PDA

View Full Version : ΤΑΞΙΔΙ ΣΤΗΝ ΒΟΥΛΓΑΡΙΑ


N.GS
22-02-2010, 12:15
καλημερα φιλοι σκεφτομαι κατα τον μαιο μηνα να κανω ενα ταξιδι στην βουλγαρια....μηπως εχετε καποια αποψη για το θεμα γιατι δεν γνωριζω:hmmm::hmmm::hmmm:

GEO_K
22-02-2010, 12:21
πολυ ομορφη χωρα...αλλα.....
-μην πας μονος τουλαχιστον 3 μηχανες για ασφαλεια... κλεβουν πολυ
-προσοχη μεγαλη στα ορια ταχυτητας!! πρεπει να τα τηρεις αυστηρα εχει παντου μπλοκα και εκει θα πρεπει να πληρωσεις αν θες να σε αφησουν...
-τα μερη που επισκεφτηκα εγω το καλοκαιρι που πηγα με τη μηχανη και αξιζουν αναμφισβητητα Melnik Plovdiv(fillipoupoli) Pamporovo Bansko και φυσικα Sofia!!!!
καλα να περασεις !!!!!!!!!!!!!

N.GS
22-02-2010, 12:25
Σκεφτομαστε να παμε 4 μηχανες!!

N.GS
22-02-2010, 12:32
δεν σκετομασαι!!! ΣΚΕΦΤΟΜΑΣΤΑΙ!!!:sm7::sm7::sm7::sm7:

GEO_K
22-02-2010, 12:37
με το καλο!!!!!:D:D

ΚΑΓΚΕΛΑΡΙΟΣ
22-02-2010, 15:32
Μμμμμ και εγω το εχω προγραμματισει για Πασχα μερια να παω πανω.

georgekostas
22-02-2010, 15:42
Εχω παει 3 φορες και θα παω παλι τον Απριλιο.
Οπωσδηποτε βρες ξενοδοχειο με κλειστο παρκινγκ για να εισαι σιγουρος.
Οταν θα βγαινετε βολτα εξω εκει που θα τις παρκαρετε παρτε κατι να τις κλειδωνετε.
Οντως στο δρομο να τηρητε τα ορια ταχυτητας,ειδικα οταν περνατε απο
χωρια εχει σχεδον σε ολα ρανταρ.Εμενα με επιασαν με 106 χλμ σε χωριο
με οριο 50 χλμ και ηθελαν να μου παρουν το διπλωμα και την ταυτοτητα.
Ηταν 2 μπατσοι και καθαρισα με 5 ευρω στν καθενα,καποιοι αλλοι Ελληνες
ομως ψαρωνανε και τους εδιναν 50 ακομα και 100 ευρω.Κι αν σκεφτεις οτι
ο μισθος εκει ειναι 120 ευρω το μηνα καταλαβαινεις τι κονομανε μ'αυτον τον τροπο.
Σοφια καλα ειναι,θα βρειτε ''απ'ολα''...!:D

Michael Chatzilias
22-02-2010, 16:43
Γιώργο γιατί πας και 4η φορά εκεί; Είναι τόσο ωραία; Δεν έχω πάει με την μηχανή, έχω όμως ακούσει πολύ καλά λόγια για τα βουνά τους....

georgekostas
22-02-2010, 16:48
Γιώργο γιατί πας και 4η φορά εκεί; Είναι τόσο ωραία; Δεν έχω πάει με την μηχανή, έχω όμως ακούσει πολύ καλά λόγια για τα βουνά τους....
Μιχαλη απο δω ειναι 580 χλμ που σημαινει παμε ανετα αυθημερον και επειδη
δεν ειμαι και πολυ fun της Ελλαδας πεταγομαστε συχνα εδω στις γυρω γειτονιες!:D

vpentza
22-02-2010, 18:27
"Προσεχώς Βουλγάρες" έλεγε ο Τζίμης...... κάτι ήξερε...

tsompanis
22-02-2010, 22:17
ωραία θα περάσετε.
εγώ θα σου πρότεινα να περάσεις μια απο τα ταξιδιωτικά του φόρουμ.
θα έπαιρνες πολύ καλές πληροφορίες.;)

gemara
22-02-2010, 22:53
Ποιούς Έλληνες ψαρώνουν;;; Εδώ μια φορά ήμουν μέσα σε ταξιτζή Βούλγαρο στη Βουλγαρία και τον σταμάτησαν για όριο ταχύτητας (που δεν κατάλαβα γιατί, αφού δεν έτρεχε) και αναγκάστηκε ο Βούλγαρος ταξιτζής να λαδώσει τους Βούλγαρους αστυνόμους για να συνεχίσει...:Απορία:

georgekostas
23-02-2010, 01:41
Ποιούς Έλληνες ψαρώνουν;;; ......
Γιωργο απο τη στιγμη που ο ενας δινει 100 ευρω και τον αφηνουν και ο αλλος
5,περι τινος προκειτε;;;

N.GS
23-02-2010, 10:13
καλημερα ρε παιδια μηπως να παω με το αυτοκινητο? Η ΑΛΗΘΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΨΗΘΙΚΑ ΑΠΟ ΕΝΑ ΤΕΥΧΟΣ ΤΟΥ ΜΟΤΟ ΤΟΥ 2004 ΒΕΒΑΙΑ ΟΙ ΤΥΠΟΙ ΕΙΧΑΝ ΜΕΙΝΕΙ ΣΤΗΝ ΥΠΑΙΘΡΟ ΚΑΙ ΣΕ ΚΑΤΙ ΞΕΝΩΝΕΣ ΣΕ ΧΩΡΙΑ!!ΜΑΛΛΟΝ ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΔΕΝ ΓΡΑΦΑΝ ΓΙΑ ΚΛΟΠΕΣ ΚΑΙ ΓΙΑ ΠΡΟΣΟΧΗ ΣΤΑ ΟΡΙΑ ΤΑΧΥΤΗΤΑΣ!!!!:confused::confused::confused:

MARK
23-02-2010, 12:10
Με το καλό..........;)

Jefe
23-02-2010, 12:13
καλημερα ρε παιδια μηπως να παω με το αυτοκινητο? Η ΑΛΗΘΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΨΗΘΙΚΑ ΑΠΟ ΕΝΑ ΤΕΥΧΟΣ ΤΟΥ ΜΟΤΟ ΤΟΥ 2004 ΒΕΒΑΙΑ ΟΙ ΤΥΠΟΙ ΕΙΧΑΝ ΜΕΙΝΕΙ ΣΤΗΝ ΥΠΑΙΘΡΟ ΚΑΙ ΣΕ ΚΑΤΙ ΞΕΝΩΝΕΣ ΣΕ ΧΩΡΙΑ!!ΜΑΛΛΟΝ ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΔΕΝ ΓΡΑΦΑΝ ΓΙΑ ΚΛΟΠΕΣ ΚΑΙ ΓΙΑ ΠΡΟΣΟΧΗ ΣΤΑ ΟΡΙΑ ΤΑΧΥΤΗΤΑΣ!!!!:confused::confused::confused:


Φίλε μου καλημέρα! Το φθινόπωρο του 2007, έκανα ένα ταξίδι μαζί με ένα φίλο (2 ζευγάρια), Βουλγαρία, Ρουμανία, Ουγγαρία, Σλοβενία, Ιταλία κ μετά επιστροφή. Μπήκα στην Βουλγαρία από το τελωνειακό φυλάκιο που είναι πάνω από τις Σέρρες, κ πήγα Σόφια, όπου έμεινα δύο μέρες. Από Σόφια έφυγα κ πήγα στο Βουκουρέστι. Δεν αντιμετώπισα κανένα πρόβλημα. Έχω ακούσει κι εγώ για τους αστυνομικούς, αλλά απλά δεν μου έτυχε τίποτα. Άν το αποφασίσεις τελικά, σου εύχομαι Καλό Ταξίδι!


Jefe