PDA

View Full Version : ...ΜΠΑΜ !!!!!!


angpass
12-03-2010, 01:06
Σήμερα και ώρα 19:30 σε κεντρικό δρόμο της Πάτρα πηγαίνοντας με την μηχανή μου με 30-40 kml για καφεδάκι, ξαφνικά απο το ΠΟΥΘΕΝΑ πετάγεται πεζός (γνωστή φυσιογνωμία της Πάτρας με ψυχολογικά και πολλά άλλα προβλήματα) χωρίς να κοιτάξει τρέχοντας, με αποτέλεσμα η σύγκρουση να είναι αναπόφεκτη.
Αποτέλεσμα και οι τρεις κάτω (πεζός,εγώ και η μηχανή).
Ασθενοφόρο,τροχαία,αλκοτεστ σε μένα, τρέξιμο σε νοσοκομεία και αστυνομίες
Ευτυχώς αυτός είναι καλά, εγώ καλά με κάποια γδαρσίματα στα πόδια (απο την μέση και πάνω τίποτα λόγω μπουφάν και κράνους) αλλά δυστυχώς η μηχανή με:


μπάρα προστασίας για πέταμα
προστατευτικό κυλίνδρου διαλυμένο
πλαστικά ντεπόζιτου χάλια και τα δύο (το ένα απο τον πεζό και το άλλο απο το πέσιμο)
φλας σπασμένο

Είναι η πρώτη φορά που πέφτω με το gs και αυτό που μου έκανε εντύπωση είναi:


πόσο γρήγορα και απλά μπορεί να γίνει η άσχημη
πόσο δύσκολο είναι να κουμαντάρεις την μηχανή και το βάρος της σε μια δύσκολη στιγμή
ποση ζημιά μπορείς να πάθεις εστώ και με λίγα kml
χωρίς υπαιτιότητα δική σου να πρέπει να πληρώσεις την επισκευή με χρήματα δικά σου (ο συγκεκριμένος ζητιανεύει για να ζήσει)

προσοχή και πάντα όρθιοι !!!

ntinopoulos
12-03-2010, 01:13
φιλε μου εσυ να σαι καλα και τα σιδερα φτιαχνονται!:)
ολα τα συμπερασματα σου σωστα!ιδιως την ευκολια με την οποια μπορει να γινει η στραβη πρεπει να την εχουμε το νου μας!

Jefe
12-03-2010, 01:17
Σήμερα και ώρα 19:30 σε κεντρικό δρόμο της Πάτρα πηγαίνοντας με την μηχανή μου με 30-40 kml για καφεδάκι, ξαφνικά απο το ΠΟΥΘΕΝΑ πετάγεται πεζός (γνωστή φυσιογνωμία της Πάτρας με ψυχολογικά και πολλά άλλα προβλήματα) χωρίς να κοιτάξει τρέχοντας, με αποτέλεσμα η σύγκρουση να είναι αναπόφεκτη.
Αποτέλεσμα και οι τρεις κάτω (πεζός,εγώ και η μηχανή).
Ασθενοφόρο,τροχαία,αλκοτεστ σε μένα, τρέξιμο σε νοσοκομεία και αστυνομίες
Ευτυχώς αυτός είναι καλά, εγώ καλά με κάποια γδαρσίματα στα πόδια (απο την μέση και πάνω τίποτα λόγω μπουφάν και κράνους) αλλά δυστυχώς η μηχανή με:


μπάρα προστασίας για πέταμα
προστατευτικό κυλίνδρου διαλυμένο
πλαστικά ντεπόζιτου χάλια και τα δύο (το ένα απο τον πεζό και το άλλο απο το πέσιμο)
φλας σπασμένο
Είναι η πρώτη φορά που πέφτω με το gs και αυτό που μου έκανε εντύπωση είναi:


πόσο γρήγορα και απλά μπορεί να γίνει η άσχημη
πόσο δύσκολο είναι να κουμαντάρεις την μηχανή και το βάρος της σε μια δύσκολη στιγμή
ποση ζημιά μπορείς να πάθεις εστώ και με λίγα kml
χωρίς υπαιτιότητα δική σου να πρέπει να πληρώσεις την επισκευή με χρήματα δικά σου (ο συγκεκριμένος ζητιανεύει για να ζήσει)
προσοχή και πάντα όρθιοι !!!



:Απορία::Απορία: Βρέ Αντρέα στεναχωρήθηκα με το συμβάν. Το ευτύχημα είναι ότι είσαι καλά κ δεν έσπασες τίποτα! Ελπίζω να βγεί μικρό το κόστος της επισκευής της μοτό! Ότι χρειαστείς είμαστε δίπλα σου! Κουράγιο κ όχι στεναχώρια!


Jefe

Albatros
12-03-2010, 01:18
Περαστικά και αφού εσύ και ο άτυχος Πατρινός ε'ισαστε καλά είναι το καλύτερο που μπορούσε να συμβεί,η μοτο θα φτιαχθεί και θα είναι μια κακή ανάμνηση όλο το περιστατικό.

ΛΕΟΝΤΟΚΑΡΔΟΣ
12-03-2010, 01:25
Ο ζητιάνος πήγε νοσοκομείο ;;;;; :confused:

BOXER
12-03-2010, 01:35
Aπο την μια στιγμη στην αλλη, πως μπορει να γινει το κακο :(...
Παλι καλα που δεν χτυπησατε και οπως αναφερθηκε πιο πανω, τα μεταλλα φτιαχνονται!!!

angpass
12-03-2010, 01:35
Ο ζητιάνος πήγε νοσοκομείο ;;;;; :confused:

Πήρα το 166 κατευθείαν γιατί έπεσε κάτω και άρχισε να κάνει κάτι παράξενα που με τρόμαξαν !!!
Είναι οκ έκανε προληπτικές εξετάσεις και στο συμβάν της αστυνομίας αναφέρθηκε οτι παίρνει ψυχοφάρμακα και οτι πηγαινοέρχεται στα ιδρύματα...
ευτυχώς το συμβάν έγινε σε σημείο που συχνάζει και τον γνώριζαν και προσφέρθηκαν αρκετοί για μάρτυρες.
Αυτό που μου έκανε εντύπωση είναι οτι περισσότεροι έτρεξαν σε μένα να δουν αν είμαι καλά παρά σε αυτόν που ήταν κάτω και φώναζε.

Arkas
12-03-2010, 01:36
Περαστικά σου Ανδρέα
και να είναι το τελευταίο...

ΛΕΟΝΤΟΚΑΡΔΟΣ
12-03-2010, 01:39
Πήρα το 166 κατευθείαν γιατί έπεσε κάτω και άρχισε να κάνει κάτι παράξενα που με τρόμαξαν !!!
Είναι οκ έκανε προληπτικές εξετάσεις και στο συμβάν της αστυνομίας αναφέρθηκε οτι πέρνει ψυχοφάρμακα και οτι πηγαινοέρχεται στα ιδρύματα...
ευτυχώς το συμβάν έγινε σε σημείο που συχνάζει και τον γνώριζαν και προσφέρθηκαν αρκετοί για μάρτυρες.
Αυτό που μου έκανε εντύπωση είναι οτι περισσότεροι έτρεξαν σε μένα να δουν αν είμαι καλά παρά σε αυτόν που ήταν κάτω και φώναζε.


Κράτα οποσδήποτε, όσων πιο πολλών στοιχεία μπορείς ...

Δεν ξέρεις τί γίνεται σε λίγο καιρό .... :hmmm:

frits
12-03-2010, 01:40
Σε όλους μας φίλε θα συμβούν στραβές, μακάρι να είναι σαν την δικιά σου.

Σιδερένιος

angpass
12-03-2010, 01:41
Ευχαριστώ όλους !!!
Δεν θα το δω σαν κακή ανάμνηση αλλά σαν μια χρήσιμη εμπειρία.
Τίποτα δεν είναι δεδομένο
Ο δρόμος μπροστά μας είναι ελεύθερος μόνο για κλάσματα δευτερολέπτου, σε άλλο τόσο μπορεί να βρεθεί μπροστά μας οτιδήποτε !!!

ΛΕΟΝΤΟΚΑΡΔΟΣ
12-03-2010, 01:50
Χωρίς να είμαι σίγουρος ....

Μήπως πρέπει να κάνεις δήλωση στην ασφαλιστική σου ....

..... ή έστω, να τους αναφέρεις το συμβάν ;;;;

angpass
12-03-2010, 01:58
Χωρίς να είμαι σίγουρος ....

Μήπως πρέπει να κάνεις δήλωση στην ασφαλιστική σου ....

..... ή έστω, να τους αναφέρεις το συμβάν ;;;;

Μίλησα με την ασφαλιστική και το δικηγόρο μου κατευθείαν.
Και οι δύο + η αστυνομία μου είπαν να μην ανησυχώ για τίποτα αφού εγώ ήμουν ok σε όλα (χαρτιά,αλκοτέστ,δεν έκανα καμία παράβαση,υπάρχουν μάρτυρες που λένε οτι δεν ευθύνομαι).

ΛΕΟΝΤΟΚΑΡΔΟΣ
12-03-2010, 02:00
Μίλησα με την ασφαλιστική και το δικηγόρο μου κατευθείαν.
Και οι δύο + η αστυνομία μου είπαν να μην ανησυχώ για τίποτα αφού εγώ ήμουν ok σε όλα (χαρτιά,αλκοτέστ,δεν έκανα καμία παράβαση,υπάρχουν μάρτυρες που λένε οτι δεν ευθύνομαι).


Ok λοιπόν ..... ας είναι το τελευταίο .... http://i247.photobucket.com/albums/gg124/ELINADOUR/SMILES-2/DIAF69.gif

syan
12-03-2010, 02:13
Τέλος καλό, όλα καλά...περαστικά να είναι τέτοια συμβάντα!

fire red!
12-03-2010, 03:23
:Απορία::Απορία: Βρέ Αντρέα στεναχωρήθηκα με το συμβάν. Το ευτύχημα είναι ότι είσαι καλά κ δεν έσπασες τίποτα! Ελπίζω να βγεί μικρό το κόστος της επισκευής της μοτό! Ότι χρειαστείς είμαστε δίπλα σου! Κουράγιο κ όχι στεναχώρια!


Jefe

Eννοείται ό,τι χρειαστείς Αντρέα,είμαστε δίπλα σου.Περαστικά να είναι όλα..

kostas_366
12-03-2010, 07:30
Περαστικά.

vasorfa
12-03-2010, 09:35
Φίλε μου εμείς να είμαστε καλα τα μεταλλα οσο και αν τα ποναμε....φτιαχνουν,,,,,
Ευτυχως που γλύτωσατε τα χειροτερα,,,,

Περαστικα και ας είναι το τελευταιο.Πάντως καλου κακου,χωρις να θελω να γίνω Μάντης κακοδαιμονίας.,συμβουλέψου και καποιον νομικό για το ατυχημα γιατι ποτε δεν ξέρεις φιλε μου.....

EOD-K9
12-03-2010, 09:56
Οχι βρε φίλε !!

Δυστυχώς αυτά έχουν οι μηχανές ,είμαστε εκτεθειμένοι σε όλους του κινδύνους

Κράτα οποσδήποτε, όσων πιο πολλών στοιχεία μπορείς ...

Δεν ξέρεις τι γίνεται σε λίγο καιρό .... :hmmm:

Σε αυτό έχει δίκιο ο Λεοντόκαρδος

Arkas
12-03-2010, 10:12
Μίλησα με την ασφαλιστική και το δικηγόρο μου κατευθείαν.
Και οι δύο + η αστυνομία μου είπαν να μην ανησυχώ για τίποτα αφού εγώ ήμουν ok σε όλα (χαρτιά,αλκοτέστ,δεν έκανα καμία παράβαση,υπάρχουν μάρτυρες που λένε οτι δεν ευθύνομαι).
Ανδρέα, κράτα οπωσδήποτε επαφή με τους μάρτυρες.

Πιθανόν, να χρειαστεί να καταθέσουν ενώπιον ανακριτού ή και δικαστηρίου αυτά που μας περιέγραψες:


ξαφνικά απο το ΠΟΥΘΕΝΑ πετάγεται πεζός (γνωστή φυσιογνωμία της Πάτρας με ψυχολογικά και πολλά άλλα προβλήματα) χωρίς να κοιτάξει τρέχοντας, με αποτέλεσμα η σύγκρουση να είναι αναπόφεκτη.

Arkas
12-03-2010, 10:14
Απαραιτήτως δε, διερεύνησε μήπως στο παρελθόν, ο τύπος έχει πράξει κάτι ανάλογο...

Δυστυχώς είναι πονηρές οι ημέρες και το μυαλό μας πάει παντού (τρόπος πλουτισμού, κλπ).

angpass
12-03-2010, 14:01
Σήμερα έμαθα ότι ο συγκεκριμένος είχε πέσει με τον ίδιο τροπο στο αυτοκίνητο γνωστου μου.
Δεν ζήτησε τίποτα.
Το συνηθίζει λόγω χαζομαρας.

BOXER
12-03-2010, 14:29
Πήρα το 166 κατευθείαν γιατί έπεσε κάτω και άρχισε να κάνει κάτι παράξενα που με τρόμαξαν !!!
Είναι οκ έκανε προληπτικές εξετάσεις και στο συμβάν της αστυνομίας αναφέρθηκε οτι παίρνει ψυχοφάρμακα και οτι πηγαινοέρχεται στα ιδρύματα...
ευτυχώς το συμβάν έγινε σε σημείο που συχνάζει και τον γνώριζαν και προσφέρθηκαν αρκετοί για μάρτυρες.
Αυτό που μου έκανε εντύπωση είναι οτι περισσότεροι έτρεξαν σε μένα να δουν αν είμαι καλά παρά σε αυτόν που ήταν κάτω και φώναζε.[/QUOTE]

[QUOTE=angpass;135985]Σήμερα έμαθα ότι ο συγκεκριμένος είχε πέσει με τον ίδιο τροπο στο αυτοκίνητο γνωστου μου.
Δεν ζήτησε τίποτα.
Το συνηθίζει λόγω χαζομαρας.


Ειναι αυτο που λενε:
Ο τρελος δεν παθαινει ποτε τιποτα :sm7:!!!

Bolero
12-03-2010, 14:32
Απαραιτήτως δε, διερεύνησε μήπως στο παρελθόν, ο τύπος έχει πράξει κάτι ανάλογο...

Δυστυχώς είναι πονηρές οι ημέρες και το μυαλό μας πάει παντού (τρόπος πλουτισμού, κλπ).

Σήμερα έμαθα ότι ο συγκεκριμένος είχε πέσει με τον ίδιο τροπο στο αυτοκίνητο γνωστου μου.
Δεν ζήτησε τίποτα.
Το συνηθίζει λόγω χαζομαρας.



Γατόνι ο arkas :sm8:

ace_gln
12-03-2010, 15:18
το ζητημα ειναι να μην του μπει καμια ιδεα και ζητησει καμια αποζημιωση ... επομενως τα κρατας σε ανα συρταρι , το report/συμβαν της τροχαιας , τις μαρτυριες και οτι αλλο αποδυκνειει πως δεν εφταιγες γιατι δικογραφια θα σχηματιστει ουτως Η' αλλως , το ζητημα ειναι να μην το τρεξει εκεινος , γιατι να εισαι σιγουρος πως ο πεζος εχει παντα δικιο οσο κουλο και αν ακουγεται ...

καλη αναρρωση στη μπουμπου ...

skippybi
12-03-2010, 16:26
Αντρέα πάλι καλά που δεν έπαθες τίποτα εσύ φίλε!!!;)

Προσοχή μεγάλη ανα πάσα στιγμή...

korina
12-03-2010, 16:42
Πάντα σιδεροκέφαλος Aντρέα και όλα τα άλλα να διορθώνονται έτσι απλά, όπως στο ..fotoshop!!!;););)

angpass
12-03-2010, 16:53
thanks !!!!!!!!
:)

Mexicanos
12-03-2010, 17:55
Περαστικά φίλε...να είναι το τελευταίο........

mario
13-03-2010, 03:06
Ρε Αντρίκο μου ελπίζω να είσαι καλά εννοείτε οτί θες είμαστε εδώ

geolag
13-03-2010, 09:09
Εύχομαι και εγώ με τη σειρά μου να μην υπάρξει συνέχεια στο περιστατικό.Και εμένα μου έτυχε κάτι παρόμοιο στο Ελληνικό με έναν τρελό .Τον ήξερα όμως και φρέναρα στη μέση του δρόμου περιμένοντας να περάσει πρώτα.Αυτός να φανταστείς δεν κοίταξε καν το δρόμο.Πάντα έτσι περνάει και όποιος τον πετύχει.
Εφτάψυχοι οι τρελοί πάντως.Με τόσα φάρμακα και όλοι στους δρόμους