PDA

View Full Version : ΘΕΛΩ ΑΝΤΑΠΟΚΡΙΣΗ


ntinopoulos
01-02-2010, 11:38
με αφορμη την απιστευτη επιτυχια που σημειωσε η εκδρομη-κοπη πιτας τοσο ποσοτικα με τα 300 ατομα,τα 250 οχηματα και τα 250 δωρα,οσο και ποιοτικα με το ηθος και το χαρακτηρα των μελων αυτου του forum να ξεχωριζουν,και αναλογιζομενος την επιτυχια που ειχε η αιμοδοσια πριν απο λιγες μερες, σκεφτηκα οτι θα μπορουσαμε να δειξουμε την κοινωνικη μας ευαισθησια,για ακομη μια φορα,προσφεροντας
χρηματα,τροφιμα,ρουχα,παιχνιδια και οτι αλλο χρειαστει σε καποιον οργανισμο.
ενω εμεις παιρνουμε ακριβες μηχανες,τις εξοπλιζουμε με την τελευταια λεξη της μοδας και της τεχνολογιας,κανουμε τα ταξιδακια μας,τρωμε και πινουμε του σκασμου,κανουμε παρτυ κτλπ,υπαρχουν απορα παιδια,ορφανα παιδια,κακοποιημενα παιδια και οικογενειες που δεν εχουν τα βασικα για την επιβιωση!
προτεινω λοιπον να προχωρησουμε σε μια τετοια ενεργεια,η οποια θα δωσει χαρα και ζωη σε καποιους που εχουν αναγκη!:)

S.T
01-02-2010, 11:41
Μαζί σου Κώστα.

GeorgeP
01-02-2010, 11:57
με αφορμη την απιστευτη επιτυχια που σημειωσε η εκδρομη-κοπη πιτας τοσο ποσοτικα με τα 300 ατομα,τα 250 οχηματα και τα 250 δωρα,οσο και ποιοτικα με το ηθος και το χαρακτηρα των μελων αυτου του forum να ξεχωριζουν,και αναλογιζομενος την επιτυχια που ειχε η αιμοδοσια πριν απο λιγες μερες, σκεφτηκα οτι θα μπορουσαμε να δειξουμε την κοινωνικη μας ευαισθησια,για ακομη μια φορα,προσφεροντας
χρηματα,τροφιμα,ρουχα,παιχνιδια και οτι αλλο χρειαστει σε καποιον οργανισμο.
ενω εμεις παιρνουμε ακριβες μηχανες,τις εξοπλιζουμε με την τελευταια λεξη της μοδας και της τεχνολογιας,κανουμε τα ταξιδακια μας,τρωμε και πινουμε του σκασμου,κανουμε παρτυ κτλπ,υπαρχουν απορα παιδια,ορφανα παιδια,κακοποιημενα παιδια και οικογενειες που δεν εχουν τα βασικα για την επιβιωση!
προτεινω λοιπον να προχωρησουμε σε μια τετοια ενεργεια,η οποια θα δωσει χαρα και ζωη σε καποιους που εχουν αναγκη!:)




ΕΥΓΕ Κωστα!!!!!

Αν και παμφτωχος και ταλαιπωρημενος φαρμακοτριφτης καλα τα λες!!!!!!!!:):D

Μαζι σου!!!!!!!

vtheo
01-02-2010, 12:02
Mπράβο Κώστα.Είναι καλό να σκεφτόμαστε σαν άνθρωποι!

MARK
01-02-2010, 12:03
Για πάμε................:sm8:

TARKAS
01-02-2010, 12:15
ΕΚΑΝΑ ΤΗΝ ΙΔΙΑ ΣΚΕΨΗ ΟΠΩΣ Ο ΦΙΛΟΣ ΜΑΣ ΝΤΙΝΟΠΟΥΛΟΣ ΕΧΤΕΣ ΣΤΗΝ ΝΕΑ ΚΙΟ
ΠΑΜΕ ΛΟΙΠΟΝ-ΑΣ ΒΡΟΥΜΕ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΟ

Arkas
01-02-2010, 12:16
με αφορμη την απιστευτη επιτυχια που σημειωσε η εκδρομη-κοπη πιτας τοσο ποσοτικα με τα 300 ατομα,τα 250 οχηματα και τα 250 δωρα,οσο και ποιοτικα με το ηθος και το χαρακτηρα των μελων αυτου του forum να ξεχωριζουν,και αναλογιζομενος την επιτυχια που ειχε η αιμοδοσια πριν απο λιγες μερες, σκεφτηκα οτι θα μπορουσαμε να δειξουμε την κοινωνικη μας ευαισθησια,για ακομη μια φορα,προσφεροντας
χρηματα,τροφιμα,ρουχα,παιχνιδια και οτι αλλο χρειαστει σε καποιον οργανισμο.
ενω εμεις παιρνουμε ακριβες μηχανες,τις εξοπλιζουμε με την τελευταια λεξη της μοδας και της τεχνολογιας,κανουμε τα ταξιδακια μας,τρωμε και πινουμε του σκασμου,κανουμε παρτυ κτλπ,υπαρχουν απορα παιδια,ορφανα παιδια,κακοποιημενα παιδια και οικογενειες που δεν εχουν τα βασικα για την επιβιωση!
προτεινω λοιπον να προχωρησουμε σε μια τετοια ενεργεια,η οποια θα δωσει χαρα και ζωη σε καποιους που εχουν αναγκη!:)
Κώστα μου,
συγχαρητήρια για την πρωτοβουλία σου η οποία αποδεινύει την κοινωνική σου ευαισθησία και όχι μόνον.

