PDA

View Full Version : Εχει κανεις στολη για δοκιμη?


vasorfa
27-01-2010, 11:42
ψαχνω στολη(παντελονι) του ραλλυ 2 προ.....ανεξαρτητου χρωματος απλα θελω να δοκιμασω το νουμερο 54 για να το παραγγειλω...δυστυχως κανενας επισημος αντιπροσωπος,δεν το εχει...ΝεύραΝεύρα

οποιος μπορει να με εξυπηρετισει ας στειλει pm..:o:o


ευχαριστω...:o:o

Βασίλης

Albatros
27-01-2010, 18:35
αν έχεις περίμετρο μέσης μέχρι 112 εκατοστά είσαι στο 54 αλλιώς πάρε 56.
:)

danaos
27-01-2010, 18:46
Βασιλη εχω εγω φιλε παντελονι 54. Ξερεις πως ειμαι. Μου ειναι ακριβως οπως πρεπει φιλε.

loulou1100gs
27-01-2010, 23:44
Κύριοι να με σχωράτε, τι σας έχει πιάσει όλους με τη συγκεκριμένη στολή; Είναι θέμα "μόδας", "ασορτί με τη μηχανή" ή μήπως "εφφέ"; Ρωτάω γιατί είχα και τις 2 σειρές και πραγματικά υπέφερα. Υπάρχουν στο εμπόριο αντίστοιχα προϊόντα που είναι παρασάγγας καλύτερα και κατά πολύ φθηνότερα.Δέστε στο Volkswagen AG Redirect Server (http://www.polo.de) τη σειρά "Pharao".Θα πάθετε πλάκα.Απίστευτη ποιότητα κατασκευής σε τιμή (η στολή) όσο ένα jacket Rallye.Πάντως όποιος ενδιαφέρεται να μάθει από πρώτο χέρι μυστικά της Rallye, εάν η διαχείριση το επιτρέψει, εγώ εδώ είμαι...

loulou1100gs
27-01-2010, 23:46
Ουπς, το link είναι λάθος, το σωστό είναι Polo-Motorrad-Home (http://www.polo-motorrad.de), sorry:cool:

vtheo
28-01-2010, 01:15
Κύριοι να με σχωράτε, τι σας έχει πιάσει όλους με τη συγκεκριμένη στολή; Είναι θέμα "μόδας", "ασορτί με τη μηχανή" ή μήπως "εφφέ"; Ρωτάω γιατί είχα και τις 2 σειρές και πραγματικά υπέφερα. Υπάρχουν στο εμπόριο αντίστοιχα προϊόντα που είναι παρασάγγας καλύτερα και κατά πολύ φθηνότερα.Δέστε στο Volkswagen AG Redirect Server (http://www.polo.de) τη σειρά "Pharao".Θα πάθετε πλάκα.Απίστευτη ποιότητα κατασκευής σε τιμή (η στολή) όσο ένα jacket Rallye.Πάντως όποιος ενδιαφέρεται να μάθει από πρώτο χέρι μυστικά της Rallye, εάν η διαχείριση το επιτρέψει, εγώ εδώ είμαι...

Έχεις δίκιο Κώστα,πολύ ωραία σειρά και σε πολύ καλή τιμή
http://www.polo-motorrad.de/mb3_media/1/554/6/a/b/20028003.jpg

GAGARIN
28-01-2010, 08:18
To εχω το συγκεκριμενο και σε αυτο το χρωμα ..............οτι καλυτερο εχω αγορασει ποτε απο ενδυση μοτο..............καλα με το rally 2 (φιλου που εχω βολταρει) απλα δεν συγκρινετε........υπερ του , μην πουμε για dainese,colori, hein gericke(πολυ καλα ρουχα)......................

lempoi
28-01-2010, 09:38
To εχω το συγκεκριμενο και σε αυτο το χρωμα ..............οτι καλυτερο εχω αγορασει ποτε απο ενδυση μοτο..............καλα με το rally 2 (φιλου που εχω βολταρει) απλα δεν συγκρινετε........υπερ του , μην πουμε για dainese,colori, hein gericke(πολυ καλα ρουχα)......................

καλημερα φιλε pharao. μηπως γνωριζεις και την αντιστοιχια στα νουμερα?? απ οτι ειδα το βγαζει σε M,L.XL,XXL,KAI XXXL.το φερνει καποιο καταστημα και στην ελλαδα??.. εγω σε rally pro φοραω το 50. και παντελονι 52.

Υ.Γ πραγματικα ειναι πολυ ομορφο

emix
28-01-2010, 10:57
Δυστυχως πιο πολυ ειναι για "εφφε".

Γιατι οπως υπαρχει και το μπουφαν που εδειξες, υπαρχει και αυτο της Revit:

Ειχα κανει το λαθος να σκασω 1200ευρω πριν τρια χρονια, ενω με 620ευρω αγορασα το Revit Cayenne Pro και κανω την δουλεια πολυ καλυτερα. Διοτι το Cayenne Pro εχει και επενδυση εσωτερικη αφαιρουμενη για το κρυο, κατι που δεν εχει το Rallye 2 Pro.Εχει μονο για την βροχη.
Ενας συναδελφος που εχει το Rallye 2 Pro ψαχνει να βρει τροπο να προσαρμοσει την επενδυση του Revit για το κρυο στο μπουφαν του, αλλα δεν γινεται. Ετσι αναγκαζεται για να μην κρυωνει πολυ να φοραει και το αδιαβροχο απο πανω.

danaos
28-01-2010, 11:04
Παντος εγω με την rally ειμαι πολυ ευχαρηστιμενος απο βουνα με λασπη μεχρι Αλπεις....

emix
28-01-2010, 11:09
Δαναε ολα ειναι θεμα γουστου και τσεπης, οπως καταλαβαινεις!

Απ οτι ειδα η Pharaο η στολη,πανω-κατω,κοστιζει 450ευρω!!!
Η Revit Cayenne Pro κοστιζει 620ευρω.

Απλα μπορεις να εισαι ευχαριστημενος (και ισως πολυ πιο ευχαριστημενος) και με τα μισα ή και με ακομα λιγοτερα χρηματα.
Εκει ειναι το θεμα.

Απο κει και περα ειναι αν θες να γραφει και "Bmw" πανω. Αυτο ειναι που τις κανει να κοστιζουν αλλα 600ευρω.
Και σου μιλαει ενας που την ειχε την στολη. Δεν εφαρμοζω το "οσα δεν φθανει η αλεπου τα κανει κρεμασταρια".

:)

danaos
28-01-2010, 11:11
Προσπαθω να το βρω στο σαιτ που εστειλες φιλε αλλα βρησκω αλλα οχι αυτο που εχεις στην φωτο σου:Απορία::Απορία::Απορία:

danaos
28-01-2010, 11:13
Ηλια δεν εχω κολημα με τις μαρκες....απλα την γνωμη μου ειπα

emix
28-01-2010, 11:16
Ηλια δεν εχω κολημα με τις μαρκες....απλα την γνωμη μου ειπα

Δεν διαφωνω Δαναε.
Και γω οταν την ειχα την στολη, ημουνα ευχαριστημενος. Με την Revit ομως ειμαι ακομα πιο ευχαριστημενος, διοτι εχει και την επενδυση απο το κρυο.
Και η μεγαλυτερη ευχαριστηση μου σ αυτες τις Rallye τυπου στολες (ειτε Bmw, ειτε Revit, ειτε Pharao ειναι), ειναι οτι βγαζοντας ολες τις επενδυσεις πετας το υπολοιπο μπουφαν στο πλυντηριο και δεν σε νοιαζει μηπως χαλασουν οι μεμβρανες και καταστραφει η αδιαβροχοποιηση.

Απο κει και περα ειναι θεμα επιλογης.

danaos
28-01-2010, 11:18
οκ το βρηκα πολυ καλο!!!!!!!

wet & dirty
28-01-2010, 11:22
η rally ειναι μια φορμα απιστευτη(δεν ειναι στολη:pεκτος αν θεωρουμε οτι τα ταξίδια με την μηχανη ειναι εκστρατεία:D)!!!απο θεμα κρυου και νερου δεν περναει τιποτα εχω ταξιδεψει με αρκετους βαθμους υπο το 0 και για αρκετες ωρες!!!τωρα η revit που την εχει ο lempoi εχει ξηλωθει απο το πρωτο 6μηνο:Απορία:(μπορει να ετυχε).επιδη βγηκε η καινουργια φορμα rally μπορει καποιος να την βρει σε καλη τιμη λογο στοκ τον καταστηματων...εγω πιστευω οτι ειναι μια αγορα που αξιζει μεχρι και το τελευταιο ευρω!!!!(το μετανιωσα που την πουλησα):o

emix
28-01-2010, 11:25
η rally ειναι μια φορμα απιστευτη(δεν ειναι στολη:pεκτος αν θεωρουμε οτι τα ταξίδια με την μηχανη ειναι εκστρατεία:D)!!!απο θεμα κρυου και νερου δεν περναει τιποτα εχω ταξιδεψει με αρκετους βαθμους υπο το 0 και για αρκετες ωρες!!!τωρα η revit που την εχει ο lempoi εχει ξηλωθει απο το πρωτο 6μηνο(:Απορία:μπορει να ετυχε).επιδη βγηκε η καινουργια φορμα rally μπορει καποιος να την βρει σε καλη τιμη λογο στοκ τον καταστηματων...εγω πιστευω οτι ειναι μια αγορα που αξιζει μεχρι και το τελευταιο ευρω!!!!(το μετανιωσα που την πουλησα):o


Ακριβως.Ετυχε. Γιατι εγω την εχω ενα χρονο και δεν εχει ανοιξει ραφή.
Και γω μετανιωσα που εδωσα την Rallye 2 Pro, αλλα σε καμια περιπτωση δεν ειχα τη διαθεση να ξαναδωσω 1200ευρω. Θα προτιμουσα να παρω δυο σετ Revit Cayenne Pro, παρα μια Rallye 2 Pro.

wet & dirty
28-01-2010, 11:25
Ακριβως.Ετυχε. Γιατι εγω την εχω ενα χρονο και δεν εχει ανοιξει ραφή.
Και γω μετανιωσα που εδωσα την Rallye 2 Pro, αλλα σε καμια περιπτωση δεν ειχα τη διαθεση να ξαναδωσω 1200ευρω. Θα προτιμουσα να παρω δυο σετ Revit Cayenne Pro, παρα μια Rallye 2 Pro.


γουστα ειναι αυτα!!!:hmmm:

wet & dirty
28-01-2010, 11:30
παντος αν πηγενα για αγορα φορμας παλι ραλλυ θα επερνα!!:cool::cool::cool:

emix
28-01-2010, 11:34
γουστα ειναι αυτα!!!:hmmm:

Αυτο ειπα και γω αρκετες φορες.
Ειναι θεμα γουστου, επιλογης και για αρκετους τσεπης!

wet & dirty
28-01-2010, 12:35
Ακριβως.Ετυχε. Γιατι εγω την εχω ενα χρονο και δεν εχει ανοιξει ραφή.
Και γω μετανιωσα που εδωσα την Rallye 2 Pro, αλλα σε καμια περιπτωση δεν ειχα τη διαθεση να ξαναδωσω 1200ευρω. Θα προτιμουσα να παρω δυο σετ Revit Cayenne Pro, παρα μια Rallye 2 Pro.


το θεμα ειναι και τι χρηση της κανεις αν την εχεις ενα χρονο και εχεις κανει 2 ταξιδια λογικο ειναι να μην παθει τιποτα!!:)

emix
28-01-2010, 12:39
το θεμα ειναι και τι χρηση της κανεις αν την εχεις ενα χρονο και εχεις κανει 2 ταξιδια λογικο ειναι να μην παθει τιποτα!!:)

Το οτι πηγα Σουηδια και γυρισα μ αυτη την στολη με το 80% της διαδρομης υπο καταρακτωδη βροχη, απο μονο του λεει κατι.Και σε αρκετα σημεια δεν φορουσα παντα το αδιαβροχο.

