PDA

View Full Version : r100 airheated restoration-overhaul


kostas-patra
04-02-2010, 16:58
YouTube - BMW R100 RS airhead engine full overhaul 1 maintenance エンジン整備 moto tunehttp://www.youtube.com/watch?v=GMT7TryuuYo
με κατάνυξη και μόνο!

skippybi
04-02-2010, 17:12
Κώστα μη σου μπαίνουν ιδέες έ;;;:D

kostas-patra
04-02-2010, 19:54
ήμουν ένα τσάκ....αλλά το κλάκ έγινε αλλού...

skippybi
04-02-2010, 21:15
για πές, για πές...:)

MARK
05-02-2010, 01:52
Καθάρισε ο Κινέζος...........:sm8:

kostas-patra
05-02-2010, 11:45
θα δεις καταχώρηση!

GeorgeP
05-02-2010, 13:21
YouTube - BMW R100 RS airhead engine full overhaul 1 maintenance エンジン整備 moto tune (http://www.youtube.com/watch?v=GMT7TryuuYo)http://www.youtube.com/watch?v=GMT7TryuuYo
με κατάνυξη και μόνο!
Αυτος ο κινητηρας με τις τοσες ζημιες που εχει πρέπει να εχει διανυσει πανω απο 300,000κμ!! Και ειμαι σιγουρος οτι παρότι τα μποσικα στους οδηγους των βαλβιδων, το pitting στα ωστηρια του κ.λ.π. θα εκαιγε τα λαδακια του αλλα θα λειτουργουσε κανονικα!!

Δυστυχως δεν φτιαχνονται πια ετσι οι μοτοσυκλετες!!!

kostas-patra
05-02-2010, 15:06
μπράβο ρε θηρίο..... τοση ενασχόληση με τα χόντα, σίγουρα θα βρήκες και ορθογραφικά λάθη στα γιαπωνεζικα!(χούμορ)

για 300kkm δεν ξέρω, αλλά σίγουρα μετά από το μάζεμα, ο ιδιοκτήτης θα πήρε σχεδόν καινούρια μηχανή στα χέρια του

GeorgeP
05-02-2010, 15:20
μπράβο ρε θηρίο..... τοση ενασχόληση με τα χόντα, σίγουρα θα βρήκες και ορθογραφικά λάθη στα γιαπωνεζικα!(χούμορ)

για 300kkm δεν ξέρω, αλλά σίγουρα μετά από το μάζεμα, ο ιδιοκτήτης θα πήρε σχεδόν καινούρια μηχανή στα χέρια του
Κωστα αν και ομιλω την Κινεζικην, Ιαπωνικην, Κορεατικήν και λοιπες Απωανατολιτικες γλωσσες (σιγα μην στριψω......) δεν χρειαστηκε να τις χρησιμοποιησω!! Ο μαστορης ηταν τοσο κατατοπιστικός στο τι εδειχνε που δεν ηταν δυσκολο να καταλαβω τι γινοτανε!!! Το φαγωμα (pitting) π.χ. στα ποτηρακια των ωστηριων δεν θελει και να το διαβασεις για να δεις τι τρέχει!!

Κωστα, με τετοιο pitting στα ποτηρακια και τετοιους τζογους/ανοχες στους οδηγους των βαλβιδων.......το 300,000 κμ ισως ειναι και επιεικές νουμερο!!!

Σημ. Καλα λενε οι παλιοτεροι (κι απο μενα παλιότεροι) οτι σημερα τιποτα δεν φτιαχνεται όπως παλια!!!!!!:(
Αυτο το RT πηγαιναμε σχολειο και οι λατρεις της μοτοσυκλετας το χαζευαμε και τρεχανε τα σάλια μας!! εκανε τοτε οσο δυο αυτοκινητα μεσαια!!!!
Παντρευτηκα την νυν συζυγο μου και πηγαινοντας με να γνωρισω θειες και θειους με πηγε και στην Κερκυρα σε εναν συγγενη (αδερφος του πεθερου μου) όπου μεσα στην αποθηκη του σε υπεραριστη κατασταση (χωρις νουμερα, τα ειχε καταθεσει χρονια τοτε και μεχρι σημερα) ηταν ενα μπλε RT σαν αυτο που ελυσε ο σχιστοματης!!! Ειχε να δουλεψει 3 χρόνια τοτε, φορτισαμε την μπαταρια και.......πηρε με την πρωτη μιζια κρατωντας και ρελαντι!! τι να λεμε τωρα με τα καζανακια που κυκλοφορουμε!!!

ΛΕΟΝΤΟΚΑΡΔΟΣ
05-02-2010, 17:33
τι να λεμε τωρα με τα καζανακια που κυκλοφορουμε!!!



+ 1000 ....... (άκου καζανάκια .....:sm7:)(πού τα βρίσκεις ;;;;;:D)

Carduelis
05-02-2010, 23:30
Παντρευτηκα την νυν συζυγο μου και πηγαινοντας με να γνωρισω θειες και θειους με πηγε και στην Κερκυρα σε εναν συγγενη (αδερφος του πεθερου μου) όπου μεσα στην αποθηκη του σε υπεραριστη κατασταση (χωρις νουμερα, τα ειχε καταθεσει χρονια τοτε και μεχρι σημερα) ηταν ενα μπλε RT σαν αυτο που ελυσε ο σχιστοματης!!! Ειχε να δουλεψει 3 χρόνια τοτε, φορτισαμε την μπαταρια και.......πηρε με την πρωτη μιζια κρατωντας και ρελαντι!! τι να λεμε τωρα με τα καζανακια που κυκλοφορουμε!!!
Αδερφέ τώρα κατάλαβα τι προίκα σου τάξανε για να παντρευτείς!
:sm7::sm7::sm7: