PDA

View Full Version : Η λίστα των συλληφθέντων


psyxanwmalos
26-02-2010, 10:19
Να προσθεσω μονο πριν θελησετε να το σβισετε, αν ειχε συμβει στα παιδια μου, στα παιδια σασ, στα παιδια καποιου φιλου εδω μεσα, αν θα θελατε να το πειτε παντου κ κριμα που δεν εχουμε κ φωτογραφιες των ζωων!!!
αυτη η λαμακια περι προσωπικων δικαιωματων κ ανωνυμιας ειναι π@π@ριες!!!
ελπιζω να μην σβηστει... οριστε το αρθρο:

Παρουσιάζουμε ολόκληρη τη λίστα, με πλήρη τα στοιχεία των παιδοφίλων που συνελήφθησαν με την κατηγορία



της διακίνησης υλικού παιδικής πορνογραφίας.



Θαυμάστε τους!


Είναι οι:
----------------------------------------------------------------------


Είναι απίστευτη η φρίκη που μπορεί να κρύβεται μέσα σε κάποια απλά ονοματεπώνυμα...


Πως μπορεί να υπάρχει τόση αδιαντροπιά στις ψυχές αυτών των ανθρώπων, που τους οδήγησε στην απαίσια εκμετάλλευση


αθώων παιδικών ψυχών;;

boxerakias57
26-02-2010, 10:40
:mad:Νεύρα

Carduelis
26-02-2010, 11:20
Φίλε μου μαζί σου με τα χίλια αν αυτή είναι η λίστα με τους ΑΠΟΔΕΔΕΙΓΜΕΝΑ ενόχους! και οχι μόνο αυτό αλλά και πολλά περισσότερα τους αξίζουν!
Αν όμως είναι η λίστα με τους ΥΠΟΠΤΟΥΣ ή απλά κατηγορούμενους τότε είναι ΜΕΓΙΣΤΟ ΛΑΘΟΣ η δημοσίευση αυτών των ονομάτων και θα έπρεπε να είμαστε πολύ προσεκτικοί!
Άλλο ύποπτος και κατηγορούμενος και άλλο ένοχος!

frits
26-02-2010, 11:32
Θα συμφωνήσω με το Νώτη και θα συμπληρώσω ότι πρέπει να αναφέρεις και την πηγή για να μπορούμε να αξιολογήσουμε όσο γίνεται την εγκυρότητα αυτών που γράφεις.

vpentza
26-02-2010, 11:36
Προφανώς έχουν απαγγελθεί κατηγορίες, ίσως να μην έχουν καν προφυλακιστεί........ θα έχει οριστεί δικάσιμος μετά από χ μήνες.....
οπότε... :cool:

Έχω ξαναγράψει ότι όταν η δικαιοσύνη δεν είναι αμείληκτη και άμεσα εφαρμόσιμη χάνει τελείως το νόημά της είτε γι' αυτούς που κατηγορούνται είτε γι' αυτούς που παρακολουθούν την υπόθεση.....
Ακούει Κανείς?????

psyxanwmalos
26-02-2010, 11:55
φιλοι μου, μετα απο καθε τετοιου ειδους εγκληματα που ΠΟΤΕ δεν βλεπουμε ονοματα στην τβ, κυκλοφορουν στο ιντερνετ μεσω μειλ κ διαφορων underground blogs, τα ονοματα των εκαστωτε "υποπτων", καθως αν βγει δημοσιως κατι ειναι αμεσως παρανομο κ κινδυνευεις με ποινη μεγαλυτερη απο αυτα τα καθικια που βιαζουν τα παιδια μας!!!! αυτη ειναι η ελλαδα ρε π@υστη μου!!! τρελαινεσαι ρε γμτ!!! κςλοκρατος!!!
βγαλτους αμεσως στην φορα!!! καντους ρομπα!!! σε γνωστους τους κ στην γειτονια τους!!! μονο ετσι κατι γινεται, ειναι μια αρχη. αν δεν τουσ δημοσιοποιησεις, θα φανε καμια 6μινι αναστολη (υα τους κλασουν μια μαντρα δλδ) κ μετα ποιοσ τους εμποδιζει να το ξανακανουν?!?! ειμαστε στην ελλαδα κ ξερετε πολυ καλα οτι απο ολα αυτα τα ζωα θα φανε φυλακη 2-3 απο αυτους κ οι υπολοιπη μια ποινη του ####υ. δυστυχως δεν εχουμε νομους.
anyway, οπως ειπα κυκλοφορει κυριως μεσω μειλ εδω κ μερεσ, εμενα μου ιρθε σιμερα το πρωι, κ την προωθησα οπου μπορω.
αποδειξεις δεν υπαρχουν ποτε εδω!!!


