PDA

View Full Version : ΣΠΑΝΟΣ ΚΤΜ


allen
15-02-2010, 17:49
Ξερω οτι ο σπανος πηγε να οργανωσει:D την ΚΤΜ .
Με το σχολειο τι γινετε? ξερει κανεις?

bill 800gs
15-02-2010, 20:45
Ηρθα εγω στην ΚΤΜ, παραδιδω μαθηματα :D:D

FANISGS
15-02-2010, 21:32
ελα μωρε τι ξερει κι αυτος?αφου συνεχεια πεφτει!:sm7:

allen
16-02-2010, 16:36
Ηρθα εγω στην ΚΤΜ, παραδιδω μαθηματα :D:D

:sm8::sm8::sm8:

emix
16-02-2010, 17:17
Δεν εχει ακουστει τιποτα,η σελιδα του δεν δουλευει πλεον.

Ειχε γινει μια παρουσιαση για διαφορων ειδων σχολεια, αλλα τιποτα αλλο.
Ισως να οργανωνεται ακομα.

Gazi
24-02-2010, 09:12
Μάλλον θα είναι στο στάδιο της οργάνωσης...

wet & dirty
24-02-2010, 20:32
χθες εκανα μια βολτα στην ΚΤΜ 500 για κατι ψιλολογια που ηθελα και εμαθα οτι με την αγορα μιας μηχανης εχεις και ενα πακετο με ταξιδια εκπαιδευση κτλ..οποτε καλομελετα και ερχεται!!!!

αυτο δεν παει να πει οτι δεν μπορει να λαβει μερος αναβατης με αλλη μαρκα μηχανης!!

siraxanz
24-02-2010, 21:19
Σωστά;)

manthos-k
16-03-2010, 15:30
Τα χρήματα από την τελευταία εκδρομή που ανέβαλλε δεν τα επέστρεψε όμως. Απλώς εξαφανίστηκε !

allen
16-03-2010, 22:35
μαλλον,καλα θα κανουμε να μαθουμε μονοι μας ,οσο μπορουμε το χωμα!;)
κριση σου λεει μετα:hmmm:(τα 150€ θα τα φαμε εκδρομες)

wet & dirty
16-03-2010, 23:13
τι λετε ρε παιδια δεν επεστρεψε τα χρηματα???:Απορία:

παιδες αυτο που ξερω εγω ειναι οτι ολοι μπορουν να πανε μια εντουραδα στο βουνο!!!δεν ειναι πυρηνικη φυσικη ουτε πας για χρονους!!!;)βαλε τα λαστιχακια σου βρες καλη παρεα που ειναι και το πιο βασικο και βουρ στο βουνο!!!και σου μενουν ρεστα μερες που ναι!!!;)

loukas
17-03-2010, 10:57
μαλλον,καλα θα κανουμε να μαθουμε μονοι μας ,οσο μπορουμε το χωμα!;)
κριση σου λεει μετα:hmmm:(τα 150€ θα τα φαμε εκδρομες)

Eσυ εισαι ανεπιδεκτος μαθησης , παρτο χαμπαρι .. παλιοκουλε :sm7::sm7:

allen
17-03-2010, 20:43
Eσυ εισαι ανεπιδεκτος μαθησης , παρτο χαμπαρι .. παλιοκουλε :sm7::sm7:
ΣΕ ΕΧΩ!!!!!!!!!!!!!ΚΑΙ ΜΕ 45 ΚΙΛΑ ΠΑΡΑΠΑΝΩ!!!!!!!!!!!!:D:D:D

loulou1100gs
19-03-2010, 00:14
παιδες αυτο που ξερω εγω ειναι οτι ολοι μπορουν να πανε μια εντουραδα στο βουνο!!!
Ωπα Τάκη, αγάντα...Αλλο βόλτα στο βουνό, άλλο εντουράδα. Το βουνό και ειδικά με μεγάλες και βαριές μοτοσυκλέτες θέλει οπωσδήποτε μια σχετική "προπαιδεία" προς αποφυγήν ατυχημάτων κλπ,κλπ.Σε ό,τι αφορά στα σχόλια σε βάρος του συγκεκριμένου...άστε το, άλλη φορά

italos
19-03-2010, 19:00
Τα χρήματα από την τελευταία εκδρομή που ανέβαλλε δεν τα επέστρεψε όμως. Απλώς εξαφανίστηκε !

'Ελα έκανε τέτοιο πράγμα αυτός ο άγιος???


Πόσο σίγουρος είσαι για αυτό που λές??? Γτ αν υσχύει κάτι τέτοιο αυτά πρέπει να βγαίνουν στη φόρα!!!

wet & dirty
19-03-2010, 19:36
Ωπα Τάκη, αγάντα...Αλλο βόλτα στο βουνό, άλλο εντουράδα. Το βουνό και ειδικά με μεγάλες και βαριές μοτοσυκλέτες θέλει οπωσδήποτε μια σχετική "προπαιδεία" προς αποφυγήν ατυχημάτων κλπ,κλπ.Σε ό,τι αφορά στα σχόλια σε βάρος του συγκεκριμένου...άστε το, άλλη φορά


ελα ρε Κωστη τωρα μην τρελαθουμε αν εχεις τον εξοπλισμο σου και με ταχυτητες χαμηλες ολα ειναι μια χαρα!!;)

ikaros-gs
28-03-2010, 17:49
Αναδημοσιεύω Δελτίο Τύπου της ΚΤΜ

KTM Hellas News
Δελτία Τύπου
Παρασκευή, 26 Μάρτιος 2010 00:00
ΚΤΜ Hellas Test & Training Center στο Λουτράκι

Η ΚΤΜ Hellas την Τετάρτη 24 Μαρτίου 2010 υπέγραψε νέο τριετές συμβόλαιο αποκλειστικής συνεργασίας με το Sport Camp στο Λουτράκι Κορινθίας. Το Sport Camp αποτελούσε από το 2003 έως και το 2009 το Εκπαιδευτικό Κέντρο Enduro Training που χρησιμοποιούσε η Moto Adventures - International Motorcycle Events και στο οποίο πραγματοποιήθηκαν πολλά Εκπαιδευτικά Προγράμματα αλλά και σημαντικές εκδηλώσεις του χώρου της μοτοσυκλέτας. Ο Νίκος Σπανός ιδιοκτήτης της Moto Adventures έως τα τέλη του 2009 και Εμπορικός Διευθυντής της ΚΤΜ Hellas σήμερα μεταβίβασε στο 100% τα δικαιώματα της εταιρίας του αλλά και την χρήση του συγκεκριμένου χώρου στην KTM Hellas Adventure Tours προκειμένου η τεχνογνωσία όλων των προηγούμενων ετών να συνεχίσει να παράγει αποτελέσματα για την πορτοκαλί εταιρία πλέον (αγωνιστικά τμήματα - εκδηλώσεις) αλλά και για τους νέους και παλαιούς ιδιοκτήτες ΚΤΜ (εκπαιδευτικά προγράμματα - Camps - Trophy).

Η νέα σελίδα εκδηλώσεων της ΚΤΜ Hellas περιλαμβάνει αξιοποίηση στο έπακρο αυτού του Κέντρου Εκδηλώσεων, Δοκιμών, Προπόνησης και Εκπαίδευσης στο Λουτράκι στο οποίο μέσα στο 2010 θα πραγματοποιηθούν τα παρακάτω προγράμματα:

ΚΤΜ Adventure Training
Εκπαιδευτικά Προγράμματα Τεχνικής Οδήγησης προσαρμοσμένα σε μοτοσυκλέτες τύπου On - Off, Travel Enduro. Ο Νίκος Σπανός μετά από απουσία 9 μηνών και με την υποστήριξη ενός μεγάλου Team Εκπαιδευτών της ΚΤΜ θα βρεθεί ξανά στις σέλες των αγαπημένων του δικύλινδρων συνεχίζοντας την μακρόχρονη πορεία του εκπαίδευσης νέων αναβατών που αγαπούν την περιπέτεια και τα μεγάλα Off Road Ταξίδια. Τα μαθήματα θα είναι μονοημέρα και δικαίωμα συμμετοχής θα έχουν όλοι οι αναβάτες (ανεξαρτήτως μάρκας) και εντελώς δωρεάν όλοι οι νέοι ιδιοκτήτες ΚΤΜ (990 Adventure, 690 Enduro)

KTM Enduro Training
Μονοήμερο πρόγραμμα Εκπαίδευσης Enduro. Αξιοποιώντας την πολυμορφία των εδαφών στο Λουτράκι θα πραγματοποιήσουμε εκπαιδευτικά προγράμματα απολύτως δωρεάν για όλους τους ιδιοκτήτες μοτοσυκλετών Enduro ανεξαρτήτως μάρκας και χρονιάς. Εκπαιδευτές μέλη της Επίσημης Αγωνιστικής Ομάδας Enduro της ΚΤΜ Hellas και επικεφαλής ο γνωστός σε όλους Gio Sala. Στα προγράμματα Enduro Training θα υπάρχει η δυνατότητα και ενοικίασης μιας μοτοσυκλέτας ΚΤΜ σειράς EXC.


KTM Adventure Trophy
Διήμερο Πρόγραμμα Off Road Πλοήγησης, περιπέτειας και δεξιοτήτων υπό την μορφή Trophy στο οποίο δικαίωμα συμμετοχής θα έχουν αποκλειστικά οι ιδιοκτήτες ΚΤΜ (Off Road και Adventure μοντέλα) ανεξαρτήτως της χρονιάς που απέκτησαν την μοτοσυκλέτα τους.



ΚΤΜ Orange Tests
Το Κέντρο θα λειτουργεί και σε επίπεδο δοκιμών μοντέλων της γκάμας μοτοσικλετών ΚΤΜ. Οι ενδιαφερόμενοι σε συγκεκριμένες ημερομηνίες θα μπορούν να δοκιμάζουν όλα τα μοντέλα ΚΤΜ προκειμένου να επιλέγουν αυτό που πραγματικά τους ταιριάζει. Τα Test Rides θα πραγματοποιούνται σε ολοκληρωμένη και άρτια οργανωμένη μορφή με την συνοδεία έμπειρων πλοηγών της ΚΤΜ. Επίσης θα συνοδεύονται με προϊοντικές επιδείξεις και σεμινάρια προκειμένου να γίνονται απολύτως κατανοητές οι δυνατότητες και τα πλεονεκτήματα των ΚΤΜ. Στα Test Rides θα μπορούν οι συμμετέχοντες να έρχονται με φίλους ή την οικογένεια τους μιας και ο χώρος έχει τεράστιες αθλητικές εγκαταστάσεις και χώρους αναψυχής.

KTM Events
Παρουσίαση Νέων Μοντέλων
Τα νέα μοντέλα της ΚΤΜ θα παρουσιάζονται πλέον στο πορτοκαλί κέντρο. Ιδιώτες, δημοσιογράφοι καθώς και οι Dealers της ΚΤΜ θα ενημερώνονται εκτεταμένα για τα προϊόντα της αυστριακής εταιρίας συνδυάζοντας θεωρία σε συνεδριακούς χώρους και οδήγηση σε ατελείωτες διαδρομές αλλά και ειδικά διαμορφωμένες πίστες.



ΚΤΜ Hellas Racing Team Camps
Οι αγωνιστικές ομάδες της ΚΤΜ Hellas θα περνάνε πλέον αρκετό χρόνο στο Camp. Αποτελεί το ιδανικό σημείο προπόνησης και προετοιμασίας αφού πέραν των διαδρομών ο χώρος συνδυάζει όλα τα πλεονεκτήματα ενός σύγχρονου προπονητικού κέντρου.



KTM World.gr
Η ΚΤΜ είναι ένας ολοκληρωμένος κόσμος. Κορυφαίο προϊόν, εξοπλισμός αναβάτη ΚΤΜ Power wear, αξεσουάρ μοτοσυκλέτας ΚΤΜ Power Parts, αγώνες σε όλο τον κόσμο και εκδηλώσεις συμπληρώνουν το πάθος μας για την μοτοσυκλέτα. Σίγουρα εμείς δεν προσφέρουμε στους αναβάτες απλά κάποια μέσα μεταφοράς με δύο τροχούς και μετακίνησης από ένα σημείο Α σε ένα σημείο Β. Προσφέρουμε έναν διαφορετικό τρόπο ζωής.



Στην Ελλάδα η ΚΤΜ Hellas Adventure Tours είναι ο πρεσβευτής της.
Στην νέα υπό διαμόρφωση σελίδα της ΚΤΜ Hellas : www.ktmworld.gr θα μπορείτε με κάθε λεπτομέρεια να ανακαλύψετε αυτόν τον Πορτοκαλί Κόσμο αλλά και να γίνετε σημαντικό κομμάτι του. Όλα τα προγράμματα, οι ημερομηνίες που θα πραγματοποιηθούν, on line αιτήσεις συμμετοχής και τα νέα της ΚΤΜ Live στον αέρα ξεκινάνε από 1η Μαίου 2010 στο www.ktmworld.gr. Υπομονή λοιπόν έναν περίπου μήνα και σύντομα θα σας ανταμείψουμε!



Sport Camp S.A - Νέος Χορηγός της ΚΤΜ Hellas
To Sport Capm αποτελεί τον νέο χορηγό των αγωνιστικών ομάδων της ΚΤΜ Hellas. Μπορείτε σήμερα να δείτε εγκαταστάσεις και λεπτομέρειες για το Εκπαιδευτικό Κέντρο στην σελίδα: SportCamp Official Website :: Welcome (http://www.sportcamp.gr)




KTM Hellas
Βαγγέλης Χονδρογιάννης
Marketing
Τηλ.:210 55 40 640
Fax: 210 55 47 916
Email: marketing@ktm.gr

emix
28-03-2010, 20:17
Πλεον τα πραγματα εχουν αλλαξει και εχουν γινει πιο επισημα και πιο οργανωμενα.

Ευχομαι να διορθωθουν καποια στραβα που συνεβαιναν παλια.

xurxes
28-03-2010, 22:58
:sm8:καλη αρχη λοιπον

GSMAN
30-03-2010, 00:08
Αυτό με τα χρήματα που πήρε και εξαφανίστηκε ισχύει?

allen
30-03-2010, 14:47
:sm8::sm8::sm8:

tman
17-04-2010, 19:57
όλο και κάτι θα ετοιμαστεί για μαθήματα εκτός δρόμου οδήγησης απ' ότι ακούω...

REK
05-08-2010, 20:59
καλησπέρα,ουτε φωνή ουτε ακρόαση δυστυχώς...και έχουμε και εκκρεμότητες..:hmmm:

emix
05-08-2010, 22:55
καλησπέρα,ουτε φωνή ουτε ακρόαση δυστυχώς...και έχουμε και εκκρεμότητες..:hmmm:

Παιδια παντως εχω μαθει οτι με αγορα καινουργιας ΚΤΜ, σου δινουν και δωρεαν μαθημα στο Λουτρακι.

Αρα η σχολη υπαρχει. Αλλα εχει αλλαξει τελειως φανταζομαι και δεν ανηκει στον Σπανο πλεον.

allen
06-08-2010, 23:09
ΑΑΑΑ!!!!!!!!! ΓΙΑΥΤΟ ΚΤΜ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙ ΕΣΥ!!!!!!!:D:D

REK
09-08-2010, 17:30
ΤΗΑΝΚS allen ...να δουμε τι θα γίνει με τις εκκρεμότητες....:hmmm:

bill 800gs
09-08-2010, 17:56
Δεν μιλαω, δεν μιλαω ............:cool::cool:
Απλα μην ψαχνετε φαντασματα :rolleyes:

emix
09-08-2010, 21:06
ΑΑΑΑ!!!!!!!!! ΓΙΑΥΤΟ ΚΤΜ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙ ΕΣΥ!!!!!!!:D:D


Μπαααα,τυχαιο γεγονος!

:)

Αλλα μην το γρουσουζεψουμε κιολας.

loulou1100gs
13-08-2010, 17:04
Παιδια παντως εχω μαθει οτι με αγορα καινουργιας ΚΤΜ, σου δινουν και δωρεαν μαθημα στο Λουτρακι.

Αρα η σχολη υπαρχει. Αλλα εχει αλλαξει τελειως φανταζομαι και δεν ανηκει στον Σπανο πλεον.

Τι να το κάνω Λιά, εδώ και 4 χρόνια κατέβαλα στον λογαριασμό του χρήματα και δεν πήρα ΠΟΤΕ μια απόδειξη για "τα μάτια" ούτε ΠΟΤΕ μου έστειλε ένα φυλλάδιο της offroad-adventures.Ασε που έμαθα τι παιζόταν με την ενοικίαση των στολών στα σχολεία στο Λουτράκι και αναγούλιασα.Τελικά η έκταση ανήκει στον τοπικό Δήμο ή όχι;Γιατί πολύ παραμύθι έπεσε με την ιστορία αυτή...

paschalis
10-09-2010, 11:28
Μιλησα με τον ανθρωπο στη συγκεντρωση βουνου της ΜΟΤΟΕ
Ειναι πλεον στη διευθυνση πωλησεων της ΚΤΜ το δε Λουτρακι ειναι πλεον το πορτοκαλι αρχηγειο οπως χαρακτηριστικα μου ειπε.
Φανταζομαι οτι μπορειτε ευκολα να επικοινωνησετε μαζι του και να διευθετησετε οτι εκκρεμοτητες εχετε.
Ειναι καλο να μην κραζουμε γενικα και αοριστα και να σεβομαστε τους ανθρωπους που ειναι ιδεολογοι και τραβαν μπροστα εστω και σε αγνωστη η λαθος κατευθυνση.

paschalis
10-09-2010, 11:32
Δεν μιλαω, δεν μιλαω ............:cool::cool:
Απλα μην ψαχνετε φαντασματα :rolleyes:

Δες και πιο πανω!!
Ειδα φαντασμα στο Βιτσι!
Φορουσε πορτοκαλι και εσκιζε μες τη βροχη ενα δυστυχο εταιρικο 450!!
Για χωματινο σκηνικο με τα 990 ουτε λογος...

REK
10-09-2010, 15:00
THANKS paschalis για την ενημερωση..πάντως σε παλαιότερες επικοινωνίες που προσπαθήσαμε να κάνουμε δεν είδαμε φώς...θα επανελθουμε:cool:

bill 800gs
10-09-2010, 15:32
Δες και πιο πανω!!
Ειδα φαντασμα στο Βιτσι!
Φορουσε πορτοκαλι και εσκιζε μες τη βροχη ενα δυστυχο εταιρικο 450!!
Για χωματινο σκηνικο με τα 990 ουτε λογος...
Επετρεψε μου ως αγωνιζομενος πολλα χρονια και κατοικος Λουτρακιου και μελος της τοπικης λεσχης μοτοσυκλετων, να εχω ιδια αποψη επι του θεματος.
Δεν αναφερομαι στην τωρινη του συνεργασια, αλλα την προηγουμενη για την οποια ρωτουσαν και τα παιδια :cool::cool:

Bedouin
11-09-2010, 10:29
Φανταζομαι οτι μπορειτε ευκολα να επικοινωνησετε μαζι του και να διευθετησετε οτι εκκρεμοτητες εχετε.


Παλαιοτερα, οταν επεφτε κανενα σχολιο που δεν του αρεσε στο φορουμ ηταν πολυ "σφαιρα" στο να το αντικρουσει.
Το παρον θεμα τρεχει ηδη παρα πολλους μηνες.
Μην μας πει κανεις πως δεν το εχει δει η πως δεν ξερει ποιες εκκρεμοτητες εχει και με ποιους.


Ειναι καλο να μην κραζουμε γενικα και αοριστα και να σεβομαστε τους ανθρωπους που ειναι ιδεολογοι και τραβαν μπροστα εστω και σε αγνωστη η λαθος κατευθυνση.

Οι "ιδεολογοι" του χωρου τον προστατευουν (τον χωρο), οχι το αντιθετο.
Αυτος οφειλε να σεβαστει τα μελη και τους παραγοντες του φορουμ που τον υποστηριξαν, και να δωσει και το παραδειγμα.
Στο σεμηναριο για το Long Distance Touring στο Λουτρακι περυσι τον Μαρτιο μας ειχε πρηξει με το ποσο σωστος ηταν κλπ., περα απ'το οτι ηταν ασχετος στο ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ (για να ακριβωλογω) ειδος, που κατα συνεπεια τον κανει και επικινδυνο.

Μιλωντας (παλι) για "σεβασμο", μας τα ελεγε η primadonna λες και μιλουσε με στραβαδια τριτης κατηγοριας.
Ακομα, για να μην πω "ειδικα", οι νεοι παικτες στο ειδος ειναι αυτοι που θελουν σεβασμο, βοηθεια, ενθαρρυνση και να μην τους "ψαρωνεις" (με ασχετα παπαριλικια).

Αν ειναι ετσι οι "ιδεολογοι" τοτε ...

Στο χωριο μου τους λενε Bullshit Artists.

Αποψη ΜΟΥ τοτε (και ευθηνη)... αποψη ΜΟΥ και σημερα. ;)

paschalis
11-09-2010, 22:50
Eχεις απολυτο δικιο για το σεβασμο προς το φορουμ και τη φιλοξενια που προσφερε και η οποια απο οτι λετε δεν εκτιμηθηκε στο τελος.
Δεν υποχρεωθηκε κανεις ομως να αγορασει μαθηματα για χωμα με 1200 κυβικα η σεμιναρια για μακρινα ταξιδια κι αν ο δασκαλος ηταν φουσκα να μη το ξανακανει..
Εμενα μου ακουγεται πολυ αστειο να παω να μου μαθει χωμα με το 1200 καποιος η να μου μαθει πως θα κανω μακρινο ταξιδι,το γραφω και γελαω.
Μηπως ο τυπος βρηκε εδαφος και τα εκανε ολα αυτα?
Μηπως ολο αυτο το αλουμινενιο τριβαλιτσο καραβανι που γυρναει μες την Αθηνα ανοιξε την ορεξη για δουλειες και αχρηστες επι πληρωμη συμβουλες?
Δεν δικαιολογω κανεναν ουτε αυτον που επιχειρει να τα παρει απο τους υποτιθεμενους μαθητες ουτε αυτον που παει να αγορασει τετοιο ανυπαρκτο προιον.

ntinopoulos
11-09-2010, 23:55
Eχεις απολυτο δικιο για το σεβασμο προς το φορουμ και τη φιλοξενια που προσφερε και η οποια απο οτι λετε δεν εκτιμηθηκε στο τελος.
Δεν υποχρεωθηκε κανεις ομως να αγορασει μαθηματα για χωμα με 1200 κυβικα η σεμιναρια για μακρινα ταξιδια κι αν ο δασκαλος ηταν φουσκα να μη το ξανακανει..
Εμενα μου ακουγεται πολυ αστειο να παω να μου μαθει χωμα με το 1200 καποιος η να μου μαθει πως θα κανω μακρινο ταξιδι,το γραφω και γελαω.
Μηπως ο τυπος βρηκε εδαφος και τα εκανε ολα αυτα?
Μηπως ολο αυτο το αλουμινενιο τριβαλιτσο καραβανι που γυρναει μες την Αθηνα ανοιξε την ορεξη για δουλειες και αχρηστες επι πληρωμη συμβουλες?
Δεν δικαιολογω κανεναν ουτε αυτον που επιχειρει να τα παρει απο τους υποτιθεμενους μαθητες ουτε αυτον που παει να αγορασει τετοιο ανυπαρκτο προιον.
γιατι υποβιβαζεις τα χωματινα μαθηματα με τα 1200gs?:Απορία:
ξερεις κατι που δεν ξερουμε?:Απορία:
δωσε μας το φως σου!:rolleyes:

emix
12-09-2010, 12:50
Παιδια εγω αυτο που ξερω ειναι οτι ο Νικος ηταν,ειναι και θα ειναι ενας απο τους καλυτερους εκπαιδευτες (και πιστοποιημενος απο την BMW Γερμανιας) στην Ελλαδα.

Δυστυχως ομως για εκεινον δεν ηταν και δεν ειναι τοσο επικοινωνιακος. Πηγαιναμε και σκαγαμε ενα σωρο λεφτα για τα μαθηματα και τα ταξιδια και την επομενη ημερα δεν ειχε κανεναν ενδοιασμο να μας τα "χωσει" χοντρα και κανονικα, για κατι που μπορει να τον πειραξε.

Επισης,καποια πραγματα που γινονται στην Γερμανια, προσπαθησε να τα περασει και στην Ελλαδα. Ομως αλλο Γερμανια, αλλο Ελλαδα.

Προσωπικα δεν εχω την διαθεση απο κανεναν να μου διδαξει τα μυστικα της οδηγησης (ειτε χωματινης, ειτε ασφαλτινης), επειδη απλα πηρε ενα μηχανακι, εκανε μερικες δεκαδες χιλιομετρα οδηγησης και αποφασισε οτι αυτα που κανει ειναι και αυτα που πρεπει να μεταδοθουν στους αλλους. Ευχαριστως να τον ακουσω, αλλα δεν μπορω να τον εμπιστευτω.

Θελω αυτος που θα με διδαξει,εκτος απο προσωπικη εμπειρια, στο τελος, να εχει πιστοποιηθει απο καποιον οτι μπορει να διδαξει αυτα που ξερει.

Αν ηταν ετσι, και γω θα μπορουσα να παω στο Πανεπιστημιο της Πατρας και να διδαξω δικτυα Η/Υ, επειδη απλα εχω 16χρονια εμπειριας στο χωρο. Ετσι δεν γινονται τα πραγματα ομως.

Θα μου πειτε τωρα, ο Χελιωτης ή ο Ορφανος, πρεπει να παρουν πιστοποιηση για να διδαξουν; Οχι, δεν χρειαζεται, αλλα κι αυτοι οι δυο με καποιον τροπο εχουν πιστοποιηθει. Αν οχι απο την BMW Γερμανιας απο καποιους αλλους.
Αυτο που φυσικα δεν ηταν σωστο ειναι οτι δεν επεστρεψε τα χρηματα σε καποιους που ειχαν πληρωσει για κατι που ποτε δεν εγινε. Γιατι απ οτι καταλαβαινω απο τα λογια σας, υπαρχουν καποιες εκκρεμοτητες. Αν ειναι ετσι δηλαδη τελικα.

cyrus
12-09-2010, 13:16
Eχεις απολυτο δικιο για το σεβασμο προς το φορουμ και τη φιλοξενια που προσφερε και η οποια απο οτι λετε δεν εκτιμηθηκε στο τελος.
Δεν υποχρεωθηκε κανεις ομως να αγορασει μαθηματα για χωμα με 1200 κυβικα η σεμιναρια για μακρινα ταξιδια κι αν ο δασκαλος ηταν φουσκα να μη το ξανακανει..
Εμενα μου ακουγεται πολυ αστειο να παω να μου μαθει χωμα με το 1200 καποιος η να μου μαθει πως θα κανω μακρινο ταξιδι,το γραφω και γελαω.
Μηπως ο τυπος βρηκε εδαφος και τα εκανε ολα αυτα?
Μηπως ολο αυτο το αλουμινενιο τριβαλιτσο καραβανι που γυρναει μες την Αθηνα ανοιξε την ορεξη για δουλειες και αχρηστες επι πληρωμη συμβουλες?
Δεν δικαιολογω κανεναν ουτε αυτον που επιχειρει να τα παρει απο τους υποτιθεμενους μαθητες ουτε αυτον που παει να αγορασει τετοιο ανυπαρκτο προιον.


Το προιόν του Σπανού όχι ανύπαρκτο ήταν αλλά και πολύ ουσιώδες και χρήσιμο. Έκανα μάθημα μαζί του και έμαθα πάρα-πάρα πολλά πράγματα που μετά από χρόνια μηχανόβιος νόμιζα οτι ήξερα.Για τις οικονομικές η οχι συναλλαγές του με άλλους δεν γνωρίζω πράμα που λένε και οι Κρητικοί.Εγώ οτι πλήρωσα, το πήρα και με το παραπάνω.Και από εδώ θέλω να πω:Σε ευχαριστώ Νίκο Σπανέ ;););)(Τον Ν.Σπανό δεν τον ήξερα πριν και ούτε τον έχω ξαναδεί μετά το 8άωρο μάθημα).

REK
12-09-2010, 15:52
....η αληθεια ειναι ΠΑΝΤΑ στην μέση.....

italos
12-09-2010, 16:27
Παιδες μια φορά είχα την ευκαιρία να πάω στο λουτράκι sto meeting της bmw hellas....μια που το γνώρισα το παλικάρι μια που λάκισα κατευθείαν...ούτε ανάγκη έχω απο έναν αυταρχικό πάνω απο το κεφάλι μου .....ούτε τπτ!!

Για να είσαι εκπαιδευτής πρέπει να μπορείς να περάσεις και στον μαθητευόμενο με τον σωστό τρόπο αυτά που ξέρεις....δεν αρκεί να τα ξέρεις πρέπει να έχεις την ικανότητα και να τα διδάξεις...και το παλικάρι δεν σκάμπαζε απο αυτό!!

Αντιθέτως γνώρισα τον Καραχάλιο και καθήσαμε και μιλάγαμε κανα τέταρτο ...νέος εγώ πάνω στο 1200 και απο τον άνθρωπο πήρα τις καλύτερες των εντυπώσεων!!!

εγώ πιστεύω ότι διαφήμιση κάνουμε στο τυπά που έχουμε ακόμα το θέμα του στο φορουμ..βέβαια ούτε διαχειριστής είμαι ούτε τπτ....απλά πιστεύω ότι πρέπει να κατέβει και να μην ξανασχολήθούμε με τον συγκεκριμένο τύπο.....ούτως ή άλλως αυτός πήρε τα κουβαδάκια του και πήγε σε άλλη παραλία(μόνο που εκεί δεν θα μπορεί να λέει "να γιατι boxer:sm7::sm7::sm7:)

ntinopoulos
12-09-2010, 22:10
Παιδια εγω αυτο που ξερω ειναι οτι ο Νικος ηταν,ειναι και θα ειναι ενας απο τους καλυτερους εκπαιδευτες (και πιστοποιημενος απο την BMW Γερμανιας) στην Ελλαδα.

Δυστυχως ομως για εκεινον δεν ηταν και δεν ειναι τοσο επικοινωνιακος. Πηγαιναμε και σκαγαμε ενα σωρο λεφτα για τα μαθηματα και τα ταξιδια και την επομενη ημερα δεν ειχε κανεναν ενδοιασμο να μας τα "χωσει" χοντρα και κανονικα, για κατι που μπορει να τον πειραξε.

Επισης,καποια πραγματα που γινονται στην Γερμανια, προσπαθησε να τα περασει και στην Ελλαδα. Ομως αλλο Γερμανια, αλλο Ελλαδα.

Προσωπικα δεν εχω την διαθεση απο κανεναν να μου διδαξει τα μυστικα της οδηγησης (ειτε χωματινης, ειτε ασφαλτινης), επειδη απλα πηρε ενα μηχανακι, εκανε μερικες δεκαδες χιλιομετρα οδηγησης και αποφασισε οτι αυτα που κανει ειναι και αυτα που πρεπει να μεταδοθουν στους αλλους. Ευχαριστως να τον ακουσω, αλλα δεν μπορω να τον εμπιστευτω.

Θελω αυτος που θα με διδαξει,εκτος απο προσωπικη εμπειρια, στο τελος, να εχει πιστοποιηθει απο καποιον οτι μπορει να διδαξει αυτα που ξερει.

Αν ηταν ετσι, και γω θα μπορουσα να παω στο Πανεπιστημιο της Πατρας και να διδαξω δικτυα Η/Υ, επειδη απλα εχω 16χρονια εμπειριας στο χωρο. Ετσι δεν γινονται τα πραγματα ομως.

Θα μου πειτε τωρα, ο Χελιωτης ή ο Ορφανος, πρεπει να παρουν πιστοποιηση για να διδαξουν; Οχι, δεν χρειαζεται, αλλα κι αυτοι οι δυο με καποιον τροπο εχουν πιστοποιηθει. Αν οχι απο την BMW Γερμανιας απο καποιους αλλους.
Αυτο που φυσικα δεν ηταν σωστο ειναι οτι δεν επεστρεψε τα χρηματα σε καποιους που ειχαν πληρωσει για κατι που ποτε δεν εγινε. Γιατι απ οτι καταλαβαινω απο τα λογια σας, υπαρχουν καποιες εκκρεμοτητες. Αν ειναι ετσι δηλαδη τελικα.

Το προιόν του Σπανού όχι ανύπαρκτο ήταν αλλά και πολύ ουσιώδες και χρήσιμο. Έκανα μάθημα μαζί του και έμαθα πάρα-πάρα πολλά πράγματα που μετά από χρόνια μηχανόβιος νόμιζα οτι ήξερα.Για τις οικονομικές η οχι συναλλαγές του με άλλους δεν γνωρίζω πράμα που λένε και οι Κρητικοί.Εγώ οτι πλήρωσα, το πήρα και με το παραπάνω.Και από εδώ θέλω να πω:Σε ευχαριστώ Νίκο Σπανέ ;););)(Τον Ν.Σπανό δεν τον ήξερα πριν και ούτε τον έχω ξαναδεί μετά το 8άωρο μάθημα).
συμφωνω!:)

vasorfa
14-09-2010, 09:06
:sm1::sm1::sm1:

Ρε παιδιά....τελικα ΥΠΑΡΧΟΥΝ οικονομικες εκκρεμότητες με τον Σπανο ή Οχι???:hmmm:

ΛΕΟΝΤΟΚΑΡΔΟΣ
14-09-2010, 09:10
Όποιος έχει οικονομικές ή άλλες εκκρεμότητες με οποιονδήποτε,

να τις αναζητήσει νομικά κ όχι μέσω GS Forum .... :cool: