PDA

View Full Version : Σέλα by Starsel


ALX
28-01-2010, 23:55
Λοιπόν... η σέλα φτιάχτηκε στο Σάκη (Starsel) και ιδού το αποτέλεσμα! :)

http://img714.imageshack.us/img714/8159/img7527medium.jpg

http://img341.imageshack.us/img341/5045/img7533medium.jpg

Στο σημείο που καθόμαστε, είχε κάνει από καιρό ένα τσάκισμα το ύφασμα και σε συνεργασία με τα 10 χρόνια του, άρχισε να σκίζεται. Είχε πάνω και μερικά "γαλόνια" από τα νύχια γατών... και δεν ήθελε πολύ να πάω για αλλαγή. Ριζική βέβαια, γιατί από εντελώς μαύρη έγινε δίχρωμη μαύρο/μπορντό με δικό μου σχέδιο.

Αυτό που πρέπει όμως να τονίσω για το Σάκη (Αιγύπτιος στην καταγωγή) πέρα από την πάρα πολύ καλή δουλειά που έκανε, είναι το χαμόγελο που είχε μόνιμα, παρόλο που τον έπρηξα με τις ιδιοτροπίες μου στις δυο τρεις φορές που πήγα πριν την ξεκινήσει. :o
Τελικά επέλεξα αυτό το σχέδιο και το χρώμα βγήκε στο χρώμα των γραμμάτων του ρεζερβουάρ (μπορντό)

Κι όλα αυτά στην τιμή των 70€! (τα γράμματα μου τα έκανε δώρο!!! )

Πως σας φαίνεται?

YΓ: Για τη μπίχλα του BMW, δεν θέλω κουβέντα ε! :p

Arkas
29-01-2010, 00:13
Ολόκληρη σέλλα 70€;;;:sm1:

Μεγειές, μεγειές!!!


Αλήθεια Άλεξ, πότε έπλυνες τελευταία φορά το μηχανάκι σου;:D

ntinopoulos
29-01-2010, 00:17
δε πιστευω να ειναι τζουφια μεσα?:rolleyes:

danaos
29-01-2010, 00:18
Πολυ καλη!!!!!!!!!!!!!!!!;);)

ALX
29-01-2010, 00:23
δε πιστευω να ειναι τζουφια μεσα?:rolleyes:
Τι εννοείς "τζούφια?" Εσωτερικά δεν πειράχτηκε τίποτα, εκτός από μια διόρθωση στο ύψος του καβάλου που είχε κάνει αυλάκια το σφουγγάρι. Κατά τ' άλλα, μόνο το κάλυμμα αλλάχτηκε!

ntinopoulos
29-01-2010, 00:47
Τι εννοείς "τζούφια?" Εσωτερικά δεν πειράχτηκε τίποτα, εκτός από μια διόρθωση στο ύψος του καβάλου που είχε κάνει αυλάκια το σφουγγάρι. Κατά τ' άλλα, μόνο το κάλυμμα αλλάχτηκε!
αστειευτηκα αλεξ λογω της πολυ χαμηλης τιμης!;)
πολυ ομορφη παντως!:)

Mexicanos
29-01-2010, 00:58
Όμορφη.....αν και όλη μαύρη πιστεύω θα ήταν πιο ωραία......βέβαια περί ορέξεως κολοκυθόπιτα;);)

ALX
29-01-2010, 01:09
αστειευτηκα αλεξ λογω της πολυ χαμηλης τιμης!;)
πολυ ομορφη παντως!:)
Για το ίδιο πράγμα αλλού μου ζήτησαν 120€ Νεύρα

ALX
29-01-2010, 01:11
Όμορφη.....αν και όλη μαύρη πιστεύω θα ήταν πιο ωραία......βέβαια περί ορέξεως κολοκυθόπιτα;);)
Μαύρη ήταν, κι είπα να την αλλάξω για να μην βαριέμαι :sm7: (6½ χρόνια την έχω και πάμε για πάρα πολλά ακόμα... Την βαρέθηκα?...θα την βάψω ζέβρα για να μην πλήττω κι έχει ο Θεός :sm7: )

Mexicanos
29-01-2010, 01:26
Μαύρη ήταν, κι είπα να την αλλάξω για να μην βαριέμαι :sm7: (6½ χρόνια την έχω και πάμε για πάρα πολλά ακόμα... Την βαρέθηκα?...θα την βάψω ζέβρα για να μην πλήττω κι έχει ο Θεός :sm7: )

:sm8::sm8:

vasorfa
29-01-2010, 09:46
70 Γιουρια ΜΟΝΟ:hmmm::hmmm:

Καλορίζικη φίλε!!!

point zero
29-01-2010, 10:41
ωραια και φθηνη .... με γεια :D

MARK
29-01-2010, 11:43
Πολύ καλή....Βάλε πληροφορίες για το που πάμε ή στείλε μου pm......:sm8:

ALX
29-01-2010, 15:03
Εγώ ξέρετε τι κατάλαβα? Ότι τελικά μπορείς να έχεις καλή δουλειά και με λίγα λεφτά. Μας έχουν μάθει όλοι στα πολλά και δεν σκεφτόμαστε ΠΟΣΟ κάνει πια ένα κομμάτι συνθετικό ύφασμα από τόπι? 10-20 €... 30€!!! παραπάνω δεν έχει με την καμία! Εκείνος λοιπόν που θέλει να δουλέψει, σου παίρνει μια λογική τιμή εργατικών. Εκείνος που θέλει να σε δαγκώσει, θα σου πάρει πολλά.
Τι περισσότερο ή πόσο καλύτερη δουλειά θα μου έκανε ο άλλος που μου ζήτησε 120€? Άντε να πω πως θα μου έβαζε πιο ακριβό υλικό, αλλά πόση πια να ήταν η διαφορά? Εδώ μιλάμε για 50€ διαφορά έτσι!?

