PDA

View Full Version : ΨΗΣΤΑΡΙΑ ΚΑΡΑΓΙΑΝΝΗΣ - ΜΕΓΑΛΗ ΚΟΡΟΙΔΙΑ


george1968
09-02-2010, 18:04
Είπα ότι θα τον κάνω ρόμπα και αρχίζω από εδώ…

Πέμπτη, Τσικνποπέμπτη, 04.02.2010. Γυρίζω σπίτι από το γραφείο κατά τις 20:45 το βράδυ, μετά από έντεκα ώρες δουλειάς. Ηθικό? Άσε μη τα ρωτάς.
Μονολογώ στο δρόμο… Δεν πειράζει, τέτοιες εποχές να είσαι και ευτυχισμένος που έχει και δουλειά. Ας μείνεις μέσα σήμερα να απολαύσεις το Lost (οι κολλημένοι το γνωρίζουν καλά) και να πάρεις κάτι απ έξω.
- Κική, λέω στη γυναίκα μου, να παραγγείλουμε απέξω?
- Ναι, μου λέει εκείνη
- Βρε αγάπη μου, δεν παίρνεις εσύ τηλέφωνο στον ΚΑΡΑΓΙΑΝΝΗ (ΖΩΓΡΑΦΟΥ)
Και έτσι κι έγινε.
ΩΡΑ 21:10.
Και για να μην τον ταλαιπωρούμε τον άνθρωπο λέμε να πάρουμε μία μερίδα γύρο και μία μερίδα κοντοσούβλι. Έτοιμα πράγματα δηλαδή. Μη τυλίγει και σουβλάκι μέρα που είναι.

Ο ΚΑΡΑΓΙΑΝΝΗΣ μας λέει, ξέρετε, θα καθυστερήσουμε λίγο. Πόσο ρε αδελφέ? ΜΙΣΗ ΩΡΑ μας λέει. Άντε δε γ….. για μισή ώρα δεν έγινε και τίποτε.
Πήγε,21:30, πήγε 21:45, γουργούριζε η κοιλιά….
- Βρε Κική δεν τους παίρνεις ένα τηλέφωνο?
- Ψησταριά ΚΑΡΑΓΙΑΝΝΗΣ, λέγετε…
- Ξέρετε η παραγγελία στο όνομα Αναστασάκης
- Μισό λεπτό……………..

Και ολόκληρο, και δύο λεπτά αφού ποτέ δεν απάντησε.

Στις 22:00 παίρνω τηλέφωνο. Μου λέει ότι έχει φύγει. Άντε λέω, δυο στενά πιο πάνω είναι. 22:15. τίποτα. Ο ήχος από το γουργούρισμα της κοιλιάς 22: 30. Τίποτα.

Του ξαναπέρνω τηλέφωνο. Μου βάζει και χέρι επειδή δεν περίμενα προηγουμένως που δεν απάντησε… Του έκλεισα λέει το τηλέφωνο… Καλά πολύ γέλιο η κατάσταση.
Ρε συ του λέω, με κοροϊδεύεις? Όχι κύριε, αλλά εσείς μου κλείσατε το τηλέφωνο… Ξέρετε η μέρα, η δουλειά. Καλά του λέω, μισή ώρα πριν μου είπατε ότι η παραγγελιά είναι στο δρόμο. Το γύρο του Ζωγράφου κάνει??? Χαμός στο τηλέφωνο. Με κοροϊδεύεις του λέω και δε θα σε πληρώσω.

22:40. Χτυπά το κουδούνι. Ανοίγω. Η πολυπόθητη παραγγελία είναι εδώ. Τι ώρα έφυγες του λέω? Τώρα μου λέει, πριν 5 λεπτά!

Λογαριασμός? Μία μερίδα γύρο, μία κοντοσούβλι, μία πατάτες, (όλα κρύα βέβαια) 2 πίτες κομμένες και ένα τζατζίκι…. 21,90€
Παίρνω τον μα…κα τον ΚΑΡΑΓΙΑΝΝΗ στο τηλέφωνο. Ρε μα..κα του λέω, ρόμπα θα σε κάνω σε όλους, δε θα ξαναπατήσω στο μαγαζί σου, λεπτό δε θα δεις από μένα. Να με κοροϊδεύεις έτσι, για τι με πέρασες ρε &*((*&&(*^&^*)(&%&%$% …..