Επισης και αρκετα χωματινες διαδρομες.

loulou1100gs
28-01-2010, 14:40
Ταπεινή μου άποψη: όταν ακουμπάς "μαρουλάκι-παγκουΐ" έχεις απαιτήσεις και δεν υπάρχουν περιθώρια συμβιβασμών ή "τυχαίων" γεγονότων.Απαιτείς-τουλάχιστον-τα ωραία σου λεφτουδάκια να μην πηγαίνουν σε κατασκευές made in China (το μπουφάν), in Hungary (το παντελόνι) και πάει λέγοντας.Λες, τουλάχιστον τα έδωσα που τα έδωσα, ας πιάσουν τόπο, αλλα η μαμά εταιρία δεν...Ο παράς να πέφτει, τσάμπα διαφήμιση να της κάνεις και έχει ο Θεός. Λυπάμαι κύριοι αλλά das ist genuch όπως λένε και οι φίλοι μου οι Γερμανοί (όχι οι κατοχικοί,να μην παρεξηγούμαστε έτσι;).Εντυπώσεις; Η cordura ρούφαγε το νερό σαν φίδι, η επένδυση goretex αν τσάκιζε στράγγιζε όλο το νερό από μέσα, τσέπες που μόλις και μετά βίας χώραγαν ένα πακέτο τσιγάρα, λερωνόταν πανεύκολα και ήθελε μετά εξειδικευμένο πλυντήριο. Vielen dank αλλα την επόμενη φορά δεν...

kostas-patra
28-01-2010, 15:11
Κύριοι να με σχωράτε, τι σας έχει πιάσει όλους με τη συγκεκριμένη στολή; Είναι θέμα "μόδας", "ασορτί με τη μηχανή" ή μήπως "εφφέ"; Ρωτάω γιατί είχα και τις 2 σειρές και πραγματικά υπέφερα. Υπάρχουν στο εμπόριο αντίστοιχα προϊόντα που είναι παρασάγγας καλύτερα και κατά πολύ φθηνότερα.Δέστε στο Volkswagen AG Redirect Server (http://www.polo.de) τη σειρά "Pharao".Θα πάθετε πλάκα.Απίστευτη ποιότητα κατασκευής σε τιμή (η στολή) όσο ένα jacket Rallye.Πάντως όποιος ενδιαφέρεται να μάθει από πρώτο χέρι μυστικά της Rallye, εάν η διαχείριση το επιτρέψει, εγώ εδώ είμαι...


θα με ενδιέφερε φίλε μου να σε ακούσω και αν έχει κανένας αντίρηση από τους αδμίν, και με πμ

wet & dirty
28-01-2010, 17:59
Το οτι πηγα Σουηδια και γυρισα μ αυτη την στολη με το 80% της διαδρομης υπο καταρακτωδη βροχη, απο μονο του λεει κατι.Και σε αρκετα σημεια δεν φορουσα παντα το αδιαβροχο.

Επισης και αρκετα χωματινες διαδρομες.


Ηλια οδηγουσα 6 ωρες με βροχη απο τα Αγραφα με αρκετα παιδια απο το φορουμ και ειχα ξεχαση το αδιαβροχο μου...μονο με την φορμα και δεν περασε ουτε μια σταγονα...και δεν ηταν η μονη φορα που οδηγουσα με βροχη και σου λεω οτι μια κλωστη απο την φορμα δεν ειχε κοπη.τη φορμα την βλεπεις οταν φαει βροχη και στεγνωσει απο τα τεντόματα αρχιζουν να φευγουν οι ραφες.σε αντιθεση με του Πανου που δεν εφαγε βροχες αλλα οι ραφες εκαναν φτερα...και οταν την πουλησα η φορμα ηταν και ειναι ακομα γιατι το βλεπω το παιδι που την αγορασε σαν καινουργια!!!στην αρχη ημουν και εγω της λογικης οτι πληρωνουμε το λογοτυπο της BMW αλλα τελικα δεν ειναι ετσι..φιλος μου που εχει καταστημα με αξεσουαρ αναβατη (δεν μπορω να πω ονομα..αν θες ομως με πμ δεν εχω προβλημα)και φερνει revit οταν του ειπα για την φορμα του Πανου μου ειπε οτι μπορει να φτιαχνει η revit για την bmw αλλα τα σχεδια και της τεχνικες προδιαγραφες τις δινει η bmw και δεν ειναι ιδια με τα revit..δηλαδη απλα εχει το εργοστασιο η revit και φτιαχνει με τα υλικα & σχεδια που θα ζητηθουν απο την bmw ειναι οπως το φιλτρο αερα της bmw που λεει ΚΤΜ πανω αλλα δεν μπαινειν σε κανενα μηχανακι της ΚΤΜ μονο στο GS!!αυτα τα λίγα!!


ξερεις ειναι ασχημο να λες οτι ειναι το ιδιο πραγμα γιατι καποιος το εχει πληρωσει και δεν ειναι ωραιο να σκεφτει οτι ειναι μακακας που δεν πειρε REVIT ασε που οι εποχες ειναι και περιεργες!!;)

GAGARIN
28-01-2010, 18:59
καλημερα φιλε pharao. μηπως γνωριζεις και την αντιστοιχια στα νουμερα?? απ οτι ειδα το βγαζει σε M,L.XL,XXL,KAI XXXL.το φερνει καποιο καταστημα και στην ελλαδα??.. εγω σε rally pro φοραω το 50. και παντελονι 52.

Υ.Γ πραγματικα ειναι πολυ ομορφο

Kαλησπερα και σε σενα εγω που ειμαι στο 58 πηρα το XXL κουτι πανω μου ουτε φουσκα ουτε να μην μπορω να σηκωσω το χερι να φτιαξω την ζελατινα και φυσικα αν βγαλεις την επενδυση ειναι λιγο πιο ανετο .............και εχει το ιδανικο μακρος ωστε να μην ανεβενεις στην μοτο και να φουσκωνει στο στηθος..........απο παντελονι δεν μπορω να σε βοηθησω πολυ αλλα ενα απο τα παντελονια μου που ειναι καλοκαιρινο pharao και γινεται και βερμουδα (θα το βρες στο site τους) ειναι και αυτο XXL και μου καθεται super ................ βεβαια θα μου πεις καλα ολα αυτα αλλα τι διαστασεις εχεις ρε φιλε pharao δεν μας ειπες...............ειμαι 1.90 και 110 kg (χωρις κοιλιες http://img710.imageshack.us/img710/3537/dhitit.gif (http://img710.imageshack.us/i/dhitit.gif/), γυμναζμενος θα λεγα αλλα μην φανταστεις και ετσιhttp://img710.imageshack.us/img710/834/poza2u.jpg (http://img710.imageshack.us/i/poza2u.jpg/))

lempoi
28-01-2010, 22:51
Ηλια οδηγουσα 6 ωρες με βροχη απο τα Αγραφα με αρκετα παιδια απο το φορουμ και ειχα ξεχαση το αδιαβροχο μου...μονο με την φορμα και δεν περασε ουτε μια σταγονα...και δεν ηταν η μονη φορα που οδηγουσα με βροχη και σου λεω οτι μια κλωστη απο την φορμα δεν ειχε κοπη.τη φορμα την βλεπεις οταν φαει βροχη και στεγνωσει απο τα τεντόματα αρχιζουν να φευγουν οι ραφες.σε αντιθεση με του Πανου που δεν εφαγε βροχες αλλα οι ραφες εκαναν φτερα...και οταν την πουλησα η φορμα ηταν και ειναι ακομα γιατι το βλεπω το παιδι που την αγορασε σαν καινουργια!!!στην αρχη ημουν και εγω της λογικης οτι πληρωνουμε το λογοτυπο της BMW αλλα τελικα δεν ειναι ετσι..φιλος μου που εχει καταστημα με αξεσουαρ αναβατη (δεν μπορω να πω ονομα..αν θες ομως με πμ δεν εχω προβλημα)και φερνει revit οταν του ειπα για την φορμα του Πανου μου ειπε οτι μπορει να φτιαχνει η revit για την bmw αλλα τα σχεδια και της τεχνικες προδιαγραφες τις δινει η bmw και δεν ειναι ιδια με τα revit..δηλαδη απλα εχει το εργοστασιο η revit και φτιαχνει με τα υλικα & σχεδια που θα ζητηθουν απο την bmw ειναι οπως το φιλτρο αερα της bmw που λεει ΚΤΜ πανω αλλα δεν μπαινειν σε κανενα μηχανακι της ΚΤΜ μονο στο GS!!αυτα τα λίγα!!


ξερεις ειναι ασχημο να λες οτι ειναι το ιδιο πραγμα γιατι καποιος το εχει πληρωσει και δεν ειναι ωραιο να σκεφτει οτι ειναι μακακας που δεν πειρε REVIT ασε που οι εποχες ειναι και περιεργες!!;)

φιλαρακο εχεις πολυ δικιο.. οτι πληρωνεις παιρνεις τελικα!

loulou1100gs
28-01-2010, 23:36
Εδώ είναι το μεγάλο λάθος μας, στο σαθρό επιχείρημα του "ό,τι πληρώνεις, παίρνεις". Λυπάμαι αγαπητέ φίλε αλλά μετά από 3 σχεδόν δεκαετίες και απίστευτα ποσά σε εξοπλισμό, διαφωνώ κάθετα (και πάντα καλοπροαίρετα, έτσι;). Να γίνω σαφής:
1.Θα συγκρίνω τη σειρά κρανών της B.M.W. με αντίστοιχες σειρές των Arai/Shoei/OGK/AGV/BELL/Lazer; Ούτε για πλάκα βέβαια.Χρεώνει το carbon 999,00 € (ούτε 1000 δηλαδή) την στιγμή κατά την οποία εξαιρετικά αντίστοιχα κράνη κοστίζουν λιγότερο από τα μισά λεφτά (δες το Caberg και θα με θυμηθείς...).
2.Χρεώνει μόνο την εσωτερική επένδυση goretex των μπουφάν 129,00 € λιανική με ξεχωριστό τύπο για κάθε επί μέρους μοντέλο. Αντιστοίχως η Dainese έχει ένα τύπο για όλα της σειράς με goretex.
3.Αντί να χρησιμοποιεί Cordura 1000'αρα, αγοράζει τη φτηνή με ό,τι αυτό συνεπάγεται.
Θα μου πείς όλα στραβά τα βλέπεις;Οχι βέβαια.Το body armour είναι εξαιρετικό. Το σύστημα εξαερισμού είναι υποδειγματικό και το αντιγράφουν όλοι.Τα ανακλαστικά είναι ανθεκτικά στο χρόνο.Ο πίσω αποσπώμενος σάκκος/τσέπες είναι εξαιρετικά πρακτικός και λειτουργικός.Ομως: δεν έχει σωστή ρύθμιση σύσφιξης στο κολλάρο, όταν βάλεις ένα φλισάκι από μέσα το σώμα "κλειδώνει" και περιορίζει την ελευθερία κινήσεων.Τι θα του άλλαζα:επένδυση dual layer goretex με πλάτη και στήθος πλήρως fleece, μικρότερα τα φερμουάρ εξαερισμού στις πηχεοκαρπικές, φερμουάρ εξαερισμού πλάτης οριζόντιο και όχι κάθετα, κολλάρο με μικρή ζώνη σύσφιξης.Και φυσικά κατασκευή επί γερμανικού εδάφους.Για την ιστορία, είστε τόσο σίγουροι ότι η Rev'It φτιάχνει για την B.M.W.; Λέω εγώ τώρα...Το σχεδιάκι του Rallye,πόσο παλιό είναι και από ποιόν και πότε πρωτοεμφανίστηκε, μήπως ξέρει κανένας "πάλιουρας"; Κερνάω τις μπύρες...

lempoi
28-01-2010, 23:38
Kαλησπερα και σε σενα εγω που ειμαι στο 58 πηρα το XXL κουτι πανω μου ουτε φουσκα ουτε να μην μπορω να σηκωσω το χερι να φτιαξω την ζελατινα και φυσικα αν βγαλεις την επενδυση ειναι λιγο πιο ανετο .............και εχει το ιδανικο μακρος ωστε να μην ανεβενεις στην μοτο και να φουσκωνει στο στηθος..........απο παντελονι δεν μπορω να σε βοηθησω πολυ αλλα ενα απο τα παντελονια μου που ειναι καλοκαιρινο pharao και γινεται και βερμουδα (θα το βρες στο site τους) ειναι και αυτο XXL και μου καθεται super ................ βεβαια θα μου πεις καλα ολα αυτα αλλα τι διαστασεις εχεις ρε φιλε pharao δεν μας ειπες...............ειμαι 1.90 και 110 kg (χωρις κοιλιες http://img710.imageshack.us/img710/3537/dhitit.gif (http://img710.imageshack.us/i/dhitit.gif/), γυμναζμενος θα λεγα αλλα μην φανταστεις και ετσιhttp://img710.imageshack.us/img710/834/poza2u.jpg (http://img710.imageshack.us/i/poza2u.jpg/))

τελικα απ οτι καταλαβα μαλλον μου λες οτι το MEDIUM ΘΑ ΕΙΝΑΙ το νουμερο μου.

emix
29-01-2010, 00:53
Ηλια οδηγουσα 6 ωρες με βροχη απο τα Αγραφα με αρκετα παιδια απο το φορουμ και ειχα ξεχαση το αδιαβροχο μου...μονο με την φορμα και δεν περασε ουτε μια σταγονα...και δεν ηταν η μονη φορα που οδηγουσα με βροχη και σου λεω οτι μια κλωστη απο την φορμα δεν ειχε κοπη.τη φορμα την βλεπεις οταν φαει βροχη και στεγνωσει απο τα τεντόματα αρχιζουν να φευγουν οι ραφες.σε αντιθεση με του Πανου που δεν εφαγε βροχες αλλα οι ραφες εκαναν φτερα...και οταν την πουλησα η φορμα ηταν και ειναι ακομα γιατι το βλεπω το παιδι που την αγορασε σαν καινουργια!!!στην αρχη ημουν και εγω της λογικης οτι πληρωνουμε το λογοτυπο της BMW αλλα τελικα δεν ειναι ετσι..φιλος μου που εχει καταστημα με αξεσουαρ αναβατη (δεν μπορω να πω ονομα..αν θες ομως με πμ δεν εχω προβλημα)και φερνει revit οταν του ειπα για την φορμα του Πανου μου ειπε οτι μπορει να φτιαχνει η revit για την bmw αλλα τα σχεδια και της τεχνικες προδιαγραφες τις δινει η bmw και δεν ειναι ιδια με τα revit..δηλαδη απλα εχει το εργοστασιο η revit και φτιαχνει με τα υλικα & σχεδια που θα ζητηθουν απο την bmw ειναι οπως το φιλτρο αερα της bmw που λεει ΚΤΜ πανω αλλα δεν μπαινειν σε κανενα μηχανακι της ΚΤΜ μονο στο GS!!αυτα τα λίγα!!


ξερεις ειναι ασχημο να λες οτι ειναι το ιδιο πραγμα γιατι καποιος το εχει πληρωσει και δεν ειναι ωραιο να σκεφτει οτι ειναι μακακας που δεν πειρε REVIT ασε που οι εποχες ειναι και περιεργες!!;)

Τασο ανεφερα πουθενα οτι ειναι το ιδιο πραγμα;
Δεν το ειπα ποτε.
Ειπα οτι μερικες φορες μπορεις με λιγοτερα χρηματα να κανεις το ιδιο ή και καλυτερα την δουλεια σου.Οπως εσυ που αντι να δωσεις 19000ευρω για το HP2 πηρες το ΚΤΜ Super Enduro. Ενα παραδειγμα απλο ηταν αυτο, μην το αναλυσουμε περισσοτερο.Ετσι;
Και οχι, δεν πιστευω οτι "ο,τι πληρωνεις παιρνεις".
Πιστευω οτι η bmw υπερτιμολογει τα προιοντα της (και σε αμαξια και σε μηχανες) διοτι πολυ απλα σου λεει "θες να εχεις bmw; πληρωσε".
Δεν πιστευω οτι οι τεχνικες προδιαγραφες ενα Rallye 2 Pro αξιζουν τα διπλασια χρηματα απο ενα Revit.
Τελος παντων.
Δεν αξιζει νομιζω περισσοτερη αναλυση.
Ο καθενας κανει οτι του αρεσει και περι ορεξεως κολοκυθοπιτα.

wet & dirty
29-01-2010, 11:27
Τασο ανεφερα πουθενα οτι ειναι το ιδιο πραγμα;
Δεν το ειπα ποτε.
Ειπα οτι μερικες φορες μπορεις με λιγοτερα χρηματα να κανεις το ιδιο ή και καλυτερα την δουλεια σου.Οπως εσυ που αντι να δωσεις 19000ευρω για το HP2 πηρες το ΚΤΜ Super Enduro. Ενα παραδειγμα απλο ηταν αυτο, μην το αναλυσουμε περισσοτερο.Ετσι;
Και οχι, δεν πιστευω οτι "ο,τι πληρωνεις παιρνεις".
Πιστευω οτι η bmw υπερτιμολογει τα προιοντα της (και σε αμαξια και σε μηχανες) διοτι πολυ απλα σου λεει "θες να εχεις bmw; πληρωσε".
Δεν πιστευω οτι οι τεχνικες προδιαγραφες ενα Rallye 2 Pro αξιζουν τα διπλασια χρηματα απο ενα Revit.
Τελος παντων.
Δεν αξιζει νομιζω περισσοτερη αναλυση.
Ο καθενας κανει οτι του αρεσει και περι ορεξεως κολοκυθοπιτα.



αν ειχα 19.000 ευρω για μηχανη θα επερνα ΗΡ!!!
ΔΙΑΚΡΙΝΩ ΜΙΑ ΕΠΙΘΕΤΙΚΟΤΗΤΑ ΣΤΑ ΓΡΑΦΟΜΕΝΑ ΣΟΥ???
μεγαλε κουβεντα κανουμε!!!

emix
29-01-2010, 11:32
αν ειχα 19.000 ευρω για μηχανη θα επερνα ΗΡ!!!
ΔΙΑΚΡΙΝΩ ΜΙΑ ΕΠΙΘΕΤΙΚΟΤΗΤΑ ΣΤΑ ΓΡΑΦΟΜΕΝΑ ΣΟΥ???
μεγαλε κουβεντα κανουμε!!!

ΟΧΙ,κανεις λαθος.Καμια επιθετικοτητα.
Σ' εκτιμαω παρα πολυ Τασο κι ας μην εχουμε συναντηθει ποτε.Καταλαβαινω απο τον τροπο που μιλας και γραφεις, οσο μπορω, τι ανθρωπος εισαι.

Πιστευω ομως οτι και με το Super Enduro που πηρες κανεις πολυ καλα την δουλεια σου. Δεν χρειαζεται να παρεις HP2. Εκτος αν σου αρεσουν τα bmw.

Και εκει ειναι το ολο θεμα της συζητησης και μαλλον πρεπει να το κλεισουμε αυτο το κεφαλαιο. Το θεμα ειναι ΤΙ αρεσει στον καθενα.

frits
29-01-2010, 11:44
αν ειχα 19.000 ευρω για μηχανη θα επερνα ΗΡ!!!
ΔΙΑΚΡΙΝΩ ΜΙΑ ΕΠΙΘΕΤΙΚΟΤΗΤΑ ΣΤΑ ΓΡΑΦΟΜΕΝΑ ΣΟΥ???
μεγαλε κουβεντα κανουμε!!!

Τα μηχανάκια σας φταίνε, σας κάνουν επιθετικούς....:D:D

wet & dirty
29-01-2010, 11:45
ΟΧΙ,κανεις λαθος.Καμια επιθετικοτητα.
Σ' εκτιμαω παρα πολυ Τασο κι ας μην εχουμε συναντηθει ποτε.Καταλαβαινω απο τον τροπο που μιλας και γραφεις, οσο μπορω, τι ανθρωπος εισαι.

Πιστευω ομως οτι και με το Super Enduro που πηρες κανεις πολυ καλα την δουλεια σου. Δεν χρειαζεται να παρεις HP2. Εκτος αν σου αρεσουν τα bmw.

Και εκει ειναι το ολο θεμα της συζητησης και μαλλον πρεπει να το κλεισουμε αυτο το κεφαλαιο. Το θεμα ειναι ΤΙ αρεσει στον καθενα.


Ηλια μπορεις να με λες Τακη;)!!

κοιτα εγω ειμαι λιγο περιεργος αναβατης δεν εχω κολλημα με τις εταιρίες εχουν περασει σχεδον ολες απο τα χερια μου!!αλλα σαν ιδιαιτερο μηχανακι μου αρεσει και αν ειχα τα χρηματα θα το επερνα..;)

emix
29-01-2010, 11:48
Ηλια μπορεις να με λες Τακη;)!!

κοιτα εγω ειμαι λιγο περιεργος αναβατης δεν εχω κολλημα με τις εταιρίες εχουν περασει σχεδον ολες απο τα χερια μου!!αλλα σαν ιδιαιτερο μηχανακι μου αρεσει και αν ειχα τα χρηματα θα το επερνα..;)


Ουπς, σορυ, μπερδευτηκα.
Και οσο αναφορα για το HP2 και για να δεις οτι οι αποψεις μας συμβαδιζουν, επειδη η γυναικα μου ανεβαινει ακομα σε μηχανες, αν καποια στιγμη μου ελεγε οτι δεν προκειται να ξανανεβει, θα προσπαθουσα να επαιρνα και γω HP2.

Αρα, η κουβεντα μας εχει κοινα σημεια, γι αυτο δεν υπαρχει καμια επιθετικοτητα.

;) ;)

emix
29-01-2010, 11:49
Τα μηχανάκια σας φταίνε, σας κάνουν επιθετικούς....:D:D

Τακη, μαλλον εχει δικιο ο frits.
Αυτα τα ατιμα τα ΚΤΜ δεν σ αφηνουν να ηρεμησεις ποτε!!!!
:sm7: :sm7:

wet & dirty
29-01-2010, 14:01
Τακη, μαλλον εχει δικιο ο frits.
Αυτα τα ατιμα τα ΚΤΜ δεν σ αφηνουν να ηρεμησεις ποτε!!!!
:sm7: :sm7:



:sm7::sm7::sm7:

vasorfa
29-01-2010, 14:49
Να ευχαριστήσω με την σειρά μου ΟΛΑ τα παιδιά που είπαν γνώμες και απόψεις,,,,,

τελικά το νουμερακι μου το βρήκα....;)

special thanks το Vtheo:):):)


Θοδωρή σε ευχαριστώ πολύ!!!!:):):)

Τώρα για το θέμα της αγοράς και την σχέση τιμής--άξιας --ποιότητας σε αυτά τα πράγματα όπως παρατηρήσαμε ΟΛΟΙ υπάρχει πολυγνωμια.......:hmmm:

Προσωπικά πιστεύω ότι ο καθένας έχει δικαίωμα να ΑΓΟΡΑΣΕΙ η να ΠΟΥΛΗΣΕΙ στην τιμή που πιστεύει ,γουστάρει νομίζει η οτιδήποτε άλλο............:o:o

Και για να ολοκληρώσω......

