GS Forum

GS Forum (http://www.gsforum.gr/index.php)
-   Διάφορα (http://www.gsforum.gr/forumdisplay.php?f=37)
-   -   Ποια εταιρία κινητής έχετε επιλέξει; (http://www.gsforum.gr/showthread.php?t=12648)

Arkas 13-07-2010 15:45

Ποια εταιρία κινητής έχετε επιλέξει;
 
Φιλαράκια,
οι εποχές είναι δύσκολες
και πρέπει να κάνουμε περικοπές από παντού.
Μετά τις 100άδες εβραίους:D που πληρώνουμε
μηνιαίως για κινητά, μάλλον ήρθε η ώρα να αλλάξουμε
εταιρία κινητής.
Είμαστε από τους πρώτους συνδρομητές της http://www.mobileburn.com/media/logo...s/vodafone.jpg με εταιρικές,
ανεξάρτητες συνδέσεις και ψαχνόμαστε για μια οικονομικότερη και ποιοτική
από πλευράς καλύψεως δικτύου, εταιρία.

Εσείς, σε ποια εταιρία είστε συνδρομητές;
Αν μπορείτε, αιτιολογείστε την επιλογή σας.

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων για την βοήθεια...

.

Arkas 13-07-2010 15:49

Απάντηση: Ποια εταιρία κινητής έχετε επιλέξει;
 
Να προσθέσω ότι, εάν χρησιμοποιείτε παραπάνω
από ένα κινητά και αυτά είναι σε διαφορετικές εταιρίες,
παρακαλώ, επιλέξτε αυτό που χρησιμοποιείτε περισσότερο.

.

Albatros 13-07-2010 16:05

Απάντηση: Ποια εταιρία κινητής έχετε επιλέξει;
 
2 χρόνια τώρα έχω σύνδεση οικογενειακού πακέτου Vodafon απλά γιατί μου έκανε πολύ καλή προσφορά τιμής και επιδότησης συσκευής.
:)

gpar 13-07-2010 16:13

Απάντηση: Ποια εταιρία κινητής έχετε επιλέξει;
 
Cosmote γιατί μου δίνει απεριόριστα σταθερά,απεριόριστα cosmote 300 λεπτά προς τρίτους με 51,5 σε εταιρική σύνδεση.

moby_gr 13-07-2010 16:17

Απάντηση: Ποια εταιρία κινητής έχετε επιλέξει;
 
Είμαι στη Wind (με προσωπική και όχι εταιρική σύνδεση), γιατί:
α) Έχει καλύτερο σήμα από τις υπόλοιπες στην περιοχή που μένω.
β) Ποτέ δε χώνεψα την Cosmote επειδή ήταν του ΟΤΕ (...κάποτε...) που μας έχει πιεί το αίμα τόσα χρόνια!
γ) Έχω κολλητό με δικό του μαγαζί της Wind που με ειδοποιεί για τυχόν προσφορές, για νέα πάγια ή συσκευές πριν αυτές ανακοινωθούν και γενικώς πάντα με προσέχει και μου συστήνει το καταλλήλο για τις ανάγκες μου πρόγραμμα.

Επίσης (...μεταξύ μας :cool:) είναι η πιο εύκολη εταιρεία στο να προσπαθήσει να σε κρατήσει εάν την απειλήσεις πως θα αλλάξεις δίκτυο όταν λήξει το συμβόλαιό σου, κάνοντάς σου την καλύτερη προσφορά σε κινητό!
Η Cosmote είναι λίγο ψηλομύτα σε αυτά και είναι ακόμα κολλημένη σε κάτι επιδοτήσεις των 50 ευρώ για συσκευή (ενώ εσύ κάνεις μηνιαίους λογαριασμούς των 100 και πλέον, ευρώ...) και η Vodafone πιστεύω πως έχει χάσει τόσα που δεν την παίρνει πλέον να ξηλώνεται όσο η Wind.

Carduelis 13-07-2010 16:18

Απάντηση: Ποια εταιρία κινητής έχετε επιλέξει;
 
Εγώ είμαι από χρόνια Cosmote γιατί είχε και έχει το καλύτερο σήμα εκεί που βρίσκεται το εξοχικό μου.
Πιστεύω οτι οι διαφορές στο οικονομικό είναι ανύπαρκτες ουσιαστικά μεταξύ των 3 εταιρειών.
Αλλα γιατί δεν βάζετε whats up να αισθανθείτε σαν 16χρονοι;; :sm7::sm7:

nivam 13-07-2010 16:36

Απάντηση: Ποια εταιρία κινητής έχετε επιλέξει;
 
Απόσπασμα:

Αρχική Δημοσίευση από Carduelis ( 184305)
Εγώ είμαι από χρόνια Cosmote γιατί είχε και έχει το καλύτερο σήμα εκεί που βρίσκεται το εξοχικό μου.
Πιστεύω οτι οι διαφορές στο οικονομικό είναι ανύπαρκτες ουσιαστικά μεταξύ των 3 εταιρειών.
Αλλα γιατί δεν βάζετε whats up να αισθανθείτε σαν 16χρονοι;; :sm7::sm7:

Μην το γελάς καθόλου, πολύς κόσμος έχει το συμβόλαιο έχει κ το what's up, με έπεισαν φίλοι κ αγόρασα κι εγώ. Πέρνεις κ ένα dual sim κινητό (εγώ σκέφτομαι να πάρω ένα dual sim adaptor) και κάνεις μια χαρά τη δουλειά σου.Αλλά δεν ξέρω με τις ακτινοβολίες τι παίζει. :):)

Arkas 13-07-2010 22:08

Απάντηση: Ποια εταιρία κινητής έχετε επιλέξει;
 
Απόσπασμα:

Αρχική Δημοσίευση από Carduelis ( 184305)
Εγώ είμαι από χρόνια Cosmote γιατί είχε και έχει το καλύτερο σήμα εκεί που βρίσκεται το εξοχικό μου.
Πιστεύω οτι οι διαφορές στο οικονομικό είναι ανύπαρκτες ουσιαστικά μεταξύ των 3 εταιρειών.
Αλλα γιατί δεν βάζετε whats up να αισθανθείτε σαν 16χρονοι;; :sm7::sm7:

Λες...:D

Gazi 13-07-2010 23:57

Απάντηση: Ποια εταιρία κινητής έχετε επιλέξει;
 
Vodafone έχω και εγώ...
Αλλά είναι ένα εντελώς εταιρικό πρόγραμμα που είναι το φθηνότερο και από τα ήδη φτηνά εταιρικά!!
(Λόγω Δουλειάς)....

Δεν έχω αντιμετωπίσει πρόβλημα σήματος ακόμη και ελπίζω να μην μου τύχει γιατί δεν θα ήθελα να αλλάξω πρόγραμμα ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ!!!

Αυτά!

MARK 14-07-2010 00:02

Απάντηση: Ποια εταιρία κινητής έχετε επιλέξει;
 
Vodafon.Έχω πακέτο που απευθύνεται σε στρατιωτικούς και σώματα ασφαλείας και είναι πολύ οικονομική σε σύγκριση με άλλες εταιρίες......;)


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 21:03.

vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!