PDA

View Full Version : ΚΛΟΠΗ ΚΡΑΝΟΥΣ


BOXER
12-03-2010, 01:27
ΠΙΚΡΑ... :mad: :mad: :mad: Νεύρα Νεύρα Νεύρα
Εχθες λοιπον μετα απο την συναντηση μας για το γνωστο μας καφεδακι, εφτασα στο κλειστο γκαραζ οπου και περναει τα βραδια της η μπουμπου. Την κλειδωσα, εβαλα οτι βαζω καθε φορα μεσα στην βαλιτσα, την κλειδωνω και αυτη, και αφηνω το κρανος επανω στην θεση του συνοδηγου, οπως καθε βραδυ εδω και κοντα δυο χρονια τωρα!!!
Κατα τις 11:00 παω στο γκαραζ να παρω την μηχανη για να παω στην Λειβαδια και.......:mad:....:mad:...:mad:..:mad:.:mad:, οσο ειδατε εσεις το κρανος, αλλο τοσο το ειδα και εγω!
Το κρανος μου (Arai- Viper GT) δεν προλαβε να κλεισει τους δυο μηνες στα χερια μου και τωρα πρεπει ακομα μια φορα σε "συντομοτατο" χρονικο διαστημα να ξαναδωσω τουλαχιστον αλλη μια 400αρα ευρω για ενα καινουργιο κρανος :mad::mad::mad:.

Αυριο το πρωι θα παω απο το αστυνομικο τμημα για να δωλωσω την κλοπη του, οχι τοσο για να το βρουν, αλλα για να γινει τουλαχιστον η καταχωρηση στο "βιβλιο συμβαντων".

Το κρανος ειναι το συγκεκριμενο
Arai Viper GT - JR Tribute (http://www.helmetcity.co.uk/Arai-Viper-GT-JR-Tribute_AGEDZ.aspx)
και οσο αφορα τα χρωματα του, μπορω να πω οτι δεν ειναι και συνηθισμενο, οποτε αν θεαθει ιδιο κρανος σε "αναβατη", μια πινακιδα... θα βοηθουσε!!!

Υ.Γ
Νικολα (Λεοντοκαρδος) αν σου ειναι ευκολο, οτι ωρα τυχει να διαβασεις το συγκεκριμενο θεμα, ανεβασε σε παρακαλω αν μπορεις, την φωτογραφια του κρανους στο ποστ, προς διευκολυνση των συνφορουμιτων.
Ευχαριστω!

Arkas
12-03-2010, 01:33
Στο ματιάσανε βρε Νικόλα...:(:(:(

sakis656
12-03-2010, 01:33
ΝεύραΝεύραΝεύραΝεύρα ξενέρωμα!!

ΛΕΟΝΤΟΚΑΡΔΟΣ
12-03-2010, 01:44
Ας είναι το τελευταίο Νικόλα ..... :(



http://www.helmetcity.co.uk/Arai-Viper-GT-JR-Tribute_350_P1ER.jpg (http://www.helmetcity.co.uk/Arai-Viper-GT-JR-Tribute_0_0_P1ER.jpg)

ΛΕΟΝΤΟΚΑΡΔΟΣ
12-03-2010, 01:46
Ας είναι το τελευταίο Νικόλα ..... :(




http://www.helmetcity.co.uk/Arai-Viper-GT-JR-Tribute_350_P1ER.jpg (http://www.helmetcity.co.uk/Arai-Viper-GT-JR-Tribute_0_0_P1ER.jpg)




..... είχε κάποιο διακριτικό ;;;;:confused:

ikaros-gs
12-03-2010, 01:48
Οποιαδήποτε κλοπή, μικρής η μεγάλης αξίας, προκαλεί το απαίσιο αίσθημα της παραβίασης.

Αν θες όμως, διευκρίνησε μας λίγο τι εννοείς.. Το γκαράζ είναι δικό σου ή τρίτου ? Ποιος έχει πρόσβαση εκεί ?

Το κράνος απλά το αφήνεις πάνω στη μοτοσυκλέτα χωρίς καμία προφύλαξη ??

Arkas
12-03-2010, 01:48
Νικόλα, με τον γκαραζιέρη βρήκες καμμιά άκρη;

BOXER
12-03-2010, 04:08
..... είχε κάποιο διακριτικό ;;;;:confused:

Κανενα διακριτικο Νικο, περαν της "περιεργης" σχεδιασης των χρωματων του (τα χρωματα του παγκοσμιου πρωταθλητη Reynolts).
Oυτε μια γρατζουνια δεν προλαβα να του κανω το κερατο μου :(!!!


Οποιαδήποτε κλοπή, μικρής η μεγάλης αξίας, προκαλεί το απαίσιο αίσθημα της παραβίασης.

Αν θες όμως, διευκρίνησε μας λίγο τι εννοείς.. Το γκαράζ είναι δικό σου ή τρίτου ? Ποιος έχει πρόσβαση εκεί ?

Το κράνος απλά το αφήνεις πάνω στη μοτοσυκλέτα χωρίς καμία προφύλαξη ??

Στο γκαραζ αυτο υπαρχουν αλλες πεντε μηχανες, δεν ειναι δικο μου (μακαρι να ηταν), αλλα σε τηλεφωνικη επικοινωνια με δυο απο τα αλλα παιδια... εκανε φτερα ακομα ενα κρανος :mad: :mad: :mad: :mad:.... προς το παρων εγιναν ΔΥΟ Νεύρα Νεύρα Νεύρα!!!
Τα κρανη μας σχεδον ολοι μας ετσι τα αφηνουμε, θες γιατι γνωριζομαστε καιρο, θες γιατι εχουμε εμπιστοσυνη μεταξυ μας, θελεις γιατι ειμαστε μαλ...κες :D, παντως πολλες φορες ουτε βαλιτσες κλειδωναμε :(! Για συναγερμο δεν συζητω, ΚΑΝΕΙΣ. Αυτα μεχρι εχθες φυσικα!

Νικόλα, με τον γκαραζιέρη βρήκες καμμιά άκρη;

Αν εννοεις οτι υπαρχει φυλακας Δημητρη, δεν υπαρχει τετοιος! Ο καθενας με το τηλεκοντρολ του μπαινει και βγαινει :(!
Αλλα οπως καταλαβες μπαινοβγαινουν και αλλοι :mad:, τωρα πως ακριβως δεν μπορω να ξερω. Υποθεσεις κανω πολλες, σιγουρα ομως δεν μπορω να πω, γιατι απλα δεν τους... ειδα!!!

kostas_366
12-03-2010, 07:29
Κρίμα βρε φίλε...
Για κοίτα όμως και τους λοιπούς που χρησημοποιούν το πάρκιν.

vasorfa
12-03-2010, 09:42
ΝεύραΝεύραΝεύραΝεύραΝεύρα

Νικόλα μακάρι να τα φάνε στους Γιατρούς...ΝεύραΝεύραΝεύραΝεύραΝεύρα

καλό θα ήταν να ρωτήσετε τους γείτονες μήπως είδαν τίποτα.......

τους παλιοαλητες.......:mad::mad::mad::mad::mad:

το κράνος σου είναι λίγο σπάνιο στην ελληνικη αγορα,,,,

αυτα τα <<1>> <<2>><<3>>και<<4>> που έχει πίσω είναι χαρακτηριστικα(τόσο καιρο σε βόλτες πίσω σου μου έχουν γίνει εφιαλτης!!!:p)

Θα έχω το νού μου,,,,,παντως αν τα βρουμε τα καλόπαιδα,,,,,

πρεπει να τα κερασουμε καφεδακι....ε???:mad::mad::mad::mad:

loulou1100gs
12-03-2010, 09:55
Εγκλημα καθοσιώσεως...αυτός που το βούτηξε δεν έχει ψυχή μοτοσυκλετιστή.Λαθραία ζεί και έτσι κάποια στιγμή θα φύγει.

EOD-K9
12-03-2010, 10:07
:mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad:

Δυστυχώς φίλε αλλά το φταίξιμο είναι και δικό σου
Οι καιροί άλλαξαν μαζί και οι άνθρωποι.
Σου εύχομαι όταν το βρεις να είσαι νηφάλιος ....:(

ntinopoulos
12-03-2010, 10:15
νικο μακαρι αυτη να ειναι η τελευταια σου ατυχια!:)

Arkas
12-03-2010, 10:18
Φαντάζομαι πως η γκαραζόπορτα θα κλείνει αυτόματα μόνη της.
Δεδομένου και του delay που σου δίνει προκειμένου να βγεις,
εύκολα κάποιος μπαίνει λαθραία στο γκαράζ,
κάνει την αρπαχτή του
και γίνεται λούης...:mad:

Νικόλα, μια Κυριακάτικη βόλτα στο Μοναστηράκι,
κρίνεται επιβεβλημένη...;)

vpentza
12-03-2010, 10:51
φίλε μου πες μας σε ποια περιοχή μένεις ????
δεν αποκλείεται να τριγυρίζει γύρω γυρω από τα μέρη σου μη γνωρίζοντας το ρεμάλι ότι είναι σχετικά σπάνιο σχέδιο.......:cool:

pirate
12-03-2010, 10:59
:mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad:


Σου εύχομαι όταν το βρεις να είσαι νηφάλιος ....:(



θα συμφωνήσω με τον Κυριάκο
:o:o:o:o

MARK
12-03-2010, 12:52
Μακάρι να το βρείς...........:mad:

gemara
12-03-2010, 13:29
Φίλε Νίκο σε καταλαβαίνω...

Στο Κολωνάκι, στη Σκουφά, 3 το μεσημέρι την περασμένη βδομάδα, αφήνει η Κωνσταντίνα το κράνος της Arai - Chaser μέγεθος XS μέσα στην κλειδωμένη μπαγκαζιέρα και λιγα λεπτά αργότερα που γυρνάει η μπαγκαζιέρα παραβιασμένη και το κράνος φτερά μαζί με τη Midland BT2 που ήταν πάνω...

Το πιθανότερο κανας Πακιστανός που του χώραγε να το βούτηξε...

Μέρα μεσημέρι με δεκάδες περαστικούς δίπλα ακριβώς από τη μηχανή. Βάρεσε και ο συναγερμός...:(

http://www.helmets4u.co.uk/images/chaser_wraith.jpg

Άμα δειτε Πακιστανό με Arai - Chaser, μου λέτε!:hmmm:

BOXER
12-03-2010, 14:11
:mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad:

Δυστυχώς φίλε αλλά το φταίξιμο είναι και δικό σου
Οι καιροί άλλαξαν μαζί και οι άνθρωποι.
Σου εύχομαι όταν το βρεις να είσαι νηφάλιος ....:(

Δεν αντιλεω. Σαφως και εχω μεγαλο μεριδιο ευθυνης :(!!!

Φαντάζομαι πως η γκαραζόπορτα θα κλείνει αυτόματα μόνη της.
Δεδομένου και του delay που σου δίνει προκειμένου να βγεις,
εύκολα κάποιος μπαίνει λαθραία στο γκαράζ,
κάνει την αρπαχτή του
και γίνεται λούης...:mad:

Νικόλα, μια Κυριακάτικη βόλτα στο Μοναστηράκι,
κρίνεται επιβεβλημένη...;)

Ειναι δυσκολο να συμβει αυτο Νικο γιατι, η μονη προσβαση στο υπογειο κλειστο γκαραζ ειναι η ανηφορα ή κατηφορα αν θες!
Δεν υπαρχει χρονος για τον τσογλανο να περασει απο μποροστα σου χωρις να τον δεις!

φίλε μου πες μας σε ποια περιοχή μένεις ????
δεν αποκλείεται να τριγυρίζει γύρω γυρω από τα μέρη σου μη γνωρίζοντας το ρεμάλι ότι είναι σχετικά σπάνιο σχέδιο.......:cool:

Περιοχη Μοσχατο, αλλα δεν νομιζω να ειναι τοσο κουκουρουκου ωστε να το κυκλοφορει εδω, μαλλον θα το πουλησει, αλλα παλι ποτε δεν ξερεις :mad:!

Φίλε Νίκο σε καταλαβαίνω...

Στο Κολωνάκι, στη Σκουφά, 3 το μεσημέρι την περασμένη βδομάδα, αφήνει η Κωνσταντίνα το κράνος της Arai - Chaser μέγεθος XS μέσα στην κλειδωμένη μπαγκαζιέρα και λιγα λεπτά αργότερα που γυρνάει η μπαγκαζιέρα παραβιασμένη και το κράνος φτερά μαζί με τη Midland BT2 που ήταν πάνω...

Το πιθανότερο κανας Πακιστανός που του χώραγε να το βούτηξε...

Μέρα μεσημέρι με δεκάδες περαστικούς δίπλα ακριβώς από τη μηχανή. Βάρεσε και ο συναγερμός...:(

http://www.helmets4u.co.uk/images/chaser_wraith.jpg

Άμα δειτε Πακιστανό με Arai - Chaser, μου λέτε!:hmmm:

Τωρα μετα απο αυτο, τι να πεις Γιωργο;
Εχουν ξεφυγει τελειως. Το γκαραζ θα ηταν παιχνιδι/διασκεδαση για αυτους :mad:!!!

italos
12-03-2010, 14:29
Όχι ρε Νίκο...και χθές ήμουνα με τον Κώστα λειβαδιά και σε είχα στο μυαλό μου και σε ψάξαμε μπάς και δούμε κανά gs να γυρνάει....και τώρα αυτό....:mad::mad:

Τι να πώ ρε φίλε "περαστικά" ελπίζω να τον βρείς.....!!!

Θα μιλήσουμε...

skippybi
12-03-2010, 16:42
ΝεύραΝεύρα:(

Mexicanos
12-03-2010, 18:00
Από εδώ και στο εξής κλείδωνε οτιδήποτε αφήνεις στη μηχανή και βάλε συναγερμό.Αν και πιστεύω ότι το κράνος μπορούσες να το παίρνεις και στο σπίτι σου........;)

Albatros
12-03-2010, 18:54
Να υποθέσω ότι δεν υπάρχει κλειστό κύκλωμα παρακολούθησης του γκαραζ, στο δικό μου έχει.
Κρίμα ξέρω πως αισθάνεσαι γιατί ανοίξανε τη βαλίτσα του γιού μου και πήρανε το κράνος 2 εβδομάδων (και την ξανακλείσανε όμως για λόγους ασφαλείας...)
:hmmm:

arisxios
12-03-2010, 20:10
Κρίμα βρε φίλε!!:hmmm:

ΛΕΟΝΤΟΚΑΡΔΟΣ
12-03-2010, 22:22
....μέσα στην κλειδωμένη μπαγκαζιέρα και λιγα λεπτά αργότερα που γυρνάει
η μπαγκαζιέρα παραβιασμένη :hmmm:



....ανοίξανε τη βαλίτσα του γιού μου και πήρανε το κράνος 2 εβδομάδων
(και την ξανακλείσανε όμως για λόγους ασφαλείας...)
:hmmm:


Γιώργο κ Νίκο,

τί μάρκα ήταν οι βαλίτσες κ πώς τις άνοιξαν ;;;;

Είχαν σημάδια από λοστό ή κατσαβίδι ;;;;;

Έσπασαν την "γλώσσα" ;;;;;

Παραβίασαν τον αφαλό ;;;;;



Για να ξέρουμε από τί κινδυνεύουμε .... :(

Albatros
13-03-2010, 09:27
Η δική μου ήταν Κ52 και δεν είχε κανένα ίχνος παραβίασης, αφού μάλιστα την ξανακλείσανε και δεν φαινόταν τίποτα...(ίσως υπάρχουν πασπαρτού)...
:hmmm:

ΛΕΟΝΤΟΚΑΡΔΟΣ
13-03-2010, 09:33
Η δική μου ήταν Κ52 και δεν είχε κανένα ίχνος παραβίασης, αφού μάλιστα την ξανακλείσανε και δεν φαινόταν τίποτα... (ίσως υπάρχουν πασπαρτού)...
:hmmm:


....αυτό φοβάμαι κι εγώ .... :(

gemara
13-03-2010, 09:37
Γιώργο κ Νίκο,

τί μάρκα ήταν οι βαλίτσες κ πώς τις άνοιξαν ;;;;

Είχαν σημάδια από λοστό ή κατσαβίδι ;;;;;

Έσπασαν την "γλώσσα" ;;;;;

Παραβίασαν τον αφαλό ;;;;;



Για να ξέρουμε από τί κινδυνεύουμε .... :(

Το στάνταρ top case της F650GS. Ζόρισαν την κλειδαριά με το χέρι κλειδωμένη όπως ήταν και άνοιξε. Βρέθηκε ανοιχτή - ξεκούμπωτη η μπαγκαζιέρα και ήταν κλειδωμένος ο αφαλός ακόμη...

http://www.gatewaybmw.com/shop/images/99

ΛΕΟΝΤΟΚΑΡΔΟΣ
13-03-2010, 09:46
Το στάνταρ top case της F650GS. Ζόρισαν την κλειδαριά με το χέρι κλειδωμένη όπως ήταν και άνοιξε. Βρέθηκε ανοιχτή - ξεκούμπωτη η μπαγκαζιέρα και ήταν κλειδωμένος ο αφαλός ακόμη...

http://www.gatewaybmw.com/shop/images/99



...... να μας γίνει μάθημα,

να μην αφήουμε τίποτα στις βαλίτσες .... :(

Τότε θα μου πεις ..... γιατί να την έχεις ;;;;;

Κι αυτό .... σωστό ....:o

loulou1100gs
13-03-2010, 10:09
Επειδή είμαι παθών από διάρρηξη βαλίτσας, προτείνω την χρήση μικρού εσωτερικού σακ-βουαγιάζ το οποίο θα αφαιρείται και θα το παίρνουμε μαζί μας.Σε κάθε άλλη περίπτωση, καλό είναι στη βαλίτσα να μην αφήνουμε πράγματα αξίας ή πραγματάκια που η απουσία τους θα μας την "σπάσει".(μου βούτηξαν από το top-case δικογραφίες-τι να τις κάνει ο αθεόφοβος:hmmm:-και ένα μικρό κουτάκι με εργαλειάκια το οποίο ακόμη και σήμερα μου λείπει πολύ :mad:).

ΛΕΟΝΤΟΚΑΡΔΟΣ
13-03-2010, 10:18
Επειδή είμαι παθών από διάρρηξη βαλίτσας, προτείνω την χρήση μικρού εσωτερικού σακ-βουαγιάζ το οποίο θα αφαιρείται και θα το παίρνουμε μαζί μας.Σε κάθε άλλη περίπτωση, καλό είναι στη βαλίτσα να μην αφήνουμε πράγματα αξίας ή πραγματάκια που η απουσία τους θα μας την "σπάσει".(μου βούτηξαν από το top-case δικογραφίες-τι να τις κάνει ο αθεόφοβος:hmmm:-και ένα

μικρό κουτάκι με εργαλειάκια το οποίο ακόμη και σήμερα μου λείπει πολύ :mad:).


... να του βγούνε 1000 ζημιές

και να τα χρειάζεται ΚΑΘΕ μέρα ο αλήτης .... Νεύρα