GS Forum

GS Forum (http://www.gsforum.gr/index.php)
-   Τεχνικά θέματα διάφορα (http://www.gsforum.gr/forumdisplay.php?f=25)
-   -   Ξαφνικο σβησιμο μηχανης... (http://www.gsforum.gr/showthread.php?t=33032)

kostaskyriakos 12-07-2012 15:10

Ξαφνικο σβησιμο μηχανης...
 
καλησπερα συναδελφοι

εχω το 1200gs adv '08 ...

Μεσα σε διαστημα 3 ημερων μου εχει σβησει η μηχανη 2 φορες στα καλα καθουμενα!!!

δηλ οταν παω να κατεβασω ταχυτητα απο 2- νεκρα η απο 3 σε 2..μου σβηνει η μηχανη...στην συνεχεια παταω την μιζα να ξαναπαρει και δεν δινει καθολου εκκινηση η μιζα λες και ειναι νεκρη!!
Στην συνεχεια κλεινω τον διακοπτη τον ξανανοιγω μετα απο2-3 λεπτα ξαναπαταω μιζα και αρ@@@@α!αφου την παρατησα ημουν με ''προσωπο''διαφορετικο και τις 2 φορες...εψαχνα να βρω ποια ειναι η καντεμω αλλα τιποτα!!!
Αφου ξαναπροσπαθησα μετα απο 30 λεπτα και τις 2 φορες η μηχανη πηρε μπροστα χωρις να συμβαινει τιποτα!!!

Υ.Γ πριν απο 1,5 χρονο ειχα συνδεσει το εξαρτημα τις touratec με τις 2 μπριζες μπροστα στο κοντρολ και μου ειχα κανει την συνδεση ο ηλεκτρολογος απο μτο καλωδιο τις μιζας....λες να παιζει και εκει???

vasorfa 12-07-2012 15:22

Απάντηση: Ξαφνικο σβησιμο μηχανης...
 
Και πώς γίνετε ρε φίλε να σε θυμήθηκε μετά απο εναμιση χρονο?


μαλλον καπου αλλου πρεπει να ψάξεις!

Kimwnas 12-07-2012 16:13

Απάντηση: Ξαφνικο σβησιμο μηχανης...
 
εμένα πρόσφατα είχε αρχίσει να μου σβήνει εν κινήσει και να παίρνει μπροστά μετά απο πολύ κόπο μέχρι που μια μέρα αποφάσισε να μην πάρει (μέσα στο συνεργείο!)...
Τελικό πόρισμα, ο αισθητήρας στροφάλου είχε παραδώσει πνεύμα...
Το διαγνωστικό θα σου δείξει τι είναι στην δικιά σου περίπτωση (όπως έδειξε και σε μένα)...

kostaskyriakos 12-07-2012 19:00

Απάντηση: Ξαφνικο σβησιμο μηχανης...
 
Απόσπασμα:

Αρχική Δημοσίευση από Kimwnas ( 722927)
εμένα πρόσφατα είχε αρχίσει να μου σβήνει εν κινήσει και να παίρνει μπροστά μετά απο πολύ κόπο μέχρι που μια μέρα αποφάσισε να μην πάρει (μέσα στο συνεργείο!)...
Τελικό πόρισμα, ο αισθητήρας στροφάλου είχε παραδώσει πνεύμα...
Το διαγνωστικό θα σου δείξει τι είναι στην δικιά σου περίπτωση (όπως έδειξε και σε μένα)...


και ποσο σου πηγε δηλ η αντικατασταση??σου καλυψε κατι η bmw?

kostaskyriakos 12-07-2012 19:50

Απάντηση: Ξαφνικο σβησιμο μηχανης...
 
εαν ειχε καποιο προβλημα...λογικα δεν θα μου εβγαζε κ ενδειξη στο κοντρολ???

κμβ 12-07-2012 22:49

Απάντηση: Ξαφνικο σβησιμο μηχανης...
 
πατριδα κανε τον κοπο να πας συνεργειο για να μπει εγκέφαλο!!! Να μαθουμε την αληθεια, μπορει να σου γραψει και ποια ληταν η γκαντέμο. Εμένα με μια γκαντέμο αρπαξε το ballast απο τα xenon!!!!

Kimwnas 13-07-2012 16:12

Απάντηση: Ξαφνικο σβησιμο μηχανης...
 
Απόσπασμα:

Αρχική Δημοσίευση από kostaskyriakos ( 723038)
και ποσο σου πηγε δηλ η αντικατασταση??σου καλυψε κατι η bmw?

δεν θεώρησα ότι υπήρχε θέμα κάλυψης, καθώς το θεώρησα φυσιολογική φθορά που μπορεί να συμβεί... μαζί με τα εργατικά πρέπει να πήγε για το συγκεκριμένο γύρω στο 60άρι-70άρι αν θυμάμαι καλά...

kostaskyriakos 05-08-2012 15:59

Απάντηση: Ξαφνικο σβησιμο μηχανης...
 
σε μενα μου σβηνει στα ξεκαρφωτα και οταν παταω την μιζα να παρει δεν γυρναει καθολου η μιζα για να δωσει ρευμα!!!αφου κλεισω των διακοπτει κ τον ξανανοιξω παλι τα ιδια δεν δινει η μιζα κ αφου την κλεινω τελειως και δοκιμαζω μετα απο κανα 15 περνει κανονικα....τι να συμβαινει??

aeriko 05-08-2012 16:22

Απάντηση: Ξαφνικο σβησιμο μηχανης...
 
Απόσπασμα:

Αρχική Δημοσίευση από kostaskyriakos ( 735911)
σε μενα μου σβηνει στα ξεκαρφωτα και οταν παταω την μιζα να παρει δεν γυρναει καθολου η μιζα για να δωσει ρευμα!!!αφου κλεισω των διακοπτει κ τον ξανανοιξω παλι τα ιδια δεν δινει η μιζα κ αφου την κλεινω τελειως και δοκιμαζω μετα απο κανα 15 περνει κανονικα....τι να συμβαινει??

Συγγνώμη φίλε μου, εδώ και 25 μέρες περιμένουμε να την πας συνεργείο για να ξεστραβωθούμε κι εμείς.:)

stavrouliasp 05-08-2012 18:32

Απόσπασμα:

Αρχική Δημοσίευση από kostaskyriakos ( 722891)
...εψαχνα να βρω ποια ειναι η καντεμω αλλα τιποτα!!!

Γκαντέμω δεν είναι οι κοπελιές αλλα η μηχανή που έχεις φίλε...


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 01:08.

vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!