GS Forum

GS Forum (http://www.gsforum.gr/index.php)
-   Ένδυση (http://www.gsforum.gr/forumdisplay.php?f=65)
-   -   Τι γάντια να αγοράσω; (http://www.gsforum.gr/showthread.php?t=43995)

vasilis83 21-10-2013 19:29

Τι γάντια να αγοράσω;
 
Καλημερα παιδια θα ηθελα τις γνωσεις σας, τι γαντια να αγορασω? (Εχω gs 1200) Να παρω κατι της μαμας εταιριας (λογο θερμενομενον) η μια άλλη εταιρια του εμποριου:wha13:

lepanto 21-10-2013 19:39

Απάντηση: Τι γάντια να αγοράσω;
 
Απόσπασμα:

Αρχική Δημοσίευση από vasilis83 ( 962415)
Καλημερα παιδια θα ηθελα τις γνωσεις σας, τι γαντια να αγορασω? (Εχω gs 1200) Να παρω κατι της μαμας εταιριας (λογο θερμενομενον) η μια άλλη εταιρια του εμποριου:wha13:

Καλησπέρα φίλε ,εξαρτάται για ποια χρήση τα θες ,για άνοιξη-φθινόπωρο ενα καλο αδιάβροχο και για καθημερινή χρήση ειναι το revit H2O απο γνωστό κατμα των Πατρών στα 70 περίπου γιουργια ειναι αντίστοιχο του summer pro της bmw στα 115 γιουργια ;)

vasilis83 21-10-2013 20:21

Απάντηση: Τι γάντια να αγοράσω;
 
Τα θελω κυριος για το χειμωνα, απο αυτην την εποχη εως το πασχα, σιγουρα τα θελω αδιαβροχα αλα κ ανθεκτικα σε περιπτωση πτωσης.

Translatoras 21-10-2013 20:51

Απάντηση: Τι γάντια να αγοράσω;
 
Φίλε Βασίλη,

τα γάντια είναι πολύ προσωπική υπόθεση ....κάτι σαν τα εσώρουχα.:sm7::sm7:

Εγώ για παράδειγμα φοράω ΠΑΝΤΑ (ακόμα και για 10 μέτρα) χειμώνα-καλοκαίρι πολύ λεπτό εντουράδικο γεμάτο τρύπες και καύκαλο προστασίας στα κόκκαλα της γροθιάς.

Όταν τα πράγματα ζορίζουν με βροχή τότε έχω ένα ζευγάρι λεπτά αδιάβροχα χωρίς προστασίες όμως.

Δεν είμαι ο πιο θερμόαιμος άντρας του πλανήτη, απλά δεν θυσιάζω την αίσθηση για καμία ζεστασιά ή επιπλέον διαστημική ή αγωνιστική προστασία.

Επομένως: Μην βασίζεσαι στις γνώμες άλλων παρά μόνο στη δική σου εμπειρία και αίσθηση.

Πήγαινε σε μαγαζιά, δοκίμασε, αγόρασε και αν κάνεις και καμιά αγορά πατάτα δεν πειράζει, γι' αυτό έχουμε τις "Αγγελίες".

Καλές αγορές

dim 21-10-2013 21:38

Απάντηση: Τι γάντια να αγοράσω;
 
Έχω ένα ζευγάρι χειμωνιάτικα dainese,ένα καλοκαιρινό IXS και ένα επίσης καλοκαιρινό sidi.Σε πληροφορώ ότι αυτά που έχουν βολέψει περισσότερο είναι τα SIDI χειμώνα καλοκαίρι.Μη δώσεις πολλά χρήματα για goretex κ.τ.λ.π.Θα κάνεις τη δουλειά σου και με λιγότερα χρήματα από όσο π.χ ένα ζευγάρι dainese ή bmw.

Papadopaidi 21-10-2013 21:46

Απάντηση: Τι γάντια να αγοράσω;
 
Απόσπασμα:

Αρχική Δημοσίευση από Translatoras ( 962451)
Φίλε Βασίλη,

τα γάντια είναι πολύ προσωπική υπόθεση ....κάτι σαν τα εσώρουχα.:sm7::sm7:

Εγώ για παράδειγμα φοράω ΠΑΝΤΑ (ακόμα και για 10 μέτρα) χειμώνα-καλοκαίρι πολύ λεπτό εντουράδικο γεμάτο τρύπες και καύκαλο προστασίας στα κόκκαλα της γροθιάς.

Όταν τα πράγματα ζορίζουν με βροχή τότε έχω ένα ζευγάρι λεπτά αδιάβροχα χωρίς προστασίες όμως.

Δεν είμαι ο πιο θερμόαιμος άντρας του πλανήτη, απλά δεν θυσιάζω την αίσθηση για καμία ζεστασιά ή επιπλέον διαστημική ή αγωνιστική προστασία.

Επομένως: Μην βασίζεσαι στις γνώμες άλλων παρά μόνο στη δική σου εμπειρία και αίσθηση.

Πήγαινε σε μαγαζιά, δοκίμασε, αγόρασε και αν κάνεις και καμιά αγορά πατάτα δεν πειράζει, γι' αυτό έχουμε τις "Αγγελίες".

Καλές αγορές

Απόλυτα σωστός.:ye02:

ΔΑΣΚΑΛΟΣ 22-10-2013 16:28

Απάντηση: Τι γάντια να αγοράσω;
 
Οτιδήποτε και να αγοράσεις, πρόσεξε τουλάχιστον το εξής: Δοκίμασε τα οπωσδήποτε με το μπουφάν που θα φοράς για να διαπιστώσεις ότι μπαίνουν και βγαίνουν με χαρακτηριστική άνεση. Υπέθεσε ότι σε ταξίδι με βροχή το βάλε βγάλε θα σε δυσκολέψει σαφώς περισσότερο....και θα σε εκνευρίσει επίσης. (Αν είσαι δε και καπνιστής, τουτέστιν πιο επιρρεπής σε θεληματικές στάσεις, δώσε ακόμα μεγαλύτερη βάση στη ταπεινή μου συμβουλή).
Καλή αγορά!

lepanto 22-10-2013 19:33

Απάντηση: Τι γάντια να αγοράσω;
 
Απόσπασμα:

Αρχική Δημοσίευση από Papadopaidi ( 962477)
Απόλυτα σωστός.:ye02:

Καλα πως να μην συμφωνησεις αφού το μεγαλητερο ταξίδι σου ειναι //πλατεία Γεωργίου - Ριο /// κα αυτό διήμερο :sm3::sm3:

PLOIGOS 22-10-2013 20:11

Απάντηση: Τι γάντια να αγοράσω;
 
Απόσπασμα:

Αρχική Δημοσίευση από lepanto ( 962900)
Καλα πως να μην συμφωνησεις αφού το μεγαλητερο ταξίδι σου ειναι //πλατεία Γεωργίου - Ριο /// κα αυτό διήμερο :sm3::sm3:

Θα ηθελα οδηγιες απο τον συντοπιτη μου...2 μερες ΜΟΝΟ???3ημερο κ βαλε χρειαζομαι για το συγκεκριμενο υπερατλαντικο ταξιδι!:D

vag990 24-10-2013 15:35

Απάντηση: Τι γάντια να αγοράσω;
 
μετά από αρκετή αναζήτηση στο AdvRider αλλά και από πρόταση φίλων εδώ μέσα οι οποίοι τα είχαν δοκιμάσει κατέληξα στα εξής:
Cortech Scarab Winter Gloves - RevZilla

Μετά από δοκιμή σε ένα μεγάλο ταξίδι που έκανα φέτος τελικά δεν έμεινα ευχαριστημένος! Σε μια μεγάλη καταιγίδα μιας ώρας εν τέλη πήραν νερό και κάνανε 2 μέρες να στεγνώσουν!

Οπότε θα συμφωνήσω με κάποια άλλα παιδιά που έγραψαν παραπάνω... "ό,τι βολέψει στον καθένα"!

Μακάρι σε εκείνη την χρονική στιγμή που με έπιασε η καταιγίδα να φορούσα τα καλοκαιρινά μου Revit τα οποία θα στέγνωναν μέσα σε μια ωρίτσα... (τρόπος του λέγειν).


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 12:41.

vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!