GS Forum

GS Forum (http://www.gsforum.gr/index.php)
-   Φροντίδα (http://www.gsforum.gr/forumdisplay.php?f=27)
-   -   Φροντίδα μαύρων πλαστικών. (http://www.gsforum.gr/showthread.php?t=42037)

ortho 13-07-2013 23:28

Φροντίδα μαύρων πλαστικών.
 
Παίδες το " νέο " μπαίνει στην τελική ευθεία. Τα πλαστικά του τα χρωματιστά τα έχω κάνει σαν καινούρια. Αν μπορείτε να μου προτείνετε κάποια υλικά για να επαναφέρω και τα μαύρα πλαστικά. Άκουσα για κάποιο υλικό της wind αν το κατάλαβα σωστά που το περνάς, το αφήνεις στον ήλιο να στεγνώσει και μετά με το τρίψιμο γίνεται σαν καινούριο . Κάθε πρόταση ευπροσδεκτη!

_________________________
...εκσυγχρονίστηκα......τρομάρα μου!

teo_gs 13-07-2013 23:55

Απάντηση: Φροντίδα μαύρων πλαστικών.
 
Εαν μιλάμε για μαύρα ματ πλαστικά υπάρχει στο praktiker ένα χρώμα σε συσκευασία σαν βερνίκι παπουτσιού το οποίο έχει σφουγγαράκι για τη βαφή. Αυτό κάνει πολύ καλή δουλειά και αν θυμάμαι καλά στοιχίζει λίγο κάτω από 10 ευρώ.

Achilleas1956 14-07-2013 00:21

Απάντηση: Φροντίδα μαύρων πλαστικών.
 
Για λέγε για λέγε
Πως το ζητάς αυτό η σε ποιά προϊόντα το βρίσκεις στο practicer????

teo_gs 14-07-2013 00:39

Απάντηση: Φροντίδα μαύρων πλαστικών.
 
Ειναι στα λιπαντικα - καθαριστικα κλπ ειδη αυτοκινητου. Η συσκευασια του ειναι μαυρη και μοιαζει πολυ με το βερνικι παπουτσιων camel με το σφουγγαρακι.

ortho 14-07-2013 01:08

Απάντηση: Φροντίδα μαύρων πλαστικών.
 
Μιλάω για το προστατευτικό της αλυσίδας, το πλαστικό στον πίνακα οργάνων, τα ματ. Ευχαριστω για την πληροφορια!

_________________________
...εκσυγχρονίστηκα......τρομάρα μου!

teo_gs 14-07-2013 01:54

Απάντηση: Φροντίδα μαύρων πλαστικών.
 
Λογικα θα κανεις μια χαρα τη δουλεια σου! Αν εχεις ενδοιασμους καλο θα ηταν να δοκιμασεις πρωτα καπου που να μην φαινεται αλλα δεν νομιζω να μη σε καλυψει :-)

Sokolatas 14-07-2013 02:02

Απάντηση: Φροντίδα μαύρων πλαστικών.
 
Τυχαινει χθες να πηρα το γαλακτωμα για πλαστικα της armol all. Εκανα το μαυρο top case καινουργιο... Δεν γνωριζω βεβαια ακομη ποσο κραταει... Αλλα εγινε καλυτερη απο καινουργια.

Στάλθηκε από το GT-I9100 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk 2

ortho 14-07-2013 02:22

Απάντηση: Φροντίδα μαύρων πλαστικών.
 
:thumbup:

_________________________
...εκσυγχρονίστηκα......τρομάρα μου!

gepol 14-07-2013 09:03

Απάντηση: Φροντίδα μαύρων πλαστικών.
 
Εγώ πάντα χρησιμοποιώ παραφινέλαιο (απο φαρμακείο) για όλα τα πλαστικα αλλά και επίσης δέρματα (σε αυτοκίνητο). Στο Varadero που είχε σοβαρό πρόβλημα με τα άβαφα πλαστικά, τα διατήρησε σαν καινούργια για 5 χρόνια μέχρι που την έδωσα.

Αν τώρα έχει αποχρωματιστεί και θέλει βαφή, τότε μπορείς να χρησιμοποιήσεις προϊόντα της Wurth. Τα χρησιμοποιώ στο μαγαζί για βαφή άβαφων προφυλακτήρων και άλλων πλαστικών. Θα ψάξω να σου βρώ λινκ σύντομα...

EDIT: Δεν μπορεσα να το βρώ, αυριο που θα πάω στο μαγαζί θα στο ποστάρω....

gepol 14-07-2013 09:21

Απάντηση: Φροντίδα μαύρων πλαστικών.
 
Τις βρήκα τελικα...

Σε μαύρο και γκρι...

Wrth Hellas SA: -

Wrth Hellas SA: -


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 17:54.

vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!