GS Forum

GS Forum (http://www.gsforum.gr/index.php)
-   Τεχνικά θέματα διάφορα (http://www.gsforum.gr/forumdisplay.php?f=25)
-   -   Κι αν σου κάτσει ??? (http://www.gsforum.gr/showthread.php?t=7768)

GSAirways 05-12-2009 00:10

Κι αν σου κάτσει ???
 
Αγαπητοί BMWδάκηδες ακούστε τι μου έτυχε για να μην πάθετε τα ίδια.Πέρυσι το καλοκαίρι αποφάσισα να βάλω xenon στο GS μου.Δυστηχώς έπεσα σε μακάκα μάστορα και το πληρώνω ακριβά.Μια καλωδίωση τις οποίας η ένωση έγινε με μονωτική ταινία κρυμένη καλά κάτω απο τα όργανα μου στοίχισε την πλεξούδα και 1200 euro μέχρι στιγμής.Προσοχή ποιός ακουμπάει την μπέμπα σας.Περαστικά μου !!!!!!!!!!!!! :yz :yz :yz

vpentza 05-12-2009 00:26

Απάντηση: Κι αν σου κάτσει ???
 
λογικό συμπέρασμα : μην αφήνετε ποτέ τη μοτοσυκλέτα σας μόνη με κάποιον που δεν του έχετε τυφλή εμπιστοσύνη.... εγώ προσωπικά όταν μου κάνουν service δεν απομακρύνομαι παραπάνω απο 3 μέτρα απο τη μοτό μου.... μόνο που βλέπουν τον πελάτη τριγύρω...προσέχουν περισσότερο :cool:

MARK 05-12-2009 01:31

Απάντηση: Κι αν σου κάτσει ???
 
Τι να πω;;;Μακριά από όλους....Νεύρα:hmmm:Νεύρα

ΛΕΟΝΤΟΚΑΡΔΟΣ 05-12-2009 08:23

Απάντηση: Κι αν σου κάτσει ???
 
Απόσπασμα:

Αρχική Δημοσίευση από vpentza ( 101587)
λογικό συμπέρασμα : μην αφήνετε ποτέ τη μοτοσυκλέτα σας μόνη με κάποιον που δεν του έχετε τυφλή εμπιστοσύνη.... εγώ προσωπικά όταν μου κάνουν service δεν απομακρύνομαι παραπάνω απο 3 μέτρα απο τη μοτό μου.... μόνο που βλέπουν τον πελάτη τριγύρω...προσέχουν περισσότερο :cool:



"Τυφλή" εμπιστοσύνη, δεν έχω ούτε στα χέρια μου....;)




Άμα είναι "απρόσεκτος" ο μάστορας,

κ από πάνω του να είσαι, θα την κάνει την "απροσεξία"....:(


Άσε που στα εξουσιοδοτημένα,

απαγορεύεται η παραμονή πελατών στο συνεργείο ....:cool:

(εκτός αν μιλάμε μόνο για "εξωτερικά" συνεργεία....)

ΛΕΟΝΤΟΚΑΡΔΟΣ 05-12-2009 08:24

Απάντηση: Κι αν σου κάτσει ???
 
Απόσπασμα:

Αρχική Δημοσίευση από GSAirways ( 101583)
Αγαπητοί BMWδάκηδες ακούστε τι μου έτυχε για να μην πάθετε τα ίδια.Πέρυσι το καλοκαίρι αποφάσισα να βάλω xenon στο GS μου.Δυστηχώς έπεσα σε μακάκα μάστορα και το πληρώνω ακριβά.Μια καλωδίωση τις οποίας η ένωση έγινε με μονωτική ταινία κρυμένη καλά κάτω απο τα όργανα μου στοίχισε την πλεξούδα και 1200 euro μέχρι στιγμής.Προσοχή ποιός ακουμπάει την μπέμπα σας.Περαστικά μου !!!!!!!!!!!!! :yz :yz :yz


Πες μας 2-3 πράγματα παραπάνω ....:Απορία:

vpentza 05-12-2009 09:11

Απάντηση: Κι αν σου κάτσει ???
 
στη προκειμένη περίπτωση δεν μιλάμε για απροσεξία αλλά για εσκεμμένη "πατάτα" του μάστορα ο οποίος δεν ήξερε ή δεν ήθελε να ασχοληθεί με το can-bas. Αυτό το καταλαβαίνω από την επισήμανση ότι ο "μάστορας" έκρυψε καλά τη σύνδεση με μονωτική ταινία κάτω από τα φώτα....

Στα συνεργεία σαφώς απαγορεύεται να είσαι μέσα στο χώρο επισκευών για λόγους ασφαλείας αλλά αυτά ισχύουν κάπου αλλού, σε άλλες χώρες και όχι εδώ που υπάρχουν πάντα λόγοι να πιστεύουμε πως κάποιοι δεν είναι επαγγελματίες...

Μπορεί να με θεωρούν αγενή, αλλά πάντα με κάποιο τρόπο παρατηρώ τον άνθρωπο που ασχολείται με τη μηχανή ή το αυτοκίνητό μου και μάλιστα φροντίζω να το ...ξέρει....;)

ΛΕΟΝΤΟΚΑΡΔΟΣ 05-12-2009 09:17

Απάντηση: Κι αν σου κάτσει ???
 
Tην χαρακτηρίζω "απροσεξία" ...σε εισαγωγικά ...καταλαβαίνεις ....:)




Είμαι κι εγώ περίεργος να μάθω το τί ακριβώς έγινε ....:Απορία:




Όσο για τον μάστορα κ την παρουσία μας ....

...καμιά φορά - αν όχι όλες - σε βλέπουν "σαν τον Διάολο, το λιβάνι" ......:hmmm:

vpentza 05-12-2009 09:40

Απάντηση: Κι αν σου κάτσει ???
 
Δεν με νοιάζει τί σκέφτονται.......αγκλιστί : money talks, bullshit walks, και σε ελεύθερη μετάφραση σημαίνει ότι εγώ πληρώνω και θέλω να παίρνω αυτό που πληρώνω......δεν θέλω να κάνω "μάγκα" τον κάθε έναν που μπορεί να μου δημιουργήσει με την απροσεξία ή την ασχετοσύνη του περισσότερα έξοδα

gemara 05-12-2009 11:34

Απάντηση: Κι αν σου κάτσει ???
 
Πολύ λυπηρό και οδυνηρό αυτό που σου συνέβη...

Εγώ το μάθημά μου το είχα πάρει πριν από 20 και πλέον χρόνια που σε ένα "τυχαίο" μάστορα εμπιστεύτηκα το πέρασμα του συναγερμού Spyball στον XLάκι μου, με αποτέλεσμα να πάω και για ηλεκτρονική...

Από τότε διατηρώ ότι μηχάνημα πέσει στα χέρια μου ακριβώς όπως το έχει φτιάξει ο κατασκευαστής του, χωρίς να του κάνω απολύτως καμία επέμβαση, εκτός αν αυτή έχει κατασκευαστεί για την ίδια μηχανή και από τον ίδιο τον κατασκευαστή και φροντίζω να την έχει περάσει το εργοστάσιο κατασκευής και όχι να είναι after market προϊόν, πχ RDS, ASC, κλπ όπως και διατηρώ 6Vολτο το "παλιό" μου μηχανάκι...

Για τα φώτα της GS, επιμένω ότι είναι κορυφαία αυτά που της έχει βάλει ο κατασκευαστής και οι τυχούσες "αναβαθμίσεις", το χρώμα τους αλλάζουν, μας εντυπωσιάζουν με την διαφορετικότητά τους και ενοχλούν σοβαρά τους προπορευόμενους και τους αντίθετα διερχόμενους...

Ο μάστορας σε αποζημίωσε; Θα μας τον διαφημίσεις για να τον έχουμε υπόψη μας;

EOD-K9 05-12-2009 11:34

Απάντηση: Κι αν σου κάτσει ???
 
:(:(:(:(

Κάτι τέτοια διαβάζω ...........


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 02:24.

vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!