GS Forum

GS Forum (http://www.gsforum.gr/index.php)
-   Ομαδικές Αγορές (http://www.gsforum.gr/forumdisplay.php?f=94)
-   -   Ομαδική αγορά κάμερας - GOPRO HD 1080 HELMET/ΜΟΤΟRSPORT (http://www.gsforum.gr/showthread.php?t=18689)

ΛΕΟΝΤΟΚΑΡΔΟΣ 17-08-2011 05:31

Απάντηση: Ομαδική αγορά κάμερας
 
Απόσπασμα:

Αρχική Δημοσίευση από 1200GS ( 442158)
Νικο καλησπέρα, αν ισχυει ακομα η προσφορα βαλε μια και για μενα.


Ισχύει κανονικά ... έχεις pm ...

taksidiotis 19-08-2011 17:09

Απάντηση: Ομαδική αγορά κάμερας
 
να ρωτησω κατι καθως ειμαι ασχετος σε αυτο το θεμα.
θα ηθελα κι εγω καμερα full hd αλλα να εχει και βασεις για την μηχανη και για το κρανος.πιο πακετο προτεινεις Νικο?για gopro παντα.αυτη εχει και night shoot?
θα ηθελα να την χρησιμοποιησω στην k1300,εχει αυτο http://www.motoraid.eu/shop/product_...oducts_id=3577 δεν ξερω αν μπορει να μπει εκει.τι αλλες επιλογες εχω.

frits 19-08-2011 17:48

Απάντηση: Ομαδική αγορά κάμερας
 
Απόσπασμα:

Αρχική Δημοσίευση από taksidiotis ( 445385)
να ρωτησω κατι καθως ειμαι ασχετος σε αυτο το θεμα.
θα ηθελα κι εγω καμερα full hd αλλα να εχει και βασεις για την μηχανη και για το κρανος.πιο πακετο προτεινεις Νικο?για gopro παντα.αυτη εχει και night shoot?
θα ηθελα να την χρησιμοποιησω στην k1300,εχει αυτο Βάση GPS πάνω από τα όργανα BMW K 1200/1300 GT 06- by: Wunderlich - MotoRAID δεν ξερω αν μπορει να μπει εκει.τι αλλες επιλογες εχω.


Tα πακέτο Helmet και Motorsport είναι τα πιό πλούσια έχουν βάσεις για το κράνος, η διαφορά τους είναι ότι το motorsport έχει μία βεντούζα (πολύ δυνατή), ενώ η Helmet ένα strap για το κεφάλι και ένα για κράνος ποδηλάτου ή σκι.

Από εκεί και πέρα υπάρχουν 2 βάσεις για σωλήνες που πουλιούνται ξεχωριστά.

Δες εδώ.....
Handlebar and Seat Post Bicycle Camera Mount - GoPro Ride HERO

και εδώ...
Roll Bar Mount for GoPro HERO Cameras

η διαφορά τους είναι στο πάχος της σωλήνας.;)

yns 19-08-2011 18:13

Απάντηση: Ομαδική αγορά κάμερας
 
Γιάννη, τα βίντεο με την κατάδυση που σου άρεσε το έβγαλα έχοντας την κάμερα στο strap για το κεφάλι (που λέει κι ο Σταύρος). Από την άλλη, αν θες να την χρησιμοποιήσεις και στο αυτοκίνητο ίσως σου φανεί χρήσιμη η βεντούζα. Γενικά πάντως υπάρχουν ένα σωρό ανταλλακτικά για να προσαρμοστεί παντού, αν θες την βλέπεις από κοντά την άλλη βδομάδα.

taksidiotis 19-08-2011 20:43

Απάντηση: Ομαδική αγορά κάμερας
 
Απόσπασμα:

Αρχική Δημοσίευση από yns ( 445411)
Γιάννη, τα βίντεο με την κατάδυση που σου άρεσε το έβγαλα έχοντας την κάμερα στο strap για το κεφάλι (που λέει κι ο Σταύρος). Από την άλλη, αν θες να την χρησιμοποιήσεις και στο αυτοκίνητο ίσως σου φανεί χρήσιμη η βεντούζα. Γενικά πάντως υπάρχουν ένα σωρό ανταλλακτικά για να προσαρμοστεί παντού, αν θες την βλέπεις από κοντά την άλλη βδομάδα.

η βεντουζα κολλαει και στην ζελατινα της μηχανης?να σου πω δε θα ηθελα να την εχω στο κρανος.δεν ξερω βεβαια ποσο καθαρα θα τραβουσε πισω απο μια ζελατινα.
στο κεφαλι απο την αλλη σιγουρα δε θα εχει πολυ κραδασμο μιας και το σωμα θα τον απορροφαει.
καποιο ελληνικο καταστημα που να εχει αξεσουαρ για την gopro?

frits 19-08-2011 20:55

Απάντηση: Ομαδική αγορά κάμερας
 
Απόσπασμα:

Αρχική Δημοσίευση από taksidiotis ( 445470)
η βεντουζα κολλαει και στην ζελατινα της μηχανης?να σου πω δε θα ηθελα να την εχω στο κρανος.δεν ξερω βεβαια ποσο καθαρα θα τραβουσε πισω απο μια ζελατινα.
στο κεφαλι απο την αλλη σιγουρα δε θα εχει πολυ κραδασμο μιας και το σωμα θα τον απορροφαει.
καποιο ελληνικο καταστημα που να εχει αξεσουαρ για την gopro?


Δεν θα στο πρότεινα, από το παρμπρίζ δεν φεύγει με τίποτα, αλλά από την ζελατίνα....:cool:

Τους κραδασμούς μην τους φοβάσαι, το σύστημα σταθεροποίησης είναι το κάτι άλλο...:rolleyes:. Δες το Νο21 στο ποστ που διαβάζουμε τώρα..

Για νυχτερινή λήψη μην έχεις και μεγάλες απαιτήσεις.....

yns 19-08-2011 21:01

Απάντηση: Ομαδική αγορά κάμερας
 
Απόσπασμα:

Αρχική Δημοσίευση από taksidiotis ( 445470)
η βεντουζα κολλαει και στην ζελατινα της μηχανης?να σου πω δε θα ηθελα να την εχω στο κρανος.δεν ξερω βεβαια ποσο καθαρα θα τραβουσε πισω απο μια ζελατινα.
στο κεφαλι απο την αλλη σιγουρα δε θα εχει πολυ κραδασμο μιας και το σωμα θα τον απορροφαει.
καποιο ελληνικο καταστημα που να εχει αξεσουαρ για την gopro?

Δεν θα εμπιστευόμουν την βεντούζα στη μηχανή, άσε που υπάρχουν ένα σωρό βίντεο στο youtube που δείχνουν την βεντούζα να ξεκολλάει.
Στο κράνος είναι η πιο "φυσική" θέση μιας και παίρνει ό,τι βλέπεις (και χωρίς κραδασμούς), αν και άλλες θέσεις πάνω στη μηχανή προσφέρονται για εναλλακτικές όμορφες λήψεις (ο gemara έχει φτιάξει ωραία βίντεο έτσι).
Αξεσουάρ μπορεί να έχει και το μαγαζί της ομαδικής, αλλιώς ebay. Α, μπορεί να έχει και το ΜΟΤΟΜΟΤΟ.
Πάντως ό,τι θες από την άλλη Πέμπτη θα είμαι Ηράκλειο.

1200GS 20-08-2011 15:31

Απάντηση: Ομαδική αγορά κάμερας
 
Παρελαβα και εγω την Gopro και θελω να ευχαριστησω ολους οσους συμμετειχαν για αυτην την προσφορα!

Οσο για τη ζελατινα του gs, εγω ηρθα απο Αθηνα Ραφηνα με την βεντουζα κολλημενη εκει και δεν εκανε το παραμικρο κιχ. και απο την εξω μερια κολλημενη που ειναι πιο γδαρμενη ;)

frits 20-08-2011 16:37

Απάντηση: Ομαδική αγορά κάμερας
 
Απόσπασμα:

Αρχική Δημοσίευση από 1200GS ( 446106)
Παρελαβα και εγω την Gopro και θελω να ευχαριστησω ολους οσους συμμετειχαν για αυτην την προσφορα!

Οσο για τη ζελατινα του gs, εγω ηρθα απο Αθηνα Ραφηνα με την βεντουζα κολλημενη εκει και δεν εκανε το παραμικρο κιχ. και απο την εξω μερια κολλημενη που ειναι πιο γδαρμενη ;)

Είναι πάντως λίγο ρίσκο, αν αποφάσιζα να την βάλω θα φρόντιζα να την έχω και δεμένη για να μην βρεθεί κάτω από τις ρόδες κάποιου αυτοκινήτου...:rolleyes:

daflos 25-08-2011 11:07

Απάντηση: Ομαδική αγορά κάμερας
 
Απόσπασμα:

Αρχική Δημοσίευση από frits ( 446156)
Είναι πάντως λίγο ρίσκο, αν αποφάσιζα να την βάλω θα φρόντιζα να την έχω και δεμένη για να μην βρεθεί κάτω από τις ρόδες κάποιου αυτοκινήτου...:rolleyes:

Πολύ σωστό. Υπάρχει κάποιος ειδικός τρόπος για δέσιμο;;;Ή με απλό σπάγκο;;;;:confused:


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 07:50.

vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!