PDA

View Full Version : Τι λαστιχα προτεινετε για GS1200


vasilisGS
19-02-2010, 22:57
Καλησπερα .Καλως σας βρηκα .Καλα χιλιομετρα σε ολους και ολες .
Εχω ενα GS1200 και σκεφτομαι να αλλαξω λαστιχα (9000 km ).Προοριζοντε μονο για ασφαλτο.Τωρα Φοραω τα metzeler Tourance EXP.Τι προτεινετε και τις εντυπωσεις σας
Ευχαριστω Βασίλης .

valerougas
19-02-2010, 23:26
να βαλεις τα ιδια γιατι ειναι ενα πολυ τιμιο και καλο λαστιχο εγω εβαζα το απλο και δεν το αλλαζα με κανενα αλλο οταν ειχα το GS
και κατι αλλο καλα κανεις και τα αλλαζεις τα λαστιχα σου και δεν αφηνεις να βγουν τα ''λινα'' σαν μερικους μερικους που κανουν αρκετα χιλιομετρα 20.000 χιλιαδες και νομιζουν οτι εχουν λαστιχα και εχουν και ''ψωμι''

vpentza
19-02-2010, 23:35
η επιλογή ελαστικών είναι υπόθεση ...προσωπική. Το ιδιο ελαστικό, ένας το αγαπά και άλλος το μισει.....
Προτείνω, αν είσαι ικανοποιημένος με ό,τι φοράς, να συνεχίσεις να το φοράς, αν όχι, κάνε δοκιμές....

arisxios
19-02-2010, 23:47
Αν είσαι ικανοποιημένος βάλε τα ίδια
Εγώ φοράω τα Tourance EXP ,είναι το 4 ζευγάρι και όλα οκ :sm8:

FANISGS
19-02-2010, 23:54
eixa ta anakee apo ti mama.metria apodosi.evala ta pirelli scorpion me ti nea goma.apistefto kratima kai megales kliseis.

danaos
20-02-2010, 00:18
η επιλογή ελαστικών είναι υπόθεση ...προσωπική. Το ιδιο ελαστικό, ένας το αγαπά και άλλος το μισει.....
Προτείνω, αν είσαι ικανοποιημένος με ό,τι φοράς, να συνεχίσεις να το φοράς, αν όχι, κάνε δοκιμές....


Θα συμφωνισω!!!
Ειναι η ποιο λαθος ερωτηση που μπορεις να κανεις.
Θα παρεις 50 διαφορετικες απαντησεις και δεν θα βγάλεις ακρη!!
Το λαστιχο ειναι καθαρα προσωπικο θεμα.
Και εξηγουμε....
Δεν εχουμε ολοι το ιδιο στιλ οδηγησης!! Αρα δεν μπορουμε ολοι να εχουμε την ιδια αποψη για ενα ελαστικο.!! Αλλιως οδηγω εγω αλλιώς ο αλλος!! Εγω θελω περισοτερο κρατημα στην διαρκεια της στροφης αλλος θελει μεγαλητερη διαρκεια ζωης κτλ.

Αρα οτι σου κανει αυτο φορας!!! Αφου αυτο το λαστιχο που φοραςσε καλυπτει ΟΔΗΓΙΚΑ τοτε μην το αλλαζεις!!!

Να εισαι καλα ΔΑΝΑΟΣ

kostas_366
20-02-2010, 05:00
Θα συμφωνήσω με το παραπάνω.

MARK
20-02-2010, 11:33
EXP...............:D

GEO_K
20-02-2010, 11:46
να βαλεις τα ιδια γιατι ειναι ενα πολυ τιμιο και καλο λαστιχο εγω εβαζα το απλο και δεν το αλλαζα με κανενα αλλο οταν ειχα το GS
και κατι αλλο καλα κανεις και τα αλλαζεις τα λαστιχα σου και δεν αφηνεις να βγουν τα ''λινα'' σαν μερικους μερικους που κανουν αρκετα χιλιομετρα 20.000 χιλιαδες και νομιζουν οτι εχουν λαστιχα και εχουν και ''ψωμι''
αν μπορουσανε θα εβαζαν και τα εμπρος -πισω (οπως στα αυτοκινητα) για εξοικονομηση των ελαστικων!!!!!!!!!:D:D:D:D:D

vasorfa
20-02-2010, 12:04
Καλησπερα .Καλως σας βρηκα .Καλα χιλιομετρα σε ολους και ολες .
Εχω ενα GS1200 και σκεφτομαι να αλλαξω λαστιχα (9000 km ).Προοριζοντε μονο για ασφαλτο.Τωρα Φοραω τα metzeler Tourance EXP.Τι προτεινετε και τις εντυπωσεις σας
Ευχαριστω Βασίλης .


Συνονοματε, αν τα λαστιχα που φορας τωρα σε ικανοποιουν.Δεν υπαρχει λογος να αλλαξεις μαρκα.......ειναι απλα περιττο.......

και εγω στην κουκλα μου εχω τα ιδια αλλα ειναι καθαρα θεμα ΠΡΟΣΩΠΙΚΗΣ ΕΠΙΛΟΓΗΣ και μονο......

αν δεν εισαι ευχαριστημενος με αυτα και θες να πειραματιστης και με αλλα,τοτε τα λεμε εκ νεου...;)

vasilisGS
20-02-2010, 15:11
καλημερα μου ειπαν οτι καλυτερα απο τα menteler ειναι τα pirelli scorpion ειναι ποιο ###### .Εχει καποιος φορεσει και τα δυο για να μου πει εντυπωσεις .Στα λαστιχα με νδιαφερει η αποδοση και οχι ο χρονος ευχαριστω

IOTH1X
07-03-2010, 02:58
Τα Pirelli scorpion trail είναι πολύ μαλακά και σχετικά καινούργια. Εχω φορέσει και τα tourance exp νομίζω ότι από τα strail είμαι πιο ευχαριστημένος (χρήση 100% άσφαλτο)

gsmaniac
07-03-2010, 03:48
PIRELLI............;););)
στριφτερα και απαιχτα..........:D

ace_gln
08-03-2010, 12:33
αν μπορουσανε θα εβαζαν και τα εμπρος -πισω (οπως στα αυτοκινητα) για εξοικονομηση των ελαστικων!!!!!!!!!:D:D:D:D:D

το κανω στο ποδηλατο ...:D:D:D

ntinopoulos
08-03-2010, 12:44
conti trail atack χωρις συζητηση!;)