View Single Post
  #59  
Παλιό 25-04-2010, 22:24
Arkas Ο/Η Arkas βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2008
Περιοχή: Νέα Σμύρνη - Αθήνα
Μoto: R 1200 RT - R 1200 GS Adventure - KTM 640 Adventure - beverly 500 ie
Μηνύματα: 33,829
Προεπιλογή Απάντηση: Κωνσταντινούπολη 21/22/23/24 Μαΐου 2010!

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από MIHALIS TZIMAS Εμφάνιση μηνυμάτων
παιδιά αν κάνετε 3 διανυκτερεύσεις μην φουσκωσετε άλλο το προγραμμα, δεν θα τα προλάβετε όλα. Τα μόνα που μπορείτε να προσθέσετε είναι το Υδραγωγειο και το Τοπ Καπι, τα οποία είναι κοληττα με Αγια Σοφια και Μπλε Τζαμι.
Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από george1968 Εμφάνιση μηνυμάτων
Χωρίς να θέλω να γίνω κουραστικός, θεωρώ ότι το ταξίδι ποθυ θα κάνετε είναι ένα από τα ομορφότερα.
καλό θα ήταν να πάτε από τα παράλια αλλά καταλαβαίνω ότι ένα πέρασμα από τη Θεσ/νίκη είναι απαραίτητο.
Χωρίς να αποτελεί πρόταση καταγράφω το δικό μου πρόγραμμα στην Πόλη όταν πήγα δίτροχος και εγώ το 2005.
1η μέρα: Τοπ Καπί, Μπλέ Τζαμί, Αγία Σοφία και βυζαντινή δεξαμενή.Είναι όλα στην ίδια περιοχή και βγαίνουν σε μία μέρα.
2η μέρα: Μεγάλξη αγόρά, Πατριαρχείο, Βόλτα στον κεράτιο κόλπα και κάστρο της Ρούμελης. Εκεί θα δείτε ένα ΕΚΠΛΗΚΤΙΚΟ μέρος κάτι σα καφέ με διάφορα σουτζούκια να κρέμονται. Μπορείτε να καθήσετε για φαγητο και να βλέπετε τον βόσπορο.΄
3η μέρα: Βόλτα στον βόσπορο ή/και πριγκιποννήσια.

ΜΗ ΞΕΧΑΣΕΤΕ: στη μέση του πεζόδρομου ιστικλάλ αρχίζει απότο ταξίμ, θα βρείτε την περιοχή και το ομόνυμο καφέ PERA! μη το χάσετε. αξίζει.

Τέλος, προσοχή στην οδήγηση. οσηγούν και τρέχουν σα τρελοί.

Να περάσετε όμορφα και να γεμίσετε από απίθανες εικόνες και αναμνήσεις.
Το Τοπ Καπί, θέλει τουλάχιστον δύο ώρες επισκέψεως.
Καλύτερα, αν περισσέψει χρόνος, είναι να επισκεφθούμε το Ντολμά Μπαχτσέ.

Τα πριγκηπόννησα Γιώργο, θέλουν μια ημέρα δικιά τους.
Οπότε, στην επόμενη...
Reply With Quote