GS Forum

GS Forum (http://www.gsforum.gr/index.php)
-   Γενικά - Αναβάτης (http://www.gsforum.gr/forumdisplay.php?f=16)
-   -   Τι σε ποναει πιο πολυ μετα απο πολυωρο ταξιδι; (http://www.gsforum.gr/showthread.php?t=43692)

mario 08-10-2013 13:57

Απάντηση: Τι σε ποναει πιο πολυ μετα απο πολυωρο ταξιδι;
 
Μπράβο Κωστα πολύ ωραίο θέμα!:)

alpe 08-10-2013 14:24

Απάντηση: Τι σε ποναει πιο πολυ μετα απο πολυωρο ταξιδι;
 
Σιγουρα ο πισινος αλλα με μια σταση ξεμουδιασματος κ με την προσμονη της αφιξης τα ξεχνας ολα στον γυρισμο σε πονανε ΟΛΑ!!!!!!! Γιατι αραγε???

Gemat 08-10-2013 18:14

Απάντηση: Τι σε ποναει πιο πολυ μετα απο πολυωρο ταξιδι;
 
Σε λιγα χιλιομετρα δεν ποναω πουθενα. Σε πανω απο 300 εχω μια ενοχληση στον πισινο που προλαμβανεται με μισαωρες στασεις. Πανω απο 600-700 χιλιομετρα με πιανει ενας πολυ σημειακος και ενοχλητικος πονος στο κεντρο της πλατης. Μεχρι 1000 χλμ ανα μερα εχω κανει αρκετες φορες χωρις σπουδαια κουραση ή πονο κανοντας μικρα διαλειματα στους ανεφοδιασμους και ενα μεγαλο πανω απο ωρα για φαγητο.
Προκειμενου να πετυχω αυτη την αυτονομια εχω προσθεσει προεκτασεις στο τιμονι που το φερνουν πιο κοντα μου και φυσικα το throttle rocker που το θεωρω αναντικαταστατο ταξιδιωτικο αξεσουαρ.

johnny walker 08-10-2013 21:09

Απάντηση: Τι σε ποναει πιο πολυ μετα απο πολυωρο ταξιδι;
 
Σε μενα η ####σελα μετα απο καποιες ωρες μου χτυπα ενα νευρο και μετα κανει μια μερα και βαλε να περασει!!!:u01:

AKIS_21 08-10-2013 21:31

Απάντηση: Τι σε ποναει πιο πολυ μετα απο πολυωρο ταξιδι;
 
Εχει δοκιμάσει κανείς κάτι σέλες σαν απο μπίλιες που είχαν παλαιά και οι ταρίφες επειδη σε ολους μας πονάει ο πισίνος και στα iron butt ειναι πολυ διαδεδομένα ?

Gemat 08-10-2013 21:54

Απάντηση: Τι σε ποναει πιο πολυ μετα απο πολυωρο ταξιδι;
 
Απόσπασμα:

Αρχική Δημοσίευση από AKIS_21 ( 956107)
Εχει δοκιμάσει κανείς κάτι σέλες σαν απο μπίλιες που είχαν παλαιά και οι ταρίφες επειδη σε ολους μας πονάει ο πισίνος και στα iron butt ειναι πολυ διαδεδομένα ?

Δεν την εχω δοκιμασει, αλλα σε αρκετες συναντησεις την εχω δει σε σελες μοτοσυκλετιστων που κανουν ΠΟΛΛΑ χιλιομετρα! Προφανως θα επιτρεπει με μικρες κινησεις να παιρνουν το βαρος του σωματος διαφορετικα σημεια του πισινου!

Παντως μιλαμε για ΤΟ ΚΙΤΣ αξεσουαρ!

vag990 08-10-2013 23:41

Απάντηση: Τι σε ποναει πιο πολυ μετα απο πολυωρο ταξιδι;
 
εγώ απάντησα Πλάτη αλλά για την ακρίβεια στο φετινό μου ταξίδι, καθημερινά, μετά από μια ώρα οδήγησης ένιωθα να πονάνε οι δελτοειδείς μου σαν να μου καρφώνει κάποιος καρφί. Μετά από κανά μισάωρο όμως μου περνούσαν (μάλλον μουδιάζανε... ή απλά ζεσταινόντουσαν).

Πάντως πιστεύω πως όπου κι αν πονάς (εάν φυσικά δεν υπάρχει κάποιο σοβαρό πρόβλημα) με καλή γυμναστική του συγκεκριμένου σημείου βελτιώνεται η αντοχή του κατά την οδήγηση.

Eftixis 09-10-2013 00:17

Απάντηση: Τι σε ποναει πιο πολυ μετα απο πολυωρο ταξιδι;
 
Με το RT δεν πονάς πουθενά ειδικά όταν παγαίνεις ταξίδι Αφού εγώ κατάφερα να οδηγήσω 12 ώρες και ήθελα και άλλο απόρησα με τον εαυτό μου Το αποδίδω στην έλλειψη άγχους και στην απόλυτη χαλάρωση .
Όταν πηγαίνω στην δουλειά 15 χιλιόμετρα απόσταση πονάω παντού :ye33:

peterv 09-10-2013 06:50

Απάντηση: Τι σε ποναει πιο πολυ μετα απο πολυωρο ταξιδι;
 
Η νύστα !!!!


Sent from my iPad using Tapatalk Pro

spirossam 09-10-2013 10:29

Απάντηση: Τι σε ποναει πιο πολυ μετα απο πολυωρο ταξιδι;
 
Έχω απώλειες και σε ώμο :rolleyes:


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 03:51.

vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!