ΔΕΝ ΘΑ ΕΔΙΝΑ ΠΟΤΕ 1000 η 1200 ευρώ για την συγκεκριμένη στολή(σορρυ παιδιά αλλά δεν τα διαθέτω:() την στιγμή μάλιστα που πάει για…..:p:pαπόσυρση….στο χωριό μου λένε……<<υπάρχουν και αλλού πορτοκαλιές που κάνουν…..ORANGES….:D:D:D>> (όποιος κατάλαβε κατάλαβε….:rolleyes::rolleyes:)

Και πάλι Ευχαριστώ, όλους που είπαν τις γνώμες και απόψεις τους,

lempoi
29-01-2010, 16:48
παντως αξιζει να επισημανω κατι τελευταιο και περιεργιο στις μερες μας.!!!!
Πριν λιγο γυρισα απο το γνωστο καταστημα της λ. βουλιαγμενης που εμπορευεται τα προιοντα της REVIT., ειχα περασει μια βολτα πριν λιγες μερες για να αγορασω ενα ζευγαρι γαντια και τους μετεφερα το προβλημα που ειχα με το μπουφαν και το παντελονι της REVIT και συγκεκριμενα με το CAYENNE PRO. Το απιστευτο?????... μετα απο ενα χρονο αγορας εγινε αλλαγη!!!!! και στο μπουφαν και στο παντελονι!!!! Απο μονοι τους μιλησαν για << αστοχια στην υφανση>>. ενα μεγαλω ευχαριστω στο καταστημα που βλεπουν τον πελατη απο μια αλλη οπτικη γωνια και οχι απλα χρημα και μονο!!! ευχαριστω.

emix
29-01-2010, 16:51
παντως αξιζει να επισημανω κατι τελευταιο και περιεργιο στις μερες μας.!!!!
Πριν λιγο γυρισα απο το γνωστο καταστημα της λ. βουλιαγμενης που εμπορευεται τα προιοντα της REVIT., ειχα περασει μια βολτα πριν λιγες μερες για να αγορασω ενα ζευγαρι γαντια και τους μετεφερα το προβλημα που ειχα με το μπουφαν και το παντελονι της REVIT και συγκεκριμενα με το CAYENNE PRO. Το απιστευτο?????... μετα απο ενα χρονο αγορας εγινε αλλαγη!!!!! και στο μπουφαν και στο παντελονι!!!! Απο μονοι τους μιλησαν για << αστοχια στην υφανση>>. ενα μεγαλω ευχαριστω στο καταστημα που βλεπουν τον πελατη απο μια αλλη οπτικη γωνια και οχι απλα χρημα και μονο!!! ευχαριστω.

Απο μονο του αυτο λεει πολλα.
Θα το εκαναν αυτο για το Rallye 2 Pro ή και για το Pharao, αν το εφερνε κανενας εδω στην Ελλαδα;
Εκτος αν εχει καμια εγγυση.

lempoi
29-01-2010, 16:58
Λετε να επαιξε ρολο οτι τους ανεφερα οτι ειμαι μελος του.....GSFORUM!!!!!!:sm7::sm7::sm7::sm7:

kostas_366
29-01-2010, 20:36
παντως αξιζει να επισημανω κατι τελευταιο και περιεργιο στις μερες μας.!!!!
Πριν λιγο γυρισα απο το γνωστο καταστημα της λ. βουλιαγμενης που εμπορευεται τα προιοντα της REVIT., ειχα περασει μια βολτα πριν λιγες μερες για να αγορασω ενα ζευγαρι γαντια και τους μετεφερα το προβλημα που ειχα με το μπουφαν και το παντελονι της REVIT και συγκεκριμενα με το CAYENNE PRO. Το απιστευτο?????... μετα απο ενα χρονο αγορας εγινε αλλαγη!!!!! και στο μπουφαν και στο παντελονι!!!! Απο μονοι τους μιλησαν για << αστοχια στην υφανση>>. ενα μεγαλω ευχαριστω στο καταστημα που βλεπουν τον πελατη απο μια αλλη οπτικη γωνια και οχι απλα χρημα και μονο!!! ευχαριστω.
Μεγάλο ρε φίλε μας σκότωσες :sm7::sm7::sm7:. Έτσι όπως πας σε λίγο θα ρωτήσεις και τον Ντινόπουλο, για το τι λάστιχα θα βάλεις!!!!!!!!
Λοιπόν από το κατάστημα εκεί πήρα ένα οφφ-τρακ. Καλά παιδιά και ο Λουκάς και οι κοπελιές. Το οφφ-τακ δείχνει πολύ προσεγμένο, και νομίζω αξίζει πολύ και για καλοκαίρι λόγω ότι ανοίγει και στο πλάι. Δεν το έχω κυκλοφορήσει ακόμα με την μπάχα, αλλά μόνο στα σαλόνια του Κολωνακιού και αι γυναίκας ξετρελαίνονται...:):)
Περισσότερα στην πορεία για το οφφ-τρακ.

kostas_366
29-01-2010, 20:41
(το μετανιωσα που την πουλησα):o
Εννοείς το 1200 το μετάνιωσες που το έδωσες???? Α τα βλέπεις τώρα? Θυμάμαι τότε που μου έλεγες να σου δώσω το 1150 και να μου δώσεις το 1200 + 2000ευρω να το πάρεις… αλλά λέω άσε το φιλαράκι μην το ``φάμε`` τελείως.
Άντε να σε δω τώρα με το κτμ που θα σε σταματάνε για έλεγχο και θα νομίζουν ότι είσαι ……..παράνομος :sm7:

ntinopoulos
29-01-2010, 20:49
παντως αν εβγαζε η reviti μηχανες ο ηλιας-emix θα ετρεχε πρωτος να παρει!:sm7:

kostas_366
29-01-2010, 20:52
Ωχ.... ρε Ντινόπουλε θα μας πνίξεις καμιά μέρα...:sm7:. Ρε αγόρι ...σιγούλια σιγούλια να τα λες αυτά.

wet & dirty
29-01-2010, 20:53
Εννοείς το 1200 το μετάνιωσες που το έδωσες???? Α τα βλέπεις τώρα? Θυμάμαι τότε που μου έλεγες να σου δώσω το 1150 και να μου δώσεις το 1200 + 2000ευρω να το πάρεις… αλλά λέω άσε το φιλαράκι μην το ``φάμε`` τελείως.
Άντε να σε δω τώρα με το κτμ που θα σε σταματάνε για έλεγχο και θα νομίζουν ότι είσαι ……..παράνομος :sm7:



α ρε κακια!!!!α ρε κακια!!!!:p:p:p

φιλε οχι δεν το μετανιωσα αυτο που θελω να κανω το κανω καλητερα με αυτο που πηρα!!!;)

τελος θελω να σε ευχαριστισω που δεν με εκανες μεροκαματο!!!:sm7::sm7::sm7:

vtheo
29-01-2010, 23:30
Να ευχαριστήσω με την σειρά μου ΟΛΑ τα παιδιά που είπαν γνώμες και απόψεις,,,,,

τελικά το νουμερακι μου το βρήκα....

special thanks το Vtheo


Θοδωρή σε ευχαριστώ πολύ!!!!

Τώρα για το θέμα της αγοράς και την σχέση τιμής--άξιας --ποιότητας σε αυτά τα πράγματα όπως παρατηρήσαμε ΟΛΟΙ υπάρχει πολυγνωμια.......

Προσωπικά πιστεύω ότι ο καθένας έχει δικαίωμα να ΑΓΟΡΑΣΕΙ η να ΠΟΥΛΗΣΕΙ στην τιμή που πιστεύει ,γουστάρει νομίζει η οτιδήποτε άλλο............

Και για να ολοκληρώσω......

ΔΕΝ ΘΑ ΕΔΙΝΑ ΠΟΤΕ 1000 η 1200 ευρώ για την συγκεκριμένη στολή(σορρυ παιδιά αλλά δεν τα διαθέτω) την στιγμή μάλιστα που πάει για…..απόσυρση….στο χωριό μου λένε……<<υπάρχουν και αλλού πορτοκαλιές που κάνουν…..ORANGES….>> (όποιος κατάλαβε κατάλαβε….)

Και πάλι Ευχαριστώ, όλους που είπαν τις γνώμες και απόψεις τους,


Βασίλη όπως σου είπα και από κοντά η RALLYE 2 PRO μπορεί να είναι πολύ ακριβή αλλά είναι αναμφισβήτητα ανώτερη από όλες τις άλλες φόρμες 4 εποχών.Το θέμα είναι κατά πόσο αυτή η υπεροχή της αξίζει αυτήν την χρηματική διαφορά όταν π.χ το Pharao μπουφάν κοστίζει 250 ευρώ και το Rallye 700.Αλλά πως να το κάνουμε ρε φίλε τζίν παίρνεις και με 50 ευρώ αλλά παίρνεις και με 150 Replay αλλά όταν το φοράς δεν είναι το ίδιο.Επομένως δες τα οικονομικά σου και αν στο επιτρέπουν κάνε άλλο ένα δώρο στον εαυτό σου όπως έκανες την adve.



Απο μονο του αυτο λεει πολλα.
Θα το εκαναν αυτο για το Rallye 2 Pro ή και για το Pharao, αν το εφερνε κανενας εδω στην Ελλαδα;
Εκτος αν εχει καμια εγγυση.

Φίλε αυτό είναι θέμα μαγαζιού και όχι της Revit.Πολύ σωστά έκανε και του έδωσε νέο σετ αν θέλει να θεωρεί τον εαυτό του καλό επαγγελματία γιατί ο lempoi (και ο κάθε πελάτης)έχει πάρει αρκετά πράγματα από κει και θα ξαναπάρει όταν βλέπει τέτοια αντιμετώπιση + το ότι αυτό το περιστατικό εδώ μέσα παραδειγμάτισε πολλούς και θα το σκεφτούν πολύ σοβαρά όταν θα θέλουν να αγοράσουν κάτι να προτιμήσουν αυτό το μαγαζί από κάποιο e-shop από το εξωτερικό.

kostas_366
30-01-2010, 00:12
Τεο σωστά αυτά που λες, αλλά από ότι κατάλαβα, στους διάσημους όπως ο λεμποι (αθλητής και μοντέλο) υπάρχει μια άλλη αντιμετώπιση...

n.l
02-11-2013, 12:17
Εχω την εξης απορία για τη rally2:Πως την χαρακτηριζετε 4εποχων τη στιγμη που έχει μια αφαιρουμενη επενδυση κ οχι δυο; Δοκιμαζοντας τη νεα rally3 διαπίστωσα οτι η αδιαβροχη επένδυση ειναι κ θερμικη.Σε μια καλοκαιρινη ας πουμε βροχη, πως θα τη φορεσεις; Δε θα εισαι μουσκεμα εξωτερικα αλλά εσωτερικα...στο δικο μου 4εποχων βαζω την αδιαβροχη κ ολα καλα σε καμια ομως περιπτωση δεν θα αντεχα να εχει κ την θερμικη πανω της, η οποια μπαινει στα πολυ κρυα.Εκτος κ αν η αδιαβροχη της bmw δεν ειναι κ θερμικη κ εκανα εγω λαθος ή εχει τοσο καλη αναπνοη που δεν ιδρωνεις...ερώτηση ειναι κ οχι μομφη για το jacket μιας κ με ενδιαφερει η αγορα του

vasorfa
02-11-2013, 21:37
Χαχαχ!!!!
Να σας πω και το τελος της ιστοριας!!!
Τα λευτα για την στολη την εκανα μπενζινα στην ευρωπη:ye33:

Και εμαθα το χρυσο κανονα!!!!

Να εισαι προστατευμενος στην......ουσια ......οχι στην μαρακα:ye33:


Γιαντο σ ολιο σου περι...4 εποχων........εχεις απολυτο δικιο!!!!

ΓΙΩΡΓΟΣ-ΠΕΙΡΑΙΑΣ
04-11-2013, 20:53
Ουπς, το link είναι λάθος, το σωστό είναι Polo-Motorrad-Home (http://www.polo-motorrad.de), sorry:cool:

Ωραία πραγματάκια και φθηνά:ye02: