PDA

View Full Version : Γκετεμποργκ Σουηδιας Ιουλιος 2009:Ενα ταξιδι γεννιεται...!


emix
10-02-2009, 11:05
Αν και ειχα χασει καθε ελπιδα ταξιδιου στο εξωτερικο για το φετινο καλοκαιρι λογω της ελευσης του νεου μελους στην οικογενεια, τελικα ο μεγαλος μου (τωρα ποια επαψε να ειναι ο μικρος) γιος, μου φτιαχνει σουπερ ταξιδακι.
Οπως και περσι στην Γενευη ετσι και φετος η ακαδημια ποδοσφαιρου που παιζει, ετοιμαζει συμμετοχη των ακαδημιων σ ενα παγκοσμιο τουρνουα στο Γκετεμποργκ της Σουηδιας. Το τουρνουα λεγεται Gothia Cup και συμμετεχουν 1000 ομαδες απ ολον τον κοσμο. Η τελετη εναρξης και ληξης γινεται στο Ουλεβι σταδιο και ειναι επιπεδου εναρξης Ολυμπιακων αγωνων.
Επειδη λοιπον μαζι με την γλαστρα ποτιζεται και ο βασιλικος, ο μικρος θα παει αεροπορικως με ολη την αποστολη και γω μαζι μ εναν αλλον πατερα οδικως! Με τις μηχανες φυσικα.
Και επειδη οταν αποφασιζω κατι το κανω, ακομα και να μην ερθει ο πατερας του αλλου παιδιου θα παω μονος μου.
Οι χωρες που θα περασουμε ειναι Ιταλια (Ανκονα)-Αυστρια-Γερμανια-απο Ροστοκ θα παρουμε καραβακι για Δανια και μετα Σουηδια.

Εκτος απο Ιταλια οπου θα παμε εθνικη, θελουμε να μπουμε Αυστριακες Αλπεις.
Θα ηθελα λοιπον οποιος εχει πληροφοριες για μερη,τοποθεσιες, πολεις, χωριουδακια που ν αξιζει να περασουμε να γραψει μερικες γραμμες.
Η διαμονη μας θα ειναι σε camping ειτε σε μπανγκαλοους, ειτε σε σκηνες δικες μας.

Φυσικα, η ζωη ειναι παντα απροβλεπτη και οταν ο ανθρωπος κανει ονειρα ο Θεος γελαει. Αλλα τα ονειρα τελικα ειναι το μονο πραγμα που δεν κοστιζουν σ αυτη τη ζωη.
Ευχομαι λοιπον και ελπιζω ολα να πανε καλα, την υγεια μας να εχουμε και ολα τ αλλα γινονται.

Περιμενω τις ιδεες σας.

ntinopoulos
10-02-2009, 12:43
μακαρι να το καταφερεις!:)
θα ειναι απιστεθτη εμπειρια!;)

skippybi
10-02-2009, 18:03
μόνο ιδέες θές;;;:)

παρέα με μηχανές δε θές;;;;)

Arkas
10-02-2009, 22:33
Με το καλό Ηλία, να σου έρθουν όλα δεξιά!!!

emix
11-02-2009, 11:39
μόνο ιδέες θές;;;:)

παρέα με μηχανές δε θές;;;;)

Κοιτα, το ταξιδι θα γινει με καποιον αλλον. Αν επιθυμεις να ερθεις πρεπει να μιλησω με τον αλλον και να δουμε.
Επειδη δεν γνωριζω τι ανεκτικοτητα εχεις ως προς τον βαθμο των ανεσεων που μπορει να θες να εχεις σ ενα ταξιδι, να σου πω οτι και εγω αλλα και ο αλλος ειμαστε διατεθειμενοι να μενουμε σε καμπινγκ με σκηνες, αλλα και να τρωμε σε απλα μαγαζια. Δεν θελουμε το κυριλε. Βεβαια αν συμφερει ή δεν γινεται αλλιως και θα φαμε σε καλο μαγαζι αλλα και θα κοιμηθουμε σε ξενοδοχειο.

Σκεψου τα και τα λεμε. Στειλε και ενα pm αν θες να τα πουμε πιο αναλυτικα.
Για μενα ολοι οι ανθρωποι που θελουν να γνωριζουν νεες καταστασεις ταξιδευοντας ειναι ευπροσδεκτοι. Απλα υπαρχει και ενας αλλος που πρεπει να τον ρωτησω.

:)

ΛΕΟΝΤΟΚΑΡΔΟΣ
11-02-2009, 12:18
Ηλία,

όπως πολύ σωστά σκέφτηκες,

συνεννοήσου πρώτα με το φίλο σου,

κ μετά θέσε τους όρους σου.

(όρους - με την καλή πάντα έννοια - ημερομηνία αναχώρησης, χώρες διελεύσεως, διάρκεια ταξιδιού, τελικός προορισμός ....)

Αφού ολοκληρωθούν όλ' αυτά,

ποστάρισέ τα, μήπως υπάρξουν κ κάποιοι άλλοι

που θα ήθελαν ν' ακολουθήσουν.

Ένα τόσο μεγάλο ταξίδι, είναι πιό διασκεδαστικό (κ ασφαλές)

αν απαρτίζεται από 4-5-6 μοτοσικλέτες.:)


.

skippybi
11-02-2009, 17:07
Κοιτα, το ταξιδι θα γινει με καποιον αλλον. Αν επιθυμεις να ερθεις πρεπει να μιλησω με τον αλλον και να δουμε.
Επειδη δεν γνωριζω τι ανεκτικοτητα εχεις ως προς τον βαθμο των ανεσεων που μπορει να θες να εχεις σ ενα ταξιδι, να σου πω οτι και εγω αλλα και ο αλλος ειμαστε διατεθειμενοι να μενουμε σε καμπινγκ με σκηνες, αλλα και να τρωμε σε απλα μαγαζια. Δεν θελουμε το κυριλε. Βεβαια αν συμφερει ή δεν γινεται αλλιως και θα φαμε σε καλο μαγαζι αλλα και θα κοιμηθουμε σε ξενοδοχειο.

Σκεψου τα και τα λεμε. Στειλε και ενα pm αν θες να τα πουμε πιο αναλυτικα.
Για μενα ολοι οι ανθρωποι που θελουν να γνωριζουν νεες καταστασεις ταξιδευοντας ειναι ευπροσδεκτοι. Απλα υπαρχει και ενας αλλος που πρεπει να τον ρωτησω.

:)
ευχαριστώ για την πρόθεση αλλά δεν το λέω για μένα!!!:)

Απλά δεν κατάλαβα αν το ανέβασες μόνο για πληροφορίες ή θέλατε παρέα από το φόρουμ...:Απορία:

Εύχομαι να πραγματοποιηθεί με το καλό το ταξιδάκι και γυρνώντας με το καλό να μας ταξιδέψεις και εμάς μέσα από τις φωτογραφίες και τις εντυπώσεις σου!!!!!!!!!!!:):)

Και πάλι ευχαριστώ για την καλή διάθεση φίλε!!!;)

emix
11-02-2009, 17:26
ευχαριστώ για την πρόθεση αλλά δεν το λέω για μένα!!!:)

Απλά δεν κατάλαβα αν το ανέβασες μόνο για πληροφορίες ή θέλατε παρέα από το φόρουμ...:Απορία:

Εύχομαι να πραγματοποιηθεί με το καλό το ταξιδάκι και γυρνώντας με το καλό να μας ταξιδέψεις και εμάς μέσα από τις φωτογραφίες και τις εντυπώσεις σου!!!!!!!!!!!:):)

Και πάλι ευχαριστώ για την καλή διάθεση φίλε!!!;)

Οχι, πληροφοριες ζηταω απο καποιον ή καποιους που μπορει να εχουν παει.

sotos
05-03-2009, 03:54
Αν και ειχα χασει καθε ελπιδα ταξιδιου στο εξωτερικο για το φετινο καλοκαιρι λογω της ελευσης του νεου μελους στην οικογενεια, τελικα ο μεγαλος μου (τωρα ποια επαψε να ειναι ο μικρος) γιος, μου φτιαχνει σουπερ ταξιδακι.
Οπως και περσι στην Γενευη ετσι και φετος η ακαδημια ποδοσφαιρου που παιζει, ετοιμαζει συμμετοχη των ακαδημιων σ ενα παγκοσμιο τουρνουα στο Γκετεμποργκ της Σουηδιας. Το τουρνουα λεγεται Gothia Cup και συμμετεχουν 1000 ομαδες απ ολον τον κοσμο. Η τελετη εναρξης και ληξης γινεται στο Ουλεβι σταδιο και ειναι επιπεδου εναρξης Ολυμπιακων αγωνων.
Επειδη λοιπον μαζι με την γλαστρα ποτιζεται και ο βασιλικος, ο μικρος θα παει αεροπορικως με ολη την αποστολη και γω μαζι μ εναν αλλον πατερα οδικως! Με τις μηχανες φυσικα.
Και επειδη οταν αποφασιζω κατι το κανω, ακομα και να μην ερθει ο πατερας του αλλου παιδιου θα παω μονος μου.
Οι χωρες που θα περασουμε ειναι Ιταλια (Ανκονα)-Αυστρια-Γερμανια-απο Ροστοκ θα παρουμε καραβακι για Δανια και μετα Σουηδια.

Εκτος απο Ιταλια οπου θα παμε εθνικη, θελουμε να μπουμε Αυστριακες Αλπεις.
Θα ηθελα λοιπον οποιος εχει πληροφοριες για μερη,τοποθεσιες, πολεις, χωριουδακια που ν αξιζει να περασουμε να γραψει μερικες γραμμες.
Η διαμονη μας θα ειναι σε camping ειτε σε μπανγκαλοους, ειτε σε σκηνες δικες μας.

Φυσικα, η ζωη ειναι παντα απροβλεπτη και οταν ο ανθρωπος κανει ονειρα ο Θεος γελαει. Αλλα τα ονειρα τελικα ειναι το μονο πραγμα που δεν κοστιζουν σ αυτη τη ζωη.
Ευχομαι λοιπον και ελπιζω ολα να πανε καλα, την υγεια μας να εχουμε και ολα τ αλλα γινονται.

Περιμενω τις ιδεες σας.




:sm8:

nikosf800
24-03-2009, 01:16
σας ζηλεύω φιλαράκια .Θα είμαι μαζί σας με το μυαλό:)

emix
24-03-2009, 10:47
Σας ευχαριστω ολους για τις ευχες σας.
Χθες εκλεισα τ ακτοπλοικα εισητηρια. Αναχωρηση 8/7 για Ancona και επιστροφη 21/7.
Καποια στιγμη θα σας ανακοινωσω και τις πολεις που θα διανυκτερευσουμε, μηπως εχετε καμια ιδεα για το που να παμε να μεινουμε.

SenseiG
24-03-2009, 13:34
Με το καλο:sm8:

ΜΑΚΑΡΙΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΟΥ
31-03-2009, 11:43
Καλημέρα ,
Χωρις να ξαίρω το διαθεσιμο χρονο σας , προτεινω είτε στο πηγαινε είτε στο έλα.

- Μιλανο-Κοιλάδα Αοστα-Λογκάνο-Περασμα St.Qodart-Eλβετία-Γερμανία
Το προτείνω στο πήγαινε.

Στο έλα : Σύνορα Γερμανίας-Ελβετίας -αφού πρώτα περάσετε από το Μέλανα Δρυμό-
καταλήγετε στους καταράκτες του Ρήνου και από εκεί μέσω ελβετικών άλπεων στο
Λογκάνο-κοιλάδα Αοστα - Αγκόνα.

Αυτή η διαδρομή κουμπώνει καλυτερα.Στο πηγαινε επιλεγξτε τη πιο συντομη.

Με ΦΧΣ

ΜΑΚΑΡΙΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΟΥ

emix
31-03-2009, 23:07
Σ ευχαριστω Μακαριε.
Θα τα κοιταξω ολα αυτα που λες.

emix
06-05-2009, 15:59
Μετα την ατυχια της βλαβης στην μηχανη, φαινεται οτι η κακοδαιμονια ακολουθει κι αυτο το ταξιδι.
Τελικα και για να μην σε γλωσσοφανε, δεν πρεπει να λες τιποτα και σε κανεναν. Δεν ξερω τι να πω.
Υπαρχει λοιπον μια περιπτωση ο συνταξιδιωτης μου να μην ακολουθησει, λογω καποιων προσωπικων προβληματων που αντιμετωπιζει.
Δεν ειναι σιγουρο ομως. Θα το ξερω απολυτα τελος Μαιου.
Επειδη ομως εχω πεισμωσει παρα πολυ, το ταξιδι θα πραγματοποιηθει ακομα και μονος αν χρειαστει να παω.
Θελω να ρωτησω λοιπον αν υπαρχει καποιος που σκεφτεται να κανει ταξιδι στο εξωτερικο και δισταζει επειδη δεν εχει παρεα. Αν υπαρχει του προτεινω να κανουμε μαζι αυτο το ταξιδι.

emix
26-05-2009, 11:58
Σε πεισμα των καιρων και των δυσκολιων, το ταξιδι φαινεται οτι θα πραγματοποιηθει. Ευχομαι και ελπιζω το προβλημα του servo να ειναι το τελευταιο που θ αντιμετωπισω και να ολοκληρωθει το ταξιδι χωρις απροοπτα.
16/6 βγαζω τ ακτοπλοικα εισιτηρια και πλεον τιποτα δεν θα με κραταει πισω. Ακομα και μονος, αυτο το ταξιδι θα πραγματοποιηθει. Ολα εχουν ετοιμαστει. Χαρτες, GPS διαδρομες εχουν περαστει, ξενοδοχεια εχουν κλειστει. Βεβαια αν παω μονος θ αλλαξω τις κρατησεις απο ξενοδοχειο, ολες σε camping, εκτος απο το Γκετεμποργκ.

Το προγραμμα λοιπον που βγαλαμε ειναι το εξης:

8/7 αναχωρηση απο Πατρα για Ανκονα
9/7 αφιξη Ανκονα και αναχωρηση για Innsbruck.Διανυκτερευση σε Hotel.
10/7 αναχωρηση απο Innsbruck και μεσω Seefeld, Garmisch-Paternkirchen,Nurnberg, αφιξη στο Gottingen, μια πολη λιγο πριν το Αννοβερο.Διανυκτερευση σε καμπινγκ.
11/7 Αναχωρηση απο Gottingen και αφιξη μεσω Αμβουργου, Puttgarden-Rodby (καραβι), Κοπενγχαγη. Διαμονη μιαμισης ημερας σε Hotel.
12/7 Αφιξη Γκετεμποργκ, μεσω γεφυρας Oresund, Malmo. Διαμονη σε Hotel.
13-16/7 Συναντηση με τον γιο μου και διεξαγωγη του ποδοσφαιρικου τουρνουα.
16/7 Αναχωρηση απο Γκετεμποργκ απο τον ιδιο δρομο και στο Αμβουργο στροφη αριστερα για Βερολινο. Διαμονη μιαμισης ημερας σε Hotel.
18/7 Αναχωρηση απο Βερολινο και μεσω Δρεσδης και Πραγας (σταση ολιγων ωρων) διαμονη σε camping στο Linz.
19/7 Αναχωρηση απο Linz και αφιξη Βενετια. Διαμονη σε camping.
20/7 Αναχωρηση απο Βενετια και μεσω παραλιακων δρομων μεχρι Ραβενα και εθνικης κατοπιν, αφιση στο λιμανι της Ανκονας.
21/7 Αφιξη Πατρα και επιστροφη (δυστυχως) Αθηνα.


Μεχρι στιγμης ο συνταξιδιωτης μου δεν εχει ακυρωσει 100%. Οποιος το σκεφτεται να ερθει, μπορουμε να το συζητησουμε. Παντως εγω θα παω και μονος ακομα. Το εχω ξανακανει και δεν με χαλαει καθολου. Αγχος θα υπαρχει για την μηχανη πλεον, που καταλαβα οτι μπορει να μ αφησει οποιαδηποτε στιγμη το αποφασισει.

ΛΕΟΝΤΟΚΑΡΔΟΣ
26-05-2009, 12:19
21/7 Αφιξη Πατρα και επιστροφη (δυστυχως) Αθηνα.



..δεν θάλεγα δυστυχώς ......:D ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ !!!!!!! http://i247.photobucket.com/albums/gg124/ELINADOUR/SMILES-2/BRAV-81.gifhttp://i247.photobucket.com/albums/gg124/ELINADOUR/SMILES-2/BRAV-81.gifhttp://i247.photobucket.com/albums/gg124/ELINADOUR/SMILES-2/BRAV-81.gif





.
Το εχω ξανακανει και δεν με χαλαει καθολου. Αγχος θα υπαρχει για την μηχανη πλεον, που καταλαβα οτι μπορει να μ αφησει οποιαδηποτε στιγμη το αποφασισει.


..ΠΑΝΤΑ ... η παρέα ....βοηθάει ....

αλλά αν δεν γίνεται αλλιώς ...

Καλό ταξίδι !!!! (αυτός θα χάσει την ωραία παρέα σου ;))

emix
26-05-2009, 12:26
Καλο ειναι να εχεις μια παρεα μαζι σου στο ταξιδι, αλλα δεν προκειται να κατσω πισω, εφοσον μπορω να το κανω. Και οταν εχεις οικογενεια και σου δινεται μια τετοια ευκαιρια (ενα μεγαλο ευχαριστω στην γυναικα μου, που καταλαβαινει την τρελα μου και δεχεται να παω και μονος μου), δεν ειναι δυνατον να την αφησεις να παει χαμενη.

Φυσικα οταν γυρισω θα προσπαθησω να σας μεταφερω το κλιμα και την αισθηση του ταξιδιου, με φωτογραφιες και κειμενο.

ΛΕΟΝΤΟΚΑΡΔΟΣ
26-05-2009, 13:14
Καλο ειναι να εχεις μια παρεα μαζι σου στο ταξιδι, αλλα δεν προκειται να κατσω πισω, εφοσον μπορω να το κανω. Και οταν εχεις οικογενεια και σου δινεται μια τετοια ευκαιρια (ενα μεγαλο ευχαριστω στην γυναικα μου, που καταλαβαινει την τρελα μου και δεχεται να παω και μονος μου), δεν ειναι δυνατον να την αφησεις να παει χαμενη.

Φυσικα οταν γυρισω θα προσπαθησω να σας μεταφερω το κλιμα και την αισθηση του ταξιδιου, με φωτογραφιες και κειμενο.



http://i247.photobucket.com/albums/gg124/ELINADOUR/SMILES-2/BRAV-81.gif

emix
12-06-2009, 10:35
Σημερα εβγαλα τα ακτοπλοικα εισιτηρια. Τα δικα μου για αρχη και ευχομαι την δευτέρα να βγαλει και ο συνταξιδιωτης μου.

Το ποταμι κυλαει πλεον και τιποτα δεν θα μπορεσει να το γυρισει πισω, απ οτι φαινεται δηλαδη.
Βεβαια μεχρι να πατησω το ποδι μου μεσα στο καραβι δεν πιστευω τιποτα.
Ευχομαι να πανε ολα καλα, γιατι καποιος συνομοτει εναντιον μου, ωστε αυτο το ταξιδι να μην γινει.

SenseiG
12-06-2009, 11:43
Με το καλο και να γυρισεις με την κουπα...

Arkas
12-06-2009, 17:05
Σημερα εβγαλα τα ακτοπλοικα εισιτηρια. Τα δικα μου για αρχη και ευχομαι την δευτέρα να βγαλει και ο συνταξιδιωτης μου.

Το ποταμι κυλαει πλεον και τιποτα δεν θα μπορεσει να το γυρισει πισω, απ οτι φαινεται δηλαδη.
Βεβαια μεχρι να πατησω το ποδι μου μεσα στο καραβι δεν πιστευω τιποτα.
Ευχομαι να πανε ολα καλα, γιατι καποιος συνομοτει εναντιον μου, ωστε αυτο το ταξιδι να μην γινει.
http://i247.photobucket.com/albums/gg124/ELINADOUR/SMILES-2/BRAV-81.gif

emix
12-06-2009, 21:19
Δυστυχως σημερα εμαθα οτι ο συνταξιδιωτης μου δεν θα μπορεσει ν ακολουθησει. Ετσι λοιπον αυτο το ταξιδι θα ειναι ενα μεγαλο μοναχικο ταξιδι.
Με στεναχωρει οχι τοσο αυτο το γεγονος, οσο το οτι δεν μπορεσε να ερθει μαζι μου. Θα ηταν κατι μοναδικο γι αυτον, γιατι αυτος το πρωτοσκεφτηκε και παρεσυρε και μενα.

Ετσι λοιπον 8/7 ξεκιναει ενα μεγαλο μοναχικο ταξιδι ζωης. Κατι το οποιο σκεφτομουνα απο τον Φεβρουαριο, κοιμομουνα και ξυπναγα με την σκεψη ποτε να ερθει αυτη η μερα.

leonidas
13-06-2009, 00:55
Με το καλό φίλε Ηλία.
Καμιά φορά τα μοναχικά ταξίδια είναι καλύτερα ;)

ΙoannisPanagiotidis
13-06-2009, 03:16
....μην μασας φιλε!...αφου το βαλες σκοπο καν το!...και θα δεις οτι ταξιδια στη Βορεια Ευρωπη δεν ειναι και τοσο.... "μοναχικα!"

....:sm2:

Κύρος Γρανάζης
13-06-2009, 10:30
Καλό ταξίδι να έχεις φίλε όλες η θετικές σκέψης μας φορτωμένος στις αποσκευές σου.

emix
13-06-2009, 17:40
Σας ευχαριστω πολυ παιδια.
Και αυτο το φορουμ θα ειναι μια συντροφια για μενα και θα προσπαθω να αφηνω και ενα μηνυμα καθε φορα που σταματαω σε καποια πολη.

Dionisis
13-06-2009, 18:30
Με το καλο φιλαρακο να πανε ολα καλα ...........πολλες πολλες ευχες .......

emix
14-06-2009, 09:04
Καλημερα σ ολους.
Με χαρα σας ανακοινωνω οτι, τωρα που θ ανεβω μονος μου προς τα πανω και θα εχω την δυνατοτητα για πιο ευελικτες κινησεις, εγινε μια αλλαγη στις διαδρομες και οτι θα εχω την χαρα να συναντησω τον αγαπητο μας φιλο Γιαννη Παναγιωτιδη στο Solingen. Τα σχεδια βγηκαν και αναμενω να μου βρει ενα καλο καμπινγκ να μεινω.
Γιαννη, οπως ειπαμε και σε πμ, ετοιμασε πολλες πιτσες για μενα γιατι ειναι σιγουρο οτι θα πειναω πολυ!!!
:sm7:
Αν και οι επαγγελματικες υποχρεωσεις του Γιαννη ειναι αυξημενες, πιστευω οτι αυτην την μιαμιση μερα που θα μεινω θα μπορεσω να γνωρισω καλυτερα τα μερη που μενει και τις εικονες που μας μεταφερει μερικες φορες απο τις κυριακατικες εξορμησεις του.

Bedouin
14-06-2009, 20:39
Δυστυχως σημερα εμαθα οτι ο συνταξιδιωτης μου δεν θα μπορεσει ν ακολουθησει. Ετσι λοιπον αυτο το ταξιδι θα ειναι ενα μεγαλο μοναχικο ταξιδι.


Καπως ετσι ξεκινησε και για μενα φιλε emix ... και αυτο το 1981.
Στα μακρινα ταξιδια (περιπου 1-2 το χρονο) ακομα και σημερα (28 χρονια μετα) σπανια βρισκω παρεα.
Το "μονος" εχει ομως την ιδιαιτερη γλυκα του.

Καλες περιπετιες!

emix
15-06-2009, 09:15
Αυτο πιστευω και γω φιλε Bedouin.
Τα μοναχικα ταξιδια εχουν μια περιεργη ομορφια.
Τουλαχιστον θα συναντησω τον αγαπητο Γιαννη στο Solingen και τον γιο μου μαζι με ολα τα μελη της αποστολης στο Γκετεμποργκ.

emix
18-06-2009, 15:22
Ολα βαινουν καλως.
Στις αρχες του επομενου μηνα θα παω να κανω εναν τυπικο ελεγχο στην μηχανη στον μηχανικο.
Με τον Γιαννη εχουμε ανταλλαξει μηνυματα και ανεβαλε να μου βρει ενα καμπινγκ στο Solingen. Βρηκε ενα καλο. Θα συναντησω και δυο αλλα παιδια εκει, φιλους του. Γιαννη δεν γνωριζω αν γραφουν εδω μεσα κι αυτοι.
Η διαδρομη και οι διανυκτερευσεις αλλαξαν λιγο στην επιστροφη, ωστε να μπορεσω να φυγω προς το μεσημερι απο το Γκετεμποργκ και να χαιρετησω τον γιο μου. Ετσι θα κοιμηθω τελικα Αμβρουγο και οχι Βερολινο, στο οποιο θα κατσω απλα κανενα τριωρο να το δω. Μετα Πραγα, Σαλζμπουργκ, Λιουμπλιανα, Βενετια και Ανκονα για το καραβι.

Φωτογραφιες απο την διαδρομη.
Αντε, πλησιαζει ο καιρος και εχω αγωνια.

Arkas
19-06-2009, 00:42
Με το καλό Ηλία!

italos
19-06-2009, 20:20
Άντε με το καλό λιάκο και περιμένουμε ενημέρωση συνεχώς φίλε!~!!

vp_68
20-06-2009, 13:10
:sm8::sm2:Καλό ταξίδι και να σου πάνε όλα καλά.

pit
21-06-2009, 20:17
Ολα βαινουν καλως.
Στις αρχες του επομενου μηνα θα παω να κανω εναν τυπικο ελεγχο στην μηχανη στον μηχανικο.
Με τον Γιαννη εχουμε ανταλλαξει μηνυματα και ανεβαλε να μου βρει ενα καμπινγκ στο Solingen. Βρηκε ενα καλο. Θα συναντησω και δυο αλλα παιδια εκει, φιλους του. Γιαννη δεν γνωριζω αν γραφουν εδω μεσα κι αυτοι.
Η διαδρομη και οι διανυκτερευσεις αλλαξαν λιγο στην επιστροφη, ωστε να μπορεσω να φυγω προς το μεσημερι απο το Γκετεμποργκ και να χαιρετησω τον γιο μου. Ετσι θα κοιμηθω τελικα Αμβρουγο και οχι Βερολινο, στο οποιο θα κατσω απλα κανενα τριωρο να το δω. Μετα Πραγα, Σαλζμπουργκ, Λιουμπλιανα, Βενετια και Ανκονα για το καραβι.

Φωτογραφιες απο την διαδρομη.
Αντε, πλησιαζει ο καιρος και εχω αγωνια.


Λιάκο, προλαβαίνω να βγάλω κι εγώ εισητήρια? :) Μήπως και γλυτώσω από τη μουρμούρα της γυναίκας...!!!