PDA

View Full Version : TOP CASES ΣΕ ΧΑΜΗΛΕΣ ΤΙΜΕΣ!!!!


1200GS
26-02-2010, 02:00
Σημερα το πρωι εψαχνα για ενα ανταλλακτικο που ηθελα στο αυτοκινητο και τυχαια ανακαλυψα ενα τυπο με πολυ αγωνιστικη ιστορια και τρομερες γνωσεις-γνωριμιες στο χωρο του αυτοκινητου.
Εχει καταστημα στη λεωφορο Θηβων στο υψος του λοφου αξιωματικων με αξεσουαρ 4χ4.
Εκει λοιπον που τα λεγαμε πηρε το ματι μου κατι κουτες με βαλιτσες 55!! λιτρων και σε τιμη 80 & 90 ευρω αναλογα το μοντελο μαζι με τη βαση τους.Ειχε και top cases και πλαινες παλι με βασεις.
Δεν βαζω διευθυνση για να μην θεωρηθει διαφημιση, αλλα οποιος θελει μπορω να τον ενημερωσω γιατι νομιζω οτι ειναι πολυ χαμηλα η τιμη τους, και φαινονταν πολυ καλης ποιοτητας.

Carduelis
26-02-2010, 03:17
Ενδιαφέρομαι για πλαινές. Αν δεν σου είναι κόπος γράψε τη διεύθυνση σε ένα πμ. ευχαριστώ

ΛΕΟΝΤΟΚΑΡΔΟΣ
26-02-2010, 04:41
Δεν βαζω διευθυνση για να μην θεωρηθει διαφημιση, αλλα οποιος θελει μπορω να τον ενημερωσω γιατι νομιζω οτι ειναι πολυ χαμηλα η τιμη τους, και φαινονταν πολυ καλης ποιοτητας.


Γράψε καθαρά την διεύθυνση,

και βάλε κ καμιά φωτογραφία αν έχεις .... ;)

kostas_366
26-02-2010, 15:30
Γράψε καθαρά την διεύθυνση,

;)
Έτσι, και ας θεωρηθεί και διαφήμιση :sm7::sm7:
Να αγοράζει φτηνά ο κόσμος...

Kolokas
26-02-2010, 15:34
Για τον λαο!!!!!!!!:)

kostas_366
26-02-2010, 15:35
Για τον λαο!!!!!!!!:)
Έλα Κολόκα, με την βάση είσαι εσύ :sm7::sm7::sm7:

Arkas
26-02-2010, 15:37
Γράψε καθαρά την διεύθυνση,

και βάλε κ καμιά φωτογραφία αν έχεις .... ;)
:sm8:

Kolokas
26-02-2010, 15:42
Έλα Κολόκα, με την βάση είσαι εσύ :sm7::sm7::sm7:
Nαι ειμαι βασικος!!!!!!!:p

vasorfa
26-02-2010, 15:46
Οχι μονο διευθυνση πρεπει να βαλεις φιλε μου αλλα να ανεβασεις και φωτο..........;););)

και ναι να γινει διαφιμηση ,γιατι οχι:hmmm::hmmm:αυτοι που αξιζουν να διαφιμιζονται:rolleyes::rolleyes:

1200GS
26-02-2010, 16:17
Το παλικαρι λεγεται Σάλιαρης Γιάννης, και ειναι Θηβων 64 & 66 Περιστερι.
Οπως παμε προς Περιστερι, μολις περασουμε τα φαναρια στο Λοφο Αξιωματικων, καμια 300 μετρα στο δεξι μας χερι ειναι.
Το τηλ. ειναι: 210.5744783

Οποιος μιλησει μαζι του, ας αναφερει το φορουμ γιατι συζητησαμε περι αυτου.

Φωτο δυστηχως δεν εχω, αλλα με την πρωτη ευκαιρια που θα περασω απο εκει θα τραβηξω κανα δυο να τις βαλω.

Παντως οπτικα ηταν κουκλες!

(το μαγαζι ειναι με αξεσουαρ 4χ4 να ξερετε.)


Αν κανει καποιος αγορα ας μας πει τι λενε απο ποιοτητα γιατι αν δεν κανω λαθος ειναι Ιταλικες!;)

antonis1150GSA
26-02-2010, 16:26
Ενδιαφερων ακουγετε, για να δουμε τι εχει το παλικαρι στο μαγαζι....:cool:

Arkas
26-02-2010, 17:02
Όποιος πάει, ας φέρει μια ανταπόκριση!;)

aeriko
26-02-2010, 20:10
Λοιπόν πήγα και τα είδα στο μαγαζί. Πρόκειται για ιταλικές βαλίτσες από εργοστάσιο που έκλεισε. Συνεπώς υποστήριξη μηδέν. Ο τύπος αγόρασε το στοκ που είχε μείνει και το έφερε Ελλάδα. Τώρα από ποιότητα...εντάξει δεν είναι Vario ούτε Givi. Η κλειδαριά είναι όπως της Kapa για όποιον γνωρίζει, ενώ ο μεντεσές μου φάνηκε λίγος. Εχει top case και πλαινές. Αντε και τις top case τις βολεύεις, λίγο πολύ είναι στάνταρτ οι βάσεις , οι πλαινές πιθανόν να έχουν πρόβλημα. Από τιμές έχουμε και λέμε, 55lt χωρητικότητα με την βάση 90€ και για πλαινές της αυτής χωρητικότητας 180€ το ζευγάρι κομπλέ. Θεωρώ ότι μπορεί να παίξουν και καλύτερες τιμές. Χρωματάκια παίζουν διάφορα. Φωτογραφικό ρεπορτάζ έγινε αλλά δυστυχώς δεν έχω μαζί μου το καλώδιο usb. Υπομονή να έχετε μέχρι την Δευτέρα.

1200GS
26-02-2010, 20:40
Το πρωι θα τσιμπησω ενα top case για ενα φιλο με africa.
Θα βαλω φωτο συντομα;)

Carduelis
26-02-2010, 21:19
Λοιπόν πήγα και τα είδα στο μαγαζί. Πρόκειται για ιταλικές βαλίτσες από εργοστάσιο που έκλεισε. Συνεπώς υποστήριξη μηδέν. Ο τύπος αγόρασε το στοκ που είχε μείνει και το έφερε Ελλάδα. Τώρα από ποιότητα...εντάξει δεν είναι Vario ούτε Givi. Η κλειδαριά είναι όπως της Kapa για όποιον γνωρίζει, ενώ ο μεντεσές μου φάνηκε λίγος. Εχει top case και πλαινές. Αντε και τις top case τις βολεύεις, λίγο πολύ είναι στάνταρτ οι βάσεις , οι πλαινές πιθανόν να έχουν πρόβλημα. Από τιμές έχουμε και λέμε, 55lt χωρητικότητα με την βάση 90€ και για πλαινές της αυτής χωρητικότητας 180€ το ζευγάρι κομπλέ. Θεωρώ ότι μπορεί να παίξουν και καλύτερες τιμές. Χρωματάκια παίζουν διάφορα. Φωτογραφικό ρεπορτάζ έγινε αλλά δυστυχώς δεν έχω μαζί μου το καλώδιο usb. Υπομονή να έχετε μέχρι την Δευτέρα.
Πάνο μιλάμε για αλουμινένιες ή πλαστικές βαλίτσες?

aeriko
26-02-2010, 21:21
Πλαστικές

aeriko
01-03-2010, 14:31
μερικές φώτος που είχα υποσχεθεί
ImageShack Album - 7 images (http://img535.imageshack.us/g/dsc00476a.jpg/)

ΛΕΟΝΤΟΚΑΡΔΟΣ
01-03-2010, 17:38
Ευχαριστούμε Πάνο .... ;)



http://img708.imageshack.us/img708/9339/dsc00472m.jpg




http://img443.imageshack.us/img443/4930/dsc00466sq.jpg

ΛΕΟΝΤΟΚΑΡΔΟΣ
01-03-2010, 17:46
Όσο για την ποιότητα nonfango,

είναι ίσως κ καλύτερη απ' αυτές που προανέφερες ....


http://www.nonfango.com/immagini/image_menu/marchiomenu.gif


Ένα ζευγάρι πλαϊνές κ μια κεντρική,

τις είχα αγοράσει το 1986 ..... :eek:

Αφού τις χρησιμοποίησα "εντατικά" σε αρκετά ταξίδια,

τις χάρισα σε συγγενή μου,

ο οποίος τις χρησιμοποιεί ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΣΗΜΕΡΑ !!!!!!!




Αντιπρόσωπος/εισαγωγέας της nonfango,

ήταν μεγάλο κατάστημα με κράνη κ ρούχα,

στην Μιχαλακοπούλου χαμηλά ... (ας μου θυμίσει κάποιος τ' όνομά του..)

Το παρατσούκλι του ήταν "Καραμανλής" ... (ο θείος :))

aeriko
01-03-2010, 18:20
Ok:)

1200GS
01-03-2010, 19:06
Εγω παντως το Σαββατο τσιμπησα μια για το africa ενος φιλου και σημερα θα την βαλουμε πανω.
Παντως σαν ποιοτητα ειναι super! και με 90 ευρω δεν νομιζω οτι θα βρεθει καποια αλλη.

Αν παρουμε μαζεμενες καποια ποσοτητα, μου ειπε θα κανει κατι καλυτερο, οποτε οποιος ενδιαφερεται ας ενημερωσει να το κανουμε μαζεμενα!;)

vpentza
01-03-2010, 20:08
συμφώνώ με τον Λεοντοκαρδο, τα πλαστικά τους είναι εφαμιλλα των Givi, τις έχω ακόμα, σχεδόν καινουριες, αφου τις χρησιμοποίησα 2 φορες σε ένα Funduro πριν Χ χρόνια.....
Θεωρώ ότι η ποιότητά τους είναι καλύτερη από τη KAPPA που "φοράω" στο GS.....

Thanos
01-03-2010, 20:19
Η σχέση ποιότητας-τιμής φαίνεται πολλή καλή. Με ενδιαφέρουν 2 πλαϊνές, με την προϋπόθεση οι βάσεις να κάνουν για το F800 GS :rolleyes:
( Αν και από το λίγο που έψαξα, οι βάσεις πρέπει να είναι universal )

Carduelis
01-03-2010, 21:30
Συγχαρητήρια στα παιδιά που ποστάρησαν και εψαξαν το θέμα.
Σχεδόν μια δεκαετία πίσω είχα nonfago topcase σε ένα KLE 250 για καμμιά διετία και αυτό χαρισμένο από φίλο . Οι εντυπώσεις πολύ καλές από πλευράς αντοχής και λειτουργικότητας. Το αισθητικό κομμάτι ψιλοαδιάφορο, θυμάμαι το μαύρο πλαστικό είχε αρχίσει να ξανοίγει στο χρώμα αλλά τη δουλειά μου την έκανα μια χαρά. Η βάση είναι universal.

ekatontarxos
01-03-2010, 23:56
Την είχα για 7 χρόνια,καλή ποιότητα ,απίστευτη χωρητικοτητα στο κούμπωμα μετα απο πολλα χρόνια και πεσιματα εκανε λιιιιγο θόρυβο,συστήνεται!

fmargaritis
02-03-2010, 22:38
Καλησπέρα
και εγώ ενδιαφέρομαι για μια top case.

ALX
06-03-2010, 00:17
Tι είπατε τώρα ρε? Ποιος είπε για ποιότητα μάπα στην αρχή? Την συγκεκριμένη τοπ κεις Nonfango την έχω πάνω στις μοτοσυκλέτες μου από το 99 (11χρόνια πια) και είναι τέλεια. Επίσης έχω ακριβώς τις ίδιες πλαϊνές άψογες και αυτές!!
Για μένα ήταν καλύτερη ποιότητα από τις Givi Maxia που ήταν τότε ο άμεσος ανταγωνιστής τους, και γι αυτό προτίμησα τις Nonfango κι όχι Givi.
Οι τιμές που τις πουλάει είναι ΤΖΑΜΠΑ!!!! 90000δρχ (300€ σήμερα) είχα πάρει εγώ μόνο την top case το '99!!! Για όσους ξέρουν, ήταν πανάκριβες οι Nonfango!!! Tιμές Givi και βάλε, όταν κυκλοφορούσαν.Είναι το μοντέλο Tuttoterreno, με τον μαμάτο αεροδυναμικό σχεδιασμό που δεν κουνάει τη μοτό!!! Τι να λέμε τώρα????:cool:

Thanos
06-03-2010, 14:21
Πέρασα από εκεί μια βόλτα χθες για να δώ τι έχει. Όντος η ποιότητα φαίνεται καλή, και αν αναφέρεις ότι είσαι από το forum, σου κάνει και καλύτερη τιμή.
Το πρόβλημα για την αγορά πλαϊνών βαλιτζών είναι, ότι ναι μεν σου δίνει την universal σχάρα για να κουμπώσει η μπαγκαζιέρα, η οποία είναι ίδια και για την top case, αλλά πρέπει να βάλεις ή να έχεις βάσεις για να προσαρμόσεις την σχάρα στην μηχανή.
Επίσης αισθητικά δεν μου κάθεται καλά να έχεις σχάρες στα πλάγια, μιας και οι βαλίτσες αρχικά είχαν σχεδιαστεί να κουμπώνουν κατευθείαν πάνω στις βάσεις, αν δεν κάνω λάθος.
Με λίγα λόγια το πρόβλημα είναι οι βάσεις, οι οποίες δεν υπάρχουν για πλαϊνές βαλίτζες, οπότε μάλλον θα πρέπει να κάνεις πατέντα για να τις βάλεις.

Arkas
06-03-2010, 15:23
Πέρασα από εκεί μια βόλτα χθες για να δώ τι έχει. Όντος η ποιότητα φαίνεται καλή, και αν αναφέρεις ότι είσαι από το forum, σου κάνει και καλύτερη τιμή.

:sm8: