PDA

View Full Version : Σοβαρό τροχαίο στην Καβάλας....


frits
30-12-2009, 00:08
Γυρίζοντας από την δουλειά σήμερα γύρω στις 21.30 και ενώ βρισκόμουν στην Καβάλας στο ύψος του χρηματιστηρίου με κατεύθυνση προς ποτάμι ακούω τον χαρακτηριστικό και ανατριχιαστικό ήχο της πρόσκρουσης οχημάτων και αμέσως τα αυτοκίνητα έκοψαν ταχύτητα και σταμάτησαν περνώντας ανάμεσά τους είδα αυτό που απεύχεται ο κάθε μοτοσυκλετιστής.

Το ατύχημα που δεν μπορείς με τίποτα να αποφύγεις όσο και να προσέχεις ότι και να κάνεις πέρα ίσως από το να είσαι αρματωμένος σαν αστακός.

Για αιτία που δεν μπόρεσα να προσδιορίσω 2 αυτοκίνητα που ήταν στο ίδιο ρεύμα και κατεύθυνση με εμένα συγκρούστηκαν (μάλλον απότομη αλλαγή λωρίδας), το ένα από αυτά καβάλησε το διάζωμα (απλό πεζοδρόμιο πλάτους 2 μέτρων με γκαζόν) και πέρασε στο αντίθετο ρεύμα όπου και έπεσε πάνω σε BEVERLY 250cc, αποτέλεσμα οι 2 αναβάτες του scooter πολύ σοβαρά τραυματισμένοι, κράνος είδα μόνο 1 (τύπου "κατσαρόλα") αρκετά μέτρα από το σημείο σύγκρουσης, πιθανότατα δεν ήταν δεμένο.
Ακόμα δεν έχω συνέλθει, θα μπορούσε ο κάθε ένας να ήταν στην θέση τους και όσο καλά να είσαι προστατευμένος δεν καθάριζες εύκολα.

georgekostas
30-12-2009, 00:12
Τι να πεις Σταυρο,ειναι να μη σου τυχει...:(
Μακαρι να μη χτυπησαν πολυ τα παιδια!

gemara
30-12-2009, 00:20
:(:(:(

danaos
30-12-2009, 01:58
Μακρια απο ολους τετοια πραγματα!!:(:(:(

riko46
30-12-2009, 07:33
Η οδηγηση στην Αθήνα εδω και χρόνια ειναι κατι το .........,Νεύρα
ο καθένας κανει οτι θέλει .,
μακαρι τα παιδια να ειναι καλά,

παντα ορθιοι και με κράνος...........;)

vasorfa
30-12-2009, 09:46
ΝεύραΝεύραΝεύραΝεύραΝεύρα

ntinopoulos
30-12-2009, 09:51
προσοχη φιλοι μου!
εχουμε γινει ζουγκλα!:(

DIOGO
30-12-2009, 11:13
Mακαρι τα παιδια να ειναι καλα στην υγεια τους,η οδηγηση δυστυχως οχι μονο στην Αθηνα αλλα κ σε ολες τις πολεις ειναι απαραδεκτη

kostasx
30-12-2009, 11:36
Κράνος και πάλι κράνος(όχι τύπου κατσαρόλας)..
Και απο κει και πέρα..ο θεός βοηθός..:(:(

gsmaniac
30-12-2009, 14:27
το νου μας.............το νου μας................:hmmm::hmmm::hmmm:

katsab
30-12-2009, 18:25
ΤΙ ΝΑ ΣΟΥ ΚΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΤΟ ΚΡΑΝΟΣ!!!!!!ΜΕΧΡΙ ΠΟΤΕ ΟΙ ΑΝΕΥΘΥΝΟΫΠΕΥΘΥΝΟΙ ΑΥΤΗΣ ΤΗΣ ΧΩΡΑΣ ΠΟΥ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΛΕΓΕΤΑΙ ΚΡΑΤΟΣ ΘΑ ΚΑΤΑΛΑΒΟΥΝ ΟΤΙ ΟΛΑ ΕΙΝΑΙ ΘΕΜΑ ΠΑΙΔΕΙΑΣ!!!!!!!ΝεύραΝεύραΜΕΧΡΙ ΠΟΤΕ ΘΑ ΒΛΕΠΟΥΝ ΠΟΛΙΤΕΣ ΝΑ ΣΚΟΤΩΝΟΝΤΑΙ, ΣΚΟΥΠΙΔΙΑ ΝΑ ΓΕΜΙΖΟΥΝ ΤΟΥΣ ΔΡΟΜΟΥΣ,ΠΟΤΑΜΙΑ ΚΑΙ ΥΔΡΟΦΟΡΟΥΣ ΟΡΙΖΟΝΤΕΣ ΝΑ ΜΟΛΥΝΟΝΤΑΙ,ΦΑΚΕΛΑΚΙΑ ΜΙΖΕΣ ΚΑΙ ΜΑΥΡΟ ΧΡΗΜΑ ΝΑ ΣΤΗΡΙΖΟΥΝ ΤΗΝ ΟΙΚΟΝΟΜΙΑ,ΑΡΡΩΣΤΟΙ ΝΑ ΠΕΘΑΙΝΟΥΝ ΣΤΑ ΡΑΝΤΖΑκ.ο.κ.(βάλτε και ποσα άλλα).
ΠΑΙΔΕΙΑ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΠΑΙΔΕΙΑ ΚΥΡΙΟΙ!!!!ΑΛΛΑ ΘΑ ΜΟΥ ΠΕΙΤΕ ΕΔΩ Η ΠΑΙΔΕΙΑ ΔΕΝ ΠΡΟΣΦΕΡΕΙ ΒΑΣΙΚΕΣ ΓΝΩΣΕΙΣ, ΘΑ ΜΑΣ ΠΡΟΣΦΕΡΕΙ ΣΩΣΤΗ ΚΥΚΛΟΦΟΡΙΑΚΗ, ΠΕΡΙΒΑΝΤΟΛΟΓΙΚΗ ΚΑΙ ΚΟΙΝΩΝΙΚΗ ΑΓΩΓΗ?ΜΑ ΤΟΤΕ ΜΗΝ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ ΝΑ ΜΗΝ ΒΛΕΠΟΥΜΕ ΝΕΚΡΟΥΣ ΣΤΟ ΔΡΟΜΟ ΚΑΙ ΣΑΚΑΤΕΣ ΣΕ ΚΑΡΟΤΣΑΚΙΑ ΑΠΟ ΗΛΙΘΙΟΤΗΤΑ.ΣΥΓΝΩΜΗ ΓΙΑ ΤΟ ΥΦΟΣ ΜΟΥ ΑΛΛΑ ΕΧΩ ΕΚΝΕΥΡΙΣΤΕΙ ΦΟΒΕΡΑ:mad::mad::mad:.

Jefe
31-12-2009, 11:58
Τα μάτια μας 1014! Προσοχή!


Jefe

pkar
31-12-2009, 12:43
ΤΙ ΝΑ ΣΟΥ ΚΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΤΟ ΚΡΑΝΟΣ!!!!!!ΜΕΧΡΙ ΠΟΤΕ ΟΙ ΑΝΕΥΘΥΝΟΫΠΕΥΘΥΝΟΙ ΑΥΤΗΣ ΤΗΣ ΧΩΡΑΣ ΠΟΥ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΛΕΓΕΤΑΙ ΚΡΑΤΟΣ ΘΑ ΚΑΤΑΛΑΒΟΥΝ ΟΤΙ ΟΛΑ ΕΙΝΑΙ ΘΕΜΑ ΠΑΙΔΕΙΑΣ!!!!!!!ΝεύραΝεύραΜΕΧΡΙ ΠΟΤΕ ΘΑ ΒΛΕΠΟΥΝ ΠΟΛΙΤΕΣ ΝΑ ΣΚΟΤΩΝΟΝΤΑΙ, ΣΚΟΥΠΙΔΙΑ ΝΑ ΓΕΜΙΖΟΥΝ ΤΟΥΣ ΔΡΟΜΟΥΣ,ΠΟΤΑΜΙΑ ΚΑΙ ΥΔΡΟΦΟΡΟΥΣ ΟΡΙΖΟΝΤΕΣ ΝΑ ΜΟΛΥΝΟΝΤΑΙ,ΦΑΚΕΛΑΚΙΑ ΜΙΖΕΣ ΚΑΙ ΜΑΥΡΟ ΧΡΗΜΑ ΝΑ ΣΤΗΡΙΖΟΥΝ ΤΗΝ ΟΙΚΟΝΟΜΙΑ,ΑΡΡΩΣΤΟΙ ΝΑ ΠΕΘΑΙΝΟΥΝ ΣΤΑ ΡΑΝΤΖΑκ.ο.κ.(βάλτε και ποσα άλλα).
ΠΑΙΔΕΙΑ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΠΑΙΔΕΙΑ ΚΥΡΙΟΙ!!!!ΑΛΛΑ ΘΑ ΜΟΥ ΠΕΙΤΕ ΕΔΩ Η ΠΑΙΔΕΙΑ ΔΕΝ ΠΡΟΣΦΕΡΕΙ ΒΑΣΙΚΕΣ ΓΝΩΣΕΙΣ, ΘΑ ΜΑΣ ΠΡΟΣΦΕΡΕΙ ΣΩΣΤΗ ΚΥΚΛΟΦΟΡΙΑΚΗ, ΠΕΡΙΒΑΝΤΟΛΟΓΙΚΗ ΚΑΙ ΚΟΙΝΩΝΙΚΗ ΑΓΩΓΗ?ΜΑ ΤΟΤΕ ΜΗΝ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ ΝΑ ΜΗΝ ΒΛΕΠΟΥΜΕ ΝΕΚΡΟΥΣ ΣΤΟ ΔΡΟΜΟ ΚΑΙ ΣΑΚΑΤΕΣ ΣΕ ΚΑΡΟΤΣΑΚΙΑ ΑΠΟ ΗΛΙΘΙΟΤΗΤΑ.ΣΥΓΝΩΜΗ ΓΙΑ ΤΟ ΥΦΟΣ ΜΟΥ ΑΛΛΑ ΕΧΩ ΕΚΝΕΥΡΙΣΤΕΙ ΦΟΒΕΡΑ:mad::mad::mad:.

