PDA

View Full Version : ΘΑ ΜΠΕΙ ΚΑΝΕΝΑΣ ΦΥΛΑΚΗ?? ΝΑΙ...Η ΟΧΙ??


tsompanis
03-03-2010, 14:34
Εστω και αν εμείς πρέπει να πληρώσουμε την νύφη όπως πολύ σωστά είπε σε άλλο θέμα ο GeorgeP.
έστω,αν χρειαστεί να φάμε πίκρα για τα επόμενα χρόνια.

ΘΑ ΜΠΕΙ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΚΑΠΟΙΟΣ ΦΥΛΑΚΗ?
θα σηκώσει κανένας τον καρα####κο απο τα πίσω έδρανα της βουλής που πάει για ξεκαρφωμα και απο τα σαλέ με τα φουα γκρά που να του κάτσουν στο λαιμό?
θα απολογηθεί κανείς για την παραίτηση του πρύτανη,αφού μας έκαναν ρόμπα με την μη πληρωμή των συδρομών σε επιστημονικά περιοδικά (ή κάτι τέτοιο) για πολλά χρόνια?

υπάρχει κάποιος τρόπος να το κυνηγήσουμε νομικά ρε παιδί μου!
να τους χώσουμε μέσα?
αν τους κάνω μύνηση π.χ. θα γίνει κάτι ή...μοιάζει με ανέκδοτο?
για πείτε την γνώμη σας πως μπορεί να γίνει κάτι τέτοιο

ε ρε τσαουσέσκικα που τους χρειάζονται!στην πλατεία ΟΛΟΙ!ΝεύραΝεύρα

vpentza
03-03-2010, 14:39
Η απάντηση είναι απλή.....
ΟΧΙ δεν θα τιμωρηθούν ποτέ τα μεγάλα ψάρια.
Κάποια αφρόψαρα θα τη πληρώσουν όπως πάντα, και η πλάκα είναι ότι μάλλον είναι η μοναδική περίοδος στη πρόσφατη ιστορία που όλοι μας θα δικαιολογούσαμε μεγάλες ανατροπές.....

boxerakias57
03-03-2010, 14:42
οσο ποιο πολλα κλεψης τοσο κυριος εισαι:sm7:

tsompanis
03-03-2010, 14:45
σύμφωνοι ρε μάγκες,τα λαμόγια,λαμόγια,αλλά αν κάνω ας πούμε μύνηση αύριο προς τον πρώην προθυπουργό τι γίνεται?

ΛΕΟΝΤΟΚΑΡΔΟΣ
03-03-2010, 14:45
ΘΑ ΜΠΕΙ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΚΑΠΟΙΟΣ ΦΥΛΑΚΗ?

OXI !!!!!!!!! :(

kostas_366
03-03-2010, 14:46
Φίλε Γιαννιώτη κανένας δεν θα μπει με την σημερινή νομοθεσία. Και αν κάποιος δικαστής φτάσει σε πολιτικό, σταματάει και πάει το θέμα στην βουλή, όπου εκεί ο kostas_366 θα πρέπει να τιμωρήσει τον kosta_366. Λίγο απίθανο να τιμωρήσω τον εαυτό μου.
Τίποτα δεν θα γίνει. Άλλωστε στις 2 εκλογικές αναμετρήσεις σταματούν τα πάντα. Εποχή 07-09 (μία εκλογική αναμέτρηση) έλεγε κάποιος στη tv, ότι νομικά στέκει αδίκημα. Και να πω και κάτι?? ....αδικο θα είναι γιατί και τα προυγούμενα χρόνια έγιναν πανυγήρια:sm7::sm7:.

GeorgeP
03-03-2010, 15:03
σύμφωνοι ρε μάγκες,τα λαμόγια,λαμόγια,αλλά αν κάνω ας πούμε μύνηση αύριο προς τον πρώην προθυπουργό τι γίνεται?
αστον αυτον, δεν φαινεται πουθενα στις λαμογιες!! κανε κατι πιο απλό, μηνυσε αυτον που εκανε την απογραφη το 2004!! Αυτος την εκανε το 2004 και την οποια αποποιειται τωρα και την οποια επισης πληρωνουμε τωρα, αυτος εκατσε για 4,5χρονια υπουργος αυξανοντας το ΑΕΠ της Ελλαδος δειχνοντας μας πλουσιοτερους της πραγματικοτητας, αυτος ελεγε στα παραθυρα οτι η ελλαδα ειναι διασφαλισμενη απο την Διεθνη οικονομικη κριση και θα περασει αλλα δεν θα ακουμπησει, αυτος εδεινε την συγκαταθεση του για Επιτροπες όπου μελη της διόριζοντο εγω, εσυ, και οι αλλοι φυσικα συγγενεις, κουμπαροι του κομματος με μισθους 5500ε ανα συνελευση, αυτος παραποιουσε (κατ'εντολην του εστω) τα στοιχεια της Εθνικης Στατιστικης Υπηρεσιας, αυτος ελεγε ψεματα στους εξω κ.λ.π., κ.λ.π.!!

Αυτον πρωτα μηνυσε και βλεπουμε για τους άλλους.
Γιατι όπως λεει ολος ο κοσμος αυτη η κριση εχει ονοματεπωνυμο κι αν το κυνηγησουμε θα βρουμε τους υπαιτειους!!!!

Τωρα ομως προεχει να μην βουλιαξουμε, οι σφαλιαρες μπορει να παιξουν μετα.........αλλα να παιξουν!!!!!!

Mexicanos
03-03-2010, 15:46
Όπως πάντα η κάθε κυβέρνηση κάνει την τρίχα τριχιά για να πανικοβάλει και αποπροσανατολίσει ως συνήθως τον Έλληνα για να μην εναντιωθεί σε όποιο κατακέφαλο του ρίξει.
Απ'ότι βλέπω εδώ και χρόνια το πετυχαίνουν όπως κι εφέτος........έτσι να προσωποποιείτε την κάθε βλακεία που γίνεται,να γίνεστε θύματα του κάθε πολιτικού ώστε να βρίζετε τον προηγούμενο,να ψηφίζετε τον επόμενο και μετά να ξαναβρίζετε την επιλογή σας.
Κύριοι αν και επαναλαμβάνομαι,θεωρώ ότι η μεγαλύτερη μήνυση και καταδίκη που μπορεί να κάνει κανείς είναι την ώρα της κάλπης,όλα τ'άλλα είναι για να γίνονται συζητήσεις και μια τρύπα στο νερό.
Εδώ και χρόνια ήθελα να ήξερα δεν βλέπετε ότι κάποιοι (μεγαλοβιομήχανοι,πολιτικοί,δημοσιογράφοι,αθλητές,ηθοποιοί,γιατροί,δικηγόροι κτλ) κερδοσκοπούν εις βάρος μας??
Βλέπω απεργίες και ιστορίες γι'αγρίους που αποσκοπούν σε προσωπικά ωφέλη διαφόρων καρεκλοκένταυρων.
Αν λειτουργούσαμε σαν σύνολο και π.χ. υπήρχε μια συννενόηση να μην βάζουμε βενζίνη για ένα μήνα σε συγκεκριμένα πρατήρια (και όχι να γεμίζουμε από την προηγούμενη) δύο μεγάλων εταιρειών,τότε θα βλέπαμε αν περνούσε κάποιο μήνυμα.
Όπως το παραπάνω παράδειγμα έτσι και για άλλα θέματα.....
Όσο λειτουργούμε σαν μονάδες θα μας χορεύουν και θα λέμε κι ευχαριστώ.......

Πάντα φιλικά,η προσωπική μου άποψη.

GeorgeP
03-03-2010, 16:59
Όπως πάντα η κάθε κυβέρνηση κάνει την τρίχα τριχιά για να πανικοβάλει και αποπροσανατολίσει ως συνήθως τον Έλληνα για να μην εναντιωθεί σε όποιο κατακέφαλο του ρίξει.
Απ'ότι βλέπω εδώ και χρόνια το πετυχαίνουν όπως κι εφέτος........έτσι να προσωποποιείτε την κάθε βλακεία που γίνεται,να γίνεστε θύματα του κάθε πολιτικού ώστε να βρίζετε τον προηγούμενο,να ψηφίζετε τον επόμενο και μετά να ξαναβρίζετε την επιλογή σας.
Κύριοι αν και επαναλαμβάνομαι,θεωρώ ότι η μεγαλύτερη μήνυση και καταδίκη που μπορεί να κάνει κανείς είναι την ώρα της κάλπης,όλα τ'άλλα είναι για να γίνονται συζητήσεις και μια τρύπα στο νερό.

Πες μας όμως μια εναλλακτικη λυση στο θεμα ''τι να ψηφισω στις επομενες εκλογες''!!! Το ''μαυρο'' δεν ειναι λυση, το να μην παω καθόλου δεν ειναι πολιτικα εντιμο.........διότι εχω απαιτησεις!! Πες μας μια αλλη λυση.....




Εδώ και χρόνια ήθελα να ήξερα δεν βλέπετε ότι κάποιοι (μεγαλοβιομήχανοι,πολιτικοί,δημοσιογράφοι,αθλητές,ηθοποιοί,γιατροί,δικηγόροι κτλ) κερδοσκοπούν εις βάρος μας??
Βλέπω απεργίες και ιστορίες γι'αγρίους που αποσκοπούν σε προσωπικά ωφέλη διαφόρων καρεκλοκένταυρων.
Αν λειτουργούσαμε σαν σύνολο και π.χ. υπήρχε μια συννενόηση να μην βάζουμε βενζίνη για ένα μήνα σε συγκεκριμένα πρατήρια (και όχι να γεμίζουμε από την προηγούμενη) δύο μεγάλων εταιρειών,τότε θα βλέπαμε αν περνούσε κάποιο μήνυμα.
Όπως το παραπάνω παράδειγμα έτσι και για άλλα θέματα.....
Όσο λειτουργούμε σαν μονάδες θα μας χορεύουν και θα λέμε κι ευχαριστώ.......

Πάντα φιλικά,η προσωπική μου άποψη.

Αυτα τα ωραια γινονται σε άλλες πιο ''εξυπνες'' χωρες και οχι στην ελλαδα! και ό λογος ειναι οτι δεν μας νοιαζει για τον διπλα μας...δεν παει να πεθανει αυτός!!!!!!!!! Τι με νοιαζει εμενα??
Αν διαβασεις το νημα του frits http://www.gsforum.gr/%CE%95%CE%BB%CE%BB%CE%AC%CE%B4%CE%B1/9738-%C2%AB%CE%95%CF%80%CE%B9%CE%BA%CE%AF%CE%BD%CE%B4%CF%85%CE%BD%CE%B5%CF%82%C2%BB-%CE%B5%CF%81%CF%89%CF%84%CE%AE%CF%83%CE%B5%CE%B9%CF%82-%CE%BC%CE%B5-%CE%B4%CF%8D%CF%83%CE%BA%CE%BF%CE%BB%CE%B5%CF%82-%CE%B1%CF%80%CE%B1%CE%BD%CF%84%CE%AE%CF%83%CE%B5%CE%B9%CF%82.html και κατανοησεις ποιοι ξοδευουν για διακοπες και αγαθα θα καταλαβεις και το γιατι μας πιάνουν κοροιδα εμας τους υπόλοιπους!!! Ετσι, ακομα και να ''συνεταιριζόμασταν'' εμεις οι υπόλοιποι παντα θα υπηρχαν ''οι 'αλλοι'' που θα συντηρουσαν αυτο που εμεις μπουκοταρουμε, μπλοκαρουμε, πολεμαμε κ.λ.π.!!
Διότι αγαπητε Γιωργο συνονοματε, απο το 1991 και μετα δανειζομαστε (εμεις οι ιδιωτες, η μια μεριδα των ''αλλων'') για να περναμε καλα/καλυτερα χωρις να λογαριαζουμε την αποπληρωμη, το μετά!!!
Δεν ειμαστε αμοιροι ευθυνων φιλε μου!!!! Εχουμε ΠΟΛΥ μεγαλη ευθυνη κι εμεις!!!
Οι Πολιτικοι ειναι 300 κι απο αυτους τρωνε οι 100 καλλυτεροι (οι εταιροι ''αλλοι'') , δεν φτιαξανε την σημερινοι κατασταση αυτοι οι 100!! Παντα 100 υπηρχαν που ετρωγαν με χρυσα κουταλια! Εξάλλου Πολιτικος δεν γινεσαι για να πεινασεις (ως θα επρεπε) αλλα για να πλουτισεις!!! Φταινε ομως αυτοι οι 100 που δωσανε την ευκαιρεια α) στους κουτοφραγκους ''αλλους'' (σ'εσενα κι εμενα) να δανειστω, να παρω μαυρα χρηματα, να δουλεψω ''μαυρα'', β) στους ''χιλιαδες δικους τους ''άλλους'' να παρουν θαλασσοδανεια, να τους βολεψουν στο Δημοσιο, να τους κανουν μελη επιτροπων με υψηλο μισθο να, να, να,..........ουφ τελειωμο δεν εχει!!!!!

Ισως, ελπιζω, με την παρουσα κατασταση την οικονομικη, τωρα που θα σφιξουν το ζωναρι και αυτοι ''οι άλλοι'', τωρα που τα διαφορα εορτοδανεια, διακοποδανεια, αυτοκινητοδανεια κ.λ.π. θα κοπουν/κοπηκαν τελειως, τωρα που για να παρεις πιστωτικη καρτα θα περνας δια πυρός και σιδηρου και δεν θα την παιρνεις δια τηλεφωνου και με μια ταυτοτητα μονον........, να δουμε κι εμεις οι υπόλοιποι μια καλυτερη ημερα, φθηνότερη ισως, αφου δεν θα υπαρχει αυτος ο υπερκαταναλωτισμος, των αρκετων ''άλλων'' θα ελεγα, που ακριβαινει τα πραγματα!!

Ελπιζω........παντα ελπιζω και θα ελπιζω!!!:cool:

Mexicanos
03-03-2010, 18:24
Φίλε Γιώργο κάποια στιγμή πρέπει να καταλάβει ο ψηφοφόρος ότι το μαύρο και η αποχή είναι ΕΠΙΛΟΓΗ,αν πηγαίνουμε με το σκεπτικό ότι κάπου πρέπει να το ρίξω γιατί πρέπει να ελπίζω,καληνύχτα.Έτσι θεωρώ περνάνε τα μηνύματα που στο φινάλε δεν το έχει δοκιμάσει ποτέ ο λαός,όλα τα άλλα τα έχει φάει στη μάπα.
Ελπίζω και βασίζομαι στον εαυτό μου...δεν περιμένω από κανέναν τίποτα γι'αυτό και δεν θέλω κανένας από δαύτους να περιμένουν από εμένα και στη συνέχεια να με δουλέψουν με φαφάρες.
Τους 100 που αναφέρεσαι τους έβαλε ο λαός επάνω και κρίμα τη στιγμή που ξέρει ότι ανέβηκαν για να φάνε ,να συνεχίζει να τους ανεβάζει.
Τους ''άλλους'' δεν πρόκειται να τους αγγίξουν ΠΟΤΕ.......εδώ είμαστε και θα το δεις....

kostas_366
03-03-2010, 18:45
Φίλε Γιώργο κάποια στιγμή πρέπει να καταλάβει ο ψηφοφόρος ότι το μαύρο και η αποχή είναι ΕΠΙΛΟΓΗ,αν πηγαίνουμε με το σκεπτικό ότι κάπου πρέπει να το ρίξω γιατί πρέπει να ελπίζω,καληνύχτα.Έτσι θεωρώ περνάνε τα μηνύματα που στο φινάλε δεν το έχει δοκιμάσει ποτέ ο λαός,όλα τα άλλα τα έχει φάει στη μάπα.

Όταν ένα κόμα θέλει ένα ποσοστό για να γίνει κυβέρνηση, το ποσοστό μετράει και με λιγότερους ψηφοφόρους. Δεν νομίζω ότι θα αλλάξει κάτι.
Η αποχή, κατά την γνώμη μου πάντα, δεν βγάζει πουθενά. Απλά δεν θα είναι κυβέρνηση, αυτός που θέλει ο λαός. Στην Αμερική το 25% έκανε κυβερνήτη. Ο 1 στους 4 ψήφιζε. Μπορεί οι άλλοι 3 να ήθελαν κάτι άλλο, αλλά δεν εκφραζόταν αυτό, μέσα από την ψήφο τους. Η απόχή <<έδινε το δικαίωμα>> να βγάζει κυβέρνηση το 25%.
Τώρα τι να κάνεις? Πιστεύω ότι βάση τα θέλω σου πάντα, την κουλτούρα σου, την οικονομική και κοινωνική σου κατάσταση, πρέπει να πάρεις μιαν απόφαση.

Mexicanos
03-03-2010, 19:48
Όταν ένα κόμα θέλει ένα ποσοστό για να γίνει κυβέρνηση, το ποσοστό μετράει και με λιγότερους ψηφοφόρους. Δεν νομίζω ότι θα αλλάξει κάτι.
Η αποχή, κατά την γνώμη μου πάντα, δεν βγάζει πουθενά. Απλά δεν θα είναι κυβέρνηση, αυτός που θέλει ο λαός. Στην Αμερική το 25% έκανε κυβερνήτη. Ο 1 στους 4 ψήφιζε. Μπορεί οι άλλοι 3 να ήθελαν κάτι άλλο, αλλά δεν εκφραζόταν αυτό, μέσα από την ψήφο τους. Η απόχή <<έδινε το δικαίωμα>> να βγάζει κυβέρνηση το 25%.
Τώρα τι να κάνεις? Πιστεύω ότι βάση τα θέλω σου πάντα, την κουλτούρα σου, την οικονομική και κοινωνική σου κατάσταση, πρέπει να πάρεις μιαν απόφαση.

Αν φτάσουμε σε ένα επίπεδο που κυβέρνηση βγάζει το 25%,πίστεψέ με το μήνυμα που θα περάσει θα είναι πολύ δυνατό........εύκολα το 75% περνάει κάποια μηνύματα.
Αν πραγματικά ο ψηφοφόρος θέλει κάπου να ελπίζει γιατί δεν επιλέγει κάποιο από τα μικρότερα κόμματα??Γιατί απλά ξέρει ότι δεν θα βγει και δεν θα μπορεί να υπολογίσει σε ρουσφέτι.
Δηλαδή μετά από 30 χρόνια με Παπανδρέου και Καραμανλή που έχουν στην ουσία κοινές απόψεις που δεν γνωρίζει καν ο λαός,τι περιμένουν??
Αντιπολίτευση εδώ και χρόνια δεν υπάρχει,το μόνο που κάνει το κάθε κόμμα είναι να διαψεύδει και να κατηγορεί τις αποφάσεις της εκάστοτε κυβέρνησης,χωρίς πρόταση.
Στο φινάλε το μεγαλύτερο ποσοστό των Ελλήνων ψηφίζει κάποιον γιατί ελπίζει ότι θα βγάλει την Ελλάδα από το αδιέξοδο και θα έρθει η στιγμή που θα απολαμβάνει τη ''σύνταξή'' του????

Γιατί ο Έλληνας εθελοτυφλεί????

kostas_366
03-03-2010, 20:28
Μεξικάνε να πω την αλήθεια, δεν το είχα σκεφτεί έτσι.
Τι να πω.
Βέβαια πάντα ο Έλληνας αποσκοπεί στο ρουσφέτι (διορισμός, sταγιερ, μετάθεση, έργα, διαχείριση δημ. χρήματος, άλλη ποσό σε πρόστιμο κλπ).
Για να δούμε και καμία άλλη γνώμη των συναδέλφων εδώ.

GeorgeP
04-03-2010, 12:48
Αν φτάσουμε σε ένα επίπεδο που κυβέρνηση βγάζει το 25%,πίστεψέ με το μήνυμα που θα περάσει θα είναι πολύ δυνατό........εύκολα το 75% περνάει κάποια μηνύματα.
Αν πραγματικά ο ψηφοφόρος θέλει κάπου να ελπίζει γιατί δεν επιλέγει κάποιο από τα μικρότερα κόμματα??Γιατί απλά ξέρει ότι δεν θα βγει και δεν θα μπορεί να υπολογίσει σε ρουσφέτι.
Δηλαδή μετά από 30 χρόνια με Παπανδρέου και Καραμανλή που έχουν στην ουσία κοινές απόψεις που δεν γνωρίζει καν ο λαός,τι περιμένουν??
Αντιπολίτευση εδώ και χρόνια δεν υπάρχει,το μόνο που κάνει το κάθε κόμμα είναι να διαψεύδει και να κατηγορεί τις αποφάσεις της εκάστοτε κυβέρνησης,χωρίς πρόταση.
Στο φινάλε το μεγαλύτερο ποσοστό των Ελλήνων ψηφίζει κάποιον γιατί ελπίζει ότι θα βγάλει την Ελλάδα από το αδιέξοδο και θα έρθει η στιγμή που θα απολαμβάνει τη ''σύνταξή'' του????

Γιατί ο Έλληνας εθελοτυφλεί????

Εγω παλι θα διαφωνησω, οι χαρακτηρες των ανθρωπων δεν συμβαδιζουν παντα με τα επιθετα τους!!! Δεν σημαινει οτι επειδη ο πατερας κυβερνουσε με εναν Α τροπο το ιδιο θα κυβερνησει και ο γυιός!!!!! Ο Μεγιστος παππους Καραμανλης που πεταξε (στην κυριολεξια) τον Αμερικανο Πρεσβη εξω απο το γραφειο του το 1961 και παρεδωσε το 1979 - την χρεωκοπημενη ελλαδα του 1974 - στον Ραλλη και αυτος μετα το 1981 στον Α. Παπανδρεου με πλεονασμα πόσων δις δρχ. δεν θυμαμαι, ειναι ο ιδιος με τον ''μπουλη'' τον ανηψιό του?????
Ο Α. Παπανδρεου με τα τοσα καλα αλλα και κακά (καποια εκ των κακων πληρωνουμε και σημερα) ειναι ο ιδιος με τον γυιό του? εγω βλεπω τεραστιες διαφορες και προς το παρον προς το καλυτερο!!!!

Ρωτας αγαπητε Γιωργο γιατι ο λαος δεν ψηφιζει τα μικροτερα κομματα, να σου απαντησω, να ψηφισω το ΚΚΕ γιατι? γιατι ακομα δεν εχει καταλαβει οτι ο Κομ#####σμος ακομα και στην ΚΟυβα/Κινα παει πεθανε ¨η γιατι επιμενει σε τακτικες οι οποιες εφαρμοστηκαν - κι εφαρμοζονται ακομη σε καποιες περιπτωσεις - και οι οποιες βουλαξαν την ελλαδα? Επιμενει π.χ. σε κρατικες επιχειρησεις, δηλαδη σε ακομη περισσότερους Δ.Υπαλληλους οι οποιοι θα απαιτουν και θα περνουν ζημιωνωντας ολους εμας και την χωρα!! Σκεψου οτι η Γερμανια εχει 50-60,000,000 κατοικους και 50,000δημοσιους υπαλληλους και η ελλαδα εχει 10,000,000 και 1,000,000 Δ. Υπαλληλους!!!
Τον Συριζα γιατι? που ενω βλέπει την κατασταση, που ναι δημιουργησανε ΚΑΙ οι Πολιτικοι (κι αυτος και το ΚΚΕ μεσα σε αυτους), απαιτει να πληρωσουνε την κριση ολοι οι άλλοι (λιγοι) εκτος απο τους υπολοιπους εμας λες κι εμεις ειμαστε αμετοχοι σε αυτην την κατασταση!!! Ας μην επαιρνες κε GeorgeP εκεινα τα εορτοδανεια, διακοποδανεια κ.λ.π. αφου δεν ειχες να τα αποπληρωσεις ηλιθιε κουτοφραγκε!!!!!!!
Να ψηφισω ΣΥΡΙΖΑ/ΚΚΕ γιατι? διότι φωναζουν για κοινωνικη ισοτητα αυξηση μισθων καταβολη υπερωριων σε όλους τους εργαζομενους και αυτοι πρωτοι στις εταιρειες που ελεγχουν ουτε υπερωριες πληρωνουν, και απολυσεις κανουν, ουτε αυξηση μισθων κανουν και το 90% των εργαζομενων ειναι με 700-800ε ?
Να ψηφισω αυτους τους δυό γιατι? επειδη κατεβαζουν τον κοσμο σε απεργιες ετσιθελικά και με ελαφρια την καρδιά, ενω ο κοσμος καιγεται, στερωντας απο την Ελλαδα απο τα τοσο αναγκαια εσοδα? Ελεος!!!!!!

Να ψηφισω ΛΑΟΣ γιατι? Γιατι βλέπει παντου εχθρους και κινδυνολογει ¨η γιατι πριν 2-3 χρόνια ελεγε οτι οι οικονομικοι Μεταναστες ειναι απαραιτητοι και χρησιμοι και οτι θα πρέπει να υπαρξει μελλον γιαυτους και τα παιδια τους που γεννιουνται εδω στην Ελλαδα (υπονοωντας την χορηγηση Ιθαγενειας) και τωρα βγαινει και φωναζει περι αλλοιωση της ελλαδας απο τους οικονομικους μεταναστες???? Να ψηφισω αυτο το κομμα γιατι ο Ιδρυτης και ιδιοκτητης του ειναι ο πλουσιοτερος Ελληνας Πολιτικος με 51 ακινητα ολα σε offshore εταιρειες και δεν ξερω ποσο μετρητό?

ΟΧΙ κυριοι μαυρο σε ολους τους παραπανω, μαυρο και σε αυτους που προσφατα εφεραν την χωρα εδω που ειναι σημερα, και ασπρο σε νεα προσωπα που φερνουν την ελπιδα!!!!! Ελπιδα για καταργηση του ρουσφετιου, της πελατειακης ψηφοφορικης σχεσης του ''πελατη'' πολιτη πρασινοφρουρου Georgep, του ταδε κατασκευαστη, και δεν ξερω κι εγω ποιου άλλου, της μιζας, και την εφαρμογη των νομων!!
Ελπιδα για τουλαχιστον την δημευση ολης της περιουσιας αυτου που δεν πληρωνει ΙΚΑ,ΤΕΒΕ φόρους, εχει ανασφαλιστους εργαζομενους κ.λ.π, κ.λ.π. ουτως ωστε να πληρωοθυν τα όποια χρεη του και οχι να γινονται ευνοικες ρυθμισεις κατα τις οποιες πληρωνονται 2 δόσεις και μετα περιμενουν την άλλη ευνοικη ρυθμιση και παει λεγοντας!!

Θα μου πεις, δυσκολα πραγματα ζητας, ναι αλλα οχι ακατορθωτα, θεληση και πυγμη χρειαζεται, και οταν καποιοι εργατοπατερες Δ.Υπαλληλοι σου βαζουν το μαχαιρι στο λαιμο με τις απεργιες τους, οταν εσυ και η χωρα που ζουνε και δαυτοι ειναι σε αυτη την κατασταση και αφου δεν καταλαβαινουν κι εκεινοι οτι χρεωκοπια μιας χωρας σημαινει και αναστολη πληρωμης πασης φυσεως μισθων μεχρι νεωτερας.......... να τους επιστρατευεις μεχρι νεωτερας!! Να εφαρμοζεις εναν μινι στρατιωτικο νομο βρε παιδί μου!!! Να εφαρμοζεις αυτο που εκαναν οι Αρχαιοι Αθηναιοι κι εχω γραψει κι αλλου ''όπου δεν περνα η Δημοκρατια εφαρμοζεται η Δικτατορια''! Για λιγο, μεχρι να σφιξουν οι ####ι, μετα ξανα στην Δημοκρατια!!!

Γιατι όπως εγραψα και αλλου σε αυτο το φορουμ ηλπιζα, ελπιζω και θα ελπιζω!!!!

Mexicanos
04-03-2010, 14:10
Γιώργο εγώ δεν είπα να ψηφίσεις κάποιο μικρότερο κόμμα,απλά τοποθετήθηκα σε σχέση με το ότι πρέπει κάποιον να ψηφίσεις όπως προανέφερες.
Όσο για την ιστορία των επιθέτων θεωρώ ότι βλέπεις το δέντρο και χάνεις το δάσος.Εσύ είπες ότι η χασούρα και η χρεωκοπία έρχεται από πολύ παλιά(συμφωνώ),ποιοι κυβερνούσαν τότε??
Τέλος αν εσύ φίλε μου τα έχεις καλά με τον εαυτό σου να ψηφίζεις κάποιον που δεν συμφωνείς γιατί ελπίζεις, πάω πάσο.
Θεωρώ πάντως ότι μόνο στην πολιτική παρουσιάζονται πολίτες που δέχονται κάποιον που στο φινάλε δεν συμφωνούν γιατί κάτι περιμένουν,δεν ξέρω τι..........στην προσωπική τους ζωή θυμούνται όλοι να κάνουν την επανάστασή τους,να ισοπεδώσουν τις ανθρώπινες σχέσεις,να πάει περίπατος ο σεβασμός και στην πολιτική τουμπεκί ψιλοκομμένο.....

Ακόμα ο Έλληνας εθελοτυφλεί......

tsompanis
04-03-2010, 15:04
georgeP,σου μιλάω μπέσα αν βαλεις για βουλευτής, θα σε ψηφίσω!

Μεξικάνε,βίβα ζαπάτα! μαζι σου.έχεις χίλια δίκια!

και μια ερώτηξης περικαλώ.
αν καποιος παύει να είναι βουλευτής.χάνει και την ασυλία?

kostas_366
04-03-2010, 15:08
αν καποιος παύει να είναι βουλευτής.χάνει και την ασυλία?
Νομίζω ναι Κώστα. Την χάνει. Αλλά τι γίνεται, αν έχουν περάσει 2 εκλογικές αναμετρήσεις, διαγράφονται τα αδικήματα. Οπότε δεν διώκετε για κάτι.

tsompanis
04-03-2010, 16:22
για την προηγούμενη κυβερνηση όμως έχει περάσει μόνο μια εκλογική αναμετρηση.


πάντως θα το ψάξουμε το θέμα συλογικά με κάποιους συναδέλφους κτηνοτρόφους,για διαφυγόντα κέρδη.εκτός απο την απραξία του κράτους που ήταν επώδυνη για όλους μας ,υπήρχε και η βλακεία και η ασχετοσύνη που στην τελική έκανε χειρότερη ζημιά.
θέλει μελέτη το πράμα:cool:

ΛΕΟΝΤΟΚΑΡΔΟΣ
04-03-2010, 16:47
πάντως θα το ψάξουμε το θέμα συλογικά με κάποιους συναδέλφους κτηνοτρόφους


Κώστα, χθες άκουσα στις ειδήσεις οτι,

με την ομαδική προσφυγή στα δικαστήρια πολιτών στην Γερμανία,

άλλαξαν νόμο του κράτους (χωρίς να έχει σημασία, επρόκειτο για προσωπικά δεδομένα) ...

Άρα .... "η ισχύς εν τη ενώσει" .... http://i247.photobucket.com/albums/gg124/ELINADOUR/SMILES-2/good.gif

ΛΕΟΝΤΟΚΑΡΔΟΣ
04-03-2010, 16:50
Tsompani γεράαααααααααααα ......... http://i247.photobucket.com/albums/gg124/ELINADOUR/SMILES-2/HS75.gif

merik
04-03-2010, 17:54
Φίλε μου φυλακή για αυτούς είναι να μην πάρουν ούτε ένα ψήφο στις εκλογέςΝεύρα

Carduelis
04-03-2010, 18:17
Εγώ όσα χρόνια θυμάμαι τον εαυτό μου, πάντα κάποιος μας έβαζε να τραβάμε κουπί σ αυτή τη χώρα γιατί το πλοίο κινδύνευε (σταθεροποιητικά προγράμματα τα λέγανε οι τότε σοσιαλιστές). Τώρα διαπιστώσανε ότι όχι απλά έμπαζε νερά αλλά μάλλον έχει βουλιαξει και δε μας το λέγανε οι κεντροδεξιοί μη στεναχωρεθούμε (για το καλό μας!)
Σίγουρα ο μέσος πολίτης έχει ευθύνες γιατί ανέχτηκε να είναι στη μιζέρια χρόνια, να μην έχει ουσιαστική παιδεία, να πουλάει την ψήφο του, νάχει κομματικούς συνδικαλιστές και να προσπαθεί σαν το Καραγκιόζη να επιβιώσει με τα ψέμματα και τις μπαγαποντιές.
Αλλά σαν μέσος πολίτης δεν θυμάμαι να μου δόθηκε το τιμόνι και νάριξα εγώ τη γαλέρα στα βράχια, να μου εξήγησαν τίμια και ειλικρινά το δρομολόγιο και να αρνήθηκα. Οσο και να ψάχνω στις τσέπες μου δεν βρίσκω ούτε σέντσι από όσα δις κάποιοι έφαγαν, κατασπατάλησαν και έστειλαν σε off shore εταιρείες ή τάφαγαν με τους κουμπάρους στο χρηματιστήριο. Και τώρα με αναγκάζουν να κατηγορώ τους δημόσιους υπαλλήλους και όχι εκείνους που κατέστρεψαν το δημόσιο και τον ιδιωτικό τομέα στη χώρα. Μου ζητάνε να διαλέξω αν θα πρέπει να μου κόψουν χέρι ή πόδι για να επιβιώσω.
Η χρεοκοπία της χώρας δυστυχώς ξεκίνησε από την παιδεία, επεκτάθηκε στην πολιτική ηγεσία και την κοινωνία και μετά έγινε οικονομική που είναι και αυτή που βλέπουμε γιατί μετριέται!
Και ακόμα χειρότερα τώρα χρεοκοπήσαμε και από αξιοπρέπεια και τιμή. Κατάντησε να ντρέπεσαι να διαβάσεις ένα ξένο έντυπο. Παντού ψεύτες μας ανεβάζουν, τεμπέληδες μας κατεβάζουν σαν λαό!
Ο τσομπάνης έχει δίκιο, όλοι έχουμε ευθύνες αλλά κάποιοι πολύ μεγαλύτερες! Αυτή η μαμημένη γαλέρα δεν είχε μόνο μούτσους αλλά και μεγαλοκαπεταναίους και ιδιοκτήτες με ονοματεπώνυμο. Ας κάτσουν στο σκαμνί, όχι τίποτε άλλο, αλλά να δει ο κόσμος οτι ο απατεώνας και ο ανίκανος στο λειτούργημά του έχει και επώνυμο και μούρη για φτύσιμο!

tsompanis
04-03-2010, 22:07
Ας κάτσουν στο σκαμνί, όχι τίποτε άλλο, αλλά να δει ο κόσμος οτι ο απατεώνας και ο ανίκανος στο λειτούργημά του έχει και επώνυμο και μούρη για φτύσιμο!

ακριβώς αυτό.να το συγκεκριμενοποιήσουμε!καλά το είπα?:)

Carduelis
04-03-2010, 23:46
ακριβώς αυτό.να το συγκεκριμενοποιήσουμε!καλά το είπα?:)
Μια χαρά τα είπες αδερφέ! (βοηθάει και το σπαθόλαδο..:))
αν και τους αξίζει να το συγκε-crime-νοποιήσουμε!
Κάποτε να μάθουμε οτι δεν είμαστε πρόβατα.

frits
05-03-2010, 01:38
Ωραία τα γράφετε παιδιά, αλλά το θέμα είναι το πως, εδώ ούτε ένα γιαούρτι δεν πέφτει, κανονικά θα έπρεπε να κρύβονται και αυτοί ζητούν και τα ρέστα με συνεντεύξεις κ.λ.π.
Από την μία έχουν φτιάξει τους νόμους στα μέτρα τους με παραγραφές, νόμους περί ευθύνης υπουργών κ.λ.π και από την άλλη απάθεια στο μέγιστο βαθμό, οι μόνοι που φωνάζουν είναι οι "αριστεροί" αλλά και αυτοί με την συνολική φρασεολογία τους και την στάση τους συνολικά μάλλον εξυπηρετούν τελικά το σύστημα παρά το κυνηγούν, οπότε τι μένει; εξέγερση τύπου Δεκεμβρίου 2008; ποσταρίσματα όπως αυτό και μετά πάμε για ύπνο ;
Κάθε μέρα ειδικά αυτό το καιρό υπάρχουν παντού καταγγελίες, δεν ελέγχεται τίποτα...
ΑΔΙΕΞΟΔΟ (και ας λένε το πιασάρικο πράγματι "η δημοκρατία δεν έχει αδιέξοδα")

Carduelis
05-03-2010, 01:52
Ωραία τα γράφετε παιδιά, αλλά το θέμα είναι το πως, εδώ ούτε ένα γιαούρτι δεν πέφτει, κανονικά θα έπρεπε να κρύβονται και αυτοί ζητούν και τα ρέστα με συνεντεύξεις κ.λ.π.
Από την μία έχουν φτιάξει τους νόμους στα μέτρα τους με παραγραφές, νόμους περί ευθύνης υπουργών κ.λ.π και από την άλλη απάθεια στο μέγιστο βαθμό, οι μόνοι που φωνάζουν είναι οι "αριστεροί" αλλά και αυτοί με την συνολική φρασεολογία τους και την στάση τους συνολικά μάλλον εξυπηρετούν τελικά το σύστημα παρά το κυνηγούν, οπότε τι μένει; εξέγερση τύπου Δεκεμβρίου 2008; ποσταρίσματα όπως αυτό και μετά πάμε για ύπνο ;
Κάθε μέρα ειδικά αυτό το καιρό υπάρχουν παντού καταγγελίες, δεν ελέγχεται τίποτα...
ΑΔΙΕΞΟΔΟ (και ας λένε το πιασάρικο πράγματι "η δημοκρατία δεν έχει αδιέξοδα")
Ο κόσμος Σταύρο δεν μασάει άλλο κουτόχορτο και να ξέρεις οτι οι πολιτικοί και οι πολιτικάντηδες θα βρεθούν με την πλάτη στον τοίχο αν συνεχίσουν τα ίδια καμώματα! Οι φωνές αγανάκτησης είναι όλο και περισσότερες και αν και αυτή τη φορά δεν σταθούν στο ύψος των περιστάσεων και γίνουμε Αργεντινή, θα στηθούν λαικά δικαστήρια..

syan
05-03-2010, 02:58
Αα..ρε Παπαδόπουλε.......!!

EOD-K9
05-03-2010, 08:22
ΘΑ ΜΠΕΙ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΚΑΠΟΙΟΣ ΦΥΛΑΚΗ?OXI !!!!!!!!! :(

ΟΧΙ !!!!:mad:



Και άντε να δείτε τη Τζούλια να ξεχαστείτε .................................






.................................................................και να μάθετε και τίποτα .............................................






...............................................................................................................γιατί τα ίδια θα χρειαστεί να κάνουμε :o:(:mad::rolleyes:

GeorgeP
05-03-2010, 11:39
Αα..ρε Παπαδόπουλε.......!!

το ειπα...δεν το είπα?????? ''Οπου δεν περναει η Δημοκρατια εφαρμοζεται η Δικτατορια...'', με κραξανε μερικοι αλλα αυτοι ειναι η αληθεια!!!

tsompanis
05-03-2010, 12:01
ναι ρε γμτ! είναι όντως η αληθεια αλλά:(


πάντως παιδιά να ξέρετε,είμαστε μια ομάδα 5 κτηνοτροφικών μονάδων (και άλλων 6 που έρχονται)αλλά μιλάμε για μερικές απο τις καλύτερες μονάδες σε γραμμή παραγωγής και τεχνογνωσίας.
πρέπει να κάνω ένα θέμα ξεχωριστό για να το καταλάβει κανείς σε δυναμικότητα.
καθαρές φυλές ζώων,παραδοσιακές ορεινές φυλές,σύχρονισμός οίστρου,σπερματένχυση καισαρικές και ένα καρο πράγματα.
και το κυριότερο,παραγωγή προιόντων.είμαστε οι μονοι που παράγουμε αυτήν την ώρα.

και ξέρετε κάτι? ήρθε η ώρα για την ελληνική κτηνοτροφία να μεταναστεύσει και αυτή προς τα δίπλα...

EOD-K9
05-03-2010, 13:53
ναι ρε γμτ! είναι όντως η αληθεια αλλά:(


πάντως παιδιά να ξέρετε,είμαστε μια ομάδα 5 κτηνοτροφικών μονάδων (και άλλων 6 που έρχονται)αλλά μιλάμε για μερικές απο τις καλύτερες μονάδες σε γραμμή παραγωγής και τεχνογνωσίας.
πρέπει να κάνω ένα θέμα ξεχωριστό για να το καταλάβει κανείς σε δυναμικότητα.
καθαρές φυλές ζώων,παραδοσιακές ορεινές φυλές,σύχρονισμός οίστρου,σπερματένχυση καισαρικές και ένα καρο πράγματα.
και το κυριότερο,παραγωγή προιόντων.είμαστε οι μονοι που παράγουμε αυτήν την ώρα.

και ξέρετε κάτι? ήρθε η ώρα για την ελληνική κτηνοτροφία να μεταναστεύσει και αυτή προς τα δίπλα...


με τιμη λιτρου γαλατος < απο λιτρου νερου αργησατε .................

Arkas
05-03-2010, 16:00
Ωραία τα γράφετε παιδιά, αλλά το θέμα είναι το πως, εδώ ούτε ένα γιαούρτι δεν πέφτει, κανονικά θα έπρεπε να κρύβονται και αυτοί ζητούν και τα ρέστα με συνεντεύξεις κ.λ.π.
Από την μία έχουν φτιάξει τους νόμους στα μέτρα τους με παραγραφές, νόμους περί ευθύνης υπουργών κ.λ.π και από την άλλη απάθεια στο μέγιστο βαθμό, οι μόνοι που φωνάζουν είναι οι "αριστεροί" αλλά και αυτοί με την συνολική φρασεολογία τους και την στάση τους συνολικά μάλλον εξυπηρετούν τελικά το σύστημα παρά το κυνηγούν, οπότε τι μένει; εξέγερση τύπου Δεκεμβρίου 2008; ποσταρίσματα όπως αυτό και μετά πάμε για ύπνο ;
Κάθε μέρα ειδικά αυτό το καιρό υπάρχουν παντού καταγγελίες, δεν ελέγχεται τίποτα...
ΑΔΙΕΞΟΔΟ (και ας λένε το πιασάρικο πράγματι "η δημοκρατία δεν έχει αδιέξοδα")

Ήρθαν και τα γιαούρτια...


Επίθεση από ομάδα συγκεντρωμένων δέχθηκε το μεσημέρι στο Σύνταγμα ο πρόεδρος της ΓΣΕΕ Γιάννης Παναγόπουλος, στη διάρκεια της διαδήλωσης της Συνομοσπονδίας κατά των μέτρων της κυβέρνησης για την οικονομία.


Σύμφωνα με πληροφορίες, ο κ. Παναγόπουλος τραυματίστηκε και κατέφυγε αρχικά στον προαύλιο χώρο της Βουλής και στη συνέχεια στο ιατρείο, από όπου έσπευσε να τον παραλάβει ασθενοφόρο. Ο Γ.Παναγόπουλος μεταφέρθηκε στο νοσοκομείο «Ευαγγελισμός».
Αρχικά ο πρόεδρος της ΓΣΕΕ δέχθηκε επίθεση με νερό και γιαούρτια την ώρα που ετοιμαζόταν να απευθυνθεί στους συγκεντρωμένους. Ακολούθησε συμπλοκή και ο προπηλακισμός του.
Κατά τα επεισόδια δύσπνοια αισθάνθηκε από τα δακρυγόνα της Αστυνομίας ο Μανώλης Γλέζος που βρισκόταν στη διαδήλωση, στην οδό Πανεπιστημίου. Παρελήφθη από ασθενοφόρο του ΕΚΑΒ και μεταφέρθηκε στον «Ευαγγελισμό».
Κατά τη διάρκεια της έντασης οι εύζωνοι στον Αγνωστο Στρατιώτη έλαβαν εντολή να απομακρυνθούν από τα φυλάκια και επέστρεψαν λίγη ώρα αργότερα.
Αργότερα επεισόδια μεταξύ ομάδας διαδηλωτών και της Αστυνομίας σημειώθηκαν στη διασταύρωση των οδών Πανεπιστημίου και Πεσμαζόγλου.
Newsroom ΔΟΛ

MARK
06-03-2010, 12:10
Σε άλλη χώρα μπορεί να μπεί καποιος φυλακή,στην Ελλάδα την χώρα της απάτης και της αρπαχτής και της διαφθοράς.... ΚΑΝΕΙΣ...............Νεύρα:mad:Νεύρα