GS Forum

GS Forum (http://www.gsforum.gr/index.php)
-   Παλαιά μοντέλα - Classic (http://www.gsforum.gr/forumdisplay.php?f=79)
-   -   R 51/3 (http://www.gsforum.gr/showthread.php?t=29714)

astrapogiannos 19-03-2012 09:21

R 51/3
 
Καλημερα και καλη εβδομαδα σε ολους.Για αλλη μια φορα ζηταω τα φωτα σας.Τελικα αποφασισα πως θελω να παρω μια R51/3.Εχει μια ενας φιλος σε καλη κατασταση αλλα δεν εχει χαρτια.Το παιδι παρεπιπτωντως ειναι εμπιστοσυνης και την επιδιορθωνει ο ιδιος.Απ'οτι μου ειπε του εμεινε απο καποιον θειο που πεθανε,χαθηκαν τα χαρτια και ουτε ενδιαφερθηκε να κινησει διαδικασιες για αδειες αντικας κτλ γιατι την ειχε πιο πολυ σαν χομπυ.Τωρα χρειαζεται μετρητα και την πουλαει.Η τιμη ειναι 4500 και φαινεται οτι δουλετει ρολοι.Θα ειναι η πρωτη παλια μπεμπα που παιρνω (αν την παρω) αλλα την ειχα μερακι απο μικρος.Μου λεει βεβαια οτι βγαζει πινακιδες αντικας.Τι λετε?Αξιζει τον κοπο?Μπορουν ευκολα να βγουν πινακιδες αντικας η θα γινει τιποτα και θα μου μεινει η μηχανη αμανατι χωρις αδεια για κυκλοφορια?Ευχαριστω προκαταβολικα:ye33:

vasorfa 19-03-2012 09:26

Απάντηση: R 51/3
 
Πας και εσύ να μου γίνεις γεροντολάγνος ε΄????




Gemaraaaaaaaaaaaaa:rolleyes::rolleyes::rolleyes::rolleyes:




Γιά δώσε τα φώτα σου:D:D:D:D:D:D








παντως για άδεια αντίκας θέλει απλα μια υπευθυνη δήλωση οτι η μοτοσυκλέτα σου ανήκει...;) ή την άδεια κυκλοφορίας....ΑΝ έχει χαθεί η άδεια κυκλοφορίας,τότε μπορεί να ανακτηθεί απο το...αρχείο;);)(βεβαια θέλει και λίγο τύχη)

napgeo 19-03-2012 11:33

Απάντηση: R 51/3
 
Απόσπασμα:

Αρχική Δημοσίευση από astrapogiannos ( 632031)
Καλημερα και καλη εβδομαδα σε ολους.Για αλλη μια φορα ζηταω τα φωτα σας.Τελικα αποφασισα πως θελω να παρω μια R51/3.Εχει μια ενας φιλος σε καλη κατασταση αλλα δεν εχει χαρτια.Το παιδι παρεπιπτωντως ειναι εμπιστοσυνης και την επιδιορθωνει ο ιδιος.Απ'οτι μου ειπε του εμεινε απο καποιον θειο που πεθανε,χαθηκαν τα χαρτια και ουτε ενδιαφερθηκε να κινησει διαδικασιες για αδειες αντικας κτλ γιατι την ειχε πιο πολυ σαν χομπυ.Τωρα χρειαζεται μετρητα και την πουλαει.Η τιμη ειναι 4500 και φαινεται οτι δουλετει ρολοι.Θα ειναι η πρωτη παλια μπεμπα που παιρνω (αν την παρω) αλλα την ειχα μερακι απο μικρος.Μου λεει βεβαια οτι βγαζει πινακιδες αντικας.Τι λετε?Αξιζει τον κοπο?Μπορουν ευκολα να βγουν πινακιδες αντικας η θα γινει τιποτα και θα μου μεινει η μηχανη αμανατι χωρις αδεια για κυκλοφορια?Ευχαριστω προκαταβολικα:ye33:


Καλημέρα φίλε.
Επειδή πρόσφατα ασχολήθηκα με το θέμα να προσέχεις μερικά πράγματα. Στην τιμή αυτή βρίσκεις τη R 51 με τα χαρτιά της .
Μην εμπιστεύεσαι ανθρώπους που σου είπαν την έχω από κληρονομιά κλπ. Εάν έχει χαρτιά υπάρχουν αντίγραφα στο υπουργείο. Πως μπορεί κάποιος να έχει στην κατοχή του το συγκεκριμένο και να μην έχει έστω και μια Φώτο που να φαίνεται ο αριθμός.
Σε χωριό της Άρτας παππούς είχε στην αποθήκη παλαιά μηχανή. Εμπειρία δική μου. Όταν προσπάθησα να την πάρω ,στην πορεία ανακαλύψαμε ότι ήταν από κλοπή πριν 30 χρόνια.
Να το ψάξεις καλύτερα. Αντίκα αριθμό βγάζεις σχετικά εύκολα.
Καλό αποτέλεσμα να έχεις

asotosios 19-03-2012 13:32

Απάντηση: R 51/3
 
Απόσπασμα:

Αρχική Δημοσίευση από napgeo ( 632160)
Σε χωριό της Άρτας παππούς είχε στην αποθήκη παλαιά μηχανή. Εμπειρία δική μου. Όταν προσπάθησα να την πάρω ,στην πορεία ανακαλύψαμε ότι ήταν από κλοπή πριν 30 χρόνια.

Ακου πραγματα...!!!:wo20::wo20::wo20::wo20:

dimitrisb 19-03-2012 14:09

Απάντηση: R 51/3
 
Σίγουρα θέλει λίγο τρέξιμο για να βρεθούν τα χαρτιά της.
Θα βοηθήσει αν γνωρίζει ο πωλητής τον αριθμό κυκλοφορίας της.
Πινακίδες ιστορικού οχήματος δεν είναι δύσκολο, αλλά δεν έχει μεγάλες διαφορές από το να έχεις τις κανονικές του.
Με το καλό να την αποκτήσεις την "μεγαλούτσικη" κυρία boxerινα. :)

vasorfa 19-03-2012 14:13

Απάντηση: R 51/3
 
Απόσπασμα:

Αρχική Δημοσίευση από dimitrisb ( 632268)
Σίγουρα θέλει λίγο τρέξιμο για να βρεθούν τα χαρτιά της.
Θα βοηθήσει αν γνωρίζει ο πωλητής τον αριθμό κυκλοφορίας της.
Πινακίδες ιστορικού οχήματος δεν είναι δύσκολο, αλλά δεν έχει μεγάλες διαφορές από το να έχεις τις κανονικές του.
Με το καλό να την αποκτήσεις την "μεγαλούτσικη" κυρία boxerινα. :)


Φίλε μου αλλο Ι.Ο.(ιστορικες πινακιδες) ή πινακίδες Φ.Ι.Λ.Π.Α. και άλλο οι πινακίδες ΚΑΝΟΝΙΚΗΣ και ΝΟΜΙΜΗΣ κυκλοφορείας του ΥΠΟΥΡΓΕΙΟΥ;)





εχει αρκετες διαφορές....


μια π.χ. ειναι οτι πρεπει να στεγαζεται το οχημα σε ΙΔΙΩΤΙΚΟ χωρο....και ΔΕΝ μπορει να ΚΥΚΛΟΦΟΡΕΙ συνέχεια...(μονο με εξαιρεσεις...)

dimitrisb 19-03-2012 14:16

Απάντηση: R 51/3
 
Απόσπασμα:

Αρχική Δημοσίευση από vasorfa ( 632272)
Φίλε μου αλλο Ι.Ο.(ιστορικες πινακιδες) ή πινακίδες Φ.Ι.Λ.Π.Α. και άλλο οι πινακίδες ΚΑΝΟΝΙΚΗΣ και ΝΟΜΙΜΗΣ κυκλοφορείας του ΥΠΟΥΡΓΕΙΟΥ;)

Λέγοντας ότι δεν έχει μεγάλες διαφορές, έχει να κάνει σχετικά με το ετήσιο κόστος....
Για μία μοτο δεν έχει μεγάλες διαφορές....
... για αυτοκίνητο είναι διαφορετικά. :)

vasorfa 19-03-2012 14:17

Απάντηση: R 51/3
 
Απόσπασμα:

Αρχική Δημοσίευση από dimitrisb ( 632274)
Λέγοντας ότι δεν έχει μεγάλες διαφορές, έχει να κάνει σχετικά με το ετήσιο κόστος....
Για μία μοτο δεν έχει μεγάλες διαφορές....
... για αυτοκίνητο είναι διαφορετικά. :)


το υποψιάστικα οτι σκευτόμασταν το ίδιο...ΑΛΛΑ δεν δειαβάζουμε μονο εμεις:ye33:

dimitrisb 19-03-2012 14:17

Απάντηση: R 51/3
 
Απόσπασμα:

Αρχική Δημοσίευση από vasorfa ( 632272)
Φίλε μου αλλο Ι.Ο.(ιστορικες πινακιδες) ή πινακίδες Φ.Ι.Λ.Π.Α. και άλλο οι πινακίδες ΚΑΝΟΝΙΚΗΣ και ΝΟΜΙΜΗΣ κυκλοφορείας του ΥΠΟΥΡΓΕΙΟΥ;)





εχει αρκετες διαφορές....


μια π.χ. ειναι οτι πρεπει να στεγαζεται το οχημα σε ΙΔΙΩΤΙΚΟ χωρο....και ΔΕΝ μπορει να ΚΥΚΛΟΦΟΡΕΙ συνέχεια...(μονο με εξαιρεσεις...)

Λέγοντας΄τα παραπάνω ... γνωρίζω γιατί έχω ιστορικά οχήματα ... ;):)

dimitrisb 19-03-2012 14:18

Απάντηση: R 51/3
 
Απόσπασμα:

Αρχική Δημοσίευση από vasorfa ( 632275)
το υποψιάστικα οτι σκευτόμασταν το ίδιο...ΑΛΛΑ δεν δειαβάζουμε μονο εμεις:ye33:

:):)
Δεν το είπα αναλυτικά σχετικά με το κόστος ...


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 12:45.

vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!