Συμφωνώ και επαυξάνω !!!

Gazi
02-01-2010, 01:44
ΜΑΚΑΡΙ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΝΑ ΕΊΝΑΙ ΚΑΛΑ ΣΤΗΝ ΥΓΕΙΑ ΤΟΥΣ!

manousos
02-01-2010, 11:30
ΕΥΧΟΜΑΙ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΩΝ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΠΕΡΑΣΤΙΚΟ ΓΙΑ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΧΩΡΙΣ ΚΑΜΙΑ ΒΛΑΒΕΡΗ ΣΥΝΕΠΟΙΑ.

MARK
02-01-2010, 19:50
Μακάρι να είναι καλά..........Προσοχή όλοι μας......:(

Arkas
04-01-2010, 01:56
ΤΙ ΝΑ ΣΟΥ ΚΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΤΟ ΚΡΑΝΟΣ!!!!!!ΜΕΧΡΙ ΠΟΤΕ ΟΙ ΑΝΕΥΘΥΝΟΫΠΕΥΘΥΝΟΙ ΑΥΤΗΣ ΤΗΣ ΧΩΡΑΣ ΠΟΥ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΛΕΓΕΤΑΙ ΚΡΑΤΟΣ ΘΑ ΚΑΤΑΛΑΒΟΥΝ ΟΤΙ ΟΛΑ ΕΙΝΑΙ ΘΕΜΑ ΠΑΙΔΕΙΑΣ!!!!!!!ΝεύραΝεύραΜΕΧΡΙ ΠΟΤΕ ΘΑ ΒΛΕΠΟΥΝ ΠΟΛΙΤΕΣ ΝΑ ΣΚΟΤΩΝΟΝΤΑΙ, ΣΚΟΥΠΙΔΙΑ ΝΑ ΓΕΜΙΖΟΥΝ ΤΟΥΣ ΔΡΟΜΟΥΣ,ΠΟΤΑΜΙΑ ΚΑΙ ΥΔΡΟΦΟΡΟΥΣ ΟΡΙΖΟΝΤΕΣ ΝΑ ΜΟΛΥΝΟΝΤΑΙ,ΦΑΚΕΛΑΚΙΑ ΜΙΖΕΣ ΚΑΙ ΜΑΥΡΟ ΧΡΗΜΑ ΝΑ ΣΤΗΡΙΖΟΥΝ ΤΗΝ ΟΙΚΟΝΟΜΙΑ,ΑΡΡΩΣΤΟΙ ΝΑ ΠΕΘΑΙΝΟΥΝ ΣΤΑ ΡΑΝΤΖΑκ.ο.κ.(βάλτε και ποσα άλλα).
ΠΑΙΔΕΙΑ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΠΑΙΔΕΙΑ ΚΥΡΙΟΙ!!!!ΑΛΛΑ ΘΑ ΜΟΥ ΠΕΙΤΕ ΕΔΩ Η ΠΑΙΔΕΙΑ ΔΕΝ ΠΡΟΣΦΕΡΕΙ ΒΑΣΙΚΕΣ ΓΝΩΣΕΙΣ, ΘΑ ΜΑΣ ΠΡΟΣΦΕΡΕΙ ΣΩΣΤΗ ΚΥΚΛΟΦΟΡΙΑΚΗ, ΠΕΡΙΒΑΝΤΟΛΟΓΙΚΗ ΚΑΙ ΚΟΙΝΩΝΙΚΗ ΑΓΩΓΗ?ΜΑ ΤΟΤΕ ΜΗΝ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ ΝΑ ΜΗΝ ΒΛΕΠΟΥΜΕ ΝΕΚΡΟΥΣ ΣΤΟ ΔΡΟΜΟ ΚΑΙ ΣΑΚΑΤΕΣ ΣΕ ΚΑΡΟΤΣΑΚΙΑ ΑΠΟ ΗΛΙΘΙΟΤΗΤΑ.ΣΥΓΝΩΜΗ ΓΙΑ ΤΟ ΥΦΟΣ ΜΟΥ ΑΛΛΑ ΕΧΩ ΕΚΝΕΥΡΙΣΤΕΙ ΦΟΒΕΡΑ:mad::mad::mad:.
:sm8: