μας ενήμερους για ότι νεότερο ...;)

Gazi
22-02-2009, 22:35
Εαν δεν κάνω λάθος,για κάποιες χώρες όπως τα Σκόπια,δεν ισχύει το ασφαλιστήριο!Να προσέξεις λοιπόν επάνω στην πράσινη κάρτα που θα λάβεις για την μηχανή,τις χώρες οι οποίες αναγράφονται επάνω!!!Συγκεκριμένα εγώ που ζούσα στην Ιταλία,και είχα εννοείται ελληνική ασφάλεια,όταν πήγα στο κρατίδιο του San Marino και μου έγινε έλεγχος στα χαρτιά,ο αστυνομικός μου έκανε παρατήρηση οτι η ασφάλεια μου δεν ισχύει στο συγκεκριμένο μέρος και μου είπε να οδηγώ προσεκτικά ώστε να μην δημιουργήσω ατύχημα και μπλέξω!(Να είναι καλά ο άνθρωπος που δεν με έγραψε κιόλας).Αλλά είναι καλύτερα να ρωτήσεις λεπτομέριες στην ασφαλιστική σου εταιρεία!

ΥΓ.Για ευνόητους λόγους,είχα γράψει με αυτοκόλλητο την χώρα και την ομάδα αίματος μου επάνω στο φτερό της μοτοσυκλέτας!!

essel
11-05-2009, 22:09
και το διπλωμα σου να ειναι διεθνες και οχι εοκ ....με αλλα λογια να τα ακουμπησεις και στην ΕΛΠΑ...
Καλό ταξίδι να 'χεται

skippybi
11-05-2009, 22:15
Θωμά,
σε χαιρετάμε κι' εμείς!
Δεν περνάς και από τα "καλωσορίσματα" να στα "πούμε" και επισήμως;;)
:rolleyes::rolleyes::rolleyes:

ΜΑΚΑΡΙΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΟΥ
12-05-2009, 08:09
Μέρα καλή ,

Για το τι χρειάζεται το κάλυψαν οι προλαλήσαντες.Ενημέρωσε μας για τον οικονομικό
προυπολογισμό,από που κλεισατε εισητήρια για τον αγώνα και πόσο.

Καλό ταξίδι

Arkas
12-05-2009, 11:16
Μέρα καλή ,

Για το τι χρειάζεται το κάλυψαν οι προλαλήσαντες.Ενημέρωσε μας για τον οικονομικό
προυπολογισμό,από που κλεισατε εισητήρια για τον αγώνα και πόσο.


...αν θέλεις βεβαίως βεβαίως!:D

RedSpider
14-05-2009, 15:39
Μετά χαράς να σας δώσω πληροφορίες παιδιά!

Λοιπόν... Εισιτήρια για τον αγώνα (όλο το τριήμερο) κλείνεις κατ' ευθείαν απο το formula1.com. Αξία: 140,00€.
Ξενοδοχεία έχω κάνει ήδη όλες τις κρατήσεις μέσα απο 2 site: www.bookings.com & www.yeego.com. Οι τιμές τους πάνω κάτω ίδιες, αλλά κάποια ξενοδοχεία δεν τα έχουν και τα δυο. Κι εμείς ψάχναμε πάντα ιδιόκτητο parking....
Κατά τα άλλα ο προϋπολογισμός με βενζίνες, διόδια, ξενοδοχεία, εισιτήρια (formula και καράβι απο Bari) μας βγαίνει στα 1300 για κάθε μηχανή (2 άτομα).
Απο εκεί και πέρα ότι φάμε κι ότι πιούμε!

skippybi
14-05-2009, 16:59
Απο εκεί και πέρα ότι φάμε κι ότι πιούμε!


κι οτι... άλλο χαλάσετε!!!!!!!!:D

poke69
26-05-2009, 18:29
Χαιρετώ όλα τα μέλη. Σχεδιάζουμε στα τέλη Ιουλίου ταξιδάκι στην Ουγγαρία για την F1 και επιστροφή μέσω Αυστρίας - Ιταλίας. Ανεβαίνοντας περνάμε απο Σκόπια και Σερβία. Συνολικά 9 ημέρες - 8 βράδια και περίπου 3.700 χλμ. Ξέρει κάποιος τι χρειάζεται απο χαρτιά τόσο για την μηχανή όσο και για τους αναβάτες;
καλο ταξιδι φιλε.και να προσεχεις τους σκοπιανους!(λαμογια)!:rolleyes:

RedSpider
11-07-2009, 16:56
Επιστρέφω με νεότερα για το ταξίδι μου... Καθώς πλησιάζει και η ημερομηνία αναχώρησης! Οι υπόλοιπες 2 μηχανές με τα 2 ζευγάρια έχουν εγκαταλήψει, οπότε πηγαίνουμε μόνοι μας με την γυναίκα μου... Τολμηρό ή όχι δεν ξέρω, αλλά το περίμενα πολύ και δεν θέλω να το ακυρώσω επειδή ακύρωσαν και οι άλλοι. Άσε που έχουμε πληρώσει και εισιτήρια... Εντυπώσεις και φωτό μετά το ταξίδι. Καλό καλοκαίρι και καλά χιλιόμετρα σε όσους θα ταξιδέψουν!!!:)

RedSpider
11-07-2009, 17:02
Επιστρέφω με νεότερα για το ταξίδι μου... Καθώς πλησιάζει και η ημερομηνία αναχώρησης! Οι υπόλοιπες 2 μηχανές με τα 2 ζευγάρια έχουν εγκαταλείψει, οπότε πηγαίνουμε μόνοι μας με την γυναίκα μου... Τολμηρό ή όχι δεν ξέρω, αλλά το περίμενα πολύ και δεν θέλω να το ακυρώσω επειδή ακύρωσαν και οι άλλοι. Άσε που έχουμε πληρώσει και εισιτήρια... Εντυπώσεις και φωτό μετά το ταξίδι. Καλό καλοκαίρι και καλά χιλιόμετρα σε όσους θα ταξιδέψουν!!!:)

gsmaniac
11-07-2009, 20:01
Επιστρέφω με νεότερα για το ταξίδι μου... Καθώς πλησιάζει και η ημερομηνία αναχώρησης! Οι υπόλοιπες 2 μηχανές με τα 2 ζευγάρια έχουν εγκαταλείψει, οπότε πηγαίνουμε μόνοι μας με την γυναίκα μου... Τολμηρό ή όχι δεν ξέρω, αλλά το περίμενα πολύ και δεν θέλω να το ακυρώσω επειδή ακύρωσαν και οι άλλοι. Άσε που έχουμε πληρώσει και εισιτήρια... Εντυπώσεις και φωτό μετά το ταξίδι. Καλό καλοκαίρι και καλά χιλιόμετρα σε όσους θα ταξιδέψουν!!!:)
μη μασας φιλαρακι ολα θα πανε καλα;)εγω τα καλυτερα τα εχω κανει μονος με τη γυναικα :Dκαλα να πας και καλα να γυρισεις:sm8::sm8::sm8:

Arkas
18-07-2009, 21:32
Περιμένουμε πολλές πολλές φωτό, Θωμά!!!

VARAKO
18-07-2009, 22:12
καλά χιλιόμετρα φίλε και να προσέχεις;)