τα ξυνουν στο δημοσιο??
υπαρχει βυσμα στο στρατο??
παιρνουν φακελακια οι γιατροι??
εβγαλε ο ρουσοπολυλοσ εκατομυυρια απο βατοπαιδι??
παιρνουν μιζες οι πολιτικοι σε στρατηγικης σημασιας υπουργεια (πεχωδε, αιαγιου, αμυνης κτλ)??
εφαγε η προηγουμενη κυβερνηση μερικα δισ ευρω???
λαδωνεις για να παρεισ αμεσως διπλωμα ιδιγησης???
πασοκ κ νδ πιραν τα κερατα τους απο σιμενσ?????
δινεις μερικα χιλιαρικα σε πολεοδομιες, εφοριακους, ελεγκτες κ "τακτοποιουνται" αμεσως οι δουλειες σου?!?!
εφακε ποτε σοβαρι φυλακη μπατσος που σκοτωσε η τραθματισε μεχρι θανατου καποθους πολιτεσ?????????

σε ολα αυτα, η απαντηση που εχει αποδειχτει απο την αντικειμενικοτατη κ βαρβατη με πολλα κιλα αρχ!δ!α ελληνικι δικαιοσυνη ειναι φυσικα ΟΧΙ!!

σορι που βριζω κ λεω για ολα, αλλα σε αυτο το μπουρδ@λο που λεγεται ελλαδα, το εχω αχτι μια φορα, μονο μια φορα ρε γμτ, να μπει φυλακη καποιος μεγαλος, καποιος με ονομα. δυστυχως εδω οσο μεγαλυτερο εγκλημα κανεις τοσο πιο ανεγγιχτος εισαι....

syan
26-02-2010, 11:55
Να προσθεσω μονο πριν θελησετε να το σβισετε, αν ειχε συμβει στα παιδια μου, στα παιδια σασ, στα παιδια καποιου φιλου εδω μεσα, αν θα θελατε να το πειτε παντου κ κριμα που δεν εχουμε κ φωτογραφιες των ζωων!!!
αυτη η λαμακια περι προσωπικων δικαιωματων κ ανωνυμιας ειναι π@π@ριες!!!
ελπιζω να μην σβηστει... οριστε το αρθρο:

Παρουσιάζουμε ολόκληρη τη λίστα, με πλήρη τα στοιχεία των παιδοφίλων που συνελήφθησαν με την κατηγορία



της διακίνησης υλικού παιδικής πορνογραφίας.



Θαυμάστε τους!


Είναι οι:
----------------------------------------------------------------------


Είναι απίστευτη η φρίκη που μπορεί να κρύβεται μέσα σε κάποια απλά ονοματεπώνυμα...


Πως μπορεί να υπάρχει τόση αδιαντροπιά στις ψυχές αυτών των ανθρώπων, που τους οδήγησε στην απαίσια εκμετάλλευση


αθώων παιδικών ψυχών;;

Φίλε μου μαζί σου με τα χίλια αν αυτή είναι η λίστα με τους ΑΠΟΔΕΔΕΙΓΜΕΝΑ ενόχους! και οχι μόνο αυτό αλλά και πολλά περισσότερα τους αξίζουν!
Αν όμως είναι η λίστα με τους ΥΠΟΠΤΟΥΣ ή απλά κατηγορούμενους τότε είναι ΜΕΓΙΣΤΟ ΛΑΘΟΣ η δημοσίευση αυτών των ονομάτων και θα έπρεπε να είμαστε πολύ προσεκτικοί!
Άλλο ύποπτος και κατηγορούμενος και άλλο ένοχος!

Θα συμφωνήσω με το Νώτη και θα συμπληρώσω ότι πρέπει να αναφέρεις και την πηγή για να μπορούμε να αξιολογήσουμε όσο γίνεται την εγκυρότητα αυτών που γράφεις.
Όπως γράφουν και οι προλαλήσαντες είναι πολύ τολμηρό να αναφέρονται ονόματα σε συλληφθέντες και μη αποδεδειγμένα ενόχους. Σίγουρα η πράξη είναι πολύ κατακριτέα και για ορισμένους έως αποτρόπαια, δεν παύει όμως οι συλληφθέντες να μην έχουν αποδειχθεί ένοχοι..
Ας μου επιτραπεί λοιπόν η απόκρυψη των ονομάτων μέχρι τελικών αποφάσεων.
Εξ άλλου ας μην ξεχνάμε οτι μέλος μας αστυνομικός στην Κρήτη, μας έχει αναφέρει στο παρελθόν περιστατικό οπου γυναίκα συνάδελφός του κατηγορήθηκε επειδή γείτονάς της, της έκλεβε το WiFi και το όνομά της διασύρθηκε στο νησί αδίκως ως αποδείχθηκε τελικά...Γι αυτό μεγάλη προσοχή σε αυτά τα θέματα!!

Carduelis
26-02-2010, 11:59
Βασίλη δεν είναι έτσι ακριβώς τα πράγματα. Η δικαιοσύνη ούτε ακαριαία πρέπει ή μπορεί να αποδίδεται (εν βρασμώ είναι σαν αυτοδικία) ούτε αμείλικτη μπορεί να είναι (γιατί πρέπει να αναγνωρίζει όπου χρειάζεται ελαφρυντικά, δίχως εκδικητικότητα).
Όμως δεν θα πρέπει να διαπομπεύουμε ανθρώπους που δεν έχει αποδειχθεί οτι είναι ένοχοι απλά επειδή είναι ύποπτοι για κάποιο αδίκημα, έστω και το χειρότερο όπως η παιδοφιλία!
Για φαντάσου να ήσουνα στη θέση κάποιου που δημοσιοποιείται σήμερα το όνομά του και μετά από 1-2 χρόνια αποδεικνύεται το αντίθετο!
Επίσης δεν μας φταίνε σε τίποτε οι υπεύθυνοι του φόρουμ να τρέχουν σε δικηγόρους για κάθε δική μας κουταμάρα! Πρέπει να είμαστε σίγουροι πριν αρχίσουμε το πετροβόλημα και τη διαπόμπευση!
Τουλάχιστον έτσι νομίζω εγώ!

Carduelis
26-02-2010, 12:01
Μπράβο Στράτο! :)

Carduelis
26-02-2010, 12:11
φιλοι μου, μετα απο καθε τετοιου ειδους εγκληματα που ΠΟΤΕ δεν βλεπουμε ονοματα στην τβ, κυκλοφορουν στο ιντερνετ μεσω μειλ κ διαφορων underground blogs, τα ονοματα των εκαστωτε "υποπτων", καθως αν βγει δημοσιως κατι ειναι αμεσως παρανομο κ κινδυνευεις με ποινη μεγαλυτερη απο αυτα τα καθικια που βιαζουν τα παιδια μας!!!! αυτη ειναι η ελλαδα ρε π@υστη μου!!! τρελαινεσαι ρε γμτ!!! κςλοκρατος!!!
βγαλτους αμεσως στην φορα!!! καντους ρομπα!!! σε γνωστους τους κ στην γειτονια τους!!! μονο ετσι κατι γινεται, ειναι μια αρχη. αν δεν τουσ δημοσιοποιησεις, θα φανε καμια 6μινι αναστολη (υα τους κλασουν μια μαντρα δλδ) κ μετα ποιοσ τους εμποδιζει να το ξανακανουν?!?! ειμαστε στην ελλαδα κ ξερετε πολυ καλα οτι απο ολα αυτα τα ζωα θα φανε φυλακη 2-3 απο αυτους κ οι υπολοιπη μια ποινη του ####υ. δυστυχως δεν εχουμε νομους.
anyway, οπως ειπα κυκλοφορει κυριως μεσω μειλ εδω κ μερεσ, εμενα μου ιρθε σιμερα το πρωι, κ την προωθησα οπου μπορω.
αποδειξεις δεν υπαρχουν ποτε εδω!!!


τα ξυνουν στο δημοσιο??
υπαρχει βυσμα στο στρατο??
παιρνουν φακελακια οι γιατροι??
εβγαλε ο ρουσοπολυλοσ εκατομυυρια απο βατοπαιδι??
παιρνουν μιζες οι πολιτικοι σε στρατηγικης σημασιας υπουργεια (πεχωδε, αιαγιου, αμυνης κτλ)??
εφαγε η προηγουμενη κυβερνηση μερικα δισ ευρω???
λαδωνεις για να παρεισ αμεσως διπλωμα ιδιγησης???
πασοκ κ νδ πιραν τα κερατα τους απο σιμενσ?????
δινεις μερικα χιλιαρικα σε πολεοδομιες, εφοριακους, ελεγκτες κ "τακτοποιουνται" αμεσως οι δουλειες σου?!?!
εφακε ποτε σοβαρι φυλακη μπατσος που σκοτωσε η τραθματισε μεχρι θανατου καποθους πολιτεσ?????????
σε ολα αυτα, η απαντηση που εχει αποδειχτει απο την αντικειμενικοτατη κ βαρβατη με πολλα κιλα αρχ!δ!α ελληνικι δικαιοσυνη ειναι φυσικα ΟΧΙ!!

