PDA

View Full Version : ΣΧΕΔΙΑ ΤΑΞΙΔΙΩΝ 2010


PITS
26-12-2009, 00:32
Οπως λεει και ο τιτλος για ριχτε ρε παιδια τα σχεδια εστω και φανταστικα για τα ταξιδια που σκοπευετε να κανετε το νεο ετος, ετσι για να γουσταρουμε και να παιρνουμε και καμια ιδεα
ξεκιναω πρωτος
1)PITS
αυτο σχεδιαζα αλλα μαλλον δε θα γινει λογω χρονου και χρηματων οποτε βλεπουμε
http://web.augsburg.edu/%7Eadamo/history/Scotland.jpghttp://www.airportdirecttravel.co.uk/live/Portals/10/UK/Scotland-images.jpg

ΣΚΩΤΙΑ!!!

Gazi
26-12-2009, 00:51
ΜΙΑ ΙΣΠΑΝΙΑ ΔΕΝ ΘΑ ΜΕ ΧΑΛΑΓΕ.....

PITS
26-12-2009, 01:18
Αχ πηγα με το τρανσαλπακι μου εκει και ακομη βλεπω στον υπνο μου διαδρομες στα πυρυναια και στην ανδορρα:yz :yz

edi
26-12-2009, 12:22
Οπως λεει και ο τιτλος για ριχτε ρε παιδια τα σχεδια εστω και φανταστικα για τα ταξιδια που σκοπευετε να κανετε το νεο ετος, ετσι για να γουσταρουμε και να παιρνουμε και καμια ιδεα
ξεκιναω πρωτος
1)PITS
αυτο σχεδιαζα αλλα μαλλον δε θα γινει λογω χρονου και χρηματων οποτε βλεπουμε
http://web.augsburg.edu/%7Eadamo/history/Scotland.jpghttp://www.airportdirecttravel.co.uk/live/Portals/10/UK/Scotland-images.jpg

ΣΚΩΤΙΑ!!!
Καλημέρα και χρονια πολλα.
Στο θέμα μας τώρα.
Στο μυαλό μου είσαι?
Λέω να ανέβω τέλος απριλίου αρχές μαίου, μια και είναι η εποχή με τις λιγότερες βροχές. Ουσιαστιά ο λογος που αγόρασα το GS είναι αυτό το ταξίδι. Αν μαζέψω τα λεφτα...:D
Έμενα 5 χρόνια εκεί και την έχω γυρίσει όλη(με αυτοκινητο :o).
Αν θές info(διαδρομές κλπ) πες.

Elov
26-12-2009, 15:56
Μια Αυστρία την έχω στην ψυχή μου .......:yz:yz:yz

jim1100gs
26-12-2009, 19:42
Κεντρικη Ευρωπη και ορεινα περασματα

ταξιδευτης
26-12-2009, 20:23
Για φέτος να 'μαστε καλά πρώτον, προς Καπαδοκία μεριά έχει το πρόγραμμα...
Όποιες πληροφορίες δεκτές!

wet & dirty
27-12-2009, 01:17
εμεις ετοιμάζουμε ενα ταξιδάκι απο Ορεινη Ναυπακτια-Πινδος απο χωμα!!Ελπίζω οτι σε κανενα 2μηνο να εχουμε καταφέρει να το οργανώσουμε για να οργώσουμε!!!:D:D

ThanDim
27-12-2009, 02:05
Πάσχα στην Νοτιοανατολική Μεσόγειος ........ Συρία, Ιορδανία, Λίβανος και ίσως λίγο Αίγυπτο να δω έναν αγαπημένο μου συγγενή...

Πω!! 3 μήνες έμειναν μόνο!!!!! :hmmm:

italos
28-12-2009, 15:01
Πρώτα ο θεός να είμαστε καλά στην υγέια μας και εργασιακά....

To πλάνο για φέτος πειλαμβάνει επιλογή μεταξύ 3 ταξιδιωτικών....ακόμα ήμαστε σε σκέψεις που να πάμε!!!

Το ένα περιλαμβάνει παράλια Αφρικής(με λίγο Σαχάρα) απο ιταλία-τυνησία και παράλια αφρικής!

Το άλλο βαλκάνικές χώρες μέχρι ρουμανία!!

Και το τελευταίο Τουρκία-Συρία-Ιορδανία-Λίβανος Αίγυπτος....

Όταν παρθεί η απόφαση θα ενημερώσω για να πάρω πάλι την πολύτιμη βοήθεια απο συμφοφουρίτες!!!

Καλά μας όνειρα μέχρι τότε..!

emix
29-12-2009, 14:21
Αυτο το καλοκαιρι,δυστυχως,δεν εχει τιποτα.Ουτε προγραμματισμενο, ουτε κι αν σκασει τιποτα τελευταια στιγμη.
Οχι επειδη πηρα ΚΤΜ (μην αρχισετε τα παλαβα τωρα ε; :sm7: :sm7:).
Απλα πρεπει να κανουμε και κανενα διαλειμμα απο τις αποδρασεις.
Εδω και πεντε χρονια,καθε καλοκαιρι γινοτανε ενα ταξιδακι. Καιρος να ξεκουραστουμε λιγο. Αφηνω την επομενη εξορμηση στο εξωτερικο για το μελλον.Δυο-τρια χρονια τουλαχιστον και μαζι με την γυναικα μου.
Με το περσινο ταξιδι στην Σουηδια, οι μπαταριες φορτισαν αρκετα.

morfeas
03-01-2010, 00:07
καλησπέρα σε όλους χρόνια πολλά και καλή χρονιά,

φέτος σκεφτόμαστε 2 προορισμούς, Ισπανία , Βαρκελώνη και Τουρκία , Καππαδοκία. Δεν το έχουμε αποφασίσει ακόμα αλλά όπου και να "κάτσει" υπάρχουν γνωστοί και φίλοι που θα βοηθήσουν.
μέχρι να την οργανώσουμε θα έχει έρθει η ώρα της αναχώρησης......:)

kkkkgggg
03-01-2010, 09:35
Πάσχα στην Νοτιοανατολική Μεσόγειος ........ Συρία, Ιορδανία, Λίβανος και ίσως λίγο Αίγυπτο να δω έναν αγαπημένο μου συγγενή...

Πω!! 3 μήνες έμειναν μόνο!!!!! :hmmm:


Πήγα το καλοκαίρι για 18 ημέρες (εκτός Λιβάνου).
Εάν θ'ελεις πληροφορίες πες μου.:D

Alfa7
03-01-2010, 09:53
Καλή χρονιά με πολλές βόλτες και ταξίδια σε όλους.

Φέτος λοιπόν λέμε να κάνουμε μια ωραία βόλτα προς Κωσταντινούπολη, Κωσταντζα και επιστροφή από Βουκουρέστι, Σόφια... είδομεν.

georgekostas
03-01-2010, 11:19
Καλή χρονιά με πολλές βόλτες και ταξίδια σε όλους.

Φέτος λοιπόν λέμε να κάνουμε μια ωραία βόλτα προς Κωσταντινούπολη, Κωσταντζα και επιστροφή από Βουκουρέστι, Σόφια... είδομεν.
Ωραιο ταξιδι...το εκανα περυσι.

GEO_K
03-01-2010, 12:50
πολυ καλο θεμα!!!!!!! μπραβο!!!!!!
για ιταλια αυστρια γερμανια ελεγα πρωτα ο ΘΕΟΣ......
ετσι να χορτασουμε κ λιγο πρασινο...

kotskofi
03-01-2010, 20:50
Και εγώ σαν κάτι άλλους σκεφτόμουν Σκωτία, αλλά η παρέα άλλαξε γνώμη. Οπότε έχουμε Ιταλία, Ελβετία, Γαλλία, Ισπανία, Ανδόρρα και επιστροφή από Κυανή Ακτή...καλά να 'μαστε.

kostasmats
07-01-2010, 19:58
για Καππαδοκια ελεγα αλλα ειμαι μονος μου.Ισπανια που βρισκω παρεα ανεβαινει το μπατζετ...φαυλος κυκλος

Thanos
10-01-2010, 22:06
Χρόνια πολλά και Καλή Χρονιά!!
Μετά από το περσινό «Προς την Δύση» (Ιταλία-Γαλλία-Ισπανία), φέτος λέμε να κάνουμε το «Προς τον Βορά»:sm2:.
Έχουμε 2 εναλλακτικούς προορισμούς : 1) Νορβηγία, 2) Ολλανδία.
Οποιοσδήποτε συμβουλές και προτάσεις ευπρόσδεκτες. :D

ΝΙΚΟΣ ΣΤΑΘΑΤΟΣ
10-01-2010, 22:42
Εγω μαλλον θα παω των αυγουστο Ιταλια,Αυστρια,Γερμανια, Πολονια:sm8::sm8::sm8::sm2:

Mariosg
18-01-2010, 19:20
EGO NA DIS

evanslam
19-01-2010, 00:30
ΕΜΕΙΣ ΛΕΜΕ ΓΙΑ ΒΟΡΕΙΑ ΙΤΑΛΙΑ ΑΥΣΤΡΙΑ ΓΕΡΜΑΝΙΑ ΕΛΒΕΤΙΑ ΚΑΙ ΝΟΤΙΑ ΓΑΛΛΙΑ ΚΑΤΑ ΤΟΝ ΑΥΓΟΥΣΤΟ ΜΙΑ ΠΑΡΕΑ ΑΠΟ 3 ΖΕΥΓΑΡΙΑ ( ΟΙ 2 ΜΕ 1200 GS ΚΑΙ Ο ΕΝΑΣ ΜΕ ΕΝΑ F650)

linex
20-01-2010, 22:34
Έγώ για ένα μικρό ταξιδάκι για Ουγγαρία έλεγα, αλλά το έφαγαν τα έξοδα του γάμου.
:yz :( :mad: Νεύρα:sm1:

mario
21-01-2010, 02:52
Παιδιά πρώτα ο θεός αρχές σεπτεμβρίου κανονίζω Ελλάδα-Ιταλία-Σλοβενία-Αυστρία-Τσεχία-Γερμανία-Λιχτενστάιν-Ιταλία-Ελλάδα και ελπίζω όλα να μου πάνε καλά

Jefe
21-01-2010, 13:54
Αγία Πετρούπολη!


Jefe

ΙoannisPanagiotidis
21-01-2010, 14:58
..για μενα φετος η σεζον θα αρχισει νωρις...28 Μαιου αναχωρουμε επιτελους και μετραω τις μερες αναποδα!... ο σκοπος του ταξιδιου θα επιτευχθει αν καταφερουμε , καιρου επιτρεποντος, να γυρισουμε τα περισσοτερα πασσακια γνωστα και αποκρυφα των Δολομιτικων Αλπεων τη Βορειοδυτικης Ιταλιας!
...το λοιπον θα ειμαστε ενα γκρουπ 8 πολυ καλων φιλων 2 Ελληνων, 2 Ιταλων, και 4 Γερμανων!...ειμαστε η κλασικη παρεα που βγαινουμε σχεδον καθε Κυριακη!...οι περισσοτεροι ειναι λιγο μεγαλοι ηλικιακα αλλα στα μυαλα ειναι ακομα "νεαροτεροι!". Η ολη φαση θα ειναι πολυ οργανωμενη καθοτι οι 4 απ τη παρεα πηγαινουν στις Αλπεις συνεχουμενα καθε χρονο τα τελευταια 14 χρονια!...ο οδηγος μας ειναι Γερμανος και γνωριζει καθε πετρα και καθε μικρο πασάκι στις Βορειο Ιταλια!..θα ξεκινησουμε στις 11 το βραδυ της Παρασκευης 28 Μαιου φορτωμένοι σε 2 τρειλερ με 2 τζιπακια και το πρωι του Σαββατου θα παρκαρουμε τα αυτοκινητα στα συνορα της Γερμανιας σε σπιτι ενος απ τους φιλους και θα ξεκινησουμε την αναβαση προς το Nova Levante (http://www.pension-erna.it/) !...το προγραμμα αυστηρα συγκεκριμενο, ξεχειμωνιαζουμε σχεδιαζοντας το, και αποτελείτε απο 9 μονοημερες διαδρομες των 400 χιλιομετρων ... προς ολες τις κατευθύνσεις με σταθερη βαση το πανδοχείο !...νωρις αφύπνιση ...γερο πρωινο και στις 10 ξεκιναμε απ το βενζιναδικο. Ολη τη μερα θα βολοδερνουμε με τεμπο και το βραδακι μαζευομαστε στη βαση με γερη μασα , κρασακι ..και πολυ γελιο!. Εχουν κλειστεί ηδη οι διανυκτερεύσεις , τα 2 τρειλερ ...εχουν βγει οι διαδρομες στους χαρτες ... και θα ειμαστε 1xVFR800, 1xFZ1, 1CBF600, 1xBandit1200, 1xK1300R, 2xR1200GS και ενα R1150GS.

Ο Θεος να μας εχει υγιείς και επιτελους να δουμε και μεις αυτες τις απιστευτες ομορφιες!:)

loulou1100gs
22-01-2010, 08:38
Εγώ λέω ν'ανέβω Γερμανία για να πάω να πειράξω τον Γιάννη Παναγιωτίδη.Δεν ξέρω όμως με ποιά μηχανή θ' ανέβω.Με το κτήνος, την Africana ή το CB;Θα δούμε, αν όλα πάνε καλά...

ΙoannisPanagiotidis
22-01-2010, 14:11
Εγώ λέω ν'ανέβω Γερμανία για να πάω να πειράξω τον Γιάννη Παναγιωτίδη.Δεν ξέρω όμως με ποιά μηχανή θ' ανέβω.Με το κτήνος, την Africana ή το CB;Θα δούμε, αν όλα πάνε καλά...

χαχα!...θα σε περιμενω φιλε μου!... τι ερωτηση?...με το κτηνος φυσικα!:D

siraxanz
31-01-2010, 22:41
..για μενα φετος η σεζον θα αρχισει νωρις...28 Μαιου αναχωρουμε επιτελους και μετραω τις μερες αναποδα!... ο σκοπος του ταξιδιου θα επιτευχθει αν καταφερουμε , καιρου επιτρεποντος, να γυρισουμε τα περισσοτερα πασσακια γνωστα και αποκρυφα των Δολομιτικων Αλπεων τη Βορειοδυτικης Ιταλιας!
...το λοιπον θα ειμαστε ενα γκρουπ 8 πολυ καλων φιλων 2 Ελληνων, 2 Ιταλων, και 4 Γερμανων!...ειμαστε η κλασικη παρεα που βγαινουμε σχεδον καθε Κυριακη!...οι περισσοτεροι ειναι λιγο μεγαλοι ηλικιακα αλλα στα μυαλα ειναι ακομα "νεαροτεροι!". Η ολη φαση θα ειναι πολυ οργανωμενη καθοτι οι 4 απ τη παρεα πηγαινουν στις Αλπεις συνεχουμενα καθε χρονο τα τελευταια 14 χρονια!...ο οδηγος μας ειναι Γερμανος και γνωριζει καθε πετρα και καθε μικρο πασάκι στις Βορειο Ιταλια!..θα ξεκινησουμε στις 11 το βραδυ της Παρασκευης 28 Μαιου φορτωμένοι σε 2 τρειλερ με 2 τζιπακια και το πρωι του Σαββατου θα παρκαρουμε τα αυτοκινητα στα συνορα της Γερμανιας σε σπιτι ενος απ τους φιλους και θα ξεκινησουμε την αναβαση προς το Nova Levante (http://www.pension-erna.it/) !...το προγραμμα αυστηρα συγκεκριμενο, ξεχειμωνιαζουμε σχεδιαζοντας το, και αποτελείτε απο 9 μονοημερες διαδρομες των 400 χιλιομετρων ... προς ολες τις κατευθύνσεις με σταθερη βαση το πανδοχείο !...νωρις αφύπνιση ...γερο πρωινο και στις 10 ξεκιναμε απ το βενζιναδικο. Ολη τη μερα θα βολοδερνουμε με τεμπο και το βραδακι μαζευομαστε στη βαση με γερη μασα , κρασακι ..και πολυ γελιο!. Εχουν κλειστεί ηδη οι διανυκτερεύσεις , τα 2 τρειλερ ...εχουν βγει οι διαδρομες στους χαρτες ... και θα ειμαστε 1xVFR800, 1xFZ1, 1CBF600, 1xBandit1200, 1xK1300R, 2xR1200GS και ενα R1150GS.

Ο Θεος να μας εχει υγιείς και επιτελους να δουμε και μεις αυτες τις απιστευτες ομορφιες!:)

Γιάννη πολύ όμορφα μέρη, απίστευτα, στροφιλίκι, τοπία, ομορφιές...
και το παρεάκι καλό, Καλά να περάσετε!

Mexicanos
01-02-2010, 00:57
Καλώς εχόντων των πραγμάτων τον Αύγουστο,Βόρεια Γερμανία-Βέλγιο-Ολλανδία-Λουξεμβούργο.

man gs
01-02-2010, 21:08
slovenia motogpbrno austria :cool:

miltosb
01-02-2010, 21:59
καλησπέρα εμείς λέμε για Nord Kapp !

panoshalkis
21-04-2010, 22:00
Χρόνια πολλά και Καλή Χρονιά!!
Μετά από το περσινό «Προς την Δύση» (Ιταλία-Γαλλία-Ισπανία), φέτος λέμε να κάνουμε το «Προς τον Βορά»:sm2:.
Έχουμε 2 εναλλακτικούς προορισμούς : 1) Νορβηγία, 2) Ολλανδία.
Οποιοσδήποτε συμβουλές και προτάσεις ευπρόσδεκτες. :D


Και εγώ τέλος Μαϊου λέω να ανέβω προς Νορβηγία,μην αφήσετε ένα πάρκο που έχει στα δυτικά με πανέμορφους καταράκτες στην περιοχή Odda.

tsompanis
21-04-2010, 22:39
Αγία Πετρούπολη!


Jefe

έχεις μαζέψει καμιά καινούργια πληροφορία να την μοιραστούμε?
φέτος το έχω και για Μολδαβία και έλεγα να το συνδιάσω.
εξάλου πιό μέσα ρωσία,δεν λέει με την καμία απο ασφάλεια και ένα ταξίδι όνειρο όπως αυτό του Βλαδιβοστόκ,έχει πάει απο καιρό περίπατο

Jefe
22-04-2010, 00:16
έχεις μαζέψει καμιά καινούργια πληροφορία να την μοιραστούμε?
φέτος το έχω και για Μολδαβία και έλεγα να το συνδιάσω.
εξάλου πιό μέσα ρωσία,δεν λέει με την καμία απο ασφάλεια και ένα ταξίδι όνειρο όπως αυτό του Βλαδιβοστόκ,έχει πάει απο καιρό περίπατο


Μετά από αρκετή έρευνα που έκανα, διαπίστωσα πώς στο θέμα ασφάλειας στην διαδρομή μου στην Ρωσία, θα είχα πρόβλημα κι έτσι άλλαξα πλάνα. Δεν είναι μέσα στα πλάνα μου πλέον η Αγία Πετρούπολη!


Jefe