PDA

View Full Version : Θα φάμε ό ένας τον άλλο....


frits
02-03-2010, 14:19
Καλησπέρα σε όλους,

Πριν 10 λέπτα πέρασε από την Πατησίων πορεία της "συμπαθούς" τάξης των ταξιτζήδων (να με συγχωρήσουν οι λίγες εξαιρέσεις, Βασίλη..;)). Η πορεία αποτελούταν από αυτοκίνητα που κορνάριζαν ασταμάτητα και πεζούς και ήταν αρκετά μεγάλη, μέχρι εδώ καλά,

Έλα όμως που είδαν στην Στουρνάρη εγλωβισμένο ένα ταξί με γυναίκα στην θέση του συνοδηγού η οποία υποστήριζε ότι ήταν η σύζυγος του οδηγού, παρόλαυτα του έκαναν κάτι λακούβες από μπουνιές και κλωτσιές στο καπό και τις πόρτες και τον υποχρέωσαν με το ζόρι να ακολουθήσει την πορεία.

Να συμπληρώσω για να μην αδικήσω κάποιους ότι 3-4 που φαινόταν υπεύθυνοι της πορείας προσπαθησαν να αποτρέψουν την επίθεση αλλά..

Όχλος....:(

ΛΕΟΝΤΟΚΑΡΔΟΣ
02-03-2010, 15:04
Σε άλλες περιπτώσεις,

οι απεργοσπάστες, πλήρωσαν με αίμα την απόφασή τους,

να μην συμμετάσχουν στην απεργία, αλλά να δουλέψουν ...:(

Άρα, αυτός καλά καθάρισε με λίγες λακουβίτσες στις πόρτες .... :hmmm:

vpentza
02-03-2010, 15:27
εγώ ξέρω ότι :
1. οι ίδιοι δεν τολμούν να ξεκαθαρίσουν το κλάδο τους και να "καρφώσουν" τους παράνομους
2. δεν καταλαβαίνουν ότι η Αθήνα δεν μπορεί να "ταίσει" όσα ΤΑΧΙ κυκλοφορούν
3. δεν καταλαβαίνουν ότι The Game Is Over και όλοι πρέπει να φορολογούμαστε ανάλογα με το εισόδημά μας, μεγάλο ή μικρό
4. δεν καταλαβαίνουν ότι όλοι οι υπόλοιποι χαιρόμαστε όταν κάνουν απεργία γιατί ξεμπλοκάρονται οι δρόμοι........

gsmaniac
02-03-2010, 16:30
δειλοι και τζαμπα μαγκες,οσοι την πεφτουν σε εναν....ΝεύραΝεύραΝεύρα
ειναι χουλιγκανισμος και δυστυχως ο ελληνας τον εχει μεσα του....:hmmm::hmmm::hmmm:
οσο για τα αιτηματα του κλαδου,εγω ειμαι μαζι τους,οπως ειμαι μαζι με τον καθε εργαζομενο,που εχει απεναντι του κακους πολιτικους,οι οποιοι εχουν ξεκ@λιασει την οικονομια μας εδω και πολλα χρονια....:mad::mad::mad:

boxerakias57
02-03-2010, 17:40
:mad:Νεύρα

Arkas
02-03-2010, 17:55
Αν δεν απατώμαι, η κατά τα άλλα συμπαθής τάξη των ταξιτζήδων, ανήκει στους ελεύθερους επαγγελματίες.
Άρα, προς τί οι τσαμπουκάδες και οι απεργίες;
Σε κανέναν ελεύθερο επαγγελματία, δεν εγγυάται κανείς το εισόδημά του.
Δεν βγάζεις αρκετά, μπαίνεις μέσα, σου φταίει ο ..........ΟΤΕ, απλώς αλλάζεις επάγγελμα, ή συμμορφώνεσαι με τους νόμους του κράτους, της ελεύθερης οικονομίας και της αγοράς.
Αυτά τα ολίγα.

Υ.Γ. Να υπενθυμίσω στους μή γνωρίζοντες, ότι το πλεονασματικό Ταμείο Εμπόρων, συνενώθηκε με το ελλειμματικό των ταξιτζήδων και των βιοτεχνών και πλέον όλοι μαζί ψάχνουνε για κρατική επιχορήγηση....
Και φοροφυγάδες λοιπόν (τουλάχιστον όσοι δεν επιθυμούν τις ταμειακές) και εισφοροφυγάδες (ένα μεγάλο μέρος τους).

gsmaniac
02-03-2010, 20:26
το μεγαλο προβλημα με τα καινουργια οικονομικα μετρα,θα ειναι η ανεργια.....:hmmm::hmmm:
οσοι δουλευουν σαν οδηγοι(υπαλληλοι),ασφαλισμενοι στο ΙΚΑ,θα βρεθουν χωρις μεροκαματο....:hmmm::hmmm:
λογω του νεου φορολογικου νομου δηλ.,δεν θα συμφερει τους ιδιοκτητες,να νοικιαζουν την βαρδια σε οδηγους:hmmm:
καθημερινα ο κοσμακης χανει την δουλεια του και αυτο ειναι το μεγαλυτερο προβλημα της αγορας....:mad:

Arkas
02-03-2010, 22:37
Tο μόνο θέμα πάντως των ταξιτζήδων, δεν είναι η επερχόμενη πιθανή ανεργία (αλήθεια γιατί όταν όλοι οι κλάδοι γνωρίζουν ύφεση, η συμπαθής "κίτρινη" τάξη πολλαπλασιάζεται;) αλλά η φορολόγησή τους βάσει βιβλίου εσόδων - εξόδων, το οποίο πλησιάζει κατά το δυνατόν, τον δικαιότερο τρόπο φορολόγησης!