GS Forum

GS Forum (http://www.gsforum.gr/index.php)
-   Παλαιά μοντέλα - Classic (http://www.gsforum.gr/forumdisplay.php?f=79)
-   -   R 51/3 (http://www.gsforum.gr/showthread.php?t=29714)

vasorfa 19-03-2012 14:24

Απάντηση: R 51/3
 
Απόσπασμα:

Αρχική Δημοσίευση από dimitrisb ( 632276)
Λέγοντας΄τα παραπάνω ... γνωρίζω γιατί έχω ιστορικά οχήματα ... ;):)


ελπίζω σε λίγο καιρό να έρθω και εγώ επίσημα και σε αυτό το club;)

dimitrisb 19-03-2012 14:31

Απάντηση: R 51/3
 
Απόσπασμα:

Αρχική Δημοσίευση από vasorfa ( 632283)
ελπίζω σε λίγο καιρό να έρθω και εγώ επίσημα και σε αυτό το club;)

Με το καλό ! :):);)

napgeo 19-03-2012 16:05

Απάντηση: R 51/3
 
Απόσπασμα:

Αρχική Δημοσίευση από dimitrisb ( 632274)
Λέγοντας ότι δεν έχει μεγάλες διαφορές, έχει να κάνει σχετικά με το ετήσιο κόστος....
Για μία μοτο δεν έχει μεγάλες διαφορές....
... για αυτοκίνητο είναι διαφορετικά. :)


Δεν θα διαφωνήσω. Πρίν ένα χρόνο απέκτησα ένα 2cv πιο λογικό(οικονομικά) να το έχω κανονικά στην κυκλοφορία από πινακίδες ΦΙΛΠΑ. Θέλει πάντως ψάξιμο και προσοχή πολλή. Και κατά την ταπεινή μου άποψη ένα Πρεβεζιάνικο γνωμικό λέει.
Θεέ μου φυλαξέ με από τους γνωστούς μου διότι τους εχθρούς μου τους γνωρίζω………………………

astrapogiannos 19-03-2012 16:20

Απάντηση: R 51/3
 
Παιδια ευχαριστω πολυ για τις συμβουλες σας.Ακομη δεν εχω αποφασισει τι θα κανω αλλα το βλεπω να την παιρνω.Σε καμια 15αρια μερες ομως σιγουρα θα ξερω οποτε και θα σας ενημερωσω.Παντως προκειται για μια ολομαυρη κουκλα με λευκες ριγες στα "μαλλια" της:ye33:

napgeo 19-03-2012 16:24

Απάντηση: R 51/3
 
Απόσπασμα:

Αρχική Δημοσίευση από astrapogiannos ( 632418)
Παιδια ευχαριστω πολυ για τις συμβουλες σας.Ακομη δεν εχω αποφασισει τι θα κανω αλλα το βλεπω να την παιρνω.Σε καμια 15αρια μερες ομως σιγουρα θα ξερω οποτε και θα σας ενημερωσω.Παντως προκειται για μια ολομαυρη κουκλα με λευκες ριγες στα "μαλλια" της:ye33:

Για την συγκεκριμένη όπως θα ψάχνεσαι εάν πέσει στην αντιληψή σου ρεζερβουάρ με ενδιαφέρει.
Σε ευχαριστώ και καλό αποτέλεσμα να έχεις.:)

R100GS PD 19-03-2012 21:07

Γιατι δεν ανεβαζεις καμια φωτο να τη δουμε; Ισως σου πουμε περισσοτερα για την κατασταση της μηχανης. Προσεξε παντως γιατι τα 4500 δεν ειναι και λιγα. Οσο για το " τη φτιαχνει μονος του" επετρεψε μου να εχω τις αμφιβολιες μου, εκτος και αμα ειναι μηχανικος. Εγω στη θεση σου θα επερνα και μια β γνωμη απο εναν πιο ειδικο,για τη ποιοτητα της επισκευης οσο και για τη ποιοτητα των ανταλλακτικων που εχουν χρησιμοποιηθει.

TEOSS 20-03-2012 01:50

Απάντηση: R 51/3
 
Φίλε μπορείς να γράψεις (γνωρίζεις?) αριθμό πλαισίου?

Επίσης ο αριθμός κινητήρα πρέπει να είναι ο ίδιος με του πλαισίου, εάν όχι τον έχει αλλάξει, οπότε θα πρέπει να ελέγξεις κι αυτόν.;)

astrapogiannos 20-03-2012 12:57

Απάντηση: R 51/3
 
Καλημερα σε ολους.Φιλε Teoss δεν θυμαμαι αριθμους πλαισιου αλλα σιγουρα ειναι διαφορετικοι πλαισιο-μηχανης γιατι το τσεκαρα.Ο αριθμος της μηχανης παντως ειναι απο R 51/3.Αν μπορεσω θα βγαλω και καμια φωτο.

TEOSS 21-03-2012 14:55

Απάντηση: R 51/3
 
Πρέπει να πάρεις λοιπόν τους δυο αριθμούς και να πας σε αστυνομικό τμήμα να ρωτήσεις εάν <<απασχολούν>>,δηλαδή εάν έχει δηλωθεί κλοπή!
Εάν είναι Ο.Κ. ψάχνεις να δεις εάν βγάζει πινακίδες ιστορικού οχήματος και ποια είναι η νόμιμη κυκλοφορία με αυτές τις πινακίδες γιατί έχουν περιορισμούς . Εάν όλα είναι όπως θες … αγοράζεις!;)

cm246 21-03-2012 18:31

Απάντηση: R 51/3
 
Είμαι 99% σίγουρος ότι αν ο αριθμός πλαισίου είναι διαφορετικός από αυτόν της μηχανής τότε δεν μπορείς να βγάλεις πινακίδες ιστορικού οχήματος. Οποτε μην την πάρεις με αυτή την προοπτική όπως επίσης η μηχανή θα πρέπει να είναι σε καλή κατάσταση και original χωρίς πολλές πολλές μαϊμουδιές.

Πιστεύω ότι με το budget που έχεις μπορείς άνετα να βρείς κάτι αν όχι κάτι καλύτερο κάτι εξίσου καλο.


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 11:50.

vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!