Οκ. Μπορούσα να μην παραγγείλω τέτοια μέρα.
Οκ Μπορούσε να μου πει σε μία ώρα και όχι σε μισή ώστε να έχω την επιλογή αν θα παραγγείλω ή όχι.

ΜΠΟΙΚΟΤΑΖ ΛΟΙΠΟΝ ΣΥΜΦΟΡΗΤΕΣ ΣΤΟΝ ΚΑΡΑΓΙΑΝΝΗ. Υπάρχουν και καλύτερα σουβλάκια για όσους μένουν στου Ζωγράφου.
Ευχαριστώ για την υπομονή που δείξατε διαβάζοντας τα παραπάνω

georgekostas
09-02-2010, 18:09
Αντιεπαγγελματιας ο ανθρωπος...τι να πεις...:mad:

george1968
09-02-2010, 18:11
Αντιεπαγγελματιας ο ανθρωπος...τι να πεις...:mad:


Οχι μόνο να μην πεις.... να μη φας κιόλας.ΝεύραΝεύραΝεύρα

sakis656
09-02-2010, 18:15
Νεύρα Νεύρα Νεύρα

georgekostas
09-02-2010, 18:17
Οχι μόνο να μην πεις.... να μη φας κιόλας.ΝεύραΝεύραΝεύρα
Το 'χω παθει κι εγω,αλλα τη ψυλλιαστηκα και παρηγγηλα απο αλλου.
Οταν μετα απο μιαμιση ωρα μου τα εφερε του τα γυρισα πισω και του
ειπα να πει στο αφεντικο του να τα φαει αυτος...

ΛΕΟΝΤΟΚΑΡΔΟΣ
09-02-2010, 18:20
Απαράδεκτος ο τύπος ....:cool:

Σε φαντάζομαι Γιώργο ..... τι τσαντίλα θα είχες .... :(

stam
09-02-2010, 18:49
κατι τετοιοι εχουν μαγαζια και τα κρατουν με αυτο το τροπο και κανουν και λεφτα!!!αλλα δεν υπαρχει κανεις σαν εσενα να τους βαλει στη θεση τους,και συνεχιζουν να τον κρατουν στην αγορα!μαγαζι με delivery εχω,μου εχει τυχει παρομοιο περιστατικο λογω δουλειας και του τα εστειλα δωρεαν και δεν το λεω για να με χειροκροτησετε γιατι υπαρχουν πολλοι που λειτουργουν ετσι.ενημερωνεις ποσο θα καθηστερησει η παραγγελια θεωροντας να πεσεις στο δεκαλεπτο εξω οχι οταν φτασει το στομαχι του πελατη στο σβερκο;),εχω πει(σε παραγγελιες)οτι θα ερθει σε μία ωρα και μου ειπαν οκ..........

GEO_K
09-02-2010, 19:21
πωωωωωω ρε αδερφε!!!!!!! 1,30 ωρα για να φας?????
και ξεκ......ος απο τη δουλεια???????
μαρτυριο!!!!!
πιστευω οι περισσοτεροι το εχουμε παθει αυτο και ας μην ηταν και τσικνοπεμπτη

vasorfa
09-02-2010, 19:48
κατι τετοιοι εχουν μαγαζια και τα κρατουν με αυτο το τροπο και κανουν και λεφτα!!!αλλα δεν υπαρχει κανεις σαν εσενα να τους βαλει στη θεση τους,και συνεχιζουν να τον κρατουν στην αγορα!μαγαζι με delivery εχω,μου εχει τυχει παρομοιο περιστατικο λογω δουλειας και του τα εστειλα δωρεαν και δεν το λεω για να με χειροκροτησετε γιατι υπαρχουν πολλοι που λειτουργουν ετσι.ενημερωνεις ποσο θα καθηστερησει η παραγγελια θεωροντας να πεσεις στο δεκαλεπτο εξω οχι οταν φτασει το στομαχι του πελατη στο σβερκο;),εχω πει(σε παραγγελιες)οτι θα ερθει σε μία ωρα και μου ειπαν οκ..........




