GS Forum

GS Forum (http://www.gsforum.gr/index.php)
-   Κράνη (http://www.gsforum.gr/forumdisplay.php?f=64)
-   -   Αγορα integral κρανους..... (http://www.gsforum.gr/showthread.php?t=26390)

Ακιs 05-12-2011 20:08

Αγορα integral κρανους.....
 
Επειδη θελω να προχωρησω στην αγορα ενος κλειστου κρανους και δεν εχω αποψη,μιας και το τελευταιο μου κλειστο arai το ειχα αγορασει το 2004,θα ηθελα την βοηθεια σας και την εμπειρια σας στο συκγεκριμενο θεμα.Εχω προσανατολιστει στο schuberth sr1 το οποιο και φορεσα,χωρις ομως να κανω test ride [μαλλον θα γινει τις επομενες μερες],και στις 2 εταιρειες shoei [x-spirit,xr 1100,qwest] και arai [chaser,viper gt,quantum,axces] που ομως εχω μπερδευτει λιγο με τα μοντελα τους.Tο budget ειναι γυρω στα 500 euro [με κλιση προς τα κατω :D],και θα με βοηθουσε πολυ να ακουσω γνωμες ανθρωπων που ηδη τα εχουν και τα χρησιμοποιουν σε ταξιδι αλλα και στην πολη.Ευχαριστω εκ των προτερων για τις απαντησεις σας....:):)

Kosttis 05-12-2011 22:46

Απάντηση: Αγορα integral κρανους.....
 
Φίλε μου εγώ μπορώ να σου μιλήσω μόνο για το δικό μου κράνος Shoei XR1100.

Ταξίδια και πόλη καθημερινά χωρίς κανένα πρόβλημα. Θόρυβος ανύπαρκτος και άψογη εφαρμογή.
Επίσης πάρα πολύ σημαντικό ότι με τον καύσωνα του καλοκαιριού ο εξαερισμός του με έσωσε.

Τώρα κατά πόσο είναι καλύτερο από τα άλλα που ανέφερες δεν ξέρω να σου πώ!
Καλή τύχη στην επιλογή σου!

ΥΓ το αγόρασα από γνωστή αποθήκη της Ηλιούπολης στα 450€.
Τα μονόχρωμα ήταν φθηνότερα. Γύρω στα 360 αν δεν κάνω λάθος!

CPretenteriS 05-12-2011 22:48

Απάντηση: Αγορα integral κρανους.....
 
Μόνο καλά έχω κι εγώ να σου πω για το Shoei XR1100... Εκπληκτικό κράνος !!!

moby_gr 05-12-2011 22:52

Απάντηση: Αγορα integral κρανους.....
 
Απόσπασμα:

Αρχική Δημοσίευση από Kosttis ( 536282)
...

Ταξίδια και πόλη καθημερινά χωρίς κανένα πρόβλημα. Θόρυβος ανύπαρκτος και άψογη εφαρμογή.
Επίσης πάρα πολύ σημαντικό ότι με τον καύσωνα του καλοκαιριού ο εξαερισμός του με έσωσε.


...

ΥΓ το αγόρασα από γνωστή αποθήκη της Ηλιούπολης στα 450€.
Τα μονόχρωμα ήταν φθηνότερα. Γύρω στα 360 αν δεν κάνω λάθος!

Συμφωνώ απολύτως (και στις τιμές) και να προσθέσω μόνο, το πολύ ευρύ οπτικό πεδίο του συγκεκριμένου κράνους!

MARK 06-12-2011 10:59

Απάντηση: Αγορα integral κρανους.....
 
Κοίτα για κάποιο της BMW που είναι Schuberth βέβαια και αφου έχεις το εκπτωτικό 20%(Εχω το δικό σου)μήπως και συμφέρει Άκη ;)

Ακιs 06-12-2011 19:37

Απάντηση: Αγορα integral κρανους.....
 
Απόσπασμα:

Αρχική Δημοσίευση από MARK ( 536707)
Κοίτα για κάποιο της BMW που είναι Schuberth βέβαια και αφου έχεις το εκπτωτικό 20%(Εχω το δικό σου)μήπως και συμφέρει Άκη ;)

Καλη ιδεα Γιαννο,αλλα δεν θα παρω κρανος bmw,αν θελεις χρησιμοποιησε το κουπονι....;)

SenseiG 06-12-2011 20:29

Απάντηση: Αγορα integral κρανους.....
 
Μ ε το καλο Ακη για να δω και εγω τι θα κανω με κλειστο κρανος αν και εχω τρελαθει με το Arai quantum απο την σειρα flag..;)

Strats 06-12-2011 21:46

Απάντηση: Αγορα integral κρανους.....
 
Απόσπασμα:

Αρχική Δημοσίευση από Kosttis ( 536282)
Φίλε μου εγώ μπορώ να σου μιλήσω μόνο για το δικό μου κράνος Shoei XR1100.

Ταξίδια και πόλη καθημερινά χωρίς κανένα πρόβλημα. Θόρυβος ανύπαρκτος και άψογη εφαρμογή.
Επίσης πάρα πολύ σημαντικό ότι με τον καύσωνα του καλοκαιριού ο εξαερισμός του με έσωσε.

Τώρα κατά πόσο είναι καλύτερο από τα άλλα που ανέφερες δεν ξέρω να σου πώ!
Καλή τύχη στην επιλογή σου!

ΥΓ το αγόρασα από γνωστή αποθήκη της Ηλιούπολης στα 450€.
Τα μονόχρωμα ήταν φθηνότερα. Γύρω στα 360 αν δεν κάνω λάθος!

Συμφωνώ απολύτως όπως λέει και ο φίλτατος Αντώνης :)

J-P-HELLAS 07-12-2011 00:54

Απάντηση: Αγορα integral κρανους.....
 
Απόσπασμα:

Αρχική Δημοσίευση από Kosttis ( 536282)
ΥΓ το αγόρασα από γνωστή αποθήκη της Ηλιούπολης στα 450€.
Τα μονόχρωμα ήταν φθηνότερα. Γύρω στα 360 αν δεν κάνω λάθος!



που ειναι αυτο το πραμα???
πειτε μου την διευθυνση και με π.μ, αν υπαρχει θεμα λογω διαφημισης

Δήμος 07-12-2011 02:21

Απάντηση: Αγορα integral κρανους.....
 
Άκη καλησπέρα.

Εγώ εχώ το Quantum της Arai. Εκπληκτικό κράνος από θέμα εφαρμογής και υλικών. Τα δε μαξιλαράκια, όχι 1 ούτε 2 αλλά τουλάχιστον 3-4 κλικ καλύτερα από το Shoei XR 1100. Από εξαερισμό πολύ καλό. Δύο μείον μόνο έχω εντοπίσει: λίγο παραπάνω θόρυβο απ' όσο περίμενα από τα 90 χλμ και πάνω και μια μικρή δυσκολία στην αντικατάσταση του visor. Το εσωτερικό του βγαίνει και πλένεται ολόκληρο. Στο προτείνω ανεπιφύλακτα.


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 21:45.

vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!