View Single Post
  #23  
Παλιό 15-07-2010, 14:44
frits Ο/Η frits βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Αχαρνές
Μoto: BMW R1200 GS 2005 YAMAHA TTR 250
Μηνύματα: 6,620
Προεπιλογή Απάντηση: 2η ΟΜΑΔΙΚΗ ΑΓΟΡΑ GARMIN ZUMO 660!

Μιας και λόγω επαγγελμάτος θεωρώ ότι γνωρίζω 2-3 πράγματα παραπάνω (δεν είμαι δικηγόρος) αλλά ασκώ και ηλεκτρονικό εμπόριο με είδη που αγοράζω και από έλληνες αντιπροσώπους αλλά και από το εξωτερικό έχω να πω τα εξής.

Εδώ στην Ελλάδα οι περισσότερες φίρμες ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΕΥΟΝΤΑΙ από εισαγωγικές εταιρείες με τις οποίες κάνουν συμβόλαια, οι εταιρείες αυτές ΔΕΣΜΕΥΟΝΤΑΙ να καλύπτουν με εγγύηση τα προϊόντα που αυτοί που πωλούν και από τα οποία κερδίζουν και από τα κέρδη αυτά καλύπτουν είτε με σέρβις είτε με αντικατάσταση το ελλατωματικό προϊόν, έχουν κάθε δικαίωμα να αρνηθούν την υποστήριξη προΙόντος που αυτές δεν έχουν πουλήσει και κατά συνέπεια δεν έχουν κερδίσει από αυτό.

Στα φωτογραφικά που είναι το αντικείμενό μου η μόνη εταιρεία που είναι η ίδια εδώ στην Ελλάδα είναι η SONY, αν αγοράσετε λοιπόν μία SONY από την Γερμανία και έχετε πρόβλημα θα σας την επισκευάσουν εδώ χωρίς κανένα πρόβλημα αν όμως πάρετε π.χ μία CANON ο εδώ αντιπρόσωπος (ΙΝΤΕΡΣΥΣ) θα σας πει ότι το Σ/Ν δεν είναι δικό μου και στείλετε από κει που την πήρατε. το ίδιο συμβαίνει με και με τον Σκορδίλη.