PDA

View Full Version : BMW - Mini Cooper


vpentza
25-02-2010, 17:50
Επειδή έχει προκύψει ένα θέμα με μια αντιπροσωπεία από την οποία έχει αγοραστεί ένα BMW-Mini Cooper.....μήπως υπάρχει κάποια διεύθυνση να στείλω ένα γράμμα διαμαρτυρίας ????

Η ιστορία
Ενα Mini Cooper πάει για service και θα το παρέδιδαν στον ιδιοκτήτη την επόμενη μέρα. Το φτιάχνουν και το παρκάρουν σε διπλανό βενζινάδικο μαζί με άλλα. Το βράδυ ξεχνάνε να το παρκάρουν εντός του υπόγειου πάρκινγκ του συνεργειου και το παρατάνε με τα κλειδιά πάνω στο τιμόνι στο χώρο του βενζινάδικου... Όπως φαντάζεσται το Mini έβγαλε φτερά.....
Δηλώθηκε το συμβάν στην αστυνομία, και ο υπεύθυνος της αντιπροσωπείας έδωσε ένα αυτοκίνητο καινουριο για αντικατάσταση μέχρι να περάσει το 3μηνο που θεωρεί η ασφάλεια οτι πλέον δεν θα βρεθεί το αμάξι. Εδωσε και ένα χαρτί με υπογραφες, σφραγίδες κτλ ότι μετα το 3μηνο αν δεν έχει βρεθει το κλεμμένο αμάξι θα μεταβιβαστει το "καινούριο" με μια μικρή διαφορά ή θα δοθεί έναν αντίστοιχo με το παλιό προδιαγραφών.
Το τρίμηνο πέρασε και η αντιπροσωπεία δεν αναγνωρίζει το χαρτί (ο τότε υπεύθυνος έχει απολυθει) και ζητάει πολλά περισσότερα για να κάνει τη μεταβίβαση....
επειδή η προσέγγιση στη Γερμανία ίσως λύσει πιο γρήγορα το πρόβλημα, παρακαλώ αν γνωρίζεται μια "ψαγμένη" διευθυνση επικοινωνίας, να μου τη μεταφέρετε....

ntinopoulos
25-02-2010, 18:27
καλα,κι ο ιδιοκτητης οταν εγινε το συμβαν δεν κοιταξε να διασφαλιστει?:Απορία:
εμπιστευτηκε καποιο χαρτι απο καποιον υπαλληλο με γενικοτητες?:Απορία:

Albatros
25-02-2010, 18:28
Να το αφήσει και αυτός με το κλειδί κάπου να κάνει φτερά και να πατσίσει με την αντιπροσωπεία...
:D

ntinopoulos
25-02-2010, 18:39
Να το αφήσει και αυτός με το κλειδί κάπου να κάνει φτερά και να πατσίσει με την αντιπροσωπεία...
:D
:sm7::sm7::sm7:
η να το καψει!:p

vpentza
25-02-2010, 22:27
καμια απάντηση που να αφορά σε αυτό που ρώτησα, υπάρχει ????

platon
25-02-2010, 22:39
Δοκίμασε εδώ : bmwgroup.customerservice@bmwgroup.com

siraxanz
25-02-2010, 22:47
Για δοκίμασε εδώ βρε συμφορουμίτη:customer.service@bmw.com (customer.service@bmw.com)
μπορεί να σε ακούσουν...
Η ιστορία μου φαίνετε απίστευτη πάντως, δεν υπάρχει :hmmm:

vpentza
25-02-2010, 23:09
κι όμως υπάρχει φίλε...... κουφό αλλά απόλυτα αληθινό.....

έτσι μου έρχετε να στειλω την ιστορία στο focus Γερμανίας να τη βάλουν δίπλα στο κ...δάκτυλο της Νίκης.