PDA

View Full Version : Σ Υ Γ Γ Ν Ω Μ Η


EOD-K9
09-03-2010, 13:00
Μπήκα στο φόρουμ σήμερα γεμάτος όρεξη για ποσταρισματα και για πειράγματα.

Δυστυχώς την φόρα μου την έκοψε το παρακάτω προσωπικό μήνυμα :

Αισθανομαι οτι με τα ποσταρισματα σου μου χαλασες το θεμα "************************" και αν νομιζεις οτι ειχαν αισθηση χιουμορ να σου πω οτι το μονο που καταφερες ειναι να δειξεις οτι εισαι ειρωνας και καθολου σοβαρος ανθρωπος. Πανω απο ολα ομως εδειξες οτι δεν σεβεσαι εναν συμφοριτη σου και συνανθρωπο σου.
Οτιδηποτε και να πεις απο εδω και περα θα θεωρειται απο εμενα προσβλητικο και αναξιο σχολιασμου. Μου ήρθε κεραμίδα στο ήδη καζανιασμένο μου κεφάλι .
Καθόμουν πάνω από 40 λεπτά και το ξαναδιάβαζα καθώς και το θέμα στο οποίο αναφέρεται ο φίλος που μου το έστειλε.

Στην αρχή μετά την αποσβολωμάρα που μου ήρθε, άρχισα να του γράφω την απάντηση με μια δόση ξεχέσματος,αλλά στην δουλειά μου απαγορεύεται να δρας κάτω από την επήρεια αλκοόλ καθώς και με τεταμένα νεύρα.
Μετά από μισό κουβά καφέ και ξαναδιαβάζοντας καμιά 30ρια φορές το μήνυμα με ελαφρός καθαρότερο μυαλό,άρχισα να συνειδητοποιώ ότι τον άνθρωπο πρέπει να τον πίκρανα πολύ και σαφώς αυτό έγινε άθελα μου.

Δυστυχώς στην δικτυακή κοινότητα που έχει μπει στην ζωή μας, είμαστε αναγκασμένοι να εκφραζόμαστε με τον γραπτό λόγο χωρίς γκριμάτσες χωρίς κούνημα χεριών χωρίς το αυθόρμητο γέλιο με αποτέλεσμα να παραποιούνται αυτά που θέλουμε να πούμε και να εκφράσουμε , να διαστρεβλώνονται,αρχίζοντας οι παρεξηγήσεις και όλα τα παρατράγουδα.

Αγαπητέ άγνωστε φίλε στη διάρκεια της 44χρονης ζωής μου έχω κατηγορηθεί για πολλά πράγματα.
ΑΛΛΑ ΠΟΤΕ για ειρωνεία γιατί είναι ένα από τα πράγματα που ΣΥΧΑΊΝΟΜΑΙ
Ναι είμαι ένα ανελέητο πειραχτήρι και ιδικά όταν έχω όρεξη δεν αφήνω άνθρωπο ήσυχο,άλλα πότε αυτό δεν το κάνω κακοπροαίρετα και με δολιότητα που τόσο εύκολα με κατηγόρησες.

Σεβασμός στον συναθρωπο !!??!!??
Εγω ??????

Ε φίλε σίγουρα δεν με γνωρίζεις αλλά είσαι πάλι ο πρώτος που με κατηγορεί!!

Έχεις δίκιο για την έλλειψη σοβαρότητας έχω κατηγορηθεί αρκετές φορές από ανθρώπους σοβαροφανής, δήθεν και στείρους χιούμορ.
Ένα άτομο που θα μπορούσε να έχει παράπονα εδώ μέσα γιατί τον έχω μουρλάνει στις σπόντες και στα πειράγματα είναι ο Gazi (http://www.gsforum.gr/members/gazi.html) (αλλά μάλλον είναι ώρα να σταματήσω και με αυτόν γιατί όπου νάνε θα με αρχίσει)

Οι περισσότεροι από εδώ μέσα με γνωρίζετε δικτυακά πάνω από 2,5 χρόνια στα διάφορα φόρουμ και μια και είμαι σίγουρος για την πορεία μου σαν άνθρωπος και τα πάνω από 5000 μηνύματα στα φόρα σας παραθέτω το γράφημα του φίλου που τόσο εύκολα έβγαλε συμπεράσματα από ένα ποστ

Φυσικά ο φίλος μου το έστειλε με προσωπικό μήνυμα και καλά έκανε αλλά εγώ το δημοσιοποιώ πλην του ονόματος του σαν παρακαταθήκη του πόσο εύκολα γίνονται ανούσιες παρεξηγήσεις μέσα από τον γραπτό λόγο.

Όσο για σένα φίλε πραγματικά σου ζήτω συγνώμη Αλλά μάθε στην ζωή σου να μην δρας με νεύρα αλλά πάντα με νηφαλιότητα.
Θα μπορούσες να μου στείλεις το ίδιο μήνυμα με διαφορετικά λόγια και όλα θα διορθωνόταν .
Τώρα με τα τόσο πικρόχολα σχόλια και από μέρος μου
Οτιδηποτε και να πεις απο εδω και περα θα θεωρειται απο εμενα προσβλητικο και αναξιο σχολιασμου.


ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ ότι στην σελίδα των mod τα ονόματα και τα ποστ θα μπουν αυτούσια γιατί όλοι κρινόμαστε.

Καλημέρα

ntinopoulos
09-03-2010, 13:16
παλιοχαρακτηρα!:p
αυριο με τον κηδεμονα σου!:sm7:

vasorfa
09-03-2010, 13:20
Μπαγασακο:p:p:p

κανεις τις παρασπονδίες σου.......και μετα απο δω παν και οι αλλοι:sm7::sm7:

χμ.....τωρα θυμηθηκα και κατιο πλακες που εκάνες και σε εμενα(οταν ημουν με την μηχανη)ΝεύραΝεύρα:mad::mad::mad::p:p:p:p:D:D:rolleyes::rolleyes:

vpentza
09-03-2010, 13:26
αφού λοιπόν ξεκαθαρίσατε..... φιλαράκια τώρα....οκ ???? ;)

ntinopoulos
09-03-2010, 13:27
αφού λοιπόν ξεκαθαρίσατε..... φιλαράκια τώρα....οκ ???? ;)
ναι...:rolleyes:...κολλητοι!:sm7:

ΛΕΟΝΤΟΚΑΡΔΟΣ
09-03-2010, 13:44
"Μπήκα" πριν λίγο στο φόρουμ μας,

κ σαν πρώτο μήνυμα, είδα το "ΣΥΓΝΩΜΗ" του Κυριάκου (EOD-K9)....

Παρόλο που δεν έχω διαβάσει το αρχικό post,

κ χωρίς να ξέρω τον αποστολέα του μηνύματος,

είμαι σίγουρος ότι τα γραφόμενα του Κυριάκου παρεξηγήθηκαν ...

Κι αυτό το λέω, όχι γιατί θέλω να υποστηρίξω τον Moderator EOD-K9,

αλλά γιατί είμαι σίγουρος για τον συγκεκριμένο άνθρωπο,

ότι ούτε κακίες έχει, και περίσσιο χιούμορ διαθέτει ....

Μαζί του γνωρίζομαι κάποια χρόνια

κ η επιλογή του σαν Moderator του GS Forum,

έγινε απ' την πρώτη μέρα ιδρύσεως αυτής της διαδικτυακής παρέας ...

Κι αυτό, όχι λόγω μιας - ας πούμε - προσωπικής συμπάθειας,

αλλά γιατί είναι ένας σοβαρός άνθρωπος, "τριμμένος" στην ζωή,

με ορθή κρίση - που έχει αποδειχθεί όποτε χρειάστηκε

κ με αρκετή δόση χιούμορ, που διανθίζει τα ποσταρίσματά του ....

Κυριάκο, συνέχισε με τον ίδιο τρόπο κ ρυθμό,

κ κάποιες μικροπαρεξηγήσεις ελπίζω να λύνονται άμεσα ....http://i247.photobucket.com/albums/gg124/ELINADOUR/SMILES-2/good.gif

ΛΕΟΝΤΟΚΑΡΔΟΣ
09-03-2010, 14:15
.....και να συμπληρώσω .....

Οι ΑΝΤΡΕΣ, από δύο πράγματα χαρακτηρίζονται .....

Το ένα, το ότι ζητάνε συγνώμη όταν πρέπει .....;)

ntinopoulos
09-03-2010, 14:17
.....και να συμπληρώσω .....

Οι ΑΝΤΡΕΣ, από δύο πράγματα χαρακτηρίζονται .....

Το ένα, το ότι ζητάνε συγνώμη όταν πρέπει .....;)
εσυ κοιτα να κοψεις τις κακες παρεες(βλεπε gsmaniac) και ασε τα υπολοιπα!:p

gemara
09-03-2010, 14:18
Κυριάκο μαζί σου. Το ήθος και ο χαρακτήρας των posts σου είναι γνωστά και ξεκάθαρα. Προσωπικά χαίρομαι τα "πειραγματάκια" και τις πλακίτσες που κάνεις, ουδέποτε έχεις προσβάλλει κανένα από ότι έχω δει.

Μερικές φορές στραβοκοιμόμαστε, στραβοξυπνάμε, ή κάτι άλλο στραβό μας συμβαίνει και νομίζουμε ότι μας φταίει κάποιος άλλος και του τα χώνουμε, υπό την επήρρεια της τσαντίλας και της μιζέριας μας.

Απλά μεγαλώνοντας μαθαίνεις και μαθαίνουμε ποιοι είναι αυτοί που έχουν τη μύγα και μυγιάζονται εύκολα και τους αποφεύγουμε γιατί δεν έχουν καθόλου πλάκα στο κάτω κάτω...

Carduelis
09-03-2010, 14:35
Aν ο Κυριάκος (που δεν τον γνωρίζω) ζητάει μία συγγνώμη, τότε εγώ θα πρέπει να ζητήσω καμμιά εκατοστή γιατί έχω κάνει πλάκα και χαβαλέ από θέματα για γενέθλια (χρόνια πολλά Μαργαρίτα!:sm7:) και κουνούπια μέχρι βαλίτσες, λασπωτήρες, αγγελίες, τεχνικά, εκδρομικά, κοινωνικά, γάμου κοκ...
Μπράβο και στον άγνωστο φίλο που παρόλο που πειράχτηκε προτίμησε με πμ να δείξει την πικρία του (έχω στείλει καμμιά 10αριά στο gemara αλλά που να διορθωθεί!:sm7:).
Αλλά αυτή είναι και η έννοια του φόρουμ, ενημέρωση, παρέα και πλάκα με αφορμή το μοτοσυκλετισμό. Μερικές φορές ίσως να το "παρατραβάμε" αλλά πάντα με καλή διάθεση και δεν νομίζω να αξίζει παρεξήγηση!:)

ntinopoulos
09-03-2010, 14:47
μονο εγω τελικα ειμαι σοβαρος σ αυτο το forum!:rolleyes:

vasorfa
09-03-2010, 15:17
μονο εγω τελικα ειμαι σοβαρος σ αυτο το forum!:rolleyes:

σταμάτα το spam:p:p:p

ΜΑΚΑΡΙΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΟΥ
09-03-2010, 15:24
Mε δεδομένα ότι : αφ'ενός δεν γνωρίζω τα post ,και αφ'ετέρου το δημόσιο κείμενο
της συγνώμης του Κυριάκου θα σταθώ στο δεύτερο, και θα χαρακτηρίσω ως άκρως
θετικό το τρόπο που χειρίστηκε τη παρεξήγηση.

Εύχομαι να λύθηκε η παρεξήγηση και για τα δύο μέρη.

syan
09-03-2010, 15:24
.....και να συμπληρώσω .....

Οι ΑΝΤΡΕΣ, από δύο πράγματα χαρακτηρίζονται .....

Το ένα, το ότι ζητάνε συγνώμη όταν πρέπει .....;)
Κυριάκο δεν συζητάμε κάν τον χαρακτήρα σου και τις προθέσεις σου...και η συγγνώμη σου αν και κατανοητή σίγουρα περισσεύει..!

frits
09-03-2010, 15:34
Εμένα θα μου επιτρέψετε να διαφωνήσω με το όλο θέμα έτσι όπως έχει εξελιχθεί (ουσιαστικά σε μονόλογο) , το μέλος που έστειλε το "π.μ." ΕΠΕΛΕΞΕ να μην δημοσιοποιήσει την όποια διαφορά του με τον ΕΟD-K9 και αυτή η επιλογή του έπρεπε να γίνει σεβαστή. ΔΗΜΟΣΙΟΠΟΙΗΣΗ των "π.μ" χωρίς την συγκατάθεση του αποστολέα για μένα είναι αντιδεολογική.

Ο ΕΟD-K9 αν ήθελε να ζητήσει συγνώμη θα έπρεπε επίσης να το κάνει με "π.μ"

Να ξεκαθαρίσω ότι δεν γνωρίζω προσωπικά ούτε τον ΕΟD-K9, ούτε βέβαια τον ανώνυμο αποστολέα του π.μ. απλά γράφω την γνώμη μου για το συγκεκριμένο ποστ.

Carduelis
09-03-2010, 15:58
Σταύρο αν και έχεις δίκιο επί της ουσίας (οτι τα πμ είναι και πρέπει να παραμένουν προσωπικά εκτός αν συμφωνήσουν και οι δυο αποστολείς) στη συγκεκριμένη περίπτωση ο EOD-K9 δεν δημοσιοποιεί ούτε το όνομα ούτε και το ποστάρισμα (αν ξέρεις στείλτο μου με πμ..τάφος είμαι!:D), αλλά χρησιμοποιεί το θέμα γενικότερα σαν αφορμή να εξηγήσει τη στάση του και όχι απλά να ζητήσει συγγνώμη αν ενόχλησε.
Προφανώς επί του συγκεκριμένου περιστατικού ούτε ξέρουμε ούτε μπορούμε να πάρουμε θέση.
Τουλάχιστον αυτό κατάλαβα εγώ!
Επαναλαμβάνω μπράβο και στους δύο που κρατήσανε την οποιαδήποτε διαφωνία τους σε πολιτισμένο επίπεδο!

ΙoannisPanagiotidis
09-03-2010, 15:59
Οι ΑΝΤΡΕΣ, από δύο πράγματα χαρακτηρίζονται .....

Το ένα, το ότι ζητάνε συγνώμη όταν πρέπει .....;)


Μερικές φορές στραβοκοιμόμαστε, στραβοξυπνάμε, ή κάτι άλλο στραβό μας συμβαίνει και νομίζουμε ότι μας φταίει κάποιος άλλος και του τα χώνουμε, υπό την επήρρεια της τσαντίλας και της μιζέριας μας.
Απλά μεγαλώνοντας μαθαίνεις και μαθαίνουμε ποιοι είναι αυτοί που έχουν τη μύγα και μυγιάζονται εύκολα και τους αποφεύγουμε γιατί δεν έχουν καθόλου πλάκα στο κάτω κάτω...


Αλλά αυτή είναι και η έννοια του φόρουμ, ενημέρωση, παρέα και πλάκα με αφορμή το μοτοσυκλετισμό. Μερικές φορές ίσως να το "παρατραβάμε" αλλά πάντα με καλή διάθεση και δεν νομίζω να αξίζει παρεξήγηση!:)



...δεν εχω καταλαβει τι ακριβως συνεβει στην μικροπαρεξήγηση αλλα ...έτσι ειναι !:sm4:

frits
09-03-2010, 16:27
Σταύρο αν και έχεις δίκιο επί της ουσίας (οτι τα πμ είναι και πρέπει να παραμένουν προσωπικά εκτός αν συμφωνήσουν και οι δυο αποστολείς) στη συγκεκριμένη περίπτωση ο EOD-K9 δεν δημοσιοποιεί ούτε το όνομα ούτε και το ποστάρισμα (αν ξέρεις στείλτο μου με πμ..τάφος είμαι!:D), αλλά χρησιμοποιεί το θέμα γενικότερα σαν αφορμή να εξηγήσει τη στάση του και όχι απλά να ζητήσει συγγνώμη αν ενόχλησε.
Προφανώς επί του συγκεκριμένου περιστατικού ούτε ξέρουμε ούτε μπορούμε να πάρουμε θέση.
Τουλάχιστον αυτό κατάλαβα εγώ!
Επαναλαμβάνω μπράβο και στους δύο που κρατήσανε την οποιαδήποτε διαφωνία τους σε πολιτισμένο επίπεδο!

Νώτη, ειλικρινά το σκέφτηκα πολύ πριν το γράψω, και αυτό γιατί μέλη των οποίων την γνώμη πραγματικά σέβομαι και τους γνωρίζω προσωπικά (έχει σημασία αυτό) είδαν θετικά την κίνηση του ΕΟD-K9. επίσης το περιεχόμενο του Π.Μ. είναι τουλάχιστον επιθετικό, αλλά και πάλι νομίζω ότι είναι από τις περιπτώσεις που απλά χάνεις το δίκιο σου.

GeorgeP
09-03-2010, 16:30
Εμένα θα μου επιτρέψετε να διαφωνήσω με το όλο θέμα έτσι όπως έχει εξελιχθεί (ουσιαστικά σε μονόλογο) , το μέλος που έστειλε το "π.μ." ΕΠΕΛΕΞΕ να μην δημοσιοποιήσει την όποια διαφορά του με τον ΕΟD-K9 και αυτή η επιλογή του έπρεπε να γίνει σεβαστή. ΔΗΜΟΣΙΟΠΟΙΗΣΗ των "π.μ" χωρίς την συγκατάθεση του αποστολέα για μένα είναι αντιδεολογική.

Ο ΕΟD-K9 αν ήθελε να ζητήσει συγνώμη θα έπρεπε επίσης να το κάνει με "π.μ"

Να ξεκαθαρίσω ότι δεν γνωρίζω προσωπικά ούτε τον ΕΟD-K9, ούτε βέβαια τον ανώνυμο αποστολέα του π.μ. απλά γράφω την γνώμη μου για το συγκεκριμένο ποστ.

Και σκεφτομουνα ολα τα παραπανω εσω ετοιμος να τα περασω στο πληκτρολογιο αλλα με προλαβε ο''frits''!!

Συμφωνω απόλυτα μαζι του!! η οποια παρεξηγηση του ΕΟD-K9 και του αγνωστου ''Χ'' - με πρωτο και καλλυτερο τον ΕΟD-K9 σαν moderator που ειναι - καλο θα ηταν να λυθει μεσα απο μεταξυ τους ΠΜ με ενημερωση των αντμιν σε καθε περιπτωση και απο την αρχη του πραγματος!!!! Στους αντμιν θα επρεπε ο ΕΟD-K9 χρησιμοποιωντας τα μεταξυ τους ''κλειδια'' και μεθοδους επικοινωνιας που παρεχει το vBulletin και που δεν εχουμε εμεις τα απλα μελη να κοινοποιηθουν το/τα ΠΜ κι οχι στο public!!
Τωρα ο αγνωστος ''Χ'', που σωστα για μενα ενηργησε μεσω ΠΜ, διοτι γνωριζει φανταζομαι οτι κατι τετοιο θα εκανε το φορουμ μπαχαλο για δεκαδες σελιδες και μερες αν το εβγαζε στο public, ειναι στριμωγμενος στην γωνια πνιγόμενος απο το ''δικιο'' του - το οποιο ''δικιο'' του - που το εξεφρασε μονον στον αμεσα ενδιαφερομενο, και καποια στιγμη θα μιλησει!! Και θα μιλησει κι αυτος στο public και τοτε θα γινει της μουρλης!!!!!:hmmm:

Να σημειωσω οτι ουτε τον εναν ξερω ουτε τον άλλον!!!!!!

gsmaniac
09-03-2010, 16:40
εγω διαφωνω με ολα οσα παραπανω λετε και ο λογος διαφωνιας μου εχει να κανει με τον τροπο επικοινωνιας μεσω διαδυκτιου....:hmmm::hmmm:
μου ειναι αδιανοητο να παρεξηγηθω με καποιον μεσω του φορουμ,ακομα και να με προσβαλει με τα γραφομενα του...:cool:
οι πιο πολλοι γνωριζομαστε αρκετα καλα μεταξυ μας και ειναι πολυ ευκολο να επικοινωνησουμε τηλεφωνικως και να μιλησουμε και απο κοντα αν χρειαστει,πινοντας και ενα καφεδακι.;)
παρεξηγησεις λοιπον μεσω του φορουμ και προσωπικων π.μ.,ποστ,και τρεχα γυρευε,νομιζω δεν ταιριαζει στο προφιλ του δικου μας φορουμ...:):)
μην χανουμε το χιουμορ και το κεφι μας,με παρεξηγησεις και π.μ(προσωπικα)..:mad::mad::mad:

GeorgeP
09-03-2010, 16:49
εγω διαφωνω με ολα οσα παραπανω λετε και ο λογος διαφωνιας μου εχει να κανει με τον τροπο επικοινωνιας μεσω διαδυκτιου....:hmmm::hmmm:
μου ειναι αδιανοητο να παρεξηγηθω με καποιον μεσω του φορουμ,ακομα και να με προσβαλει με τα γραφομενα του...:cool:
οι πιο πολλοι γνωριζομαστε αρκετα καλα μεταξυ μας και ειναι πολυ ευκολο να επικοινωνησουμε τηλεφωνικως και να μιλησουμε και απο κοντα αν χρειαστει,πινοντας και ενα καφεδακι.;)
παρεξηγησεις λοιπον μεσω του φορουμ και προσωπικων π.μ.,ποστ,και τρεχα γυρευε,νομιζω δεν ταιριαζει στο προφιλ του δικου μας φορουμ...:):)
μην χανουμε το χιουμορ και το κεφι μας,με παρεξηγησεις και π.μ(προσωπικα)..:mad::mad::mad:

Πολυ σωστα τα λες Κωστα και ετσι ειναι, αλλα........, ''......μη προτρεχέτω η γλωττα της διανοιας''!!! Με άλλα λογια ''Να μη γλακά η γλώσσα σου πιο μπρος απ'τό μυαλό σου γιατί σου βγαίνει σε κακό και όχι σε καλό σου'' που λεμε και στην Κρητη!!! Οπου ''γλακώ''=τρέχω!!!!

Το νημα βιαστηκε πολυ να ανοικτει!!!

gsmaniac
09-03-2010, 16:53
Πολυ σωστα τα λες Κωστα και ετσι ειναι, αλλα........, ''......μη προτρεχέτω η γλωττα της διανοιας''!!! Με άλλα λογια ''Να μη γλακά η γλώσσα σου πιο μπρος απ'τό μυαλό σου γιατί σου βγαίνει σε κακό και όχι σε καλό σου'' που λεμε και στην Κρητη!!! Οπου ''γλακώ''=τρέχω!!!!

Το νημα βιαστηκε πολυ να ανοικτει!!!

τι εχεις πιει μεσημεριατικα παλληκαρι μου;;;;;;;:sm7::sm7::sm7:

GeorgeP
09-03-2010, 16:59
τι εχεις πιει μεσημεριατικα παλληκαρι μου;;;;;;;:sm7::sm7::sm7:

θυμηθηκα την Πατριδα βρε!!!!! Την πρωτη γιατι η δευτερη ειναι η Μανη!!! Στο επομενο θα σου εχω Μανιατικο μοιρολόι γιατι το παραπανω ηταν μαντιναδα!!!

gsmaniac
09-03-2010, 17:02
θυμηθηκα την Πατριδα βρε!!!!! Την πρωτη γιατι η δευτερη ειναι η Μανη!!! Στο επομενο θα σου εχω Μανιατικο μοιρολόι γιατι το παραπανω ηταν μαντιναδα!!!

οκ.....το μοιρολοι με ενδιαφερει,λογω μπιζνας...:rolleyes::rolleyes::rolleyes:

mario
09-03-2010, 17:08
...σωστός ο καπετάνιος :)

BOXER
09-03-2010, 17:26
οκ.....το μοιρολοι με ενδιαφερει,λογω μπιζνας...:rolleyes::rolleyes::rolleyes:

Tι ειπες τωρα; :sm7: :D :sm7:

chgouras
09-03-2010, 17:50
δεν είναι η πρώτη φορά που βγαίνουν π.μ στον αέρα εδώ !!!
Πριν από λίγο καιρό ΒΓΗΚΑΜΕ πάλι π.μ στον αέρα του georgekostas , χωρίς την συγκατάθεσή του από αdmin του forum .

Albatros
09-03-2010, 17:51
Υποθέτω ότι ο Κυριάκος(ΕΟD-K9) ξαφνιάστηκε από το συγκεκριμένο π.μ. και φοβούμενος μήπως λόγω χαρακτήρα άθελά του προκαλεί τέτοια αισθήματα και σε άλλους, δημοσίευσε το π.μ. για να απευθυνθεί σε όλους διαλύοντας κάθε παρεξήγηση φανερή η όχι.
Με αυτό το σκεπτικό δεν νομίζω ότι είναι κακό να δημοσιοποιήσει το πμ.
Κυριάκο "Keep walking"...
:)

gsmaniac
09-03-2010, 19:51
δεν είναι η πρώτη φορά που βγαίνουν π.μ στον αέρα εδώ !!!
Πριν από λίγο καιρό ΒΓΗΚΑΜΕ πάλι π.μ στον αέρα του georgekostas , χωρίς την συγκατάθεσή του από αdmin του forum .


μπραβο ρε χρησταρα....:)
με αυτο που αναφερεις,ηρεμησαν τα πνευματα;);)

athaneco
09-03-2010, 19:56
αφιερωση :
YouTube - signomi - Antonis Remos

ntinopoulos
09-03-2010, 20:01
make love,no war...;)

Gazi
09-03-2010, 20:29
Ένα άτομο που θα μπορούσε να έχει παράπονα εδώ μέσα γιατί τον έχω μουρλάνει στις σπόντες και στα πειράγματα είναι ο Gazi (http://www.gsforum.gr/members/gazi.html) (αλλά μάλλον είναι ώρα να σταματήσω και με αυτόν γιατί όπου νάνε θα με αρχίσει)









Ο Gazi??Ποιός είναι αυτός ο κύριος???:D:D:D
Μην τολμήσεις και σταματήσεις τα πειράγματα.....Την πάτησες!!!Τότε θα σου στείλω εγώ pm για ανάρμοστη συμπεριφορά!!!:sm7::sm7::sm7:
Στο Forum είμαστε μια παρέα!Δεν πίνουμε όμως καφεδάκια όλοι μαζί κάθε Τετάρτη,αλλά τα λέμε μέσω internet καθημερινά!!Σαφως,πολές φράξεις,λέξεις,προτάσεις σε διαλόγους,παίρνουν διαφορετικές σημασίες!!Δεν είναι πρέπων νομίζω να παρεξηγούμαστε.....
Επειδή τον EOD τον ξέρω προσωπικά,είμαστε πολύ καλοί φίλοι και θα παραμείνουμε φίλοι,σας πληροφορώ οτι είναι ένας καταπληκτικός άνθρωπος,με γνώση του ποιών του!Τίποτα παραπάνω!!!Και σίγουρα δεν υπήρξε πρόθεση υποτίμησης και ειρωνίας στο πρόσωπο του φίλου που έστειλε pm..
Αυτά!!!
Φιλάκια Ρουφηχτά!!!!!!ΟΟΟΟΟΟΟΟΟοοοοοοοοοοοοοοοοο Sultan!!!

pirate
09-03-2010, 20:31
οκ.....το μοιρολοι με ενδιαφερει,λογω μπιζνας...:rolleyes::rolleyes::rolleyes:

καλα τι ειπες πάλι ;;;;;
:sm7::sm7::sm7:

gemara
09-03-2010, 20:41
Aν ο Κυριάκος (που δεν τον γνωρίζω) ζητάει μία συγγνώμη, τότε εγώ θα πρέπει να ζητήσω καμμιά εκατοστή γιατί έχω κάνει πλάκα και χαβαλέ από θέματα για γενέθλια (χρόνια πολλά Μαργαρίτα!:sm7:) και κουνούπια μέχρι βαλίτσες, λασπωτήρες, αγγελίες, τεχνικά, εκδρομικά, κοινωνικά, γάμου κοκ...
Μπράβο και στον άγνωστο φίλο που παρόλο που πειράχτηκε προτίμησε με πμ να δείξει την πικρία του (έχω στείλει καμμιά 10αριά στο gemara αλλά που να διορθωθεί!:sm7:).
Αλλά αυτή είναι και η έννοια του φόρουμ, ενημέρωση, παρέα και πλάκα με αφορμή το μοτοσυκλετισμό. Μερικές φορές ίσως να το "παρατραβάμε" αλλά πάντα με καλή διάθεση και δεν νομίζω να αξίζει παρεξήγηση!:)


Τις τιράντες σου, δεν μας τις έδειξες ακόμη...

Carduelis
09-03-2010, 20:46
"Μέγα ερμηνευτή του Manual" θα με δεις και με μπότες, και με τιράντες και με λασπωτήρα καρμπονάρα! :sm7::sm7:

MARK
09-03-2010, 20:52
DON'T WORRY BE HAPPY.................

frits
09-03-2010, 21:09
"Μέγα ερμηνευτή του Manual" θα με δεις και με μπότες, και με τιράντες και με λασπωτήρα καρμπονάρα! :sm7::sm7:


Μη μου πειράζεις τον "Coppola" του φόρουμ.:sm7:

xvitos
09-03-2010, 21:26
Πολυ σωστα τα λες Κωστα και ετσι ειναι, αλλα........, ''......μη προτρεχέτω η γλωττα της διανοιας''!!! Με άλλα λογια ''Να μη γλακά η γλώσσα σου πιο μπρος απ'τό μυαλό σου γιατί σου βγαίνει σε κακό και όχι σε καλό σου'' που λεμε και στην Κρητη!!! Οπου ''γλακώ''=τρέχω!!!!

Το νημα βιαστηκε πολυ να ανοικτει!!!



γλακώ ...γλακά .... μας μπερδεύεις φιλαράκο (δεν βάζεις και κανένα Νεύρα:sm7::yz:confused::p;):Απορία:) να ξέρουμε και εμεις τι θες να μας "πέμψεις" :D:D:D

Εγώ πάντως τα παιδιά δεν τα ξέρω,αλλά του κρητικού, θα πω οτι το συγνώμη του είναι ΚΡΗΤΙΚΗ ΛΕΒΕΝΤΙΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ !!!!!!!!!!!

gemara
09-03-2010, 21:36
Μη μου πειράζεις τον "Coppola" του φόρουμ.:sm7:

Καθίστε καλά γιατί θα σας σκηνοθετήσω!:sm7::sm7::sm7:

Carduelis
09-03-2010, 21:37
Μη μου πειράζεις τον "Coppola" του φόρουμ.:sm7:

Τέτοια λέγε του εσύ αγόρι μου και τον βλέπω να γυρίσει βίντεοσειρά "Τα σκοτεινά σημεία του manual!" ή "ρόδα, τσαντα και τιράντα"!κλπ :sm7::sm7:

frits
09-03-2010, 22:30
Τέτοια λέγε του εσύ αγόρι μου και τον βλέπω να γυρίσει βίντεοσειρά "Τα σκοτεινά σημεία του manual!" ή "ρόδα, τσαντα και τιράντα"!κλπ :sm7::sm7:

Δες αυτό (http://www.gsforum.gr/%CE%A0%CE%B1%CE%BB%CE%B1%CE%B9%CE%AC-%CE%BC%CE%BF%CE%BD%CF%84%CE%AD%CE%BB%CE%B1-classic/6188-%CE%9A%CE%B9-%CF%8C%CE%BC%CF%89%CF%82-%CE%BA%CE%B9%CE%BD%CE%B5%CE%AF%CF%84%CE%B1%CE%B9.html) και μετά μου λες. :)

Carduelis
09-03-2010, 23:15
Tόχω δεί Σταύρο και υποκλίνομαι στο μεράκι και το καλό γούστο του Γιώργου! όχι μόνο στις μηχανές (ώριμες και πιτσιρίκες) αλλά και στις μουσικές επιλογές και στο καλό του χιούμορ! ΄Ολο από χαμηλά τραβάει πάντως... μου θυμίζει το video της Τζούλιας... λές??? ..ο Γιώργος μας???

(Πάντως κάτι ο ένας κάτι ο άλλος ή το μαμήσαμε τελείως το νήμα του Κυριάκου ή φτιάξαμε άλλο κλίμα! :sm7: τελείως πάντως εκτός θέματος!!!:sm7: Προβλέπω πενθήμερη επιεικώς και κούρεμα με την ψιλή από τους admin)

Arkas
09-03-2010, 23:42
Σήμερα το μεσημέρι, πηγαίνοντας να πάρω τον πιτσιρίκο από το σχολείο, σε μονόδρομο, μου βγαίνει παρκαρισμένος τυπάκος χωρίς φλας από αριστερά και σταματάει.
Μην γνωρίζοντας τις προθέσεις του, πλακώνομαι στα φρένα και το σώζω την τελευταία στιγμή.
Επιλογή α΄: να κατέβω κάτω και να του γαμ.... ό,τι έχει και δεν έχει.
Επιλογή β΄: να τον "μπινελικώσω" και να φύγω.
Επιλογή γ΄: να φύγω και να ηρεμήσω.

Προτίμησα την γ΄επιλογή, έφυγα και μετά από 500μ. φθάνω στο σχολείο του παιδιού, ξεπεζεύω και να σου ο τυπάκος: "χίλια συγνώμη φίλε, σε τρόμαξα. Θα σταματούσα ξέρεις αλλά εσύ δεν το γνώριζες..."
"Δεν πειράζει φίλε, αλλά άναβε και κανά φλασάκι, δωρεάν είναι" η απάντησή μου.

Τί θέλω να πω.
Καμμιά φορά, μια αντρίκεια εξήγηση σε σώζει από πολλά παρατράγουδα.
Το παλληκαράκι ευγενές, αναγνώρισε το λάθος του και ίσως κάποιος άλλος μοτοσυκλετιστής σωθεί στο μέλλον από το φλας που ίσως ανάψει.

Πολλές φορές παρεξηγούμαστε άνευ λόγου, ιδιαιτέρως στα γραπτά που δεν βλέπει ο καθένας μας την φάτσα του άλλου.
Γι αυτό, η συγκεκριμένη παρέα έχει τόσο μεγάλη επιτυχία, γιατί ξεπερνά τις μικροδιαφορές και με επίπεδο σαν κι αυτό του Κυριάκου ξεχωρίζει και μεγαλώνει.

frits
09-03-2010, 23:57
Tόχω δεί Σταύρο και υποκλίνομαι στο μεράκι και το καλό γούστο του Γιώργου! όχι μόνο στις μηχανές (ώριμες και πιτσιρίκες) αλλά και στις μουσικές επιλογές και στο καλό του χιούμορ! ΄Ολο από χαμηλά τραβάει πάντως... μου θυμίζει το video της Τζούλιας... λές??? ..ο Γιώργος μας???

(Πάντως κάτι ο ένας κάτι ο άλλος ή το μαμήσαμε τελείως το νήμα του Κυριάκου ή φτιάξαμε άλλο κλίμα! :sm7: τελείως πάντως εκτός θέματος!!!:sm7: Προβλέπω πενθήμερη επιεικώς και κούρεμα με την ψιλή από τους admin)


Aν έχω καταλάβει καλά από τα γραφόμενα όλων σε αυτό το post το παλικάρι πρέπει να είναι "έξω καρδιά" οπότε θα μας συγχωρέσει αν πάλι όχι ας μας στείλει π.μ. :sm7::sm7:

gemara
10-03-2010, 00:02
Έχεις π.μ. ...






























:sm7::sm7::sm7:

kostas_366
10-03-2010, 00:16
Τελικά μόνο εγώ δεν κάνω σπαμ εδώ και κρατάω πάντα χαρακτήρα :).
``Τόπε το νόμο` ` έλεγαν εδω παλιότερα, και το ακολουθώ :D:D.
Αλήθεια, θα πρέπει να ζητήσω πολλές συγνώμες :sm7:

Gazi
10-03-2010, 00:34
Τελικά μόνο εγώ δεν κάνω σπαμ εδώ και κρατάω πάντα χαρακτήρα :).
``Τόπε το νόμο` ` έλεγαν εδω παλιότερα, και το ακολουθώ :D:D.
Αλήθεια, θα πρέπει να ζητήσω πολλές συγνώμες :sm7:


Εσύ και ο φίλος ο Κώστας.........Ποιός Κώστας???Δεν σου λέω... δεν σου λέω:D:DΜάντεψε

kostas_366
10-03-2010, 00:37
Εσύ και ο φίλος ο Κώστας.........Ποιός Κώστας???Δεν σου λέω... δεν σου λέω:D:DΜάντεψε
Σε λίγο θα πεις και για τον Ντινόπουλο έτσι όπως πας. :sm7:.
Τον μόνο αντισπαμάκια που έχουμε εδώ...:)

frits
10-03-2010, 00:38
Εσύ και ο φίλος ο Κώστας.........Ποιός Κώστας???Δεν σου λέω... δεν σου λέω:D:DΜάντεψε

Στέλιο μας βάζεις δύσκολα...:sm7:

ΛΕΟΝΤΟΚΑΡΔΟΣ
10-03-2010, 00:38
Τελικά μόνο εγώ δεν κάνω σπαμ εδώ και κρατάω πάντα χαρακτήρα :).
``Τόπε το νόμο` ` έλεγαν εδω παλιότερα, και το ακολουθώ :D:D.
Αλήθεια, θα πρέπει να ζητήσω πολλές συγνώμες :sm7:



Όχι κι εσύ ρε Κώστα να ζητήσεις συγνώμη .... http://i247.photobucket.com/albums/gg124/ELINADOUR/SMILES-2/smiley20.gif

ΛΕΟΝΤΟΚΑΡΔΟΣ
10-03-2010, 00:42
Τελικά μόνο εγώ δεν κάνω σπαμ εδώ και κρατάω πάντα χαρακτήρα :).
``Τόπε το νόμο` ` έλεγαν εδω παλιότερα, και το ακολουθώ :D:D.
Αλήθεια, θα πρέπει να ζητήσω πολλές συγνώμες :sm7:

Όχι κι εσύ ρε Κώστα να ζητήσεις συγνώμη .... http://i247.photobucket.com/albums/gg124/ELINADOUR/SMILES-2/smiley20.gif


Φίλε Κώστα, πολλές φορές και το σπαμάρισμα βοηθάει

και εκτονώνει εντάσεις κ "καταστάσεις" .....

Συνέχισε ..... όπως σε ξέρουμε ....http://i247.photobucket.com/albums/gg124/ELINADOUR/SMILES-2/good.gif

kostas_366
10-03-2010, 00:42
:sm7::sm7::sm7:
Εγώ λέω να βάλουμε mod στα σπαμ, τον Ντινόπουλο.. θα πέσει πολύ γέλιο...

υστ. Ντινόπουλε, μην ακούςεσύ, μας ζηλεύουν, γιατίήμαστε ...όμορφες και μοντέλα:sm7::sm7:

Jefe
10-03-2010, 00:43
Βλέπω πάντως, ότι πολλούς τους έχει πιάσει μια κρίση συνείδησης....:rolleyes:


Jefe

ΛΕΟΝΤΟΚΑΡΔΟΣ
10-03-2010, 00:44
:sm7::sm7::sm7:
Εγώ λέω να βάλουμε mod στα σπαμ, τον Ντινόπουλο.. θα πέσει πολύ γέλιο...




..... ναι, ναι ..... θα σπαμάρει κ τον εαυτό του ..... :sm7:

kostas_366
10-03-2010, 00:46
:sm7::sm7::sm7::sm7::sm7::sm7::sm7::sm7:
Ωχχχχχχ
Έπεσα από το γέλιο

droggitiszak
10-03-2010, 11:40
μα καλα θα τρελλαθούμε τελείως ? θα πηδηχτώ απ το παραθυρο !!!

φίλε ΕΟΔ μη μασάς... εδώ κάνουμε μάυρα μάτια να δούμε καμιά πλακίτσα για να περάσει η ώρα μας κ να γελάσει το χειλάκι μας... πέσ τα εσύ κ ας πάμε και ΕΣΡ !!!

θα παρακαλούσα με την σειρά μου , όσο αυτό είναι δυνατόν να υπάρχει προσοχή στην ευθιξία κ στις αντιδράσεις που αυτή επιφέρει , καθώς δεν υπάρχει λόγος να μπαρουτοκαπνίζουμε ανθρώπους που έχουν τεκμηριωμένα βάσει χρόνου την δική τους ξεχωριστή και υπέροχη παρουσία στην ωραία παρέα μας.

όσον αφορά τα πμ , συμφωνώ βεβαίως κ εγώ ότι δεν πρέπει να δημοσιεύονται , αλλά στην συγκεκριμένη περίπτωση δεν βλέπω να αναφέρονται στοιχεία που καταδεικνύουν αποστολέα και θέμα , οπότε ... πιστεύω ότι δεν πρόκειται για "ατόπημα" τέτοιου είδους.

... φιλάκια ρουφηχτά !!!

EOD-K9
10-03-2010, 11:53
Αγαπητοί φίλοι
Διάβασα τα γραφόμενά σας και τις παρατηρήσεις σας .
Έχετε εν μέρη δίκιο ως προς την δημοσιοποίηση του θέματος.
Κατά την δίκη μου κούτρα το έπραξα για διάφορους λόγους.
Αυτό που δεν πρόκειται να καταλάβει ο φίλος είναι το πόσο πικράθηκα που τον πίκρανα
Και αυτό για δυο λόγους ,όχι μόνο σαν άνθρωπος αλλά και σαν moderator
Αν δεν είχα την Ιδιότητα αυτή σίγουρα δεν θα ανέβαζα το ΠΜ στον αέρα αλλά η απάντηση θα ήταν πάλι με ΠΜ
Δυστυχώς ή ευτυχώς όταν ένας άγνωστος σε χρήζει MOD και σου εμπιστεύεται την διαχείριση του φόρουμ του οφείλεις να το σεβαστής στο έπακρο.
(Άγνωστος :Ακούγετε παράξενο και μη πιστευτό κάποιες φορές ότι δεν έχω γνωρίσει κανένα από τους συνιδιοκτήτες του φόρουμ !!)
Το να γίνει μια παρεξήγηση μεταξύ μελών είναι διαφορετική από την παρεξήγηση με mod, γιατί το απλό μέλος θα χρεώσει όλο το φόρουμ.
Αυτό για μένα είναι ΑΝΕΠΙΤΡΕΠΤΟ Δεν εχω δικαίωμα να πικάρω ή να πικράνω κανένα μέλος ,και μάλιστα χωρίς αιτία .
Κάτω από το βάρος του κερατένιου "τίτλου" δεν έχω απαντήσει σε πολλά ποστ που δεν θα τα άφηνα ασχολίαστα αλλά δυστυχώς προτίμησα τη σιωπή.

Δυστυχώς στην Ελλάδα μιλάμε ελληνικά αλλά δεν ξέρουμε να διαβάζουμε σωστά και ακόμα χειρότερα να γράφουμε σωστά.
Αυτό δεν το γράφω κρίνοντας μόνο τα φόρουμ αλλά και την εξωτερική ζωή.δεν είναι λίγες οι φόρες που έχω γίνει μπίλιες στην δουλειά μου επειδή ανώτερο στέλεχος έδινε διαφορετική ερμηνεία σε διαταγή από ότι εγώ και χρειάστηκε διευκρινιστική από το υπουργείο.
(μια φορά χρειάστηκε να περιμένω να απολυθούν 2 καραγκιόζηδες για να βρω το δίκιο μου γιατί δεν ήξεραν να διαβάζουν και να ερμηνεύουν σωστά)


Στο ρεζουμέ της υπόθεσης θα πρέπει όλοι να μάθουμε να είμαστε φειδωλοί και πιο προσεχτικοί στις εκφράσεις μας και όχι να γράφουμε λόγια του αέρα μόνο και μόνο για να πούμε ότι κάτι γράψαμε όπως αβίαστα και ασυναίσθητα έπραξα.
Είναι και αυτός άλλος ένας λόγος που το δημοσιοποίησα ...."προς γνώση και συμμόρφωση" :):)

Το θέμα έχει λήξη .




καμιά βόλτα θα πάμε ????

vales
10-03-2010, 12:41
μα καλα θα τρελλαθούμε τελείως ? θα πηδηχτώ απ το παραθυρο !!!

φίλε ΕΟΔ μη μασάς... εδώ κάνουμε μάυρα μάτια να δούμε καμιά πλακίτσα για να περάσει η ώρα μας κ να γελάσει το χειλάκι μας... πέσ τα εσύ κ ας πάμε και ΕΣΡ !!!



+1000

[/QUOTE]

skippybi
11-03-2010, 00:01
Μία συγνώμη ίσον χίλια πμ:)

ΛΕΟΝΤΟΚΑΡΔΟΣ
11-03-2010, 07:11
Μία συγνώμη ίσον χίλια πμ:)


Είσαι "ποιητής" .... το ήξερα .... http://i247.photobucket.com/albums/gg124/ELINADOUR/SMILES-2/BRAV-81.gif

ΚΑΓΚΕΛΑΡΙΟΣ
11-03-2010, 17:49
διαβασα μονο του Κυριακου το ποστ και οχι τα υπολοιπα.
Κυριοι σας παρακαλω να κρατησουμε ενα επιπεδο και να μην φτασουμε σε επιπεδο χαμηλο.Δεν οφελει κανεναν.Ενα πμ με συνωμη αν την αισθανεται ο αποστολεας θα γινει δεκτη υποθετω.
Αλλιως μην δωσουμε συνεχεια.

Brink
11-03-2010, 18:13
Ένα μεγάλο εύγε στο Κρητίκαρο !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1

BOXER
12-03-2010, 03:12
μα καλα θα τρελλαθούμε τελείως ? θα πηδηχτώ απ το παραθυρο !!!

... φιλάκια ρουφηχτά !!!





Αυτά!!!
Φιλάκια Ρουφηχτά!!!!!!ΟΟΟΟΟΟΟΟΟοοοοοοοοοοοοοοοοο Sultan!!!



Απο "Ραδιο Αρβυλα" :D βλεπω, καλα παμε ολοι ε;
Αντε βρε, μπραβο μας
"ΣΚιιιιιιιιιιιιιιΣΤΕ"

:sm7: :sm7: :sm7:

nibo
12-03-2010, 14:34
Απο "Ραδιο Αρβυλα" :D βλεπω, καλα παμε ολοι ε;
Αντε βρε, μπραβο μας
"ΣΚιιιιιιιιιιιιιιΣΤΕ"

:sm7: :sm7: :sm7:



DON'T DO IT Φαιδων
wipe ooooooooooooout!!!
σκιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιστεεεεεεεεεεε!!
:sm7: :sm7:

siraxanz
12-03-2010, 15:07
Τελικά δέχτηκε την συγνώμη ο θιγμενος συνφορουμίτης?

EOD-K9
12-03-2010, 17:42
Τελικά δέχτηκε την συγνώμη ο θιγμενος συνφορουμίτης?

:hmmm: Το θέμα έκλεισε