GS Forum

GS Forum (http://www.gsforum.gr/index.php)
-   Τεχνικά θέματα διάφορα (http://www.gsforum.gr/forumdisplay.php?f=25)
-   -   0+0=? ρεζερβα!! (http://www.gsforum.gr/showthread.php?t=8539)

zitsos 08-01-2010 13:28

0+0=? ρεζερβα!!
 
0+0=?
Αυτή την ερώτηση θα σας υποβάλω! τον τελευτεύο καιρό το τεπόζιτο μου φτάνει -απο χαζομαρα μου-πολές φωρες΄στην ενδηξη 6, 3, 2, και εφτασα και στο 0 !! καλα το διαβάσατε στο 0 , ΕΚΕΙ λέω τη γυνετε σβινει ξαφνικα ? πάει με τις αναθυμιάσεις οσο πάει ? ΣΕΔ ΔΎΟ περηπτοσοις την μία φωρά με 0 εκανα 500 μετρα και την δευτερη 1000 μετρα οχι οτι μου εσβισε μπήκα σε βενζινάδικο .
Βεβαια πιστεύω ότι έχει να κάνει με όλη την κατανάλωση που έχεις όπως και με την ρεζέρβα ανάλογα με τον τρόπο και τοπο οδυγησεις αλοτε σου βγένει στα 50 αλοτε στα 30 , αλοιος κέει στην πόλη αλοιος σε ταξήδι !!!
Πολύ θα μου πούνε , ρε φίλε 300 χλμ βγάζει το μοτεράκι σου στο 0 κολησες?? ενταξη δεν λέω αλλα να ποιάσουμε και καμια φιλισοφική σηζήτηση περη ανέμων και βενζινών!!!!;)

vasorfa 08-01-2010 13:34

Απάντηση: 0+0=? ρεζερβα!!
 
Απόσπασμα:

Αρχική Δημοσίευση από zitsos ( 113104)
0+0=?
Αυτή την ερώτηση θα σας υποβάλω! τον τελευτεύο καιρό το τεπόζιτο μου φτάνει -απο χαζομαρα μου-πολές φωρες΄στην ενδηξη 6, 3, 2, και εφτασα και στο 0 !! καλα το διαβάσατε στο 0 , ΕΚΕΙ λέω τη γυνετε σβινει ξαφνικα ? πάει με τις αναθυμιάσεις οσο πάει ? ΣΕΔ ΔΎΟ περηπτοσοις την μία φωρά με 0 εκανα 500 μετρα και την δευτερη 1000 μετρα οχι οτι μου εσβισε μπήκα σε βενζινάδικο .
Βεβαια πιστεύω ότι έχει να κάνει με όλη την κατανάλωση που έχεις όπως και με την ρεζέρβα ανάλογα με τον τρόπο και τοπο οδυγησεις αλοτε σου βγένει στα 50 αλοτε στα 30 , αλοιος κέει στην πόλη αλοιος σε ταξήδι !!!
Πολύ θα μου πούνε , ρε φίλε 300 χλμ βγάζει το μοτεράκι σου στο 0 κολησες?? ενταξη δεν λέω αλλα να ποιάσουμε και καμια φιλισοφική σηζήτηση περη ανέμων και βενζινών!!!!;)


με <<0>> στον υπολογιστη εχω κανει 2 χλμ.....(εννοειτε δεν εσβησε και πηρε 32,6 λιτρα...απο ...εμπιστη αντλια:cool::cool::cool:)


εννοειτε δεν το συνιστω σε κανεναν ...ωσ συνηθως οταν η αυτονομια φλερταρει με τα 100 χλμ.......παω για.........καυσιμο!!!

emix 08-01-2010 13:42

Απάντηση: 0+0=? ρεζερβα!!
 
Οπως θα εχετε καταλαβει η BMW εισαγει νεες εννοιες στα μαθηματικα:

0+0=2 (χλμ)

:sm7: :sm7:

zortal 08-01-2010 13:45

Απάντηση: 0+0=? ρεζερβα!!
 
Ρε παιδια δεν πρέπει να μένει άδειο το τεπόζιτο για να μην μαζεύει όλα τα σκουπίδια η αντλία !!!!!!!!!!!!!!!!!

zortal 08-01-2010 13:46

Απάντηση: 0+0=? ρεζερβα!!
 
Και για να μην πάρει αέρα η αντλία (αυτό το έχω ακούσει αλλά δεν ξέρω αν ισχύει:cool:)

gemara 08-01-2010 13:48

Απάντηση: 0+0=? ρεζερβα!!
 
Με 0 στον υπολογιστή, συνήθως περνάω τα 10-15 χλμ και φουλαρω με 17-18.λίτρα. Το έχω δοκιμάσει και μέχρι 30 χλμ και φούλαρα 19,5 λίτρα.

vasorfa 08-01-2010 13:56

Απάντηση: 0+0=? ρεζερβα!!
 
Απόσπασμα:

Αρχική Δημοσίευση από emix ( 113113)
Οπως θα εχετε καταλαβει η BMW εισαγει νεες εννοιες στα μαθηματικα:

0+0=2 (χλμ)

:sm7: :sm7:


0+0=10-15!!!!!!(by Gemara)


:sm7::sm7::sm7::sm7::sm7:

MARK 08-01-2010 14:06

Απάντηση: 0+0=? ρεζερβα!!
 
Kαι εγώ αυτής της άποψης έιμαι είναι πλασματικά τα χιλιόμετρα που γράφει στο τέλος...Ωστόσο καλό είναι να μην το αφήνετε ποτέ να αδιεάζει..........;)

GeorgeP 08-01-2010 15:59

Απάντηση: 0+0=? ρεζερβα!!
 
Απόσπασμα:

Αρχική Δημοσίευση από zortal ( 113114)
Ρε παιδια δεν πρέπει να μένει άδειο το τεπόζιτο για να μην μαζεύει όλα τα σκουπίδια η αντλία !!!!!!!!!!!!!!!!!

ποια σκουπιδια και που να τα βρεί??? Τα σκουπιδια της βενζινης κατακρατουνται απο τα φιλτρα και το τεποζιτο δεν ''παραγει'' σκουπιδια πια όπως παλαιοτερα δηλαδη την 10ετια του '80!!!!! Εχει ειδικη επιστρωση πλαστικοποιησης η οποια δεν χαλαει ποτε γιατι ειναι σε βαθος μεσα στην λαμαρινα του τεποζιτου!!!


Απόσπασμα:

Αρχική Δημοσίευση από zortal ( 113115)
Και για να μην πάρει αέρα η αντλία (αυτό το έχω ακούσει αλλά δεν ξέρω αν ισχύει:cool:)

Οχι δεν ισχυει!!! Πολλα οχηματα, αυτοκινητα και μοτοσυκλετες, με ψεκασμο ¨η με καρμπυρατερ εχουν μεινει απο βενζινη τελειως και μετα απο πληρωση με 1-2 λιτρα βενζινης πηραν κανονικα μπροστα!! Οι αντλιες αυτες δεν εγκλωβιζουν αερα μεσα τους αφου δουλευουν με αυτόν!!!!!!!!!!!!!!!!

gsmaniac 08-01-2010 16:11

Απάντηση: 0+0=? ρεζερβα!!
 
Απόσπασμα:

Αρχική Δημοσίευση από GeorgeP ( 113174)
ποια σκουπιδια και που να τα βρεί??? Τα σκουπιδια της βενζινης κατακρατουνται απο τα φιλτρα και το τεποζιτο δεν ''παραγει'' σκουπιδια πια όπως παλαιοτερα δηλαδη την 10ετια του '80!!!!! Εχει ειδικη επιστρωση πλαστικοποιησης η οποια δεν χαλαει ποτε γιατι ειναι σε βαθος μεσα στην λαμαρινα του τεποζιτου!!!




Οχι δεν ισχυει!!! Πολλα οχηματα, αυτοκινητα και μοτοσυκλετες, με ψεκασμο ¨η με καρμπυρατερ εχουν μεινει απο βενζινη τελειως και μετα απο πληρωση με 1-2 λιτρα βενζινης πηραν κανονικα μπροστα!! Οι αντλιες αυτες δεν εγκλωβιζουν αερα μεσα τους αφου δουλευουν με αυτόν!!!!!!!!!!!!!!!!

δηλαδη να αφηνουμε να αδειαζει το τεποζιτο και μετα να φουλαρουμε;;;;;;θα μας τρελανεται μεσημεριατικα;;;;;;;;;;;:p:p:p


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 08:56.

vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!