Το παλικάρι λοιπόν... (ο Σάκης), βρίσκεται στην Λεωνίδου 41 στο Μεταξουργείο. Το τηλέφωνό του είναι 210 52 22 216. Κάνει ΟΤΙΔΗΠΟΤΕ θέλεις στη σέλα σου. Ό,ΤΙ γουστάρεις από σχέδια, φουσκώματα, χαμηλώματα κτλ. Και προπάντων με σωστές τιμές! (Δεν λέω φτηνές... λέω σωστές... γιατί φτηνά μπορεί να σου πάρει και κάποιος άλλος αλλά να σου δώσει μια σέλα για πέταμα!:sm7:

Εγώ πάντως έμεινα σούπερ ευχαριστημένος. Η σέλα έγινε πραγματικά σαν καινούρια!

MARK
30-01-2010, 10:59
Ευχαριστούμε ......:sm8:

ΙoannisPanagiotidis
31-01-2010, 16:53
... καλοριζικη φιλε!http://www.gsforum.gr/images/icons/icon14.gif

..οντως απιστευτη τιμη για την εικονα που βλεπω!... ευτυχως υπαρχουν ακομα σωστοι επαγγελματιες!

ALX
02-02-2010, 18:42
... καλοριζικη φιλε!http://www.gsforum.gr/images/icons/icon14.gif

..οντως απιστευτη τιμη για την εικονα που βλεπω!... ευτυχως υπαρχουν ακομα σωστοι επαγγελματιες!

Το κακό είναι ότι αυτοί δεν είναι Έλληνες! :hmmm:

siraxanz
02-02-2010, 20:47
Το κακό είναι ότι αυτοί δεν είναι Έλληνες! :hmmm:

Στη σέλα φαίνετε να έχει γίνει πολύ καλή δουλειά και το σχέδιο ωραίο,
εκεί που κάποιος πρέπει να δώσει σημασία είναι στην δερματίνη γιατί έχει πολλές ποιότητες(βασικά να μην ξεραίνετε),
όσο γιά την τιμή νορμάλ, πρίν 1 έτος είχα δώσει 55 ευρώ σε τοπικό κατάστημα εδώ στό Άργος.
Ίσως φέτος να ζητάει περισσότερα, στην Αθήνα όμως σκίζουν γενικώς στις τιμές θέλει όντως ψαξιμο κ πληροφόρηση.
Μήπως έχει ακούσει κάποιος γιά το gel σιλικόνης που βάζουν κάποιοι τεχνίτες:confused:??

kostas_366
02-02-2010, 21:00
Όμορφη Άλεξ.

vasorfa
21-04-2010, 11:42
θελω ενα ψιλοφουσκωματακι για το σκουτερ,.....θα περασω μια βολτα να δω......παντως στο τηλεφωνο που τον καλεσα ηταν ευγενεστατος....!!

batman
22-04-2010, 01:05
Λοιπόν... η σέλα φτιάχτηκε στο Σάκη (Starsel) και ιδού το αποτέλεσμα! :)

http://img714.imageshack.us/img714/8159/img7527medium.jpg

http://img341.imageshack.us/img341/5045/img7533medium.jpg

Στο σημείο που καθόμαστε, είχε κάνει από καιρό ένα τσάκισμα το ύφασμα και σε συνεργασία με τα 10 χρόνια του, άρχισε να σκίζεται. Είχε πάνω και μερικά "γαλόνια" από τα νύχια γατών... και δεν ήθελε πολύ να πάω για αλλαγή. Ριζική βέβαια, γιατί από εντελώς μαύρη έγινε δίχρωμη μαύρο/μπορντό με δικό μου σχέδιο.

Αυτό που πρέπει όμως να τονίσω για το Σάκη (Αιγύπτιος στην καταγωγή) πέρα από την πάρα πολύ καλή δουλειά που έκανε, είναι το χαμόγελο που είχε μόνιμα, παρόλο που τον έπρηξα με τις ιδιοτροπίες μου στις δυο τρεις φορές που πήγα πριν την ξεκινήσει. :o
Τελικά επέλεξα αυτό το σχέδιο και το χρώμα βγήκε στο χρώμα των γραμμάτων του ρεζερβουάρ (μπορντό)

Κι όλα αυτά στην τιμή των 70€! (τα γράμματα μου τα έκανε δώρο!!! )

Πως σας φαίνεται?

YΓ: Για τη μπίχλα του BMW, δεν θέλω κουβέντα ε! :pΕίναι στη πλαταιών κάπου? η στο δρόμο απο πάνω?θερμοπυλών?Το όνομα δεν το θυμάμαι,την καταγωγή θυμάμαι και το χαμόγελο.Απίστευτος τύπος,άριστη συνεπέστατη δουλειά,και φτηνός γενικά.Είχα πάει τη σέλλα του ktm και με το τρόπο που δούλευε και το αποτέλεσμα έμεινα πολύ ευχαριστημένος.

ALX
29-04-2010, 22:09
Λεωνίδου 41 είναι στο Μεταξουργείο. Πραγματικά απίστευτο παλικάρι! Ήμουν εκεί σήμερα. Πέρασα να πω ένα γεια, και κάτσαμε και μιλούσαμε 1½ ώρα! Σε κερδίζει αυτός ο άνθρωπος!