PDA

View Full Version : Cancer Cure!!!


MARK
20-12-2009, 13:14
BΡΕΘΗΚΕ ΤΟ ΦΑΡΜΑΚΟ ΤΟΥ ΚΑΡΚΙΝΟΥ ΑΛΛΑ...

Ο γιατρός Ευάγγελος Μιχελάκης καρδιολόγος στην Αλμπέρτα του Καναδά ανακάλυψε ότι η χορήγηση της ουσίας DCA σε ασθενείς που πάσχουν από καρκίνο βοηθά δραστικά στην υποχώρηση της ασθένειας!! Μάλιστα σε ορισμένες μορφές καρκίνου όπως του πνέυμονα, του στήθους και του εγκεφάλου επιτεύχθηκε συρρίκνωση των καρκινικών όγκων πάνω από 70%!!!
ΔΕΙΤΕ ΤΟ ΣΧΕΤΙΚΟ ΒΙΝΤΕΟ
http://www.youtube.com/watch?v=0qiY93khAYI

ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΤΟ ΜΕΓΑΛΟ ΕΡΩΤΗΜΑ:
ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΕΠΙΤΑΧΥΝΟΝΤΑΙ ΟΙ ΕΡΕΥΝΕΣ ΩΣΤΕ ΝΑ ΒΓΕΙ ΟΣΟ ΤΟ ΔΥΝΑΤΟΝ ΠΙΟ ΣΥΝΤΟΜΑ ΤΟ ΦΑΡΜΑΚΟ ΣΤΗΝ ΑΓΟΡΑ ;;;

ΚΑΙ Η ΑΠΑΝΤΗΣΗ:
ΓΙΑΤΙ ΤΟ ΦΑΡΜΑΚΟ ΑΠΟΤΕΛΕΙΤΑΙ ΑΠΟ ΜΙΑ ΑΠΛΗ ΟΥΣΙΑ Η ΟΠΟΙΑ ΕΧΕΙ ΕΛΑΧΙΣΤΟ ΚΟΣΤΟΣ ΣΕ ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΤΑ ΦΑΡΜΑΚΑ ΠΟΥ ΠΑΡΑΓΟΥΝ ΤΩΡΑ ΟΙ ΦΑΡΜΑΚΟΒΙΟΜΗΧΑΝΙΕΣ.
ΜΕ ΛΙΓΑ ΛΟΓΙΑ, ΘΥΣΙΑΖΟΝΤΑΙ ΕΚΑΤΟΜΜΥΡΙΑ ΖΩΕΣ ΣΤΟ ΒΩΜΟ ΤΩΝ ΜΕΓΑΛΩΝ ΣΥΜΦΕΡΟΝΤΩΝ..

ΑΣ ΔΩΣΟΥΜΕ ΟΛΟΙ ΜΑΖΙ ΜΙΑ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΣΕ ΑΥΤΟΥΣ ΠΟΥ ΒΑΖΟΥΝ ΤΟ ΧΡΗΜΑ ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΝΘΡΩΠΙΝΗ ΖΩΗ!!!

skippybi
20-12-2009, 18:10
έχει ξαναπαίξει, αλλά δεν είμαι σίγουρος για την αξιοπιστία του...:confused:

NLS
20-12-2009, 19:35
http://www.thedcasite.com/

http://en.wikipedia.org/wiki/Dichloroacetic_acid

Carduelis
21-12-2009, 00:30
BΡΕΘΗΚΕ ΤΟ ΦΑΡΜΑΚΟ ΤΟΥ ΚΑΡΚΙΝΟΥ ΑΛΛΑ...

Ο γιατρός Ευάγγελος Μιχελάκης καρδιολόγος στην Αλμπέρτα του Καναδά ανακάλυψε ότι η χορήγηση της ουσίας DCA σε ασθενείς που πάσχουν από καρκίνο βοηθά δραστικά στην υποχώρηση της ασθένειας!! Μάλιστα σε ορισμένες μορφές καρκίνου όπως του πνέυμονα, του στήθους και του εγκεφάλου επιτεύχθηκε συρρίκνωση των καρκινικών όγκων πάνω από 70%!!!
ΔΕΙΤΕ ΤΟ ΣΧΕΤΙΚΟ ΒΙΝΤΕΟ
http://www.youtube.com/watch?v=0qiY93khAYI

ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΤΟ ΜΕΓΑΛΟ ΕΡΩΤΗΜΑ:
ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΕΠΙΤΑΧΥΝΟΝΤΑΙ ΟΙ ΕΡΕΥΝΕΣ ΩΣΤΕ ΝΑ ΒΓΕΙ ΟΣΟ ΤΟ ΔΥΝΑΤΟΝ ΠΙΟ ΣΥΝΤΟΜΑ ΤΟ ΦΑΡΜΑΚΟ ΣΤΗΝ ΑΓΟΡΑ ;;;

ΚΑΙ Η ΑΠΑΝΤΗΣΗ:
ΓΙΑΤΙ ΤΟ ΦΑΡΜΑΚΟ ΑΠΟΤΕΛΕΙΤΑΙ ΑΠΟ ΜΙΑ ΑΠΛΗ ΟΥΣΙΑ Η ΟΠΟΙΑ ΕΧΕΙ ΕΛΑΧΙΣΤΟ ΚΟΣΤΟΣ ΣΕ ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΤΑ ΦΑΡΜΑΚΑ ΠΟΥ ΠΑΡΑΓΟΥΝ ΤΩΡΑ ΟΙ ΦΑΡΜΑΚΟΒΙΟΜΗΧΑΝΙΕΣ.
ΜΕ ΛΙΓΑ ΛΟΓΙΑ, ΘΥΣΙΑΖΟΝΤΑΙ ΕΚΑΤΟΜΜΥΡΙΑ ΖΩΕΣ ΣΤΟ ΒΩΜΟ ΤΩΝ ΜΕΓΑΛΩΝ ΣΥΜΦΕΡΟΝΤΩΝ..

ΑΣ ΔΩΣΟΥΜΕ ΟΛΟΙ ΜΑΖΙ ΜΙΑ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΣΕ ΑΥΤΟΥΣ ΠΟΥ ΒΑΖΟΥΝ ΤΟ ΧΡΗΜΑ ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΝΘΡΩΠΙΝΗ ΖΩΗ!!!


Προφανώς πρέπει να είμαστε τρομερά προσεκτικοί με όσα βλέπουμε στο ιντερνετ. Ο κάθε πονεμένος και ο κάθε πικραμένος δημοσιεύει οτι έχει ανακαλύψει το άλφα τρομερό ή οτι έχει εφεύρει το βήτα σπουδαίο. Σάμπως τους κάνει και κανένας έλεγχο? μπάτε σκύλοι κι αλέστε!
Να θυμίσω ξανά πάλι για το θέμα του καρκίνου "εντυπωσιακές θεραπείες" που τις έφαγε η μαρμάγκα αν και κάμποσοι απελπισμένοι παράτησαν τις θεραπείες που έκαναν μέχρι τότε πιστεύοντας πως θα σωθούν:
1. Nερό του Καματερού (όλοι τρέχανε να πάρουνε ένα μπιτονάκι που θα θεράπευε τα πάντα)
2. Το φάρμακο από.. σκορπιούς στην Κούβα
3. Tους φιλιπινέζους χειρούργους που αφαιρούσαν με τα χέρια τους τον όγκο μπροστά στα μάτια σου, δίχως τομή!

Και όποια άλλη μ@λ@κί (μ@λ@κί)@ σκεφτούνε αρκεί να πιάσουνε κάμποσους κορόιδα στο αρχαίο παιχνίδι που λέγεται εμπόριο ελπίδας στον απελπισμένο!

ΛΕΟΝΤΟΚΑΡΔΟΣ
21-12-2009, 00:36
1. Nερό του Καματερού (όλοι τρέχανε να πάρουνε ένα μπιτονάκι που θα θεράπευε τα πάντα)
2. Το φάρμακο από.. σκορπιούς στην Κούβα
3. Tους φιλιπινέζους χειρούργους που αφαιρούσαν με τα χέρια τους τον όγκο μπροστά στα μάτια σου, δίχως τομή!




4. Αγία Αθανασία Αιγάλεω .....:(

gemara
21-12-2009, 00:44
Καλό θα είναι μέσα από ένα μοτοσυκλετιστικό φόρουμ, να μην θίγουμε έτσι αβίαστα τέτοια θέματα που προκαλούν πραγματικό και μεγάλο πόνο στους ίδιους τους ασθενείς αλλά και στο οικογενειακό τους περιβάλλον...:(

Carduelis
21-12-2009, 01:02
Η πικραγγουριά
του λαϊκού ποιητή Στάθη Έγγαρχου
Είναι φάρμακο σπουδαίο φίλοι
μου η πικραγγουριά
και γιατρεύει ανεξαιρέτως
νέους, γέρους και παιδιά,
αφαιρεί τον κάθε πόνο και τον
άρρωστο γλιτώνει
κι απ’ το βέβαιο χαμό του η πικραγγουριά τον σώνει.

Θεραπεύει τον καρκίνο, τον
κοκίτη, την καρδιά,
τη χολέρα, την πανούκλα η
γνωστή πικραγγουριά.
Τους χονδρούς αδυνατίζει, τους
αδύνατους παχαίνει
και κατάντησε μπροστά της
φάρμακο άλλο να μη βγάνει.

Τα αρθριτικά γιατρεύει ως και
τους ρευματισμούς
ιλαρά ή μαγουλίτες η γνωστή
πικραγγουριά
θεραπεύει και τους κάλους
τους μικρούς και τους μεγάλους.

Αλλά υπάρχει και το άλλο:
αν δεν ξέρεις να τη φτιάξεις
πιθανότητα μεγάλη, φίλε μου,
να τα τινάξεις.
Μα τι να κάνει ο πτωχός,
πίνει και ξαναπίνει,
αφού δεν έχει
τη δραχμή ούτε
για ασπιρίνη.

Arkas
21-12-2009, 01:17
:sm7::sm7::sm7:

NLS
21-12-2009, 02:23
Η πικραγγουριά
του λαϊκού ποιητή Στάθη Έγγαρχου

καλόοοο

MARK
21-12-2009, 16:22
Φίλε GEMARA και κυρίοι αφού υπάρχει στη θεματολογία του forum ΥΓΕΙΑ , και εφόσον δεν υπάρχει σκοπιμότητα κερδοσκοπική αλλά μόνο ενημερωτική και ως θέμα συζήτησης είναι ο λόγος που ποστάρω σχετικά....Εννοείται οτι οικογένειες που ζούν στο περιβάλλον τους την ασθένεια δεν νοείται οτι θέλω να προκαλέσω πόνο και πίστεψε με τον έχω γνωρίσει απο πρώτο χέρι στο στενό οικογενειακό μου περιβάλλον....:o

Carduelis
21-12-2009, 17:47
Φίλε GEMARA και κυρίοι αφού υπάρχει στη θεματολογία του forum ΥΓΕΙΑ , και εφόσον δεν υπάρχει σκοπιμότητα κερδοσκοπική αλλά μόνο ενημερωτική και ως θέμα συζήτησης είναι ο λόγος που ποστάρω σχετικά....Εννοείται οτι οικογένειες που ζούν στο περιβάλλον τους την ασθένεια δεν νοείται οτι θέλω να προκαλέσω πόνο και πίστεψε με τον έχω γνωρίσει απο πρώτο χέρι στο στενό οικογενειακό μου περιβάλλον....:o
Δεν γνωρίζω τις απόψεις του φίλου gemara (που μάλλον παρενέβη.. πυροσβεστικά:)) αλλά εγώ είμαι της άποψης να κουβεντιάζονται στο φόρουμ όλα τα θέματα (υγείας, κοινωνικά κλπ) και όχι μόνο τα περί μοτοσυκλέτας. Εκεί που συμφωνώ επίσης μαζί σου, είναι στο ότι όσα μεταφέρουμε είναι αφορμή για συζήτηση και άρα τα σχολιάζουμε ο καθένας από τον τομέα του ή την οπτική του γωνιά!
Ποτέ τα ποσταρίσματά εξάλλου δεν πρέπει να έχουν στόχο τον εκάστοτε γράφοντα αλλά το θέμα που αναφέρεται! :)

Carduelis
21-12-2009, 17:51
..και προφανώς τα περί "κερδοσκοπικής σκοπιμότητας" δεν τα κουβεντιάζω κάν γιατί κανένας δεν το ανέφερε! Είναι αυτονόητη η καλή πρόθεση όλων μας εδώ μέσα για ενημέρωση και συζήτηση! ;)

skippybi
21-12-2009, 18:01
Δεν γνωρίζω τις απόψεις του φίλου gemara (που μάλλον παρενέβη.. πυροσβεστικά:)) αλλά εγώ είμαι της άποψης να κουβεντιάζονται στο φόρουμ όλα τα θέματα (υγείας, κοινωνικά κλπ) και όχι μόνο τα περί μοτοσυκλέτας. Εκεί που συμφωνώ επίσης μαζί σου, είναι στο ότι όσα μεταφέρουμε είναι αφορμή για συζήτηση και άρα τα σχολιάζουμε ο καθένας από τον τομέα του ή την οπτική του γωνιά!
Ποτέ τα ποσταρίσματά εξάλλου δεν πρέπει να έχουν στόχο τον εκάστοτε γράφοντα αλλά το θέμα που αναφέρεται! :)
;)