Πράγματι, το θέμα μας έχει απασχολήσει σαν διαχείριση, τα περασμένα Χριστούγεννα.
Μάλιστα σε συνεργασία με τον Γιώργο (George 1968) είχαμε καταλήξει σε έναν φορέα περιθάλψεως κακοποιημένων παιδιών. Την τελευταία όμως στιγμή, πριν ανεβάσουμε το θέμα, αποδείχθηκε πως ο συγκεκριμένος φορέας χορηγείτο από τον όμιλο Βαργινογιάννη, την Alpha Bank και άλλους κολοσσούς. Έτσι, εγκαταλείψαμε, προς στιγμήν, το εγχείρημα και θα το ξαναπροσπαθήσουμε το Πάσχα.

Εάν μπορείς να μας υποδείξεις κάποιον αντίστοιχο φορέα, που να έχει πραγματικά ανάγκη, με χαρά να προσπαθήσουμε να ανταποκριθούμε στην αρωγή του.
Αυτό βεβαίως ισχύει (η υπόδειξη φορέα) για όλα τα μέλη μας.

kostas_366
01-02-2010, 12:19
Κώστα και εγώ θα βοηθήσω όπου και όπως μπορώ.

droggitiszak
01-02-2010, 12:25
ωραία ιδέα παιδιά !

wet & dirty
01-02-2010, 12:46
Μπραβο Κωστα καιρος ηταν!!!μεσα και εγω!!!!!!

frits
01-02-2010, 12:58
Μπράβο Κώστα. έχεις κάτι συγκεκριμένο στο μυαλό σου;

ntinopoulos
01-02-2010, 13:39
αυτα που ξερω εγω ειναι τα παιδικα χωρια sos και εναν παπα στην αθηνα που βοηθαει ορφανα παιδια.αλλα μπορω να ενδιαφερθω και να μαθω κι αλλους αξιοπιστους οργανισμους!:)

Arkas
01-02-2010, 13:55
αυτα που ξερω εγω ειναι τα παιδικα χωρια sos και εναν παπα στην αθηνα που βοηθαει ορφανα παιδια.αλλα μπορω να ενδιαφερθω και να μαθω κι αλλους αξιοπιστους οργανισμους!:)
:sm8:

pirate
01-02-2010, 14:05
Κώστα μαζι σου, αν θελεις μπορω να σε ενημερώσω σχετικα με το θέμα που εθεσες γιατι ως μελος του ΠΟΦΣ (Παγκρητιος Ομιλος Φουσκωτων Σκαφων) κανουμε τετοιες αποστολες σε ξεχασμενα νησια του Αιγαίου απο το 1999. Δεν εννοω να παμε σε νησι απλα σαν οργάνωση ειτε ειναι ρουχισμός τροφιμα ή φαρμακα.
διπλα σου ως απλός στρατιώτης....

konstantinos
01-02-2010, 15:25
:sm5::sm8::sm5:μαζι σου και εγω

gsmaniac
01-02-2010, 17:25
αυτα που ξερω εγω ειναι τα παιδικα χωρια sos και εναν παπα στην αθηνα που βοηθαει ορφανα παιδια.αλλα μπορω να ενδιαφερθω και να μαθω κι αλλους αξιοπιστους οργανισμους!:)
ο παπας στον κολωνο,βοηθαει πραγματικα τους φτωχους και νομιζω οτι στεγαζει και ορφανα,σε εναν χωρο κοντα στην εκκλησια.
εαν χρειαζομαστε λεπτομερειες,εχω καποιον φιλο,που μπορει να μας φερει σε επαφη με τον ιερεα,για να δουμε με ποιον τροπο θα βοηθησουμε....;);)
ντινοπουλε........μπραβο για την ιδεα,σου κοβει που και που:p:p:p

skippybi
01-02-2010, 18:13
πολύ καλή κίνηση Κώστα!!!;)

vasorfa
01-02-2010, 20:11
μεσα και εγω.....οπως και οσο μπορω,,,,;);)

κωστα,,,,,ΜΠΡΑΒΟ για την πρωτοβουλια.......

η φιλανθρωπια δεν πρεπει να περιοριζετε μονο τα ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΑ και το ΠΑΣΧΑ.....

ΜΑΚΑΡΙΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΟΥ
01-02-2010, 20:54
ΠΑΡΩΝ

boxerakias57
01-02-2010, 20:59
παρων και εγω:sm8:

BOXER
01-02-2010, 21:12
Κώστα μαζι σου, αν θελεις μπορω να σε ενημερώσω σχετικα με το θέμα που εθεσες γιατι ως μελος του ΠΟΦΣ (Παγκρητιος Ομιλος Φουσκωτων Σκαφων) κανουμε τετοιες αποστολες σε ξεχασμενα νησια του Αιγαίου απο το 1999. Δεν εννοω να παμε σε νησι απλα σαν οργάνωση ειτε ειναι ρουχισμός τροφιμα ή φαρμακα.
διπλα σου ως απλός στρατιώτης....


Πολυ καλη η ιδεα σου Κωστα και μπραβο σου. Μεσα και εγω!!!


Οσο για την τοποθετηση σου φιλε pirate, συμφωνω και σε αυτο. Και αυτοι οι "ξεχασμενοι" ανθρωποι χρηζουν βοηθειας!

EOD-K9
18-03-2010, 10:20
:sm4::sm4::sm5::sm5:


Πολύ καλή ιδέα