PDA

View Full Version : Αγορά GS Adventure


panos24
11-02-2010, 04:07
Είμαι έτοιμος να αγοράσω το GS 1200 Adventure 2010 και από μια έρευνα αγοράς που έκανα το βρήκα από αντιπροσωπεία 18,500 € + 500 € δώρα αναβάτη με τα πακέτα 430,432 δηλαδή φουλ έξτρα πλην βαλιτσών και gps.
Είναι καλή περίπτωση? από την εμπειρία σας μπορώ να το βρω και χαμηλότερα; Η τιμή είναι για μετρητά….

ΛΕΟΝΤΟΚΑΡΔΟΣ
11-02-2010, 04:38
....μια "ενδελεχής" έρευνα της αγοράς,

μπορεί να "φέρει" κάτι καλό .... ;)

leandros
11-02-2010, 09:25
χμμ.. εμένα πάντως μου βγαίνει 18500 ευρώ το απλό GS που σχεδιάζω να πάρω..

vasorfa
11-02-2010, 09:32
Είμαι έτοιμος να αγοράσω το GS 1200 Adventure 2010 και από μια έρευνα αγοράς που έκανα το βρήκα από αντιπροσωπεία 18,500 € + 500 € δώρα αναβάτη με τα πακέτα 430,432 δηλαδή φουλ έξτρα πλην βαλιτσών και gps.
Είναι καλή περίπτωση? από την εμπειρία σας μπορώ να το βρω και χαμηλότερα; Η τιμή είναι για μετρητά….


φιλε μου δυστυχως ειτε μετρητα ειτε δανειο ειτε γραμματια ή οτιδηποτε αλλο δεν νομιζω να κερδισεις και πολλα.....προσωπικα---επειδη καποτε εκανα το λαθος και εγω και την πληρωσα μετρητα----αν και κερδισα αρκετα σε χρηματα και extras (και λογω αποσυρσης που δυστυχως ΕΛΗΞΕ) ΙΣΩς δεν αξιζει μετρητα , αν δεν σου κανουν μια πολυ ελκυστικη προταση....μην ξεχναμε οτι στην αγορα γενικα υπαρχει κριση....ισως φιλε μου πρεπει να αρχισεις να απαιτεις και να ζητας περισσοτερα για μετρητα
ασχετο αν σου λενε ολοι.....<<ειτε μετρητα ειτε δανειο μου ειναι το ιδιο>>
και εμενα το ιδιο μου λεγανε....ΟΛΟΙ,.....αλλα η Ιστορια αλλα εδειξε....:D:D:D

MARK
11-02-2010, 11:16
Με το καλό να το πάρεις....;)

angpass
11-02-2010, 11:24
φιλε μου δυστυχως ειτε μετρητα ειτε δανειο ειτε γραμματια ή οτιδηποτε αλλο δεν νομιζω να κερδισεις και πολλα.....προσωπικα---επειδη καποτε εκανα το λαθος και εγω και την πληρωσα μετρητα----αν και κερδισα αρκετα σε χρηματα και extras (και λογω αποσυρσης που δυστυχως ΕΛΗΞΕ) ΙΣΩς δεν αξιζει μετρητα , αν δεν σου κανουν μια πολυ ελκυστικη προταση....μην ξεχναμε οτι στην αγορα γενικα υπαρχει κριση....ισως φιλε μου πρεπει να αρχισεις να απαιτεις και να ζητας περισσοτερα για μετρητα
ασχετο αν σου λενε ολοι.....<<ειτε μετρητα ειτε δανειο μου ειναι το ιδιο>>
και εμενα το ιδιο μου λεγανε....ΟΛΟΙ,.....αλλα η Ιστορια αλλα εδειξε....:D:D:D

Δεν θα κερδίσει τιποτα αν πληρώσει με μετρητά γιατί δεν συμφέρει τον έμπορο.
Όταν ενα οχημα πωλείται με χρηματοδότηση τότε ο έμπορος παίρνει προμήθεια απο την τράπεζα για κάθε δάνειο που στέλνει και εκρίνεται.
Στο παράδειγμα του φίλου αν την πάρει μετρητης και οχι με δάνειο τοτε ο έμπορος στο ποσο των 18.500 θα χάσει περίπου 500-800 euro απο την προμήθεια που θα του έδινε η τράπεζα.

vasorfa
11-02-2010, 11:27
Δεν θα κερδίσει τιποτα αν πληρώσει με μετρητά γιατί δεν συμφέρει τον έμπορο.
Όταν ενα οχημα πωλείται με χρηματοδότηση τότε ο έμπορος παίρνει προμήθεια απο την τράπεζα για κάθε δάνειο που στέλνει και εκρίνεται.
Στο παράδειγμα του φίλου αν την πάρει μετρητης και οχι με δάνειο τοτε ο έμπορος στο ποσο των 18.500 θα χάσει περίπου 500-800 euro απο την προμήθεια που θα του έδινε η τράπεζα.


:sm8::sm8:

απο προσωπικη εμπειρια παντως.....υπαρχουν και οι εξαιρεσεις....:rolleyes::rolleyes::rolleyes:

platon
11-02-2010, 11:31
Οι καιροί είναι δύσκολοι και δεν κυκλοφορεί μετρητό, ούτε οι τράπεζες δίνουν πλεον δάνεια όπως έδιναν παλιά. Και δεν λέω για 5-6 χιλιάρικα, αλλά για 20.
Αν το δάνειο δεν εγκριθεί, ο αντιπρόσωπος χάνει και τον πελάτη. Ειδικά αυτή την περίοδο το μετρητό περνάει πολύ :)

Φίλε, στείλε μου ένα p.m. με τον έμπορο που βρήκες αυτή την τιμή γιατί με ενδιαφέρει...