GS Forum

GS Forum (http://www.gsforum.gr/index.php)
-   Ταξίδια στο εξωτερικό (http://www.gsforum.gr/forumdisplay.php?f=9)
-   -   Για να ξυπνήσουν τα πνεύματα. (http://www.gsforum.gr/showthread.php?t=418)

riko46 06-01-2009 19:57

Για να ξυπνήσουν τα πνεύματα.
 
Τι θα λέγατε να γράφαμε εδώ ποιά από τις ευρωπαικές πρωτεύουσες (συμπεριλαμβανομένου και της Αθήνας) και των μεγάλων πόλεών τους μας αρέσει περισσότερο και γιατί και ποια δεν θέλουμε να δούμε ούτε στον ύπνο μας.
Για κάθε πόλη που αναφέρουμε στις συζητήσεις ο καθένας θα μπορεί να προσθέτει τις απόψεις του θετικές οι αρνητικές.
Αν σας αρέσει η ιδέα βάλτε μια πόλη στο μυαλό σας και ξεκινάμε.....:cool2:.

Arkas 06-01-2009 22:33

Απάντηση: Για να ξυπνήσουν τα πνεύματα.
 
Παρίσι με κλειστά τα μάτια.

Πύργος του Άιφελ, Ευρωπαϊκός Διαφωτισμός, Μουσείο Λούβρου και τόσα άλλα.

Dionisis 06-01-2009 23:03

Απάντηση: Για να ξυπνήσουν τα πνεύματα.
 
Μοναχο βρε παιδια θελω να παω στο μουσειο της bmw ........ενα ονειρο που το θελω πολυ.....:hmmm:

NNN 07-01-2009 01:07

Απάντηση: Για να ξυπνήσουν τα πνεύματα.
 
Απόσπασμα:

Αρχική Δημοσίευση από Arkas ( 3248)
Παρίσι με κλειστά τα μάτια.

Πύργος του Άιφελ, Ευρωπαϊκός Διαφωτισμός, Μουσείο Λούβρου και τόσα άλλα.

+1200 !!!

Bmwnek 07-01-2009 01:48

Απάντηση: Για να ξυπνήσουν τα πνεύματα.
 
Με διαφορά,...Πράγα λόγο πολλών αλλά κυρίος της παραμυθένιας ατμόσφαιρας που επικρατούσε στη Γέφυρα του Καρόλου με μικροπωλητές, μουσικούς, μαριονέτες, αρλεκίνους...και όλα αυτά με φόντο το ιστορικό κάστρο της πόλης,....μαγεία και σίγουρα σύμμαχος ήταν ο καιρός παρά τον Γενάρη!!!
Ακολουθούν Βιέννη και Μόναχο(αυτό για τον Διονύση:D) .
Δεν θέλω να ξαναπάω στο Παρίσι ούτε πεθαμένος,...το γιατί πρέπει να το γράψω μόνο του σε ένα θέμα,...ή σε ένα forum ολόκληρο!!! :hmmm:

peterv 07-01-2009 02:16

Απάντηση: Για να ξυπνήσουν τα πνεύματα.
 
2 Συνημμένο(α)
Απόσπασμα:

Αρχική Δημοσίευση από GSakis ( 3253)
Μοναχο βρε παιδια θελω να παω στο μουσειο της bmw ........ενα ονειρο που το θελω πολυ.....:hmmm:

Επισυναπτόμενα 10

Μιά πανοραμική για να προγραμματίζεσαι

Επισυναπτόμενα 11

Αμα πάς στο service της BMW στο Μόναχο κατά το μεσημεράκι θα φάς κιόλας φθηνά και πολύ καλά με την μπυρίτσα σου , το καφεδάκι σου και το γλυκό σου !!!!

Σου εύχομαι να το κάνεις Διονύση !!!!!

peterv 07-01-2009 02:18

Απάντηση: Για να ξυπνήσουν τα πνεύματα.
 
Απόσπασμα:

Αρχική Δημοσίευση από Bmwnek ( 3289)
Με διαφορά,...Πράγα λόγο πολλών αλλά κυρίος της παραμυθένιας ατμόσφαιρας που επικρατούσε στη Γέφυρα του Καρόλου με μικροπωλητές, μουσικούς, μαριονέτες, αρλεκίνους...και όλα αυτά με φόντο το ιστορικό κάστρο της πόλης,....μαγεία και σίγουρα σύμμαχος ήταν ο καιρός παρά τον Γενάρη!!!
Ακολουθούν Βιέννη και Μόναχο(αυτό για τον Διονύση:D) .
Δεν θέλω να ξαναπάω στο Παρίσι ούτε πεθαμένος,...το γιατί πρέπει να το γράψω μόνο του σε ένα θέμα,...ή σε ένα forum ολόκληρο!!! :hmmm:

και μαύρο θέατρο !!!!!!!

είναι απίστευτα όμορφα αξίζει πολύ !!!!!!

Από τις πιο παλιές πόλεις της Ευρώπης με μεγάλη ιστορία +1000

Dionisis 10-01-2009 01:41

Απάντηση: Για να ξυπνήσουν τα πνεύματα.
 
Απόσπασμα:

Αρχική Δημοσίευση από peterv ( 3301)
Επισυναπτόμενα 10

Μιά πανοραμική για να προγραμματίζεσαι

Επισυναπτόμενα 11

Αμα πάς στο service της BMW στο Μόναχο κατά το μεσημεράκι θα φάς κιόλας φθηνά και πολύ καλά με την μπυρίτσα σου , το καφεδάκι σου και το γλυκό σου !!!!

Σου εύχομαι να το κάνεις Διονύση !!!!!

Ευχαριστω Πετρο .......μαλλον φετος το καλοκαιρι ισως γινει;)

Dionisis 10-01-2009 01:43

Απάντηση: Για να ξυπνήσουν τα πνεύματα.
 
Απόσπασμα:

Αρχική Δημοσίευση από Bmwnek ( 3289)
Με διαφορά,...Πράγα λόγο πολλών αλλά κυρίος της παραμυθένιας ατμόσφαιρας που επικρατούσε στη Γέφυρα του Καρόλου με μικροπωλητές, μουσικούς, μαριονέτες, αρλεκίνους...και όλα αυτά με φόντο το ιστορικό κάστρο της πόλης,....μαγεία και σίγουρα σύμμαχος ήταν ο καιρός παρά τον Γενάρη!!!
Ακολουθούν Βιέννη και Μόναχο(αυτό για τον Διονύση:D) .
Δεν θέλω να ξαναπάω στο Παρίσι ούτε πεθαμένος,...το γιατί πρέπει να το γράψω μόνο του σε ένα θέμα,...ή σε ένα forum ολόκληρο!!! :hmmm:

Νεκταριε Πραγα ΔΕΝ ξαναπαω ουτε γι αστειο μου <πληγωσαν>την bmw μου τα καθηκια...:(:(:(

Bmwnek 10-01-2009 01:51

Απάντηση: Για να ξυπνήσουν τα πνεύματα.
 
Απόσπασμα:

Αρχική Δημοσίευση από GSakis ( 4025)
Νεκταριε Πραγα ΔΕΝ ξαναπαω ουτε γι αστειο μου <πληγωσαν>την bmw μου τα καθηκια...:(:(:(

Έτσι είναι φίλε,...είναι κάποια πράγματα που μας συμβαίνουν κάπου και μετά δεν θέλουμε ούτε να ξαν' ακούσουμε γι' αυτό.:hmmm:


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 18:48.

vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!