PDA

View Full Version : Την άποψή σας


sakis656
31-01-2010, 22:32
Θέλω να πάρω μπουφάν, παντελόνι και μπότες για την κοπέλα μου (συνεπιβάτης) και θα ήθελα την άποψή σας.


Νομίζω πως όσον αφορά το μπουφάν ψιλοκατέληξα στο Revit Siren Lady Jacket.
http://www.motoin.de/Clothing/Jackets/Textilejackets/REVIT-SIREN::13084.html

Για μπότες θα ήθελα κάτι σε ελαφριά, αδιάβροχη, άνετη για περπάτημα και προπαντός οικονομική :sm7: (δεν ζητάω και πολλά...). Οι μπότες θα φορεθούν ελάχιστα πιστεύω και δεν αξίζει να σκάσω πολλά φράγκα... Κοιτάω αυτές:

http://www.idealo.de/preisvergleich/OffersOfProduct/1375292_-toper-daytona.html


Για παντελόνι τώρα τα πράγματα είναι δύσκολα, ψάχνω κάτι επίσης φθινό, ίδια περίπτωση με τις μπότες, θα χρησιμοποιηθεί ελάχιστα, αλλά θέλω να είναι 4season και όχι όπως είναι τα περισσότερα, πλαστικά και μόνο για τον χειμώνα... ενώ το καλοκαίρι αν το φορέσεις πρέπει να είσαι σε συνεχή κίνηση!!



Θέλω να κάνω ένα roadtrip το καλοκαίρι στο εξωτερικό και πρέπει να αγοραστεί κάποιος εξοπλισμός για την κοπελιά, αλλά δεν θέλω να σκάσω ένα κάρο λεφτά σε πράγματα που δεν θα χρησιμοποιηθούν και πολύ (παντελόνι, μπότες) παρά μόνο σε μπουφάν που φοριέται πιο εύκολα και πιο συχνά.


Οποιαδήποτε συμβουλή θεωρώ οτι θα είναι χρήσιμη. Ευχαριστώ.

alx_k
31-01-2010, 23:48
Εγω θα σου ελεγα να σκεφτεις πρωτα την ασφαλεια της κοπελας σου και μετα τα λεφτα!
Δεν κανουμε εκπτωσεις με την ασφαλεια μας!;)
Η κοπελα μου ειναι ντημενη μεχρι τα μπουνια με Revit οπως κι εγω αλλωστε και πιστεψε με αξιζει μεχρι και το τελευταιο cent.
Η αποφαση δικη σου!

sakis656
01-02-2010, 01:45
Σαφώς και δεν θέλω να θυσιάσω την ασφάλεια για την τιμή αλλά δεν νομίζω οτι τίθεται τέτοιο θέμα... αυτό θα γινόταν εάν της πρότεινα να έρθει με το τζίν και τα παπούτσια της. :(

Είμαι διατεθειμένος να δώσω λεφτά για αγορά ειδικού εξοπλισμού για μηχανή, απλώς δεν νομίζω οτι ένα παντελόνι μάρκας π.χ. revit (των 200€) προσφέρει μεγαλύτερη ασφάλεια απο ένα π.χ. acerbis (90€), είναι περισσότερο θέμα εμφάνισης και ποιότητας στην διαπνοή των υλικών.

Απλώς ρωτάω εάν κάποιος/α έχει να προτείνει κάτι που θα είναι οικονομικό και καλό, γιατί πολλές φορές ορισμένες μάρκες πουλάνε ακριβά, χωρίς αυτό να ισοσταθμίζεται με την ποιότητα.

Carduelis
02-02-2010, 12:32
Φίλε μου οι γυναίκες είναι μυστήρια πλάσματα! Τι αγχώνεσαι? Οτι και να σου πούμε εμέις θα πρέπει να περάσει από την τελική έγκριση της κοπελιάς σου.
Καλύτερα εξήγησέ της τα βασικά, τι ζητάμε από το κάθε ρούχο και δώστης το μπάτζετ.
Πήγαινε μετά σε ένα μαγαζί, παράγγειλε καφεδάκι για σένα και Depon για τον υπαλληλο και άστη να διαλέξει και να παζαρέψει! :D:D

wet & dirty
02-02-2010, 15:36
καλη ποιοτητα και καλες τιμες θα βρεις στην colori και περισσοτερες επιλογες με καλες τιμες στην Βουλιαγμενης στο Δικυκλο!!!

miltosb
02-02-2010, 17:35
Εγω θα σου ελεγα να σκεφτεις πρωτα την ασφαλεια της κοπελας σου και μετα τα λεφτα!
Δεν κανουμε εκπτωσεις με την ασφαλεια μας!;)
Η κοπελα μου ειναι ντημενη μεχρι τα μπουνια με Revit οπως κι εγω αλλωστε και πιστεψε με αξιζει μεχρι και το τελευταιο cent.
Η αποφαση δικη σου!
Συμφωνώ απόλυτα! Τι παει να πεί θα φορεθεί ελάχιστα..

gsmaniac
02-02-2010, 17:45
Φίλε μου οι γυναίκες είναι μυστήρια πλάσματα! Τι αγχώνεσαι? Οτι και να σου πούμε εμέις θα πρέπει να περάσει από την τελική έγκριση της κοπελιάς σου.
Καλύτερα εξήγησέ της τα βασικά, τι ζητάμε από το κάθε ρούχο και δώστης το μπάτζετ.
Πήγαινε μετά σε ένα μαγαζί, παράγγειλε καφεδάκι για σένα και Depon για τον υπαλληλο και άστη να διαλέξει και να παζαρέψει! :D:D
μιλησε ο εμπειρος.........;););)
συμφωνω....δεν παιζονται,νομιζουν οτι ειναι πασαρελλα η σελα και πρεπει να φαινονται σαν μανεκενΝεύραΝεύραΝεύραΝεύραΝεύρα

S.T
02-02-2010, 17:47
καλη ποιοτητα και καλες τιμες θα βρεις στην colori και περισσοτερες επιλογες με καλες τιμες στην Βουλιαγμενης στο Δικυκλο!!!

http://inlinethumb30.webshots.com/3805/2581324710103852143S425x425Q85.jpgΤζάκετ ειδικά για γυναίκες από Cordura® 500 της DuPont με επικολλημένη
( laminate ) μεμβράνη Poro-Tex στο πίσω μέρος του υφάσματος και δεύτερη μεμβράνη επικολλημένη ( laminate ) στο πίσω μέρος της φόδρας, που το καθιστούν αδιάβροχο, επιτρέποντας παράλληλα την αναπνοή του σώματος.
Διαθέτει αφαιρούμενη επένδυση, 2 τσέπες εμπρός, ρυθμίσεις σε μέση σε συνδυασμό με πλευρικά φερμουάρ, ανακλαστικά σημεία και αφαιρούμενες ενισχύσεις σε ώμους, αγκώνες και πλάτη. 199Eυρώ
http://inlinethumb13.webshots.com/46604/2634204300103852143S425x425Q85.jpg
QUEEN ΓΥΝΑΙΚΕΙΟ ΠΑΝΤΕΛΟΝΙ CORDURA 127,20 Ευρώ

http://inlinethumb45.webshots.com/21292/2740706700103852143S425x425Q85.jpg Δερμάτινες touring μπότες ειδικά για γυναίκες, με μεμβράνη Gore-Tex® που τις καθιστά 100% αδιάβροχες επιτρέποντας παράλληλα την αναπνοή του δέρματος. Το εσωτερικό τους είναι σχεδιασμένο με βάση την ανατομία του γυναικείου ποδιού, με ιδιαίτερη προσοχή σε μετατάρσιο και φτέρνα, σημεία ιδιαίτερα ευαίσθητα. Διαθέτουν προστασία στη κνήμη, ανακλαστικό υλικό και σόλα αντιολισθητική σε λάδια, πετρέλαιο και νερό 139,20 Ευρώ
http://inlinethumb29.webshots.com/30748/2609948850103852143S425x425Q85.jpg Windstopper® γάντια που παρέχoυν προστασία από κρύο, αέρα ακόμα και στις άκρες των δάχτυλων, επιτρέποντας παράλληλα την αναπνοή του δέρματος. Διαθέτουν δέρμα nobuck στη παλάμη για καλύτερη εφαρμογή και σύσφιξη με λάστιχο στο καρπό.34,40 Ευρώ

Είναι κάποια που κατά την γνώμη μου θα τα έπαιρνα στην δική μου γυναίκα.Με 480 ευρώ καθάρισες:D.Απ'εδώ είναι κοίταξε τα:Colori Posto e-Shop - ������ on-line ��� ��������������� (http://www.coloriposto.gr/posto/gr/default.asp)

vasorfa
02-02-2010, 18:01
Φίλε μου κανε οτι και εγω...πηγαινται μια βολτα στην colori(εχει και 20% εκπτωση αυτο τον καιρο-αν θυμαμαι καλα) και κοινη συνεναιση...βρειτε ολα τα καλουδια-----απλα μην επαναλαβεις το δικο μου σφαλμα(της κοπελιας μου δηλαδη) οταν πηραμε το μπουφαν....το ηθελε.......ΚΟΚΚΙΝΟ......ενω εγω επεμενα για ουδετερο χρωμα......φυσικα ως γνησιο αρσενικο....και Αντρας,,,δεν την σταματησα...ολα οκ τον πρωτο καιρο...αλλα μετα απο κανενα 2μηνο.......δεν της αρεσε(το χρωμα) γιατι λερωνει ευκολα......ναι μεν ειναι εμφανισιμο στον δρομο...αλλα......παντα κοιτας στα χρηματα που διαθετεις να παρεις ο,τι καλυτερο...και πιστεψε με....στην ΑΣΦΑΛΕΙΑ σκοντος δεν πρεπει να γινεται....

sakis656
03-02-2010, 00:45
Πολύ σωστός ο φίλος Carduelis, την έχει φιλοσοφήσει την δουλειά… :sm7::sm7:
Βρίσκομαι Δράμα οπότε όπως καταλαβαίνεται είναι λίγο δύσκολο για Βουλιαγμένης!!
Πήγα όμως Θεσσαλονίκη σήμερα με την κοπελιά για να δοκιμάσει νούμερα σε Revit και τελικά καταλήξαμε σε μπουφάν Revit Siren, παντελόνι Revit Mistral και μπότα puma Brutale Core-Tex :sm7::sm7:
Εγώ τελικά κανόνιζα χωρίς τον ξενοδόχο :D
Αυτά τις άρεσαν, τι να πω και εγώ, καλύτερα έτσι για να τα φοραεί συνέχεια.

Όλα τα παραπάνω τα παρήγγειλα απο το FC-Moto με διαφορά προς τα κάτω, στις τιμές, σε σχέση με Ελλάδα.

Μπουφάν: 180€

Παντελόνι: 165€

Μπότες: 180€
Μεταφορικά: 10€ και Αντικαταβολή: 5€

Εύχομαι απλά να μάθει να τα φοράει!!
Θα ενημερώσω μόλις έχω οποιοδήποτε νεότερο για την παραγγελία, προς ενημέρωση όσων ενδιαφέρονται για on-line αγορά απο το εν λόγο κατάστημα στην Γερμανία.

Arkas
03-02-2010, 02:26
Με το καλό να τα παραλάβετε Σάκη!

alx_k
03-02-2010, 19:05
Πολύ σωστός ο φίλος Carduelis, την έχει φιλοσοφήσει την δουλειά… :sm7::sm7:
Βρίσκομαι Δράμα οπότε όπως καταλαβαίνεται είναι λίγο δύσκολο για Βουλιαγμένης!!
Πήγα όμως Θεσσαλονίκη σήμερα με την κοπελιά για να δοκιμάσει νούμερα σε Revit και τελικά καταλήξαμε σε μπουφάν Revit Siren, παντελόνι Revit Mistral και μπότα puma Brutale Core-Tex:sm7::sm7:
Εγώ τελικά κανόνιζα χωρίς τον ξενοδόχο :D
Αυτά τις άρεσαν, τι να πω και εγώ, καλύτερα έτσι για να τα φοραεί συνέχεια.

Όλα τα παραπάνω τα παρήγγειλα απο το FC-Moto με διαφορά προς τα κάτω, στις τιμές, σε σχέση με Ελλάδα.

Μπουφάν: 180€

Παντελόνι: 165€

Μπότες: 180€
Μεταφορικά: 10€ και Αντικαταβολή: 5€

Εύχομαι απλά να μάθει να τα φοράει!!
Θα ενημερώσω μόλις έχω οποιοδήποτε νεότερο για την παραγγελία, προς ενημέρωση όσων ενδιαφέρονται για on-line αγορά απο το εν λόγο κατάστημα στην Γερμανία.


Μια χαρα επιλογη φαινεται!
Αρκετα διαφοροποιημενη απο το αρχικο σου post.;)

vasorfa
03-02-2010, 19:07
Τελικα......αλλες αποφασιζουν:sm7::sm7::sm7::sm7::sm7:

sakis656
03-02-2010, 19:37
Ελπίζω μόνο να έρθουν σωστά και να μην υπάρξει κανένα πρόβλημα.

Η αλήθεια πάντως είναι οτι στο μαγαζί που δοκίμαζε η κοπελιά τα ρούχα, τα μόνα που είχαν φοβερή εφαρμογή επάνω της ήταν τα revit (όχι οτι υπήρχε και μεγάλη ποικιλία σε γυναικεία ρουχα!!! :hmmm:)

Εύχομαι μόνο τα φοράει και να μην την κουράζουν, διότι αυτό είμαι σίγουρος οτι θα έχει αντικτυπο σε εμένα ;).

Ακόμα θέλω να ευχαριστήσω όσους postaran στο θέμα :) , ελπίζω να τους απο αποζημιώσω με review απο τα ρούχα και τις μπότες, αλλά και απο την ανταπόκριση του FC-Moto. ;)