σορι που βριζω κ λεω για ολα, αλλα σε αυτο το μπουρδ@λο που λεγεται ελλαδα, το εχω αχτι μια φορα, μονο μια φορα ρε γμτ, να μπει φυλακη καποιος μεγαλος, καποιος με ονομα. δυστυχως εδω οσο μεγαλυτερο εγκλημα κανεις τοσο πιο ανεγγιχτος εισαι....
Μαζί σου ρε φίλε για τα χάλια της πολιτικής και της δικαιοσύνης και της αστυνομίας και όλου του δημοσίου αν θές!
Αλλά δεν είναι λύση αυτό που κάνεις.. δεν διαφέρει και πολύ από το να πάρεις ένα περίστροφο και να αρχίσεις να πυροβολείς όποιον θεωρείς ύποπτο επειδή τον κατηγορούν ανώνυμοι δημοσιογράφοι από ανώνυμα blogs (άλλη πληγή αυτοί!)

vpentza
26-02-2010, 12:16
Δεν εννοούσα ότι προτιμώ την αυτοδικία, ζήτησα άμεση εκκαθάριση της υπόθεσης μέσω της δικαιοσύνης και μόνο, και σαφώς κάποιος είναι αθώος μέχρι να αποδειχθεί το αντίθετο....
Θα ήθελα επίσης μέσω της πολυδιαφημισμένης ηλεκτρονικής διακυβέρνησης να μπορώ να μπαίνω κάπου και να βλέπω την εξέλιξη κάποιων θεμάτων που με ενδιαφέρουν και να μην περιμένω αν κάποτε δεήσει κάποιος δημοσιογράφος να με ενημερώσει......:cool:

droggitiszak
26-02-2010, 12:25
..... Σίγουρα η πράξη είναι πολύ κατακριτέα και για ορισμένους έως αποτρόπαια, δεν παύει όμως οι συλληφθέντες να μην έχουν αποδειχθεί ένοχοι..
Ας μου επιτραπεί λοιπόν η απόκρυψη των ονομάτων μέχρι τελικών αποφάσεων.
....
:sm4: συμφωνώ απολύτως.


[/quote] ... Όμως δεν θα πρέπει να διαπομπεύουμε ανθρώπους που δεν έχει αποδειχθεί οτι είναι ένοχοι απλά επειδή είναι ύποπτοι για κάποιο αδίκημα, έστω και το χειρότερο όπως η παιδοφιλία!
Για φαντάσου να ήσουνα στη θέση κάποιου που δημοσιοποιείται σήμερα το όνομά του και μετά από 1-2 χρόνια αποδεικνύεται το αντίθετο!
Επίσης δεν μας φταίνε σε τίποτε οι υπεύθυνοι του φόρουμ να τρέχουν σε δικηγόρους για κάθε δική μας κουταμάρα! ...

...κατά την άποψή μου καλύτερα 10 ένοχοι ελεύθεροι παρά ένας αθώος στην φυλακή....

...δεν διαφέρει και πολύ από το να πάρεις ένα περίστροφο και να αρχίσεις να πυροβολείς όποιον θεωρείς ύποπτο επειδή τον κατηγορούν ανώνυμοι δημοσιογράφοι ...

+1

Carduelis
26-02-2010, 12:51
Δεν εννοούσα ότι προτιμώ την αυτοδικία, ζήτησα άμεση εκκαθάριση της υπόθεσης μέσω της δικαιοσύνης και μόνο, και σαφώς κάποιος είναι αθώος μέχρι να αποδειχθεί το αντίθετο....
Θα ήθελα επίσης μέσω της πολυδιαφημισμένης ηλεκτρονικής διακυβέρνησης να μπορώ να μπαίνω κάπου και να βλέπω την εξέλιξη κάποιων θεμάτων που με ενδιαφέρουν και να μην περιμένω αν κάποτε δεήσει κάποιος δημοσιογράφος να με ενημερώσει......:cool:
Μαζί σου Βασίλη! ;)

boxerakias57
26-02-2010, 12:52
Στρατο συμφωνω μαζι σου :sm4:

staren
26-02-2010, 13:17
Στη δημοσιοποίηση ονομάτων και φωτογραφιών δεν θα είχα ΚΑΜΙΑ αντήρηση.ΝεύραΕτσι θα φοβούνταν και οι επόμενοι να κάνουν το ίδιο.Αυτό που με κρατάει είναι η κακομοίρα η οικογένειά τους (γυναίκα παιδιά) που δεν μπορούν να κυκλοφορήσουν στην κοινωνία από την ντροπή τους :cool::cool::cool::cool::cool:

nibo
26-02-2010, 13:33
φιλοι μου, μετα απο καθε τετοιου ειδους εγκληματα που ΠΟΤΕ δεν βλεπουμε ονοματα στην τβ, κυκλοφορουν στο ιντερνετ μεσω μειλ κ διαφορων underground blogs, τα ονοματα των εκαστωτε "υποπτων", καθως αν βγει δημοσιως κατι ειναι αμεσως παρανομο κ κινδυνευεις με ποινη μεγαλυτερη απο αυτα τα καθικια που βιαζουν τα παιδια μας!!!! αυτη ειναι η ελλαδα ρε π@υστη μου!!! τρελαινεσαι ρε γμτ!!! κςλοκρατος!!!
βγαλτους αμεσως στην φορα!!! καντους ρομπα!!! σε γνωστους τους κ στην γειτονια τους!!! μονο ετσι κατι γινεται, ειναι μια αρχη. αν δεν τουσ δημοσιοποιησεις, θα φανε καμια 6μινι αναστολη (υα τους κλασουν μια μαντρα δλδ) κ μετα ποιοσ τους εμποδιζει να το ξανακανουν?!?! ειμαστε στην ελλαδα κ ξερετε πολυ καλα οτι απο ολα αυτα τα ζωα θα φανε φυλακη 2-3 απο αυτους κ οι υπολοιπη μια ποινη του ####υ. δυστυχως δεν εχουμε νομους.
anyway, οπως ειπα κυκλοφορει κυριως μεσω μειλ εδω κ μερεσ, εμενα μου ιρθε σιμερα το πρωι, κ την προωθησα οπου μπορω.
αποδειξεις δεν υπαρχουν ποτε εδω!!!


τα ξυνουν στο δημοσιο??
υπαρχει βυσμα στο στρατο??
παιρνουν φακελακια οι γιατροι??
εβγαλε ο ρουσοπολυλοσ εκατομυυρια απο βατοπαιδι??
παιρνουν μιζες οι πολιτικοι σε στρατηγικης σημασιας υπουργεια (πεχωδε, αιαγιου, αμυνης κτλ)??
εφαγε η προηγουμενη κυβερνηση μερικα δισ ευρω???
λαδωνεις για να παρεισ αμεσως διπλωμα ιδιγησης???
πασοκ κ νδ πιραν τα κερατα τους απο σιμενσ?????
δινεις μερικα χιλιαρικα σε πολεοδομιες, εφοριακους, ελεγκτες κ "τακτοποιουνται" αμεσως οι δουλειες σου?!?!
εφακε ποτε σοβαρι φυλακη μπατσος που σκοτωσε η τραθματισε μεχρι θανατου καποθους πολιτεσ?????????

σε ολα αυτα, η απαντηση που εχει αποδειχτει απο την αντικειμενικοτατη κ βαρβατη με πολλα κιλα αρχ!δ!α ελληνικι δικαιοσυνη ειναι φυσικα ΟΧΙ!!

σορι που βριζω κ λεω για ολα, αλλα σε αυτο το μπουρδ@λο που λεγεται ελλαδα, το εχω αχτι μια φορα, μονο μια φορα ρε γμτ, να μπει φυλακη καποιος μεγαλος, καποιος με ονομα. δυστυχως εδω οσο μεγαλυτερο εγκλημα κανεις τοσο πιο ανεγγιχτος εισαι....

Μαζί σου Βασίλη! ;)

Φιλε μια χαρα τα λες, δυστιχως ετσι ειναι η ελληνικη δικαιοσυνη, για αυτο ας κανουμε εμεις οτι μπορουμε

ekatontarxos
27-02-2010, 22:00
Συμφωνώ απολύτως με τα παραπάνω,ας είμαστε σοβαροί και όχι σοβαροφανείς,οι καταγγελσάκιδες είναι είδος και δραστηριότητα επικίνδυνη.Δυστυχώς έχει αποδειχτεί στατιστικά ότι όσοι εχουν καταδικαστεί σε τέτοια αδικήματα,συνεχίζουν να παρανομούν ανεξαρτήτως τής αυστηρότητας της ποινής.

ΥΓ Επίσης θα ήθελα να θεσω σαν θέμα προς συζήτηση μεταξύ των αρμοδίων του site,ορισμένα πράγματα που ηχούν πολύ άσχημα,ανεξαρτήτως τυχόν καλών προθέσεων.Μεταξύ αυτών παρεπιπτόντως είναι τα ονόματα που επιλέγονται για να τους εκπροσωπούν.Αφηνω στην κρίση του καθενός να σκεφτεί μόνος του τις επιπτώσεις αν για κάποιο λόγο πάρει ευρεία δημοσιότητα κάποιο θέμα του φόρουμ με υπογραφή ... ψυχανώμαλος...:mad::mad::mad:.
Ενα άλλο θέμα είναι αυτό τής ορθογραφίας,αφου αποφάσισαν οι υπευθυνοι να γράφουμε όλοι Ελληνικά ας τα γράφουμε και σωστά...έλεος ,θα παθω τίποτα με αυτά πού διαβαζω ώρες ώρες...

alx_k
28-02-2010, 04:07
Συμφωνώ απολύτως με τα παραπάνω,ας είμαστε σοβαροί και όχι σοβαροφανείς,οι καταγγελσάκιδες είναι είδος και δραστηριότητα επικίνδυνη.Δυστυχώς έχει αποδειχτεί στατιστικά ότι όσοι εχουν καταδικαστεί σε τέτοια αδικήματα,συνεχίζουν να παρανομούν ανεξαρτήτως τής αυστηρότητας της ποινής.

ΥΓ Επίσης θα ήθελα να θεσω σαν θέμα προς συζήτηση μεταξύ των αρμοδίων του site,ορισμένα πράγματα που ηχούν πολύ άσχημα,ανεξαρτήτως τυχόν καλών προθέσεων.Μεταξύ αυτών παρεπιπτόντως είναι τα ονόματα που επιλέγονται για να τους εκπροσωπούν.Αφηνω στην κρίση του καθενός να σκεφτεί μόνος του τις επιπτώσεις αν για κάποιο λόγο πάρει ευρεία δημοσιότητα κάποιο θέμα του φόρουμ με υπογραφή ... ψυχανώμαλος...:mad::mad::mad:.
Ενα άλλο θέμα είναι αυτό τής ορθογραφίας,αφου αποφάσισαν οι υπευθυνοι να γράφουμε όλοι Ελληνικά ας τα γράφουμε και σωστά...έλεος ,θα παθω τίποτα με αυτά πού διαβαζω ώρες ώρες...


Κανεις δεν ειναι ασφαλτος!!!:sm7:

psyxanwmalos
28-02-2010, 05:37
εγω εξαρχης ηθελα να προωθησω τα νεα για να ξερουν οι φιλοι εδω μεσα. αλλα αφου κυριαρχει η αποψη "ειναι αθωοι μεχρι να αποδειχτουν ενοχοι" κτλ, τοτε δεν θα υπηρχε προβλημα απο τους εκαστωτε γονεις αν ηταν τα παιδια μασ στον ιδιο χωρο μαζι τους, ετσι?!? στο κατω-κατψ, ολοι ανθρωποι ειμαστε κτλ, σωστα?!?!
εγω που τα θεωρω αυτα τα ζωα ηδη για κρεμασμα, ετσι κ τα εβλεπα κοντα στα παιδια μου θα τα εσφαζα.
οποιος ειναι πιο κουλ κ φιλελευθερος κ του στυλ "ας περιμενουμε την δικαιοσυνη μετα απο 3-4 χρονια να τους καταδικασει", αν πχ εγω ημουν ενας απο αυτους ασ με καλουσε σπιτι του να μου γνωρισει την οικογενεια του κ θα βλεπαμε αν θα συμμεριζονταν ακομα τις αποψεις τους περι "πιθανων υποπτων"...
ρε δεν παμε καλα.....

Υ>Γ 1. για τα ελλιξνικα μου, αλλα ειμαι μεταναστης κ τωρα τα μαθαινω.
Υ>Γ 2. για το νικνειμ μου, ειχα πει στον λεοντοκαρδο, οτι αν υπηρχε προμπλεμ να με σουταρε απο το φορουν. ετσι με ξερουν 2-3 ανθρωποι κ δεν μπορουσα να το αλλαζω... ειμαι κ εγω αθψος μεχρι να βρεθω ενοχος!!

κ κατι τελευταιο γιατι δεν περιμενα τετοια κατασταση στο ζητημα. οι τυποι πηδανε παιδια, δεν κανουν ληστειες. οικτο κ "αθωοι μεχρι αποδειξεως αντιθετου", σε εμενα δεν υπαρχει...

Carduelis
28-02-2010, 09:26
εγω εξαρχης ηθελα να προωθησω τα νεα για να ξερουν οι φιλοι εδω μεσα. αλλα αφου κυριαρχει η αποψη "ειναι αθωοι μεχρι να αποδειχτουν ενοχοι" κτλ, τοτε δεν θα υπηρχε προβλημα απο τους εκαστωτε γονεις αν ηταν τα παιδια μασ στον ιδιο χωρο μαζι τους, ετσι?!? στο κατω-κατψ, ολοι ανθρωποι ειμαστε κτλ, σωστα?!?!
εγω που τα θεωρω αυτα τα ζωα ηδη για κρεμασμα, ετσι κ τα εβλεπα κοντα στα παιδια μου θα τα εσφαζα.
οποιος ειναι πιο κουλ κ φιλελευθερος κ του στυλ "ας περιμενουμε την δικαιοσυνη μετα απο 3-4 χρονια να τους καταδικασει", αν πχ εγω ημουν ενας απο αυτους ασ με καλουσε σπιτι του να μου γνωρισει την οικογενεια του κ θα βλεπαμε αν θα συμμεριζονταν ακομα τις αποψεις τους περι "πιθανων υποπτων"...
ρε δεν παμε καλα.....

Υ>Γ 1. για τα ελλιξνικα μου, αλλα ειμαι μεταναστης κ τωρα τα μαθαινω.
Υ>Γ 2. για το νικνειμ μου, ειχα πει στον λεοντοκαρδο, οτι αν υπηρχε προμπλεμ να με σουταρε απο το φορουν. ετσι με ξερουν 2-3 ανθρωποι κ δεν μπορουσα να το αλλαζω... ειμαι κ εγω αθψος μεχρι να βρεθω ενοχος!!

κ κατι τελευταιο γιατι δεν περιμενα τετοια κατασταση στο ζητημα. οι τυποι πηδανε παιδια, δεν κανουν ληστειες. οικτο κ "αθωοι μεχρι αποδειξεως αντιθετου", σε εμενα δεν υπαρχει...
Κατ' αρχάς φίλε μου μην ερμηνεύεις όπως θες όσα σου είπαμε!
Κανείς δεν είπε οτι δικαιολογεί την παιδοφιλία!! το αντίθετο μάλιστα!!!
Αν νομίζεις όμως πως είναι λύση αυτό που κάνεις (η ανοικτή καταγγελία πριν τη δίκη και από ανεξακρίβωτες πηγές) είσαι απλά λάθος.
Αν σου πω οτι ο τάδε γείτονάς σου είναι ύποπτος για πορνογραφικό υλικό τι θα κάνεις? θα πας να τον σκοτώσεις? Αν δε σε γουστάρει κάποιος και κυκλοφορήσει έτσι ανώνυμα μέσω των άθλιων blogs οτι ο κύριος Ψυχανώμαλος είναι.. ανώμαλος θα σου άρεσε?
Τί προτείνεις? να πάρουμε από μια καραμπίνα και να πυροβολάμε όποιον δεν μας αρέσει η φάτσα του ή φημολογείται οτι είναι καθίκι?
Αμα δεν έχεις εμπιστοσύνη στη δικαιοσύνη (που ούτε κι εγώ έχω πλήρως) πως είσαι σίγουρος οτι όποιος κατηγορείται για κάτι είναι και όντως μπλεγμένος?
Με τις ανωμαλίες στη γλώσσα δεν έχω πρόβλημα άν δεν υποστηρίζουν ανώμαλες ιδέες.
Ούτε και με το nickname σου έχω ζόρι αν εσένα δεν σε πειράζει, αν και ήθελα νάξερα πως θα σου φαινόταν να κυκλοφορούσαν εδώ μέσα μερικοί που να λέγονται: "παιδόφιλοςολέ", "διεστραμμένος", "σουπηδωτηνκορη", κλπ κλπ

frits
28-02-2010, 10:18
Με θλίψη βλέπω ότι άλλο ένα "στραβό" της κοινωνίας μας γίνεται θέμα αντιπαράθεσης ανάμεσα στα μέλη, εγώ την γνώμη μου την έγραψα παραπάνω, νομίζω όμως ότι και ο φίλος που ξεκίνησε αυτό το post δεν έχει άδικο, το πρόβλημα όμως είναι της ελληνικής δικαιοσύνης που κάποιους μήνες μετά δεν έχει ακόμα πάρει θέση στο θέμα. Αυτό ξέρετε λιγότερο επηρεάζει εμάς και περισσότερο τους "υπόπτους" αν πάρουμε την περίπτωση ότι κάποιος είναι αθώος. Οι όποιες καθυστερήσεις δεν υπάρχουν για να μην γίνει η δίκη "εν βρασμώ ψυχής" αλλά γιατί είναι παθόγενεια του συστήματος την οποία εκμεταλλεύονται αυτά τα ζώα και όχι μόνο.

Νομίζω ότι η κριτική για το nickname αλλά πολύ περισσότερο για τις ορθογραφικές ικανότητες κάποιου είναι αν μη τι άλλο τραβηγμένη, ας κρίνουμε κάποιον από τα γραφόμενα του και όχι από το nickname του (άλλο πράγμα τα greeklish). Μου κάνει πάντως εντύπωση ότι κάποιος που προασπίζεται το δικαίωμα άλλων πιθανά παρανόμων να μείνουν στην ανωνυμία, ενοχλείτε από το nickname κάποιου μέλους.

Τελειώνοντας να πω ότι αν πίστευα ότι η δημοσιοποίηση των ονομάτων τους πριν καταδικασθούν θα βοηθούσε ώστε να γλυτώσει ένα παιδάκι τότε θα ήμουν "ΥΠΕΡ" δυστυχώς όμως οι άνθρωποι αυτοί συνήθως είναι οι άνθρωποι της διπλανής πόρτας οπότε δυστυχώς και πάλι πρέπει σε ότι αφορά τα παιδιά μας να είμαστε πάντα καχύπτοτοι.

ntinopoulos
28-02-2010, 10:32
δε με ενοχλει καθολου το συγκεκριμενο nick name,αλλωστε ειναι ολοφανερο οτι ειναι χιουμοριστικο!:)
τωρα για τους κατηγορουμενους ως παιδοφιλοι-παιδεραστες,οταν καταδικαστουν συμφωνω με την παραδειγματικη τιμωρια τους!και θα προσεφερα ανετα τις υπηρεσιες μου στη διεκπεραιωση της!:)

MARK
28-02-2010, 12:25
:mad:Νεύρα:mad:

Arkas
28-02-2010, 12:30
Aλήθεια καμμιά λίστα "καταδικασθέντων" δεν κυκλοφορεί για να ξέρουμε πού βρισκόμαστε;

tsompanis
28-02-2010, 21:05
......."σουπηδωτηνκορη", κλπ κλπ

xaxaxaxa πολύ καλό ρε άνθρωπα:sm7:

πάντως για το θέμα,αυτή η λίστα με τα ονόματα,έχει πάνω απο 2 μήνες που έχει βγεί και κυκλοφορεί στα διάφορα μπλοκ.
εγώ αυτό που θέλω να ρωτήσω,είναι μέσα σε αυτό το χρονικό διάστημα δεν βγήκε ένα μαμημένο πόρισμα?? τιποτα???
και μετά τι θα γίνει? αν είναι ένοχοι θα κάνουν έφεση και θα κυκλοφορούν ελεύθεροι??

μάλλον όλα αυτά οι κινέζοι τα έχουν ξεπερασει....με λεπίδι!!

gsmaniac
28-02-2010, 21:17
δε με ενοχλει καθολου το συγκεκριμενο nick name,αλλωστε ειναι ολοφανερο οτι ειναι χιουμοριστικο!:)
τωρα για τους κατηγορουμενους ως παιδοφιλοι-παιδεραστες,οταν καταδικαστουν συμφωνω με την παραδειγματικη τιμωρια τους!και θα προσεφερα ανετα τις υπηρεσιες μου στη διεκπεραιωση της!:)
συμφωνω για το nickname,εχει πλακα......;););)

gsmaniac
28-02-2010, 21:23
οσο για το θεμα της ορθογραφιας,νομιζω οτι σκοπος του forum(παρεας),δεν ειναι να κρινουμε ο ενας τον αλλο,για την μορφωση ή την εκφραση του.:hmmm:
ειμαι σιγουρος οτι πολλοι φιλοι,οι οποιοι ειναι ανορθογραφοι,αποφευγουν να γραφουν,γνωριζοντας οτι καποιοι θα τους επικρινουν;);)

Carduelis
28-02-2010, 21:41
Δεν είδα κανέναν να διαφωνεί οτι η παιδοφιλία είναι από τα πιό άθλια αδικήματα. Το αντίθετο μάλιστα.
Όμως τι προτείνει ο psyxanwmalos για να καταλάβουμε?
Δημοσιοποιεί τα ονόματα κάποιων που είναι ύποπτοι για διακίνηση παιδικού πορνογραφικού υλικού δίχως αναφορά στην πηγή που δημοσιεύει τα ονόματα (εγώ δέχομαι οτι είναι σωστή η λίστα) και ο ίδιος χρησιμοποιεί ..ψευδώνυμο, όμως με ποιό σκοπό?
Να τους αποφεύγουμε? να τους τιμωρήσουμε πριν από την δικαιοσύνη? να τιμωρήσουμε και όλη την οικογένειά τους έτσι? κι αν κάποιος δεν είναι ένοχος?
Φαντάζεστε τι ιστορία ανοίγει έτσι? αν εγώ θεωρώ εξίσου σοβαρό αδίκημα την εμπορία ναρκωτικών να δημοσιοποιώ τα ονόματα και αυτών? και μάλιστα ανώνυμα? και μετά?...
Πρέπει να γίνει πιό γρήγορη και πιό αποτελεσματική η δικαιοσύνη. Σε κάποια αδικήματα να γίνει και πιο αυστηρή (όπως η παιδοφιλία και η εμπορία ναρκωτικών).
Αλλά είναι άλλο πράγμα να κάνουμε εμείς τους δικαστές και σερίφηδες και μάλιστα ανώνυμα. Αν θέλει ας το κάνει με την υπογραφή του από κάτω όποιος νομίζει.
Με αφορμή το οποιοδήποτε κακούργημα δεν μπορούμε να γίνουμε χειρότεροι από αυτούς που το διέπραξαν.
Οσο για τη γλώσσα δεν με απασχολεί. Τα γραφόμενα σχολιάζουμε και όχι την ορθογραφία, ειδικά μάλιστα αν είναι ο άνθρωπος ομογενής.
Το ψευδώνυμο του καθενός δεν μας αφορά αν δεν είναι προσβλητικό και δεν μας χρειάζεται administrator για να το επιβλέψει κι αυτό.