GS Forum

GS Forum (http://www.gsforum.gr/index.php)
-   Τεχνικά θέματα διάφορα (http://www.gsforum.gr/forumdisplay.php?f=25)
-   -   Βοήθεια !! Η ¨Μπεμπέ" αρρώστησε !!! (http://www.gsforum.gr/showthread.php?t=7695)

frits 02-12-2009 19:46

Βοήθεια !! Η ¨Μπεμπέ" αρρώστησε !!!
 
Ήρθε και μένα ή ώρα μου, τι την ήθελα την παρέα με τον GeorgeP (μαύρος γάτος :sm7::sm7:)

Λοιπόν μετά τα 500 χλμ της Κυριακής στον Πάρνωνα που όλα λειτουργούσαν άψογα, την κλέιδωσα. Δευτέρα, Τρίτη κατέβηκα με το εντουράκι στην δουλειά και σήμερα λέω άντε βρέχει κιόλας ας πάω με το μεγάλο (ΑΒS κ.λ.π)
Βάζω μπρος, παίρνει αμέσως όπως πάντα, μετά από μερικά δευτερόλεπτα όμως τσαφ έσβησε, ίδρωσα μέσα στα αδιάβροχα, βάζω ξανά μπρος παίρνει, σβήνει πάλι, άρχισα τα μπινελίκια βγάζω τα αδιάβροχα και αρχίζω να κοιτάω αντλίες καλώδια κ.λ.π όλα καλά αλλά αποτέλεσμα το ίδιο. Το παράτησα και πήγα δουλειά με το ΥΑΜΑΗΑ.

Τώρα το απόγευμα ποιό ήρεμος πλέον δοκιμάζω ξανά τα ίδια, (το μηχανάκι στημένο στο διπλό και το πλάγιο ανοιχτό-έχει σημασία), Πρόσεξα λοιπόν ότι εκεί που δούλευε για λίγο με νεκρά εννοείται στο καντράν ξαφνικά έδειχνε αντί για "0" στις ταχύτητες "2", "3" σαν να είχε ταχύτητα οπότε με το πλάγιο σταντ κατεβασμένο έσβηνε, Πράγματι σήκωσα το σταντ και δούλεψε μια χαρά.
Αύριο θα το πάω συνεργείο, ελπίζω να είναι κάποιος αισθητήρας, που βλέπει λάθος τις ταχύτητες, αλλά δεν έχω διαβάσει στο φορουμ κάτι παρόμοιο οπότε είπα να ζητήσω την πολύτιμη βοήθεια σας αν κάποιος ξέρει κάτι για να πάω προετοιμασμένος αύριο.

Συγνώμη αν κούρασα, αλλά δεν έχω συνηθίσει σε τέτοια κόλπα.:hmmm::hmmm:

gsmaniac 02-12-2009 19:49

Απάντηση: Βοήθεια !! Η ¨Μπεμπέ" αρρώστησε !!!
 
Απόσπασμα:

Αρχική Δημοσίευση από frits ( 100651)
Ήρθε και μένα ή ώρα μου, τι την ήθελα την παρέα με τον GeorgeP (μαύρος γάτος :sm7::sm7:)

Λοιπόν μετά τα 500 χλμ της Κυριακής στον Πάρνωνα που όλα λειτουργούσαν άψογα, την κλέιδωσα. Δευτέρα, Τρίτη κατέβηκα με το εντουράκι στην δουλειά και σήμερα λέω άντε βρέχει κιόλας ας πάω με το μεγάλο (ΑΒS κ.λ.π)
Βάζω μπρος, παίρνει αμέσως όπως πάντα, μετά από μερικά δευτερόλεπτα όμως τσαφ έσβησε, ίδρωσα μέσα στα αδιάβροχα, βάζω ξανά μπρος παίρνει, σβήνει πάλι, άρχισα τα μπινελίκια βγάζω τα αδιάβροχα και αρχίζω να κοιτάω αντλίες καλώδια κ.λ.π όλα καλά αλλά αποτέλεσμα το ίδιο. Το παράτησα και πήγα δουλειά με το ΥΑΜΑΗΑ.

Τώρα το απόγευμα ποιό ήρεμος πλέον δοκιμάζω ξανά τα ίδια, (το μηχανάκι στημένο στο διπλό και το πλάγιο ανοιχτό-έχει σημασία), Πρόσεξα λοιπόν ότι εκεί που δούλευε για λίγο με νεκρά εννοείται στο καντράν ξαφνικά έδειχνε αντί για "0" στις ταχύτητες "2", "3" σαν να είχε ταχύτητα οπότε με το πλάγιο σταντ κατεβασμένο έσβηνε, Πράγματι σήκωσα το σταντ και δούλεψε μια χαρά.
Αύριο θα το πάω συνεργείο, ελπίζω να είναι κάποιος αισθητήρας, που βλέπει λάθος τις ταχύτητες, αλλά δεν έχω διαβάσει στο φορουμ κάτι παρόμοιο οπότε είπα να ζητήσω την πολύτιμη βοήθεια σας αν κάποιος ξέρει κάτι για να πάω προετοιμασμένος αύριο.

Συγνώμη αν κούρασα, αλλά δεν έχω συνηθίσει σε τέτοια κόλπα.:hmmm::hmmm:

ειδες τι κανουν οι κακες παρεες:sm7::sm7::sm7:σταυρο πρωτη φορα το ακουω,παρε τηλ τον κυρ αντωνη,μηπως ειναι κατι απλο:hmmm::hmmm::hmmm:

ntinopoulos 02-12-2009 19:53

Απάντηση: Βοήθεια !! Η ¨Μπεμπέ" αρρώστησε !!!
 
για πηγαινε τη μνημη σου λιγο πισω!:rolleyes:
αφησες τον georgep καποια στιγμη μονο με τη μηχανη σου?:rolleyes:
δολιοφθορα μου μυριζεται!:sm7:

frits 02-12-2009 19:57

Απάντηση: Βοήθεια !! Η ¨Μπεμπέ" αρρώστησε !!!
 
Απόσπασμα:

Αρχική Δημοσίευση από gsmaniac ( 100657)
ειδες τι κανουν οι κακες παρεες:sm7::sm7::sm7:σταυρο πρωτη φορα το ακουω,παρε τηλ τον κυρ αντωνη,μηπως ειναι κατι απλο:hmmm::hmmm::hmmm:

Θα πάω αύριο το πρωί Κώστα, φοβάμαι μόνο μην μου κάνει καμία χοντράδα και με αφήσει στο δρόμο. τελικά όλα αυτά τα ηλεκτρονικά χαλάνε τα μηχανάκια.

vasorfa 02-12-2009 19:58

Απάντηση: Βοήθεια !! Η ¨Μπεμπέ" αρρώστησε !!!
 
Φλε μου αν εισαι σε εγγυηση μην το συζητας καθολου....βουρ στον......γιατρο!!!!!!!καποτε ειχα ενα παρομοιο προβλημα.......μεχρι που συνειδητοποιησηα μετα απο τηλεφωνημα σε εναν φιλο,οτι......ο κοκκινος διακοπτης ηταν στην θεση off.......ρεζιλη εγινα........τεσπα.....περαστικα στην κουκλα σου!!!

frits 02-12-2009 20:56

Απάντηση: Βοήθεια !! Η ¨Μπεμπέ" αρρώστησε !!!
 
Απόσπασμα:

Αρχική Δημοσίευση από ntinopoulos ( 100663)
για πηγαινε τη μνημη σου λιγο πισω!:rolleyes:
αφησες τον georgep καποια στιγμη μονο με τη μηχανη σου?:rolleyes:
δολιοφθορα μου μυριζεται!:sm7:

Μπα με το "μάτι" το έκανε, ξέρεις αυτό που λέμε "φτύστο μη το ματιάσεις", άλλη φορά θα έρχομαι με ματάκια και σκόρδα.

Πλάκα, πλάκα που είναι να μου πει τίποτα, δεν υπάρχει περίπτωση να μην το ξέρει το θέμα, έχει κάνει διδακτορικό "GS1200, ελλατώματα και βλάβες".

GeorgeP 03-12-2009 11:53

Απάντηση: Βοήθεια !! Η ¨Μπεμπέ" αρρώστησε !!!
 
Απόσπασμα:

Αρχική Δημοσίευση από frits ( 100651)
Ήρθε και μένα ή ώρα μου, τι την ήθελα την παρέα με τον GeorgeP (μαύρος γάτος :sm7::sm7:)

Η αληθεια ειναι οτι ετσι στα μαυρα που ημουν ντυμενος ''εφερνα'' λιγο σε μαυρο γατο!!!!:):)


Απόσπασμα:

Αρχική Δημοσίευση από frits ( 100651)
Συγνώμη αν κούρασα, αλλά δεν έχω συνηθίσει σε τέτοια κόλπα.:hmmm::hmmm:

Μας κουρασες??? Οχι δά!!!!!! εσυ κοιτα μην αρχιζεις να κουραζεσαι απο εδω και στο εξης!!!!!:D:D:D

GeorgeP 03-12-2009 12:00

Απάντηση: Βοήθεια !! Η ¨Μπεμπέ" αρρώστησε !!!
 
Απόσπασμα:

Αρχική Δημοσίευση από frits ( 100668)
Θα πάω αύριο το πρωί Κώστα, φοβάμαι μόνο μην μου κάνει καμία χοντράδα και με αφήσει στο δρόμο. τελικά όλα αυτά τα ηλεκτρονικά χαλάνε τα μηχανάκια.

Ναι αλλα μονον τα BMW και γενικα τα ευρωπαικα!!!!:);) Μα τι στο καλό τους δινουν και τα παιζουν???? Εναν αισθητηρα συστημα made in Europe(Γερμανια) εχει το Varadero μου όπως και ολα τα Varadero μτα το 2002, αυτο του συστηματος immobilizer, και 7 στα 10 απο το 2003 και μετα βγάζουν προβλημα!!!!! Και μαλιστα ακριβο προβλημα!!!!
Πριν το 2003 που το συστημα παραγοταν σε σχιστομάτικη χωρα δεν υπηρχε κανενα προβλημα, τωρα γιατι υπάρχει......αγνωστον!:yz

GeorgeP 03-12-2009 12:02

Απάντηση: Βοήθεια !! Η ¨Μπεμπέ" αρρώστησε !!!
 
Απόσπασμα:

Αρχική Δημοσίευση από gsmaniac ( 100657)
ειδες τι κανουν οι κακες παρεες:sm7::sm7::sm7:σταυρο πρωτη φορα το ακουω,παρε τηλ τον κυρ αντωνη,μηπως ειναι κατι απλο:hmmm::hmmm::hmmm:

Δεν ξαναρχομαι μαζι σας ρε!!!:yz:D Θα ακολουθω.....νοερώς!!!:yz:D

GeorgeP 03-12-2009 12:05

Απάντηση: Βοήθεια !! Η ¨Μπεμπέ" αρρώστησε !!!
 
Απόσπασμα:

Αρχική Δημοσίευση από frits ( 100713)
.........................................................
Πλάκα, πλάκα που είναι να μου πει τίποτα, δεν υπάρχει περίπτωση να μην το ξέρει το θέμα, έχει κάνει διδακτορικό "GS1200, ελλατώματα και βλάβες".

Αλοίμονο βρε αν σε μια τέτοια εκδρομη, που μα τον Θεό περασα τέλεια, να μιλαω για προβληματα των GS!! Ελα σπιτι (οικογενειακως) για τσιπουρα και εχω να σου δωσω μια λιστα με προβληματα για να ξερεις τι σε περιμενει στο μελλον!!! :sm7: Ειναι και αρχειοθετημενα με ποσοστα συχνότητας παρουσιάσεως τους!!!:D:D


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 05:20.

vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!