PDA

View Full Version : ΣΟΥΠΕΡ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ!!!!!!!!!


sintarta
24-02-2010, 08:56
Καλημερα σε ολους.Ειμαι νεο μελος στο forum αν και καβαλαω το adventure κοντα στα 2 χρονια..Κατι λοιπον με εσπρωξε να γινω μελος και να μιλησω σε ανθρωπους,που αποκαλουν τις μοτοσυκλετες τους με επιθετα,οπως κουκλα,μπεμπα κι αλλα διαφορα..{ειμαι κι εγω ενας απο αυτους}.Λοιπον φιλοι μου η ιστορια ξεκιναει καπως ετσι...
Κυριακη,10 του μηνα Γεναρη κι ενας παιδικος φιλος,μας καλει σπιτι του να γιορτασουμε το ονομα του{Γιαννης,κατοχος tdm 850}..Ξυπναμε το πρωι με την γυναικα,πινουμε τον κλασσικο ελληνικο καφε μας και ετοιμαζομαστε κοντα στις 2 το μεσημερι να ξεκινησουμε..Πριν φυγουμε απο το σπιτι βαζω τις φωνες στην Εφη,επειδη δεν φοραει το μπουφαν της μοτο που εχουμε αγορασει{-και γιατι δεν το φορας???-μα το φοραω στα ταξιδια!!!-και θα βαλω αγγελια να το πουλησω...-καλα πουλα το...}και αλλες τετοιες ομορφες κουβεντες αγαπης!!
Η διαδρομη μας ηταν απο Καλλιθεα μεχρι Υμμητο.Κατεβηκαμε στο παρκινγκ,ζεστανα το παιδι μου στο ρελαντι ενα 5λεπτο,φορεσαμε τα κρανη μας(shoei XR1000),κουμπωσα πρωτη στο κιβωτιο και φυγαμε...
Ανεβηκα την Καλλιροης και εστριψα στην Βουλιαγμενης και μετα απο λιγο εστριψα αριστερα στην Καφαταρη και αφου περασα την Ηλιουπολεως εκανα σταση για να περιμενω εναν φιλο που ερχοταν απο Δαφνη για να συνεχισουμε μαζι...
Επιασα μια ακρουλα,εβγαλα το κρανος μου και εστριψα ενα τσιγαρο περιμενοντας...Μετα απο 3-4 λεπτα ο φιλος φανηκε(με ενα liberty 250)και μου εγνεψε να συνεχισουμε προς Υμμητο...Πεταξα το τσιγαρο και τον ακολουθησα,εχοντας το κρανος στην κουκουλα του και περασμενο στην πλατη μου...(ΛΑΘΟΣ ΠΡΩΤΟ)
Υστερα απο διαδρομη 600 μετρων,προσπερναω τον φιλο με μικρη ταχυτητα(50-60 χλμ)και χωρις να σταματησω την πορεια μου,εισερχομαι στον κυκλιλο κομβο στην πλατεια Υμμητου,εχοντας δει στα αριστερα μου εναν δικυκλιστη με παπι να κινειται στο εσωτερικο του κυκλου και συνεχιζω την πορεια μου νομιζοντας οτι θα κινηθω παραλληλα με τον δικυκλιστη(ΛΑΘΟΣ ΔΕΥΤΕΡΟ).
Σε δευτερολεπτα βλεπω στο ενα μετρο το παπακι καθετα μπροστα μου,γιατι προφανως ο χριστιανος ηθελε να στριψει στο αμεσως δεξιο στενο και εδωσε γκαζι για να με προλαβει και να περασει.Η ΣΥΓΚΡΟΥΣΗ ΗΤΑΝ ΑΝΑΠΟΦΕΥΚΤΗ!!!Πιεσα καμποσο τα φρενα μου και ανοιξα τα ματια μου οσο πηγαιναν για να μην χασω αυτο το μοναδικο θεαμα.Τον εμβολισα και τον εσυρα 4-5 μετρα παραπερα.Εγω επεσα μπροστα και αριστερα και το τιμονι μου διπλωσε απο δεξια.Σηκωσα το κεφαλι μου...Η γυναικα μου ηταν καλα.Εγω ημουν καλα και ο δικυκλιστης επισης.Κοσμος ετρεξε να βοηθησει τους αμοιρους μηχανοβιους.Καποιος ετρεξε να με σηκωσει πιανοντας με απο το αριστερο μου χερι αλλα δεν τον αφησα.Ο πονος που εκαιγε γλυκα τον αριστερο μου ωμο ηταν πρωτογνωρος...Σηκωθηκα.Ο φιλος μου εβαλε το θηριο στην ακρη γιατι εγω αδυνατουσα να το κανω..Με λυπη ειδα το αριστερο προβολακι να κρεμεται απο την πλεξουδα!!!Και κατι ψιλες γρατσουνιες στο καλλυμα του αριστερου boxer...Ανταλλαξα τηλεφωνα με τον δικυκλιστη,ο οποιος κυκλοφορουσε χωρις ασφαλεια,τον συμβουλεψα να παει σε ενα νοσοκομειο να ψαχτει,του ειπα οτι θα μιλουσαμε αργοτερα για τις υλικες φθορες μας,πηρα ενα σελοτειπ απο το περιπτερο,εδεσα το προβολακι απο το καγκελο και καβαλησα ξανα την μηχανη...
Ειμαι αριστεροχειρας.Ο εγκεφαλος μου λοιπον εδινε εντολη να σηκωθει το αριστερο μου χερι αλλα αυτο διαφωνουσε καθετα.Σκεφτηκα δυο περιπτωσεις...Οτι μαλλον ειχε βγει ο ωμος μου...'Η οτι κατι εκει ψηλα στον δελτοειδη ειχε σπασει....Επιασα λοιπον το αριστερο μου χερι με το δεξι και το εβαλα στον συμπλεκτη(ΛΑΘΟΣ ΤΡΙΤΟ).Ο πονος ηταν ανυποφορος.Εβαλα μπροστα και ξεκινησα για Καλλιθεα και πισω ακολουθουσε ο φιλος με την γυναικα μου,οι οποιοι με παρακαλουσαν να αφησω την μηχανη και να παμε στο νοσοκομειο.Εβαλα την μοτο στο παρκινγκ,πηραμε ταξι και πηγαμε στον ΕΥΑΓΓΕΛΙΣΜΟ για τις πρωτες βοηθειες.Το αποτελεσμα της πτωσης ηταν αυτο....
http://www.gsforum.gr/images/attach/jpg.gif P2240006.jpg (http://www.gsforum.gr/attachment.php?attachmentid=2356&stc=1&d=1266979870)
ΑΠΟΣΠΑΣΤΙΚΟ ΚΑΤΑΓΜΑ ΜΕΙΖΟΝ ΒΡΑΧΙΟΝΙΟΥ ΟΓΚΩΜΑΤΟΣ.
Με απλα ελληνικα,πεφτοντας αριστερα και με το τιμονι της μοτο στραμενο δεξια,το χερι μου εκανε ΥΠΕΡΕΚΤΑΣΗ,δεχθηκε ολο το βαρος(μοτοσυκλετας,το δικο μου και της Εφης)συν την ταχυτητα της πτωσης με αποτελεσμα,το ακρομιο(κοκκαλο)της πλατης να σπασει το κοκκαλο του βραχιονα!!!!ΥΠΕΡΟΧΑ...
Το ευτυχες ισως της υποθεσης ειναι οτι η υπερεκταση που εκανε το χερι μου σπαζοντας ισως εσωσε το κεφαλι μου!!!!!!!!!!!!!!
Χειρουργειο δεν επαιρνε γιατι τα κομματια ηταν μικρα....
Γυψος δεν εμπαινε λογω του σημειου....
Ακινητοποιημενος λοιπον για δυο μηνες και βλεπουμε.Ο καιρος περνουσε.Κατεβαινα στο παρκινγκ,κοιταζα την καλη μου,την εβαζα μπροστα για να μην μου κρυωσει η μπαταρια της,της μιλουσα και της εταζα πως οταν γινω καλα,θα την πηγαινα κατευθειαν στην αντιπροσωπεια για να δουμε τι θα γινοταν με το προβολακι της,πως θα την επλενα και θα ηταν σαν καινουρια και θα της κολλουσα στην πινακιδα της το σηματακι που εγραφε 2010.Αλλος ενας χρονος,εγω κι αυτη μαζι....
Εμπαινα στα λεοφωρεια και στα τρολλευ και κοιταζα απο τα παραθυρα τους μηχανοβιους και μια γλυκια νοσταλγια μου αναστατωνε το αιμα..Δεν εβλεπα την ωρα να ξανανεβω στη σελα της και να παρουμε παλι τους δρομους...
Καλημερα....Ξημερωσε μια μερα καλη...Δευτερα 22 του Φλεβαρη.
Φορεσα μετα απο 2 μηνες σχεδον το μαυρο μου DAINESSE,πηρα το κρανος μου και κατεβηκα στο παρκινγκ.Στο διπλο σταντ ενα καλο ζεσταμα και καβαλα στο ονειρο...Ενιωθα καπως περιεργα γιατι ο πονος στον ωμο μου με κρατουσε λιγακι σφιγμενο.....Και πιο προσεκτικο μαλλον...Στο πρωτο χαλαρο τσιμπημα της μανετας του φρενου για να σταματησω στο φαναρι κατι ειχε αλλαξει στην συμπεριφορα της καλης μου...Κατι γινοταν με τα φρενα μου...Ενιωσα πως το ABS ηταν πολυ ευαισθητο!!!!Οχι στα κοψιματα απο μεγαλες ταχυτητες,αλλα στα σιγανα,αναμεσα απο αυτοκινητα,κοντα στα φαναρια και γενικως στις πολυ χαμηλες ταχυτητες.Αναστεναξα....Κι αυτη διαβασε την σκεψη μου...Αφου εγινα εγω καλα,θα γινεις κι εσυ...
Στις 12 το μεσημερι τελειωσα με την φυσιοθεραπεια και ξεκινησα για την αντιπροσωπεια που εμπιστευομαι απο τοτε που αγορασα το GS.
* Να σας πω πρωτα οτι χερι στην μηχανη μου δεν βαζω,γιατι δεν γνωριζω και ισως δεν πιανει και το χερι μου...Και απο το να κανω κατι στραβο προτιμω να την πηγαινω εκει,να κοιταζω τους μηχανικους και βλεποντας ισως καποια στιγμη στο μελλον να της αλλαξω λαδια μονος μου(ΑΞΙΟΣ!!!!!!!)
*Να σας πω επισης οτι δεν θα αναφερω ονοματα αντιπροσωπειων και αλλων καταστηματων που επισκεφθηκα για το προβλημα μου,ουτε θα φωτογραφησω περιοχες,γιατι αυτοι που ειναι κατοικοι Αθηνων θα καταλαβουν για ποιους μιλαω και δεν μου αρεσει να βαζω κακες σκεψεις στην παρεα.
ΝΑ ΑΝΑΦΕΡΩ ΟΤΙ ΤΑ ΚΑΤΑΣΤΗΜΑΤΑ ΓΙΑ ΤΑ ΟΠΟΙΑ ΓΙΝΕΤΑΙ ΛΟΓΟΣ ΕΙΝΑΙ ΤΑ ΤΟΡ ΣΤΗΝ ΑΘΗΝΑ.ΠΑΣΙΓΝΩΣΤΑ.
Για να συνεχισω λοιπον την ιστορια και να καταλαβουμε ολοι,θα ονομασω τα μαγαζια καπως ετσι...
Η αντιπροσωπεια που παω 2 χρονια=ΚΑΛΟ ΜΑΓΑΖΙ
Η αντιπροσωπεια που δεν παω=ΑΔΙΑΦΟΡΟ ΜΑΓΑΖΙ
Το μαγαζι με τις ζαντες=ΖΑΝΤΑΔΙΚΟ(τι αλλο???)και
το μαγαζι με τα φρενα=ΦΡΕΝΑΔΙΚΟ
Παρκαρω λοιπον εξω απο το καλο μαγαζι,μετα απο 10 λεπτα μπαινει η καλη μου στη ραμπα.Φευγουν τα παλια λαδια μολις 3500χλμ,μπαινουν καινουρια πισω τακακια και ευτυχως μια βαση για το αριστερο προβολακι και οχι ολοκληρο...Πριν η μηχανη ανεβει στη ραμπα εχω κανει κουβεντα με τον Αρχηγο των μηχανικων για την αλλαγη συμπεριφορας των φρενων..Τελειωνει το σερβις,τσεκαρει ο αρχηγος...Μαλλον μου λεει οτι οι δισκοπλακες μου(μπροστα) στραβωσαν,πιθανως απο την προσκρουση...Πηγαινε λοιπον στο ΖΑΝΤΑΔΙΚΟ να δεις αν παιρνουν επισκευη,διαφορετικα....-Ποσο εχουν καινουριες,ρωταω...262 ευρω η μια μαθαινω...
Σφιγγω τα χειλη μου και το ξεπερναω γρηγορα.Δεν εχω λεφτα που μου περισσευουν,αλλα για το μοτο θα εβρισκα...
Φτανω στο ΖΑΝΤΑΔΙΚΟ.Τους εξηγω.Ο Αρχηγος εκει μου λεει πως ειναι ματαιο να βαλει χερι στις δισκοπλακες και θα ηταν καλυτερο για ολους να βαλω καινουριες.Φευγω.Παω την μηχανη σε εναν φιλο για πλυσιμο.Του λεω την περιπετεια μου...-Εισαι ανοητος?????μου λεει...-Ποια αντιπροσωπεια???Τραβα στο ΦΡΕΝΑΔΙΚΟ να βρεις αλλες δισκοπλακες.Φευγω και απο εκει βουρρρρ για το ΦΡΕΝΑΔΙΚΟ.
Στο δρομο που παω,πεφτω πανω στο ΑΔΙΑΦΟΡΟ ΜΑΓΑΖΙ...Ας κανω μια δοκιμη κι εδω,σκεφτομαι...Κατεβαινω και μιλαω με τον Αρχηγο και του προτεινω να κανει μια βολτα για να διαπιστωσει τα λεγομενα μου....Φευγει.Γυρναει.Κατεβαινει.Και με κυρος και σιγουρια μου αναγγελει οτι το μοτο ειναι μια χαρα και οτι κανει με τα φρενα το κανει λογω φθορας ελαστικων(metzeller turance EXP με 8000χλμ και τα αλλαζω καθε 10000χλμ,δηλαδη καθε χρονο αλλαζω ελαστικα).Του λεω ευχαριστω και φευγω για το ΦΡΕΝΑΔΙΚΟ που ο εκει Αρχηγος μου προτεινει δισκοπλακες της wunderlich,μαργαριτα που τις προτεινουν για αναβαθμιση στο GS ΜΕ 176 ΕΥΡΩ η μια και καινουρια τακακια.Ενταξει σκεφτομαι,θα δοκιμασω κατι αλλο εκτος μαμας και ισως να ειναι το ιδιο καλο η και καλυτερο!!!Τιμη λοιπον για 2 δισκοπλακες,τακακια και εργασια 525 ευρω.Φευγω κι απο εκει και γυρναω σπιτι μου για να κανω τον απολογισμο της μερας και να βουτηξω φραγκα απο την καβαντζα που εχω για τον #### με την Εφη το καλοκαιρι.Ευτυχως και η Εφη αγαπαει GS και χωρις δευτερη σκεψη συμφωνει να γινει οτι πρεπει για το καλο του παιδιου.Παιρνω τηλεφωνο και ενα φιλο που δουλευει χρονια στο μοτο να περασει απο το φρεναδικο να παρει μια καλυτερη τιμη για παρτη μου.Ησυχασα καπως..Ολα θα πανε καλα,ειπα μεσα μου...
Καλημερα...23 Φλεβαρη..Κατεβαινω στο παρκινγκ..Βγαζω το λουκετο απο την αριστερη δισκοπλακα και το ματι μου παιρνει ενα μαυρο καλωδιο που μπαινει στην αριστερη δαγκανα και το οποιο ειχε υποστει μια βιαιη φθορα(ξεφλουδισμα).Απ'οτι εμαθα μετα αυτο το καλωδιο ειναι ο αισθητηρας του ΑΒS.Επισης υπαρχει ενα μικρο μεταλικο δαχτυλιδι που το κραταει πανω στην δαγκανα για να μην παλαντζαρει προφανως και το οποιο δαχτυλιδι ειχε υποστει κι αυτο φθορα(στουμπηγμα που λεμε και στο χωριο μου).
Αλλοι διαβολοι τρυπωσαν αμεσως στο κεφαλι μου...Σκεφτηκα οτι μηπως το προβλημα δημιουργειται απο αυτο το καλωδιακι...
Να αναφερω σε αυτο το σημειο οτι σε κανενα απο τα μαγαζια που πηγα,κανενας,μα κανενας δεν σκεφτηκε να κανει το πιο απλο...Να γυρισουμε τον τροχο και να τσεκαρουμε με τα ματακια μας αν οντως οι δισκοπλακες ηταν στραβες.Φευγω.Φτανω στο καλο μαγαζι που εμπιστευομαι 2 χρονια.Λεω στον αρχηγο οτι ανακαλυψα φθορα στο καλωδιο του αισθητηρα και μηπως εκει ειναι η πηγη του προβληματος..Μου λεει οχι και φωναζει εναν μηχανικο να επαναφερει το μεταλικο δαχτυλιδι.Ερχεται το παληκαρι,το ξεβιδωνει,το φτιαχνει,το βιδωνει και πριν τελειωσει του λεω......Να τσεκαρουμε λιγο τις δισκοπλακες να δουμε αν οντως ειναι στραβες????Μου λεει ναι,φωναζει αλλο ενα παληκαρι και μετα απο καμια δεκαρια στριφογυριστες στον τροχο ανακαλυπτουν οτι το στεφανι που ειναι στην αριστερη μερια μεσα και παραλληλα με την δισκοπλακα εχει ενα βαθουλωμα που φαινεται αρκετα καλα!!!Γνεφουν ησυχοι,παιρνουν μια σκυλα και μια πενσα και το φερνουν στα ισα του...Μου ειπαν οτι αυτο δημιουργουσε το προβλημα και πιθανον μετα την παρεμβαση τους να μην ξανασυμβει.Διαφορετικα θα επρεπε να αλλαχτει το στεφανι.ΜΟΝΟ ΤΟ ΣΤΕΦΑΝΙ.ΚΑΙ ΤΙΠΟΤΕ ΑΛΛΟ.ΚΑΜΙΑ ΔΙΣΚΟΠΛΑΚΑ.
Εφυγα.Λιγο παραπερα με επιασε φαναρι...Τσιμπησα λιγο την αριστερη μανετα του φρενου.Σταματησα σαν μεσα σε πουπουλα..Γλυκα.Αφοβα.Με ασφαλεια..Πατησα στις μυτες των ποδιων μου και εβαλα τις παλαμες μου στο κορμι της γλυκιας μου..Ολα ηταν οπως παλια...Εγω κι εσυ μαζι....


Κουραστηκα λιγακι και εξω ξημερωσε..Καλημερα σε ολα τα παιδια του forum και οπου ζει κι ταξιδευει μοτοσυκλετιστης τουτη την ωρα..Μιλαμε αργοτερα γιατι εχω πολλα να σας ρωτησω...
http://www.gsforum.gr/images/attach/jpg.gif P8260099.jpg (http://www.gsforum.gr/attachment.php?attachmentid=2357&stc=1&d=1266990726)

ΛΕΟΝΤΟΚΑΡΔΟΣ
24-02-2010, 09:20
Για το ότι μοιράστηκες μαζί μας την εμπειρία σου σ' ευχαριστούμε ...:D

Το ότι κατάλαβες τα λάθη σου,

είναι σημαντικό κ ελπίζω να μην τα ξανακάνεις ...

Το ίδιο ισχύει κ για ΟΛΟΥΣ εμάς,

που πρέπει να παραδειγματιζόμαστε απ' τα λάθη των άλλων .... ;)


Πάντως, τέλος καλό (κ φτηνό ;)) όλα καλά ....

Να είσαι καλά, να χαίρεσαι την "κούκλα" σου ....



http://www.gsforum.gr/attachments/%CE%93%CE%B5%CE%BD%CE%B9%CE%BA%CE%AC/2357d1266990726-%CE%A3%CE%9F%CE%A5%CE%A0%CE%95%CE%A1-%CE%9A%CE%91%CE%A4%CE%91%CE%A3%CE%A4%CE%91%CE%A3%CE%97-p8260099-jpg (http://www.gsforum.gr/attachments/%CE%93%CE%B5%CE%BD%CE%B9%CE%BA%CE%AC/2357d1266990726-%CE%A3%CE%9F%CE%A5%CE%A0%CE%95%CE%A1-%CE%9A%CE%91%CE%A4%CE%91%CE%A3%CE%A4%CE%91%CE%A3%CE%97-p8260099-jpg)

GEO_K
24-02-2010, 11:33
παντα ορθιος αδερφε!!!

ntinopoulos
24-02-2010, 11:38
τα σιδερα φτιαχνονται φιλε μου!
εσυ να σαι καλα!:)

sintarta
24-02-2010, 14:25
Ευχαριστω για τις ευχες παιδια και ανταποδιδω.Δεν μισησα το καλο η το κακο μαγαζι,δεν ειπα κουβεντα σε κανεναν μονο πηρα την καλη μου κι εφυγα..Ολα καλα ευτυχως.

sintarta
24-02-2010, 14:29
Εδω μια φωτο της αξονικης με τα κομματια...
.http://www.gsforum.gr/images/attach/jpg.gif P2240006.jpg (http://www.gsforum.gr/attachment.php?attachmentid=2358&stc=1&d=1267010916)

giorgos_gs
24-02-2010, 14:35
φιλαρακο σιδερενιος.

Arkas
24-02-2010, 14:46
Ας είναι η πρώτη και τελευταία σου κακοτυχία Νικόλα!

Για το θέμα των συνεργείων, αποδεικνύεται για άλλη μια φορά η ανάγκη της δεύτερης ή και τρίτης ακόμα γνώμης.

Να σαι πάντα γερός!

tsompanis
24-02-2010, 14:51
σιδερένιος και πάντα όρθιος!
και να ξέρεις ότι τα λάθη,υπάρχουν για να μας κάνουν πιο σοφούς!
καλως ήρθες λοιπόν!

skippybi
24-02-2010, 16:38
τέλος καλό όλα καλά φίλε Νίκο!!!;)

MARK
24-02-2010, 17:07
Να'σαι πάντα γερός φίλε και να χαίρεσαι την κούκλα σου........;)

El Buitre
24-02-2010, 18:26
Απιστευτη η διηγηση σου Νικολα...
Αυτο σημαινει πραγματικη αγαπη για τη μηχανη μας,οποια και αν ειναι αυτη...
Παντα γερός,παντα χαμογελαστος!

konstantinos
24-02-2010, 18:47
περαστικα και στους δυο και ποτε ξανα , να εισαι γερος

siraxanz
24-02-2010, 19:57
Βρε φίλε με άγγιξες με την αφήγηση των προβλημάτων σου!!!:hmmm:

Περαστικά και αγύριστα, ποτέ ξανά να μη σου συμβεί!!! :)

Τα προβλήματα που αναφέρεις για τους μηχανικούς καλούς τε και αδιαάφορους τα συνανταμε καθημερινά.

Προσοχή λοιπόν παντού υποψιασμένοι:Απορία:

syan
24-02-2010, 20:12
Νικόλα περαστικά και στους δυό σας...Μεγάλη προσοχή στίς κακές στιγμές που συνήθως δημιουργούνται με πρόσθεση μικρών λαθών..το μυαλό και οι αισθήσεις πάντα σε εγρήγορση.
Νάσαι καλά, πάντα όρθιος πιά και να χαίρεστε την κούκλα σας!!

danaos
24-02-2010, 20:15
Σιδερενιος να ειναι το τελευταιο!!

teo71
24-02-2010, 21:46
Σιδερένιος και πάντα όρθιος.

DERTILAS
24-02-2010, 22:10
Σιδερενιος και παντα ορθιος!!!!Σε ευχαριστουμε που το μοιραστηκες μαζι μας, ετσι ωστε να ειμαστε πιο ποψιασμενοι...

gsmaniac
25-02-2010, 02:04
σιδερενιος και απο εμενα και ολα να πανε καλα..............;););)

droggitiszak
25-02-2010, 11:36
σιδερένιος και πάντα όρθιος !

gemara
25-02-2010, 11:38
Περαστικά και σιδερένιος!
Πολύ δύσκολο αυτό που πέρασες.
Ευχαριστούμε για τα διδάγματα, γιατί όλοι τα έχουμε κάνει αυτά που γράφεις...

Carduelis
25-02-2010, 12:29
Περαστικά και σιδερένιος!
Πολύ δύσκολο αυτό που πέρασες.
Ευχαριστούμε για τα διδάγματα, γιατί όλοι τα έχουμε κάνει αυτά που γράφεις...

Παρακαλώ πολύ τους admin και moder να πρωτοκολλήσουν και να κάνουν stick την παραπάνω δήλωση... παραβατικότητας του Gemara! :sm7::sm7:
Παρενέβη ο Γιώργος το manual της BMW!!! τους νόμους !! και τον ΚΟΚ !!!
Χάλασε ο κόσμος !!!! :sm7::sm7:

aeriko
25-02-2010, 12:42
Φίλε μου περαστικά σου, εύχομαι να είναι το τελευταίο. Χάρηκα που τα είπαμε και στον καφέ.

gemara
25-02-2010, 13:14
Παρακαλώ πολύ τους admin και moder να πρωτοκολλήσουν και να κάνουν stick την παραπάνω δήλωση... παραβατικότητας του Gemara! :sm7::sm7:
Παρενέβη ο Γιώργος το manual της BMW!!! τους νόμους !! και τον ΚΟΚ !!!
Χάλασε ο κόσμος !!!! :sm7::sm7:
Ε βέβαια! Και το manual παρέβην και τον ΚΟΚ παρέβην και με το κράνος στο χέρι έχω κυκλοφορήσει... Μην πούμε για σούζες...:o

Carduelis
25-02-2010, 13:40
Ε βέβαια! Και το manual παρέβην και τον ΚΟΚ παρέβην και με το κράνος στο χέρι έχω κυκλοφορήσει... Μην πούμε για σούζες...:o
Aδερφέ τώρα που άρχισες τις εξομολογήσεις, πές μου οτι έχεις κυκλοφορήσει και χωρίς μπότες και τιράντες http://www.gsforum.gr/%CE%95%CE%BE%CE%BF%CF%80%CE%BB%CE%B9%CF%83%CE%BC%CF%8C%CF%82-%CE%BC%CE%BF%CF%84%CE%BF%CF%83%CE%B9%CE%BA%CE%BB%CE%AD%CF%84%CE%B1%CF%82/9036-%CE%9B%CE%B1%CF%83%CF%80%CF%89%CF%84%CE%AE%CF%81%CE%B1%CF%82-%CF%80%CE%AF%CF%83%CF%89-%CF%84%CF%81%CE%BF%CF%87%CE%BF%CF%8D-%CE%B3%CE%B9%CE%B1-gs-1200-a.html να ανέβει λιγάκι το ηθικό μου! :sm7::sm7: