View Single Post
  #36  
Παλιό 24-08-2010, 08:24
ALX Ο/Η ALX βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jul 2009
Περιοχή: Αθήνα
Μoto: BMW R1150GS
Μηνύματα: 376
Προεπιλογή Απάντηση: Νέα ζελατίνα για 1150 GS

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από D_Artagian Εμφάνιση μηνυμάτων
κατι που εδεν ειπα και λαθος μου ειναι οτι η ergo ειναι λιγο πιο ψηλη απο οσο φαινεται στο συγκριτικό,καθώς η κλιση της για να κατσει όρθια ειναι λιγο πιο προς τα πισω. αρα με την χαμηλη ergo η διαφορα ειναι 0,5-1 εκ. σχετικα με την φωτο, θα προσπαθησω να την βαλω σημερα το βραδυ γιατι ειμαι ήδη στην εργασία μου
Στην εργασία σου δεν τις έχεις τις ζελατίνες?

Πάντως ξέρεις γιατί ρωτάω για το πλάι? Γιατί στην ergo η ζελατίνα προεκτείνεται πολύ χαμηλά από το σημείο στήριξης που έχει στο πλάι και φτάνει μέχρι το πλαστικό ρύγχος με αποτέλεσμα να μην αφήνει να περνάει αέρας από το πλάι (εκεί που πονάνε όλες οι ζελατίνες στα GS) Περνάει ο αέρας στο πλάι των φώτων και σε χτυπάει στην κοιλιά. Αυτό το πρόβλημα είχε λυθεί με την ergo, αλλά όπως είπα, εμφανισιακά ποτέ δεν μου άρεσε ιδιαίτερα και είναι ένας σοβαρός λόγος να την αλλάξω.Υποκειμενικό βέβαια το θέμα της ομορφιάς, αλλά εμένα δεν μου άρεσε. Σε άλλους μπορεί να αρέσει.
Θέλω λοιπόν να δω πόσο χαμηλά κατεβαίνει η Ztechnik στο πλάι για να δω αν μου κάνει, ή αν πρέπει να αρχίσω τις πατέντες πάλι για να γλυτώνω τον αέρα στην κοιλιά αν την πάρω.
Reply With Quote