PDA

View Full Version : Γ...μω τα κινητα σας.!


stukas
16-01-2010, 22:25
Αμα βλεπω νεοελληνα 50αρη στη μαυρη 500αρα μερτσεντα του να μιλαει στο κινητο (με το μικρο δαχτυλακι που πιανει το κινητο σηκωμενο,οπως πινουμε τσαι...),με κουστουμια κ ρολοι `πετρος κηπουρος`,υφακι `κανε στην ακρη μαλ...νο να περασω-σε γραφω στα @ρχ...α μου` η αντιστοιχα νεοελληνα μπατιρακι,γκομενα trendy look,η καγκουρα με κουβαδακι κ κινητο παντα ανα χειρας η ακομα χειροτερα να γραφουν μηνυμα ενω οδηγουν(!),θελω να τους κατεβασω κατω κ να τους σαπακιασω η ακομα καλυτερα να τους εκτελεσω μπροστα στη βουλη για παραδειγματισμο..Τι σου φταιω ρε homo erectus..?πουλανε κ hands-free,αντε παρε ενα...νεοελληνα!οχι κ τοσο φιλικα,αυτη τη φορα,stukas...

georgekostas
16-01-2010, 22:37
Δυστυχως με τα κινητα εχει παραγινει το κακο....:(

vellos
16-01-2010, 22:50
να γραφουν μηνυμα ενω οδηγουν .

Και εγώ ρε φίλε αμα βλέπω κάτι παπιά με το ένα χέρι να οδηγάνε και με το άλλο να γράφουν μήνυμα ....ΜΟΥ ΤΗΝ ΔΙΝΕΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΝεύραΝεύραΝεύραΝεύρα

arisxios
17-01-2010, 10:48
Είναι ένα πρόβλημα αλλά και εμείς οι ίδιοι δεν το κάνουμε ; :hmmm:

stukas
17-01-2010, 11:14
Είναι ένα πρόβλημα αλλά και εμείς οι ίδιοι δεν το κάνουμε ; :hmmm:
Προσωπικα παντα μιλωντας-οχι ποτε-δεν εχω αυτοκινητο,κινουμαι κατα βαση με μηχανη,αλλα οταν τυχει κ ειμαι οδηγος σε αμαξι,αν χτυπησει το κινητο ειτε δε το απανταω,αλλιως το σηκωνω κ πολυ γρηγορα λεω οτι οδηγω κ θα παρω εγω,κλεινοντας το στα καπακια!(γλυτωνω κ απο τους τυχον ενοχλητικους..!):pΑλλιως ρε φιλε(δε το λεω για εσενα προσωπικα,ε..?),αμα θες να μιλας παρε ενα hands-free,που επιτρεπεται κ απο το νομο(κατα τη γνωμη μου κακως...!) κ δεν απασχολεις τα χερια σου...Παντα φιλικα,stukas...

ortho
17-01-2010, 13:30
κι αυτοί που πωλούν κι εγκαθιστούν σύστημα ανοιχτής ακρόασης....
πρέπει να πεινάσουν;

και να ήταν μόνο το κινητό;!
εφημερίδα, βάψιμο ματιών, χειλιών και συναφή....
κι άμα πεις και τίποτα σου ρίχνουν κι ένα μπινελίκι!

προσωπικά έτυχε να είμαι συνεπιβάτης σε αμάξι σε γερμανική Autobahn, το παληκάρι με 150 χλμ άρχισε να στρίβει τσιγάρο συγκρατώντας το τιμόνι με το πόδι..... πέρα από το επικίδυνο.....άκρως εντυπωσιακό και διδακτικό!
έμαθα να στρίβω τσιγάρο για να μην το ξανακάνει.

ατο Ελλάντα, δεν έχω πετύχει κανέναν να το κάνει, αλλά με έχουν πετύχει αρκετοί με τη γόπα τους. το νου μας όταν σταματάμε δίπλα σε ι.χ, ρίξτε μιά μιά ματιά μην τύχει και τελειώνει το τσιγάρο!!!!:hmmm:

FANISGS
17-01-2010, 13:42
Αμα βλεπω νεοελληνα 50αρη στη μαυρη 500αρα μερτσεντα του να μιλαει στο κινητο (με το μικρο δαχτυλακι που πιανει το κινητο σηκωμενο,οπως πινουμε τσαι...),με κουστουμια κ ρολοι `πετρος κηπουρος`,υφακι `κανε στην ακρη μαλ...νο να περασω-σε γραφω στα @ρχ...α μου` η αντιστοιχα νεοελληνα μπατιρακι,γκομενα trendy look,η καγκουρα με κουβαδακι κ κινητο παντα ανα χειρας η ακομα χειροτερα να γραφουν μηνυμα ενω οδηγουν(!),θελω να τους κατεβασω κατω κ να τους σαπακιασω η ακομα καλυτερα να τους εκτελεσω μπροστα στη βουλη για παραδειγματισμο..Τι σου φταιω ρε homo erectus..?πουλανε κ hands-free,αντε παρε ενα...νεοελληνα!οχι κ τοσο φιλικα,αυτη τη φορα,stukas...

οπα, κοψε λιγο γιατι εχει και κατι καφρους μοτοσυκλετιστες που περνανε με κοκινο το φαναρι γιατι βαριουνται να περιμενουνε,που κανουν σφηνες αστα να πανε και παρα πολλα αλλα!οχι ολα δικα μας!

MARK
17-01-2010, 14:46
Το κακό έχει παραγίνει και δεν βλέπω να διορθώνεται.....Νεύρα

ntinopoulos
17-01-2010, 14:56
σ αυτες τις περιπτωσεις βαρας μια κλωτσια και κατεβαζεις τον καθρεπτη και ας τους να ψαχνονται!:)

frits
17-01-2010, 20:13
σ αυτες τις περιπτωσεις βαρας μια κλωτσια και κατεβαζεις τον καθρεπτη και ας τους να ψαχνονται!:)


Και έλεγα γιατί εκεί στο Κερατσίνι έχει γεμίσει ο τόπος καθρέφτες..:D

EOD-K9
18-01-2010, 11:01
όλοι βάζουμε το λιθαράκι για το ελληνικό μπάχαλο ......:cool::(