GS Forum

GS Forum (http://www.gsforum.gr/index.php)
-   Διαδικτυακές αγορές - Ευκαιρίες (http://www.gsforum.gr/forumdisplay.php?f=84)
-   -   Λάμπες Η7 led (http://www.gsforum.gr/showthread.php?t=25760)

siraxanz 17-11-2011 00:04

Λάμπες Η7 led
 
Επειδή είναι της μοδός λαμπες led H7

gandreas 17-11-2011 00:15

Απάντηση: Λάμπες Η7 led
 
Φίλε όπως και έχουν ξανά αναφέρει είναι μάπα, τουλάχιστον ακόμα:rolleyes:.
Είχα πάρει και δεν φέγγουν στα 10 μέτρα:mad:

nivo 17-11-2011 01:19

Απάντηση: Λάμπες Η7 led
 
Χαρη αστες καλυτερα ,οντως ειναι μαπα εχω δει Η4 2 φοραγε κιολας,οταν κοιτας το φαναρι παθαινεις απο το φως ,στο δρομο ομως ειναι δραμα .....σα να εχεις στο φαναρι βαλει κερια ..

ΛΕΟΝΤΟΚΑΡΔΟΣ 17-11-2011 03:03

Απάντηση: Λάμπες Η7 led
 
Απόσπασμα:

Αρχική Δημοσίευση από nivo ( 520113)
Χαρη αστες καλυτερα ,οντως ειναι μαπα εχω δει Η4 2 φοραγε κιολας,οταν κοιτας το φαναρι παθαινεις απο το φως ,στο δρομο ομως ειναι δραμα .....σα να εχεις στο φαναρι βαλει κερια ..

Είμαι περίεργος ... γιατί να συμβαίνει αυτό ???

Μήπως δεν "κάθονται" καλά στο φανάρι και δεν εστιάζει ο καθρέπτης ???

N4pSt3R 17-11-2011 04:28

Απάντηση: Λάμπες Η7 led
 
Μάλλον γιατί το LED βγάζει ευθεία δέσμη φωτός ενώ οι κοινές λάμπες βγάζουν περιμετρική με αποτέλεσμα να γίνεται αντανάκλαση από τον καθρέπτη...:)

Και νομίζω ότι ακόμα και στους πολύ καλούς κατα την γνώμη μου φακούς led δεν χρησιμοποιούν αυτές τις διόδους Led αλλά μεγαλύτερες!

ΛΕΟΝΤΟΚΑΡΔΟΣ 17-11-2011 04:47

Απάντηση: Λάμπες Η7 led
 
Απόσπασμα:

Αρχική Δημοσίευση από N4pSt3R ( 520169)
Μάλλον γιατί το LED βγάζει ευθεία δέσμη φωτός ενώ οι κοινές λάμπες βγάζουν περιμετρική


... Ok ... κ έτσι να είναι ... ο κατασκευαστής δεν το έχει υπολογίσει ??? :confused:

vasorfa 17-11-2011 09:04

Απάντηση: Λάμπες Η7 led
 
Καλημέρα Χάρη!!

τα συγκεκριμενα ειναι μαπα το καρπουζι:o:o:o


ΓΕΝΙΚΑ με τα led θελει ΠΟΛΥ ψαξιμο......

καποτε μετα απο ΠΟΛΛΑ λαθη ειχα βρει led H7 KAI H4 που πραγματικα άξιζαν...μόνο που η τιμή τους ήταν.......εξωγήινη:yz:yz:yz(δυστυχως ΔΕΝ μπορω να θυμηθω που τα ειχα βρει:()




Γενικα η τεχνολογια led ειναι και μαμω:D:D:DΑΛΛΑ θέλει ψάξιμο:):):)



ΔΥΣΤΥΧΩΣ ακομα τουλαχιστον το μεγαλυτερο ποσοστό των εμπόρων ΔΕΝ πουλανε αυτα που λενε.....:cool::cool::cool:


η ποιότητα των διόδων led (δεν ειναι λαμπες:cool:) ειναι υπερ του δέοντος σε ψείρες-και για πλαφονιέρες όπως και για φλας/στοπ:cool::cool::cool:



για h7 και h4 ειναι ακομα πίσω......ή ΔΕΝ δικαιολογουν το υπερμετρο κόστος αγορας:cool::cool:


(Ελπίζω να βοήθησα:))

vasorfa 17-11-2011 09:06

Απάντηση: Λάμπες Η7 led
 
Απόσπασμα:

Αρχική Δημοσίευση από ΛΕΟΝΤΟΚΑΡΔΟΣ ( 520173)
... Ok ... κ έτσι να είναι ... ο κατασκευαστής δεν το έχει υπολογίσει ??? :confused:


ο κατασκευαστής το έχει υπολογίσει (η θα έπρεπε:rolleyes::rolleyes:) ΑΛΛΑ ΔΕΝ μπορει να ελεγξει σε τι κατοπτρο τα βάζει ο τελικός χρήστης:):)

vasorfa 17-11-2011 09:07

Απάντηση: Λάμπες Η7 led
 
Απόσπασμα:

Αρχική Δημοσίευση από gandreas ( 520038)
Φίλε όπως και έχουν ξανά αναφέρει είναι μάπα, τουλάχιστον ακόμα:rolleyes:.
Είχα πάρει και δεν φέγγουν στα 10 μέτρα:mad:


εσύ μου φαίνετε αρχίζεις και μεγαλώνεις:)

το ένα σου ξυνίζει.....

το άλλο σου βρωμάει:sm7::sm7::sm7::p:p:p:p:p:p

vpentza 17-11-2011 10:59

Απάντηση: Λάμπες Η7 led
 
συνονόματε τα έχουμε ξαναπεί.....εκ κατασκευής του φαναριού, λάμπα led δεν υποστηρίζεται......

αν παρατηρήσετε στον κατάλογο αξεσσουάρ της BMW, υπάρχει κωδικός για led προβολάκια και μόνον, βέβαια δεν τα έχω δει ποτέ και η μαμά εδώ στην Ελλάδα τα αγνοεί......


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 10:51.

vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!