Φιλε μου ,δυστυχως υπαρχουν παντου οι καλοι και κακοι ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΕΣ:):)

danaos
09-02-2010, 19:57
ΝεύραΝεύραΝεύραΝεύραΝεύραΝεύρα

Jefe
09-02-2010, 22:08
Έτσι μπράβο! Να είμαστε σωστοί καταναλωτές! Να επιδοκιμάζουμε κ να διαφημίζουμε τα καλά προ'ι'όντα κ υπηρεσίες, κ να αποδοκιμάζουμε τα "κακά''. Να τους ξεφωνίζουμε!


Jefe

Arkas
09-02-2010, 23:40
Λυπηρά φαινόμενα!
Η αρπαχτή, στο μεγαλείο της!

KAS
10-02-2010, 02:53
Για όσους μένουν Περιστέρι .Την Τσικνοπέμπτη εφημέρευα και μαζί με τους άλλους συναδέλφους παραγγείλαμε από έξω αλμυρά και ψητά ...Ο τύπος άπαιχτος .Νόστιμα , ζεστά και γρήγορα παρά την ιδιαιτερότητα τηςς ημέρας .Μπριζολάδικο το λένε το μαγαζί.
Άσε που οι ασθενείς από τις μυρουδιές γίνανε καλά και φύγανε γιατί τους έπιασε λιγούρα από τη μυρουδιά .

Arkas
10-02-2010, 03:02
Για όσους μένουν Περιστέρι .Την Τσικνοπέμπτη εφημέρευα και μαζί με τους άλλους συναδέλφους παραγγείλαμε από έξω αλμυρά και ψητά ...Ο τύπος άπαιχτος .Νόστιμα , ζεστά και γρήγορα παρά την ιδιαιτερότητα τηςς ημέρας .Μπριζολάδικο το λένε το μαγαζί.
Άσε που οι ασθενείς από τις μυρουδιές γίνανε καλά και φύγανε γιατί τους έπιασε λιγούρα από τη μυρουδιά .
:sm7::sm7::sm7:

HAWK_46
10-02-2010, 08:39
THE LOST κατάσταση.:D:D

MARK
10-02-2010, 10:02
Τι να πείς............ΝεύραΝεύρα:mad::mad:ΝεύραΝεύρα

BUSA MAKIS
10-02-2010, 10:04
Τέτοιες μέρες δεν παραγγέλνω ούτε πάω στα μαγαζιά τους.
Κάτσαμε σπίτι έψησε στην ηλεκτρ. ψησταριά η γυναίκα μου
μπριζόλες και λουκάνικα και το ευχαριστηθήκαμε.
Μύριζε το σπίτι 2 μέρες από τη τσίκνα αλλά τη να κάνουμε??
Τσικνοπέμπτη ήταν.

:D:D:D

Arkas
10-02-2010, 12:58
Τέτοιες μέρες δεν παραγγέλνω ούτε πάω στα μαγαζιά τους.
Κάτσαμε σπίτι έψησε στην ηλεκτρ. ψησταριά η γυναίκα μου
μπριζόλες και λουκάνικα και το ευχαριστηθήκαμε.
Μύριζε το σπίτι 2 μέρες από τη τσίκνα αλλά τη να κάνουμε??
Τσικνοπέμπτη ήταν.

:D:D:D
Και τσικνοπαρασκευή και τσικνοσάββατο!:D

gsmaniac
10-02-2010, 15:50
Λυπηρά φαινόμενα!
Η αρπαχτή, στο μεγαλείο της!
αντε του χρονου να κανονισουμε ομαδικη τσικνοπεμπτη,σε ενα πολυ καλο μαγαζι που βρεθηκα εγω................:hmmm::hmmm::hmmm:

Arkas
10-02-2010, 15:52
αντε του χρονου να κανονισουμε ομαδικη τσικνοπεμπτη,σε ενα πολυ καλο μαγαζι που βρεθηκα εγω................:hmmm::hmmm::hmmm:
:yz:yz:yz :sm7: