GS Forum

GS Forum (http://www.gsforum.gr/index.php)
-   Διάφορα (http://www.gsforum.gr/forumdisplay.php?f=37)
-   -   δειτε το!!!!! (http://www.gsforum.gr/showthread.php?t=45015)

phoenix 10-12-2013 14:26

δειτε το!!!!!
 
Συμμορία μοτοσικλετιστών προστατεύει κακοποιημένα παιδιά

ΙoannisPanagiotidis 10-12-2013 16:15

Απάντηση: δειτε το!!!!!
 
... ειμαι , χωρις να το θελω, πολυ επιφυλακτικος με οτι αμερικανικο ... αλλα προσπαθω σε καθε περιπτωση συνειδητά να ελέγξω και να φρενάρω την καχυποψία μου ....


... για την συγκεκριμενη περιπτωση εχω καλο προαίσθημα... μακαρι να καταφερουν αυτα που οραματιζονται ... και μακαρι να ευαισθητοποιηθούν και αλλοι ανθρωποι προς αυτη τη κατεύθυνση!

MARK 10-12-2013 17:14

Απάντηση: δειτε το!!!!!
 
:wo20:
Καλό και αληθινό
:wha13:

silvestros 10-12-2013 19:15

Απάντηση: δειτε το!!!!!
 
νομίζω ότι η ομάδα αναπτύσσει την έννοια της στήριξης μέσα από το πρίσμα της "προστασίας" -αυτοδικίας - ξεκαθαρίσματος λογαριασμών. για ένα παιδί ίσως διαστρεβλώνεται η πραγματικότητα... ψυχολόγος ή κοινωνικός λειτουργός είναι αρμόδιος να μας πει///

kornlaz 10-12-2013 20:08

Απάντηση: δειτε το!!!!!
 
Απόσπασμα:

Αρχική Δημοσίευση από mikearmy ( 981673)
νομίζω ότι η ομάδα αναπτύσσει την έννοια της στήριξης μέσα από το πρίσμα της "προστασίας" -αυτοδικίας - ξεκαθαρίσματος λογαριασμών. για ένα παιδί ίσως διαστρεβλώνεται η πραγματικότητα... ψυχολόγος ή κοινωνικός λειτουργός είναι αρμόδιος να μας πει///

:ye36:200

Υ.Γ. Το avatar σου άπαιχτο!!!!!!!!!!!!!:re26::re26::re26:

sliv 11-12-2013 15:50

Απάντηση: δειτε το!!!!!
 
Απόσπασμα:

Αρχική Δημοσίευση από silvestros ( 981673)
νομίζω ότι η ομάδα αναπτύσσει την έννοια της στήριξης μέσα από το πρίσμα της "προστασίας" -αυτοδικίας - ξεκαθαρίσματος λογαριασμών. για ένα παιδί ίσως διαστρεβλώνεται η πραγματικότητα... ψυχολόγος ή κοινωνικός λειτουργός είναι αρμόδιος να μας πει///

σωστός !!!!

phoenix 11-12-2013 18:18

Απάντηση: δειτε το!!!!!
 
Ίσως νομικά να μην στέκει η κίνηση τους αλλα νομίζω οτι στην ψυχή του κάθε παιδιού που έχει βιώσει αυτήν την εμπειρία δε θα το επηρεάςει αρνητικά !!!
Τουναντίον μάλιστα !!!!
απο την αλλη η ενοια της αυτοδικιας πραγματι δεν ειναι σωστη αλλα ουτε ειναι σωστο και μια κοινωνια να να βασιζετε μονο στο θεζμο των ψυχολογων και διαφορων λειτουργων για διαφορα τετοια θεματα,πρεπει και να επενδυει στην παιδεια και στην προληψη της κοινωνικης παραβατικοτητας

mck 11-12-2013 19:52

Απάντηση: δειτε το!!!!!
 
Απόσπασμα:

Αρχική Δημοσίευση από silvestros ( 981673)
νομίζω ότι η ομάδα αναπτύσσει την έννοια της στήριξης μέσα από το πρίσμα της "προστασίας" -αυτοδικίας - ξεκαθαρίσματος λογαριασμών. για ένα παιδί ίσως διαστρεβλώνεται η πραγματικότητα... ψυχολόγος ή κοινωνικός λειτουργός είναι αρμόδιος να μας πει///

Από την άλλη θα μπορούσε κανείς να πεί ότι πρόκειται για μια ακόμη μορφή "κοινωνικού εθελοντισμού" εκεί όπου το "κοινωνικό κράτος" ή οι "ευνομούμενες πολιτείες" αποτυγχάνουν ... Το τελευταίο παραμένει το πρόβλημα γενικά ... Κατά βάθος συμφωνώ μαζί σου αλλά είναι αυτή η ρημάδα η πραγματικότητα που μας τα χαλάει ... ;)

gandreas 11-12-2013 21:44

Απάντηση: δειτε το!!!!!
 
Για ποιο λογο την αποκαλούν συμμορία;


Sent from my GT-N8010 using Tapatalk


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 02:01.

vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!