PDA

View Full Version : Revit Off Track Jacket + Dakar Pant


funkypervert
10-02-2010, 14:50
Μόλις τα παρέλαβα από Γερμανία!!!! :D:D:D

Όταν χρησιμοποιηθούν, θα επιστρέψω με εντυπώσεις.. ή μήπως να τα φορέσω (τώρα) να φορτώσω και τις βαλίτσες (άδειες) στη beba και να βγω βόλτα στην Αθήνα;;; :p:sm7::p

http://i105.photobucket.com/albums/m212/funkypervert/IMG_02201.jpg

vpentza
10-02-2010, 14:54
βγες βγες τώρα που βρέχει..... αυτό είναι το περιβάλλον που τους ταιριάζει.....:)

kostas_366
10-02-2010, 15:04
Ωραίος.
Το ίδιο μπουφάν πήρα πριν 1 μήνα.
Το παντελόνι ποιο είναι?
Τιμή, αν επιτρέπετε?

emix
10-02-2010, 15:09
Τωρα βγες.
Βαλε τα ρουχα, βαλε τις τριπλετες, δεσε το λουκανικο πισω με τον υπνοσακο και το αντισκηνο, βαλε και το tankbag και πες μας εντυπωσεις απο την στολη!
:sm7::sm7:

funkypervert
10-02-2010, 15:18
@ vpentza, emix

βρε ας μην είχα ραντεβού σε 2 ώρες με πελάτη και θα 'μουν τώρα ταξιδιώτης στην Αθήνα :sm7:

@ kostas 366

το παντελόνι είναι το dakar pant, τιμές αυτές που αναγράφονται στο γνωστό γερμανικό site fc-moto ;)

ΛΕΟΝΤΟΚΑΡΔΟΣ
10-02-2010, 15:32
Μεγειές, μεγειές Γιάννη ....

Καλές βόλτες ....;)

kostas_366
10-02-2010, 15:59
@ kostas 366

το παντελόνι είναι το dakar pant, τιμές αυτές που αναγράφονται στο γνωστό γερμανικό site fc-moto ;)
οΚ το είδα. Βέβαια δεν υπάρχουν όλα τα νούμερα.
Έχεις πάρει ίδιο Νο παντελόνι και μπουφάν? Δηλ. Μ το μπουφάν Μ και το παντελόνι? Είναι Στο ίδιο ας πούμε σωματότυπο?

vasorfa
10-02-2010, 16:05
Καλοφορετα!!!!

vpentza
10-02-2010, 16:15
ενημερωτικά, για το ίδιο σετ, εγώ χρειάζομαι Large στο παντελόνι και Medium στο μπουφάν...
Πήγα σε μαγαζί, τα δοκίμασα και βρήκα τα νούμερά μου....
μπήκα στο νετ, είδα τις τιμές....γύρισα πίσω στο μαγαζί, του είπα ότι ο Γερμανός μου το δίνει χχχ, εσύ πόσο μου το δίνεις ? μου το έδωσε (παντελόνι) 20 ευρώ πιο ακριβά από την αξία μπουφάν+μεταφορικά του Γερμανού....το πήρα από εδώ γιατί του Γερμανού του ειχαν τελειώσει τα νούμερα...... επόμενο βήμα το μπουφάν.....

Tip,
φορέστε το παντελόνι και ανεβείται στη μοτό, να δείτε πόσο "σηκώνεται" το μπατζάκι, από εκεί κατέληξα ότι ήθελα L παντελόνι και όχι M.........

kostas_366
10-02-2010, 16:19
ενημερωτικά, για το ίδιο σετ, εγώ χρειάζομαι Large στο παντελόνι και Medium στο μπουφάν...
Πήγα σε μαγαζί, τα δοκίμασα και βρήκα τα νούμερά μου....
μπήκα στο νετ, είδα τις τιμές....γύρισα πίσω στο μαγαζί, του είπα ότι ο Γερμανός μου το δίνει χχχ, εσύ πόσο μου το δίνεις ? μου το έδωσε (παντελόνι) 20 ευρώ πιο ακριβά από την αξία μπουφάν+μεταφορικά του Γερμανού....το πήρα από εδώ γιατί του Γερμανού του ειχαν τελειώσει τα νούμερα...... επόμενο βήμα το μπουφάν.....

Tip,
φορέστε το παντελόνι και ανεβείται στη μοτό, να δείτε πόσο "σηκώνεται" το μπατζάκι, από εκεί κατέληξα ότι ήθελα L παντελόνι και όχι M.........
Πολύ σωστός. Και εγώ το ίδιο έκανα με το μπουφάν.25ε ποιο πολλά και το πήρα εδώ. Μέχρι και 50ε θα το έπερνα από Ελληνικό μαγαζί (δεν μου περισεύουν αλλά τέτοια σκέψη έχω). Και για το ότι έδωσε και δώρα στην πίτα μας, οπότε κατά εμένα πρέπει να προτημήτε και για να υπάρχει και κίνηση στην Δική μας αγορά.

sakis656
10-02-2010, 18:14
Φίλε funkypervert πόσο καιρό έκαναν τα πράγματα για να φτάσουν Ελλάδα??

Εχω παραγγείλει και εγώ κατι ρούχα απο το fc-moto εδω και 8 ημέρες και απο το tracking system της ups που λέει οτι είναι ακόμα στο Μόναχο!

funkypervert
10-02-2010, 21:44
ενημερωτικά, για το ίδιο σετ, εγώ χρειάζομαι Large στο παντελόνι και Medium στο μπουφάν...
Πήγα σε μαγαζί, τα δοκίμασα και βρήκα τα νούμερά μου....
μπήκα στο νετ, είδα τις τιμές....γύρισα πίσω στο μαγαζί, του είπα ότι ο Γερμανός μου το δίνει χχχ, εσύ πόσο μου το δίνεις ? μου το έδωσε (παντελόνι) 20 ευρώ πιο ακριβά από την αξία μπουφάν+μεταφορικά του Γερμανού....το πήρα από εδώ γιατί του Γερμανού του ειχαν τελειώσει τα νούμερα...... επόμενο βήμα το μπουφάν.....

Tip,
φορέστε το παντελόνι και ανεβείται στη μοτό, να δείτε πόσο "σηκώνεται" το μπατζάκι, από εκεί κατέληξα ότι ήθελα L παντελόνι και όχι M.........

Σωστός ;) κι εγώ κάπως έτσι το έκανα. Πρώτα τα δοκίμασα στο μαγαζί (αφού είχα δει τιμές στο site). Με τη διαφορά, πως όταν είπα στον πωλητή για καλύτερη τιμή, μιας κι ο γερμανός τα δίνει κοντά στα 100 - 140€ φτηνότερα, μου είπε να τα πάρω από τον γερμανό...τέσπα:rolleyes:

Μια μικρή παρατήρηση για το νούμερο στο παντελόνι, στα Revit υπάρχουν τα standar νούμερα (small, medium κλπ.) αλλά αυτά τα νούμερα χωρίζονται σε 3 κατηγορίες ανάλογα με τους σωματότυπους.

Συγκεκριμένα:

1η κατηγορία
small
medium
large
xlarge
xxlarge
xxxlarge

2η κατηγορία
medium - short
large - short
xlarge - short
xxlarge - short
xxxlarge - short

3η κατηγορία
medium - long
large - long
xlarge - long
xxlarge - long
xxxlarge - long

Εγώ, παράγγηλα το medium της πρώτης κατηγορίας, μιας και δοκιμάζοντας το long ήταν πάρα πολύ μακρύ είτε ήμουν όρθιος είτε πάνω στη μηχανή (είμαι 1.80). Με το απλό medium πάνω στη μηχανή το παντελόνι ανεβαίνει ακριβώς πάνω στον αστράγαλο (με τη μπότα μέσα από το παντελόνι ανεβαίνει 1-2 εκατοστά παραπάνω).

Παρατήρηση: επίσης πολύ σημαντικό ανεβαίνοντας στη μηχανή, εκτός από το να τσεκάρουμε πόσο ανεβαίνει το μπατζάκι, είναι να "κάθονται" σωστά τα προστατευτικά στα γόνατα! Όταν είμαστε όρθιοι τα προστατευτικά είναι κάτω από το γόνατο, καθισμένοι στη σέλα πρέπει να εφαρμόζουν στο γόνατο.

@Sakis,

τα πράγματα ήρθαν μετά από 9 μέρες.

siraxanz
11-02-2010, 00:35
Φίλε funkypervert πόσο καιρό έκαναν τα πράγματα για να φτάσουν Ελλάδα??

Εχω παραγγείλει και εγώ κατι ρούχα απο το fc-moto εδω και 8 ημέρες και απο το tracking system της ups που λέει οτι είναι ακόμα στο Μόναχο!

Εμένα από το αναφερόμενο κατάστημα, ενα κράνος, ήρθε στις 8 ήμέρες, λογικό μου φάνηκε τότε(πριν 4 μήνες) μάλλον έχει σχεση με τη διαθεσιμότητα στην αποθήκη τους.

siraxanz
11-02-2010, 00:42
Μόλις τα παρέλαβα από Γερμανία!!!! :D:D:D

Όταν χρησιμοποιηθούν, θα επιστρέψω με εντυπώσεις.. ή μήπως να τα φορέσω (τώρα) να φορτώσω και τις βαλίτσες (άδειες) στη beba και να βγω βόλτα στην Αθήνα;;; :p:sm7::p



Καλορίζικα, να τα χαρείς και να τα λασπώσεις!!!:sm7:

Περιμένουμε εντυπώσεις, τιμες κλπ μια παρουσίαση τελος παντων!