GS Forum

GS Forum (http://www.gsforum.gr/index.php)
-   Πλοήγηση - Hardware και Software (http://www.gsforum.gr/forumdisplay.php?f=28)
-   -   Ερώτηση: GPS τηλέφωνο (http://www.gsforum.gr/showthread.php?t=24091)

kostas_366 30-09-2011 11:17

Ερώτηση: GPS τηλέφωνο
 
Ποιο κατά την γνώμη σας είναι ένα καλό τηλ. για να χρησημοποιήτε και σαν GPS? Και φυσικά οικονομικό ας πούμε.
υστ. Πρε το GPS δεν έχει να κάνει με εσένα.

CPretenteriS 30-09-2011 11:28

Απάντηση: Ερώτηση: GPS τηλέφωνο
 
iPhone 4 με Navigon !!! Με 850 € καθάρισες !! :D:D

kostas_366 30-09-2011 11:32

Απάντηση: Ερώτηση: GPS τηλέφωνο
 
Κάτι ακριβότερο?:)

NLS 30-09-2011 11:42

Απάντηση: Ερώτηση: GPS τηλέφωνο
 
ΟΚ το iPhone έχει κυριαρχήσει (αν και ετοιμάζεται αφρενάριστο να το καταπιούν τα Android), αλλά ούτε σοβαρή οθόνη έχει για GPS (μην μου πείτε για την υπερανάλυση της... δείτε πόση είναι σαν διάσταση όμως), ούτε σοβαρό software για Ελλάδα.

Δυστυχώς ή ευτυχώς, η καλύτερη λύση software για GPS ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ, είναι το iGO (είτε το 8 είτε το νεώτερο primo). Έχει ΤΑ ΠΑΝΤΑ (3D κτήρια κλπ.) και έχει και τους καλύτερους Ελληνικούς (και όχι μόνο) χάρτες από ΠΕΝΤΕ διαφορετικούς map providers.

Που θα βρείτε κινητό, με ΜΕΓΑΛΗ οθόνη και να τρέχει το iGO; Μα στα "αρχαία" (αλλά σοβαρότατα - δεν παίζουν όμως Angry Birds) Windows Mobile 6.5. Αυτά που έχει ξεχάσει και η ίδια η Microsoft βγάζοντας το "είμαι μουράτο και αρέσω στις γκόμενες, ότι δηλαδή κάνει το iPhone" Windows Phone 7 (που είναι χειρότερο από Windows Mobile).

Εδώ είδα πουλάει ένας ένα HTC HD. Θα προτιμούσα HD2, αλλά μια οθόνη 4.3" 640x800 ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΕΙΝΑΙ για χρήση GPS, πολύυυυυυ ανετότερα από iPhone 4 πάντως.

Neo 30-09-2011 12:53

Απάντηση: Ερώτηση: GPS τηλέφωνο
 
Απόσπασμα:

Αρχική Δημοσίευση από NLS ( 477998)

Εδώ είδα πουλάει ένας ένα HTC HD. Θα προτιμούσα HD2, αλλά μια οθόνη 4.3" 640x800 ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΕΙΝΑΙ για χρήση GPS, πολύυυυυυ ανετότερα από iPhone 4 πάντως.


Έχω το Htc desire hd από τον Ιανουάριο και είμαι καταευχαριστημένος. Το τηλ είναι ταχύτατο, και με την 4.3'' οθόνη του το Καλοκαίρι γύρισα όλα τα Βαλκάνια (με το Gps του). Το προτείνω ανεπιφύλακτα.

Φυσικά με μια πρόχειρη αναζήτηση στο google θα δεις ότι υπερέχει σχεδόν παντού σε σχέση με το i-phone 4.

NLS 30-09-2011 13:00

Απάντηση: Ερώτηση: GPS τηλέφωνο
 
Ε ναι εννοείται.

kostas_366 30-09-2011 13:04

Απάντηση: Ερώτηση: GPS τηλέφωνο
 
Και πόσο έχει καινούργιο?
Πόσο μεταχείρω?
Που υπάρχουν τε΄τοια.
Ρωτώ γιατί δεν ασχολούμε με αυτά πολύ. Και τηλ έχω ένα του 1821, και είμαι ευχαριστημένος :sm7:

Neo 30-09-2011 13:47

Απάντηση: Ερώτηση: GPS τηλέφωνο
 
Ρίξε μια ματιά εδώ: HTC Desire HD | Skroutz.gr

ortho 30-09-2011 15:18

Απάντηση: Ερώτηση: GPS τηλέφωνο
 
Εχω ένα Glofiish χ 610 και πλέον το χρησιμοποιώ μόνο για πλοηγό με το iGO8. Είμαι γενικά πολύ ευχαριστημένος από την απόδοσή του. Για χρήση τηλεφώνου με ξενέρωναν τα WM. Και ξεσκίζει και τη μπαταρία.

commander 30-09-2011 15:28

Απάντηση: Ερώτηση: GPS τηλέφωνο
 
Απόσπασμα:

Αρχική Δημοσίευση από Neo ( 478060)
Έχω το Htc desire hd από τον Ιανουάριο και είμαι καταευχαριστημένος. Το τηλ είναι ταχύτατο, και με την 4.3'' οθόνη του το Καλοκαίρι γύρισα όλα τα Βαλκάνια (με το Gps του). Το προτείνω ανεπιφύλακτα.

Φυσικά με μια πρόχειρη αναζήτηση στο google θα δεις ότι υπερέχει σχεδόν παντού σε σχέση με το i-phone 4.

Εχω το ίδιο και του εχω πέραση και το androit προγραματακι ,ταχύτατο!!!!
;)


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 23:08.

vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!